ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: DION ST στις 24/06/2013 6:30 πμ.

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΛΗ!ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΓΙΑΤΙ 2 ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΙΣ 4 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΤΟΥΣ ΕΙΔΑΝ ΟΙ ΓΕΙΤΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΩΝΑΞΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΤΟΗΘΗΚΑΝ ΤΟ ΤΣΟΥΛΙΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ ΚΥΡΙΟΙ!ΜΟΥ ΧΤΗΠΗΣΑΝ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ 2 ΚΟΥΛΟΥΡΕΣ ΚΑΙ 1 ABUS ΣΤΟ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΕΨΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΛΕΙΝΟΥΝ ΗΔΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΝΑ ΛΕΥΚΟ ST ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ARROW 3 SE 1 ΜΕ ΠΟΔΟΣΤΗΡΙΑ ARROW ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΦΑΝΑΡΙ ΚΑΙ Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΟΒΖ ΜΗΝ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΛΛΑ ΑΣ ΟΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΤΑΙΟ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΩΕΙ!ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΜΕ ΨΗΝΕΙ Η ΛΑΜΑΡΙΝΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ!

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: Max Manos στις 24/06/2013 9:31 πμ.

Nα τους ΚΟΠΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ και μακαρι να το ξαναβρεις φιλε μου...
"No Guts,No Glory"

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: galileos στις 24/06/2013 9:44 πμ.

Φίλε μου σου εύχομαι να το βρεις σύντομα!

Πάντως μην χάνεις τις ελπίδες σου. Πολλά από αυτά τα μ@λ@κισμένα απλά κάνουν μερικές βόλτες και μετά την παρατάνε.

Πάρε το αυτοκίνητό σου και κάνε βόλτες κάθε μέρα!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: mitsaloupis στις 24/06/2013 10:11 πμ.

κριμα πολυ κριμα ελπιζω στο καλυτερο

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: Glober στις 24/06/2013 10:50 πμ.

Μακαρι να το βρεις φιλε...

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: Tigris3 στις 24/06/2013 1:05 μμ.

Σου εύχομαι να το βρεις φίλε γρήγορα, όσο για τα κλεφτρόνια όλα εδώ πληρώνονται!!
Είναι μαλακία και άδικο να σου παίρνουν κάτι με τέτοιο τρόπο. Εσύ να σαι καλά, και όπως είπαν τα παιδιά έχε τα μάτια σου ανοιχτά όταν κυκλοφορείς γιατί δεν ξέρεις ποτέ...

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: billy the kid στις 25/06/2013 12:11 πμ.

Τι να σου πώ φίλε, λυπάμαι κι εύχομαι να τη βρείς γρήγορα.. Ασφάλεια κλοπής δεν είχες ε?

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: Aris. στις 25/06/2013 3:28 πμ.

"Μαλακισμενα" που κοβουν κουλουρες και αbus απο δισκοπλακες και γεφυρωνουν κεντρικους διακοπτες για να κανουν βολτες και να τα παρατησουν .... λιγο δυσκολο να ειναι...Εκτος αμα εκει κατω στην Αθηνα εχει ξεφυγει τελειως η κατασταση....
Τι να πω...
Μακαρι να το βρεις.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: DION ST στις 25/06/2013 10 πμ.

Δεν ειχα ασφαλεια κλοπης και συναγερμο θα εβαζα τον Σεπτεμβρη αλλα δεν προλαβα.Οσο και να θελω να ελπιζω οτι μπορει να βρεθει το εχω βγαλει πλεον απο το μυαλο μου αφου το μηχανακι φοραγε πολλα extra για να το αφησουν ατοφιο.Επισης να σας ενημερωσω οτι την abus στο δισκοφρενο δεν την εκοψαν γιατι μαλλον ηταν δυσκολο!Εβγαλαν την ροδα αφερεσαν την δισκοπλακα που ειχε την κλειδαρια και ξαναμονταραν τη ροδα χωρις την μια δισκοπλακα πραγμα που με κανει να πιστευω οτι δεν θα το εκαναν απλα για μια βολτα.Αυτο που με στεναχωρει περισοτερο ειναι οτι πρωτη φορα αγορασα μηχανη που να την γουσταρα πολυ και να μην σκεφτηκα την ευκολια την οικονομια την μεταπωληση αλλα μονο το συναισθημα!Προλαβα να κανω μαζι της 1100 μαγικα χιλιομετρα στους 2 μηνες που την ειχα στα χερια μου αλλα δεν προλαβα σε καμια περιπτωση να την ευχαριστηθω,ελπιζω οταν ξεχρεωσω αυτη που μου εκλεψαν να μπορεσω να παρω μια ιδια και να κανω τις βολτες που μου στερησαν!μεχρι τοτε σας ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση σας αν και δεν ημουν πολυ καιρο στην παρεα σας και καλες βολτες !

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: PTiger800 στις 25/06/2013 10:43 πμ.

Αδερφέ, ολόψυχα σου εύχομαι, με κάποια εύνοια της τύχης να την ξαναβρείς.
Βέβαια, ό,τι και να λέμε σε είχαν βάλει σημάδι και δεν ήταν τυχαίοι. Για να έρθουν και να κάνουν όλη αυτή τη διαδικασία κάτω από το σπίτι σου μάλλον για επαγγελματίες τους κόβω...
Καλή τύχη φίλε. Μόνο αυτό χρειαζεται και μπορεί να βοηθήσει. Καλη τύχη.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: sprint900 στις 25/06/2013 12:17 μμ.

Φίλε λυπάμαι πάρα πολύ , εύχομαι να σπάσει ο διάολος το πόδι του και να ξαναβρείς το μηχανάκι σου .
Ήθελα να σε ρωτήσω αν έκοψαν όχι το λουκέτο αλλα το κουκουνάρι το abus δεν χρειάζεται το διευκρίνισες , ντρεπόμουν για να σου πω την αλήθεια να κάνω μια τέτοια ερώτηση τέτοια ώρα .
Ήσουν πάρα πολύ άτυχος τους καθυστέρησε αλλα όχι αρκετά , ώστε να τους ακούσει κάποιος και να αποτραπεί το δυστυχές συμβάν.
Το μεγάλο δυστύχημα είναι ότι δεν της κλέβουν για τα εξτρά , κάποιος ‘’συνάνθρωπος’’ που χρειάστηκε ακριβά ανταλλακτικά σε ζημιά στο δικό του τα παρήγγειλε στο κατάλληλο κύκλωμα κατά 90%.
Αν δεν έχουν σίγουρη την παραγγελία δεν ρισκάρουν στα τυφλά και ξέρουν ότι το πρώτο πράγμα που θα παρακολουθεί ο άμοιρος ιδιοκτήτης είναι οι αγγελίες για τα σπάνια αξεσουάρ του .
Ξανά εύχομαι να σου χαμογελάσει η τύχη φίλε και να βρεις μια άκρη .
Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: Glober στις 25/06/2013 3:20 μμ.

sprint900"Φίλε λυπάμαι πάρα πολύ , εύχομαι να σπάσει ο διάολος το πόδι του και να ξαναβρείς το μηχανάκι σου .
Ήθελα να σε ρωτήσω αν έκοψαν όχι το λουκέτο αλλα το κουκουνάρι το abus δεν χρειάζεται το διευκρίνισες , ντρεπόμουν για να σου πω την αλήθεια να κάνω μια τέτοια ερώτηση τέτοια ώρα .
Ήσουν πάρα πολύ άτυχος τους καθυστέρησε αλλα όχι αρκετά , ώστε να τους ακούσει κάποιος και να αποτραπεί το δυστυχές συμβάν.
Το μεγάλο δυστύχημα είναι ότι δεν της κλέβουν για τα εξτρά , κάποιος ‘’συνάνθρωπος’’ που χρειάστηκε ακριβά ανταλλακτικά σε ζημιά στο δικό του τα παρήγγειλε στο κατάλληλο κύκλωμα κατά 90%.
Αν δεν έχουν σίγουρη την παραγγελία δεν ρισκάρουν στα τυφλά και ξέρουν ότι το πρώτο πράγμα που θα παρακολουθεί ο άμοιρος ιδιοκτήτης είναι οι αγγελίες για τα σπάνια αξεσουάρ του .
Ξανά εύχομαι να σου χαμογελάσει η τύχη φίλε και να βρεις μια άκρη ."


Με λίγα λόγια μόνοι μας το συντηρούμε το κύκλωμα... Αν για παράδειγμα όταν είχα τρακάρει είχα παραγγείλει το ψυγειάκι απο την πιάτσα τώρα κάποιος θα έκλαιγε το μηχανάκι του εξαιτίας μου...

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: sprint900 στις 25/06/2013 11:19 μμ.

Δυστυχώς εδώ και πάρα πολλά χρόνια έτσι δουλεύει το κύκλωμα των κλεφτρονιών .
Φυσικά υπάρχουν και οι τυχαίοι που τα παίρνουν απλά για βόλτα τα μηχανάκια αλλα σπάνια , αυτά συνήθως βρίσκονται αν δεν τα παρατήσουν σε κάποιο άσχετο τμήμα συμβαίνει συχνά και αυτό .
Φυσικά βουτάνε και κανένα αφύλαχτο ευρείας κατανάλωσης , για καβάντζα ανταλλακτικών .
Και έχουν πιάσει και πολλά για τα Αλβανία φορτηγά φουλ μηχανάκια ανταλλακτικά που περνούν τα σύνορα .
Αυτοί μαζεύουν και της φλορέτες ακόμα .
Και από την ώρα που βγήκαν στην φόρα τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά , δεν υπονοώ τίποτα για κανένα βεβαία , ψάξε να βρεις άκρη .
Όπως το είπες φίλε κάποιος θα έκλαιγε το μηχανάκι του με σπασμένες 200€ κλειδαριές για 200€ κέρδος από ένα ψυγείο .
Σιγουριά δεν υπάρχει πουθενά , εγώ το παλιό μου sprint στην ΔΕΗ στην Μεγαλόπολη στη πύλη , μετά μου το είπαν ότι άραζε εκεί , του χάλασε ο συναγερμός , το έκλεψα μόνος .
Πράγματι ξέρεις πόση ώρα έκανα να βάλω μπροστά το μηχανάκι μου με τον data tool των 450€ , ούτε 10 δευτερόλεπτα .
Όσοι έχουν παλιό sprint θα καταλάβουν πως , δεν γράφεται φυσικά εδώ και δεν ξέρω αν είναι έτσι και οι μοντέρνοι data tool συνδεμένοι .
Τώρα του έχω βάλει ένα shark .
Ακόμα και το abus κόβεται με τα κατάλληλα εργαλεία , απλά είναι πάρα πολύ δύσκολο , ξανά δεν λέω το πώς , δεν υπάρχει τίποτα σίγουρο , εκτός από κλειστό γκαράζ να μην φαίνεται .
Και φυσικά συνήθως τα φορτώνουν όποτε το κόβουν με την ησυχία τους , ο τροχός με φασαρία βεβαία το κόβει σαν βούτυρο .
Το μόνο σίγουρο είναι η πανάκριβη και ειδικά αυτούς τους καιρούς ασφάλεια κλοπής , δυστυχώς .
Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: acratosa στις 05/08/2013 4:03 μμ.

Ως παλαιός ομοιοπαθής, να πω κι εγώ ενα "κουράγιο" στο φίλο..
Σου εύχομαι οι επόμενες μέρες να σου φέρουν πολλές προσωπικές και επαγγελματικές χαρές για να απαλύνουν λίγο τη στεναχώρια σου.
Α

Re: ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ST ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ  

  Από: pragias στις 05/08/2013 6:19 μμ.

καλησπέρα σε όλους , θα ήθελα να αναφέρω ότι χθες στο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ σήκωσαν ένα bmw gs1200.
δεν είναι τυχαία όλα αυτά
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!