Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Tiger 2007 vs 2008 vs 2009

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Tiger 2007 vs 2008 vs 2009

Δημοσίευσηαπό icet » 23 Μαρ 2009, 12:58

Sprinter έγραψε:Να προτιμήσεις μοντέλο 08 και έπειτα :wink: (Προσοχή: Το πότε βγήκε η άδεια κυκλοφορίας δεν δείχνει και το model year. Αυτό φαίνεται από τον VIN (αριθμό πλαισίου) ).

Ναι συμφωνώ, αλλά γιατί ; ... τι έχει αλλάξει; :study
---biip biip---
Άβαταρ μέλους
icet
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 23 Μαρ 2009, 13:16

Ε όλο και κάτι πιστονάκια, σωθηκούλια κλπ θα 'χουν αλλάξει στα μουλωχτά. Δε θα 'χουν? Αν δεν έχουν δεν είναι Τράιουμφ :wink: :wink:
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό LevelOne » 23 Μαρ 2009, 20:21

sakattaq έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Υπήρχε ένα δίλημμα για την αγορά παλαιότερου μοντέλου λόγω προσφοράς, αλλά μου λύσατε την απορία. Ανυπομονώ να μπω και εγώ στην οικογένεια της Triumph και στην παρέα σας βεβαίως-βεβαίως!!! Κατά πάσα πιθανότητα η παραγγελία θα γίνει αυτή την εβδομάδα :cry1 . Να ρωτήξω μήπως ξέρετε αν η Ηλιοφίλ δίνει τα δώρα και σε μη αποκλειστικό αντιπρόσωπο της Triumph. Επειδή δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες από τον τοπικό αντιπρόσωπο (Ηράκλειο Κρήτης) :saw ! Θα προτιμούσα τα λεφτά να τα πάρει κάποιος που τα αξίζει. Τέλος πάντων. Σας κερνώ όλους από ένα καραφάκι ρακή, εβίβα σύντεκνοι!!!!!!! :salut1

Νομιζω οτι γενικα δεν πουλανε σε μη αποκλειστικους αντιπροσωπους,ποσο μαλον οσο αφορα τα δωρα.Ενα αλλο προβλημα ειναι οτι το μηχανακι απο καινουριο για να παρει μπρος χρειαζεται ξεκλειδωμα ο εγκεφαλος μεσω του διαγνωστικου εργαλειου.Εκτος αν κανουν την προετοιμασια στα κεντρικα,αλλα και παλι χλωμο γιατι θα πρεπει να το ξεκουτιασουν,να το ετοιμασουν/τσεκαρουν και μετα λογικα να το ξαναβαλουν στη κουτα,μιας και συνηθως ετσι αποστελονται τα καινουρια μηχανακια.
LevelOne
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 600

Δημοσίευσηαπό sakattaq » 23 Μαρ 2009, 21:29

Λοιπόν ακούστε τι λ@λ@κίες έχω ακούσει μέχρι στιγμής.
"Μην το πάρεις, θα χτυπάς το κεφάλι σου με την Triumph"
"Δεν έχει πουλήσει πολλά κομμάτια, άρα είναι σκάρτο"
"Δεν θα μπορέσεις ποτέ να το πουλήσεις σαν μεταχειρισμένο σε λογική τιμή"
"Δεν είναι Honda (!!!) :loco "
"Σε μεγάλο ταξίδι θα σε "αφήσει" σίγουρα"
Όλοι αυτοί λοιπόν είναι φίλοι και γνωστοί. Αλλά εγώ τους γράφω στα παλια μου τα Adidas. Θα δόσω ψήφο εμπιστοσύνης στον μηχανικό μου, ο οποίος μου είπε να προχωρήσω άφοβα στην αγορά του τίγρη.
Τι έχετε να πείτε για όλα αυτά συνάδελφοι. Ακουω γνώμες!
"Δύο Ρόδες και ένα τιμόνι" - Φιλοσοφία ζωής και τρόπος έκφρασης!
Άβαταρ μέλους
sakattaq
Newbie
Progress to next rank:
6%

Μοτοσυκλέτα: Suzuki GSR 600

Δημοσίευσηαπό icet » 23 Μαρ 2009, 22:11

Και η Ferrari δεν πουλάει πολλά κομμάτια και δεν είναι Honda, άρα δε πρέπει να βγάζει καλά αυτοκίνητα :-D

Να πάρεις αυτό που σου αρέσει. Άλλωστε εσύ θα δώσεις τα ωραία σου λευτάκια και όχι οι φίλοι σου.
Αν αγοράσεις κάτι άλλο που δεν σου αρέσει τόσο όσο το Tiger μετά θα βλέπεις το Tiger στο δρόμο και θα λες , "τι μαλακία έκανα" και δεν το πήρα :salut1
---biip biip---
Άβαταρ μέλους
icet
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό HelenKoR » 23 Μαρ 2009, 23:00

icet έγραψε:Να πάρεις αυτό που σου αρέσει. Άλλωστε εσύ θα δώσεις τα ωραία σου λευτάκια και όχι οι φίλοι σου.

