new rider

new rider  

  Από: mike στις 30/12/2009 12:48 πμ.

Χρόνια πολλά σε όλους!!!!!!!!!!
Έπειτα από πολλά γράμματα στον Άγιο Βασίλη τον παρακαλούσα να μου φέρει τον έρωτα μου ένα Tiger 1050. Συνειδητοποίησα όμως ότι δεν υπάρχει κ έτσι αφού μάζεψα το ποσό, είμαι στα πρόθυρα να γίνω κ εγώ κάτοχος του τίγρη. Υπάρχει ένα μελανό σημείο στο βιογραφικό μου όμως... Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από μηχανές μεγάλου κυβισμού. Πιο συγκεκριμένα καβαλάω εδώ κ 5 χρόνια μονο scouter. Έχω οδηγήσει με σχετική ευκολία transalp κ v-strom από φίλους αλλά δεν με εντυπωσίασαν κ δεν με φόβισαν. Οι περισσότεροι που εχω συζητήσει μαζί τους μου εχουν προτείνει να πάρω κάποιο από τα δύο προηγούμενα που σας ανέφερα ώστε να αποκτήσω αρχικά προυπηρεσία... Το ερώτημα μου είναι αν θεωρείτε σωστό να επιλέξω το tiger ως συντροφο ή είμαι "λίγος" για αυτο?

Re: new rider  

  Από: vagtyrp στις 30/12/2009 1:01 πμ.

καλωσήρθες! δεν είσαι ο μόνος! εγώ πριν 2 χρόνια δεν οδηγούσα καν μηχανή.πήρα 2 σκούτερ ένα 250 και σε 6 μήνες το άλλαξα σε 500άρι. από το μάιο έχω το τιγράκι κατευθείαν! οδήγησα και v strom , varadero, transalp, και ένα TDM από ένα φίλο για δύο εβδομάδες, αλλά όταν έκανα test ride το τίγρη έπαθα πλάκα.το τιγράκι κάνει τα πάντα καλά εκτός από το χώμα φυσικά.....πάρτο και δεν θα το αλλάξεις!
....εξαρτάται και τι ζητάς από μια μηχανή βέβαια....
εγώ το χρησιμοποιώ κάθε μέρα και στη δουλειά, και δικάβαλο, και πολλά ταξίδια και είναι τέλειο και ξεκούραστο!

Re: new rider  

  Από: mike στις 30/12/2009 1:15 πμ.

Ευχαριστώ για την απάντηση κ εγώ για όμοια χρήση με εσένα την θέλω. Απλώς μου έχουν πει πως δεν θα μπορώ να την κουμαντάρω εύκολα επειδή είναι πολλά άλογα κ δεν έχω συνηθήσει σε τέτοια μηχανάκια. Γι'αυτό απευθύνθηκα εδώ σε πιο σχετικούς με το συγκεκριμένο μηχανάκι για να με διαφωτίσετε.

Re: new rider  

  Από: chris34 στις 30/12/2009 7:23 πμ.

Φιλε mike καλως ηρθες στο φορουμ μας !Ο Βαγγελης τα λεει μια χαρα.Βεβαια καλο θα ηταν να ειχες στην κατοχη σου για κανα χρονο κατι ενδιαμεσο αλλα αφου εχεις γλυκαθει τοσο πολυ και ο Αγιος Βασιλης σε εγραψε κανονικα τοτε να τον παρεις τον τιγρη!!
Για μεσα στην πολη δεν ειναι και το πιο ευκολο μηχανακι αλλα ολα μια συνηθεια ειναι.
Παρε παραδειγμα εμενα....Νικαια Πειραια καθε μερα!Τον συνηθησα πλεον!!
Ευχομαι λοιπον φιλε μου να τον εχεις γρηγορα στα χερια σου και να εχεις πολλα και ασφαλη χιλιομετρα!!


Υ.Γ Που εισαι στον Πειραια;Εχω το μαγαζι μου εκει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: new rider  

  Από: mike στις 30/12/2009 11:44 πμ.

Εγώ φοιτητής είμαι κ θα τον χρεισιμοποιώ σίγουρα για την διαδρομή Κερατσίνι - Ζωγράφου. Πιστεύω θα με βολέψει γιατι δεν αντέχω άλλο το αμάξι... Κ σίγουρα θα κάνω κ ταξίδια.

Re: new rider  

  Από: johnygalan στις 30/12/2009 9:51 μμ.

Κοίτα τις αρετές του tiger δεν θα τις καταλάβεις απο το Κερατσίνι μέχρι Ζωγράφου πρέπει να πηγαίνεις που και που καμιά Βυτίνα ενα Δομοκό ή Μπράλο έστω και μια Επίδαυρο πέρα απο την πλάκα το tiger είναι κορυφαίο οπότε αν σου αρέσει να το πάρεις μη το σκέφτεσαι καθόλου
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: new rider  

  Από: cimics στις 04/01/2010 11:33 πμ.

KAI ΓΩ ΑΠΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΩΣ ΤΑ 18 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 23.. ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΜΗΧΑΝΗ
ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ,ΠΗΡΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NINJA 250R ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΛΗΘΕΙΚΕ Κ META APO 5 MHNES ΑΠΡΑΞΙΑΣ ΠΑΛΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ DAYTONA 675 ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ...ΤΟ ΕΧΩ 8 ΜΗΝΕΣ Κ ΕΜΑΘΑ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ..ΟΛΑ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ..

Re: new rider  

  Από: kyrkyriakos στις 04/01/2010 11:38 πμ.

cimics"K ΕΝΑ NINJA 250R ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΛΗΘΕΙΚΕ Κ .."


Τί εννοείς ?

Re: new rider  

  Από: grgasteus στις 04/01/2010 1:13 μμ.

αυτός ο άγιος βασίλης μήπως έπρεπε να λέγετε skroutz mc duck ????????
λέω εγώ τώρα....κάθε χρόνο με αλλουνού τα φράγκα κάνει τον καλό .....

καλορίζικο εκ των προτέρων ! ! !
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: new rider  

  Από: cimics στις 04/01/2010 1:46 μμ.

kyrkyriakos"
cimics"K ΕΝΑ NINJA 250R ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΛΗΘΕΙΚΕ Κ .."


Τί εννοείς ?"


οπως το λεω.. ΔΙΑΛΕΙΘΙΚΕ με χτυπησαν απο πισω ..το χα παρει 4100 και ειχε 3900 ζημια

Re: new rider  

  Από: strani στις 23/01/2010 7:50 μμ.

ηηηη

Re: new rider  

  Από: strani στις 23/01/2010 7:57 μμ.

να το παρεις το κοριτσι[αν δεν το πηρες ηδη] αλλα λογω απειριας να προσεχεις λεβεντη μεχρι να συνηθισεις το θεμα γιατι ειναι μεγαλη η διαφορα.και οπως εχει πει και καποιος σοφος εδω μεσα[το γκαζι ειναι γλυκο στο φρενο ειναι η πικρα]

Re: new rider  

  Από: Natassa_triple στις 24/01/2010 12:13 μμ.

αν κ -προσωπικά- δεν εχω εμπειρία από Tiger, είμαι της άποψης ότι με σύνεση κ καθημερινή επαφή με τη μοτοσικλέτα, όλα θα πάνε καλά!!

Καλοτάξιδη κ πολλά ασφαλή χλμ εύχομαι!!

Re: new rider  

  Από: mixalakis στις 25/01/2010 6:58 μμ.

mike"Εγώ φοιτητής είμαι κ θα τον χρεισιμοποιώ σίγουρα για την διαδρομή Κερατσίνι - Ζωγράφου. Πιστεύω θα με βολέψει γιατι δεν αντέχω άλλο το αμάξι... Κ σίγουρα θα κάνω κ ταξίδια."


Δεν θα σε βολέψει για αυτές τις διαδρομές μόνο. Εκεί μάλιστα είναι που χρειάζεται η μεγαλύτερη εξοικείωση με το βάρος και το ύψος της μοτοσυκλέτας. Στις χαμηλές ταχύτητες και στην πόλη.

Re: new rider  

  Από: krysta στις 31/01/2010 8:01 μμ.

η εμπειρία σίγουρα παίζει ρόλο αλλά καταρχήν χρειάζεται σύνεση και προσοχή και όλα καλά θα είναι..!τέτοιες καλοστημένες μηχανές σε βοηθάνε να μαθεις ..εγω μέχρι πριν 3 χρόνια δεν είχα οδηγήσει ούτε παπί..πατίνια κ ποδηλατο ξερω αγόρασα ενα απρίλια στράντα φάκτορυ για πρώτο κ τώρα έχω το st.triple R.
εννοείται οτι ακομα έχω αααααααπειρααααααα να μάθω...να το πάρεις αφού το θέλεις τόσο..η μηχανή είναι έρωτας ετσι και αλλιώς! απλά να προσέχεις.
"diobo'...!"