+1

ετσι ειναι !
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
Άβαταρ μέλους
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Μοτοσυκλέτα: Peugeot Jet Force 50cc

Δημοσίευσηαπό ATN PANOS » 24 Μαρ 2009, 01:34

follow your heart
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.
Άβαταρ μέλους
ATN PANOS
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675
street triple

Δημοσίευσηαπό Aris. » 24 Μαρ 2009, 01:48

ATN PANOS έγραψε:follow your heart

FOLLOW YOUR POCKET
:lol1
================================================================================================
Εικόνα
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Street triple 675 '08

Δημοσίευσηαπό NikosV » 24 Μαρ 2009, 04:57

sakattaq έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Υπήρχε ένα δίλημμα για την αγορά παλαιότερου μοντέλου λόγω προσφοράς, αλλά μου λύσατε την απορία. Ανυπομονώ να μπω και εγώ στην οικογένεια της Triumph και στην παρέα σας βεβαίως-βεβαίως!!! Κατά πάσα πιθανότητα η παραγγελία θα γίνει αυτή την εβδομάδα :cry1 . Να ρωτήξω μήπως ξέρετε αν η Ηλιοφίλ δίνει τα δώρα και σε μη αποκλειστικό αντιπρόσωπο της Triumph. Επειδή δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες από τον τοπικό αντιπρόσωπο (Ηράκλειο Κρήτης) :saw ! Θα προτιμούσα τα λεφτά να τα πάρει κάποιος που τα αξίζει. Τέλος πάντων. Σας κερνώ όλους από ένα καραφάκι ρακή, εβίβα σύντεκνοι!!!!!!! :salut1

file sakattaq egw tin dikia mu tin pira se kali timi se sxesi me auta pu zitagane se 50 peripu magazia pu ixa rwtisi....
den xanis tipota na rwtisis sto 'factory moto' stin mixalakopoulou....to :phone til ine 210 7480575
pes oti su ipa egw...apo xania me to tiger
me 8imude...
opote rwta tus gia tin prosfora tus k ti borun na su kanun....
elpizw na bis stin ikogenia giati stin parea ise idi..... :salut2 :salut2 :mrgreen

elpizw na voi8isa.... :rock
Εικόνα Εικόνα
    http://mototriumphhellas.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
NikosV
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050 ABS Black

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 24 Μαρ 2009, 09:09

Γουαι ντοντ γιου ραιτ ιν γκρικ σο ουι ντοντ χαβ το γκετ μπλαιντ το ριντ ουατ γιου'ρ ραιτινγκ?
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό vakis75 » 24 Μαρ 2009, 10:53

sakattaq έγραψε:Λοιπόν ακούστε τι λ@λ@κίες έχω ακούσει μέχρι στιγμής.
"Μην το πάρεις, θα χτυπάς το κεφάλι σου με την Triumph"
"Δεν έχει πουλήσει πολλά κομμάτια, άρα είναι σκάρτο"
"Δεν θα μπορέσεις ποτέ να το πουλήσεις σαν μεταχειρισμένο σε λογική τιμή"
"Δεν είναι Honda (!!!) :loco "
"Σε μεγάλο ταξίδι θα σε "αφήσει" σίγουρα"
Όλοι αυτοί λοιπόν είναι φίλοι και γνωστοί. Αλλά εγώ τους γράφω στα παλια μου τα Adidas. Θα δόσω ψήφο εμπιστοσύνης στον μηχανικό μου, ο οποίος μου είπε να προχωρήσω άφοβα στην αγορά του τίγρη.
Τι έχετε να πείτε για όλα αυτά συνάδελφοι. Ακουω γνώμες!

to exo 2 xronia...exo kanei 16xil km
opoios sou eipe oti einai skarto to mixanaki pes tou na erthei na me vrei kai na mou to apodiksei :-)
den exo allaksei oute mia vida sto mixanaki ,den me exei afisei pote kai paei san trelo!
den uparxei stin katigoria tou auti tin stigmi kalutero mixanaki(kai einai kai oloi PELATES)
xaxaa
Άβαταρ μέλους
vakis75
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό strani » 17 Ιούλ 2009, 20:44

καλησπερα σε ολους.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ.ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΤ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ.Ο ΣΠΥΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΦΙΛ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΣ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΧΤ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ :rock ΛΟΓΩ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΧΤΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΑΣ ΧΑΣΩ ΚΑΙ 500 ΕΥΡΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΛΗΣ(ΔΕ ΣΠΑΩ ΔΕ ΧΑΛΑΩ) ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΧΤ. ΤΕΣΠΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΜΕΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 1050 ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΓΚΕΛΑ ( HEPCO-BECKER)ΚΑΛΥΜΑ ΤΕΠΟΖΙΤΟΥ ΜΕ ΤΣΑΝΤΑ( BAGSTER)ΖΕΛΑΤΙΝΑ(MPA -VARIO TOYRING) ΕΧΩ ΤΗΝ 46 ΤΗΣ (GIVI) ΑΠΟ ΤΟ ΧΤ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΘΕΤΕΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΑΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΤΙΓΡΗ ,ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ.ΟΠΟΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ ΧΑΝΕΙ.ΚΑΛΑ ΒΡΑΔΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ
Άβαταρ μέλους
strani
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050 ABS '09

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες