TIGER ABS η χωρις ABS

TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: stratis στις 16/03/2009 9:41 πμ.

Καλημερα παιδια. Εκανα test ride to Tiger την προηγουμενη εβδομαδα και επαθα πλακα. Αυριο Τριτη παω να το παραγγειλω. Εχω το εξης διλημμα (με εχει βασανισει πολυ τις τελευταιες μερες). Να το παρω με abs η χωρις? Υπαρχει μια σεβαστη διαφορα χρηματων οπως γνωριζετε μεταξυ τους αλλα και με ορισμενους που εχω μιλησει μου λενε οτι το abs στο tiger δεν δουλευει πολυ καλα οπως σε αλλα μηχανακια. Θα σεβομουνα πολυ τις γνωμες απο κατοχους τοσο με οσο και χωρις. Σας ευχαριστω και να μαστε παντα ορθιοι..

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: jimmisk στις 16/03/2009 9:57 πμ.

Φίλε strati δες εδώ viewtopic.php?f=3&t=658

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: stratis στις 16/03/2009 5:36 μμ.

Παιδια να κανω αλλη μια ερωτηση. Τι γνωμη εχετε εσεις που ξερετε για τον αντιπροσωπο στην Καλαμακιου?? Ειναι ενταξει σαν παλικαρι? Ευχαριστω πολυ και παντα ορθιοι

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: mixalakis στις 17/03/2009 11:33 πμ.

Αν εννοείς τον Πιεράκο, μακρυά μακρυά!!!!!!

Νομίζω όμως ότι το παλικάρι που ήταν στην Θεομήτορως μετακόμισε και αυτός στην Καλαμακίου και έχουν ακουστεί πολύ καλά λόγια για αυτόν.

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: stratis στις 17/03/2009 12:22 μμ.

Σε ευχαριστω φιλε μου και να σαι καλα. Μου ειπε οτι εχει ενα μεταχειρισμενο super και γι αυτο ρωτησα, να δω τι λεει σαν ανθρωπος. Το αλλο μαγαζι που μου ειπες στην Καλαμακιου ξερεις πως λεγεται γιατι μενω μακρυα και λεω να τα συνδυασω και τα 2 σημερα το απογευμα μιας και θα κατεβω..Μια απλη ερωτηση: να το παρω καινουργιο χωρις abs ή μεταχειρισμενο με abs? Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου???Αντε να δουμε τι θα βγει σημερα..

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: chris34 στις 17/03/2009 12:46 μμ.

Φιλε strati δεν ξερω το στυλ οδηγησης σου αλλα σαν πρωταρχικο σκοπο να σκεφτεις τους Ελληνικους δρομους!!!!Επειδη ολοι οι δρομοι ειναι "γυαλι" καλυτερα να επερνες με ABS!Τωρα απο την αλλη αν εισαι καλος στα φρενα και δεν πελαγωνεις με τα απροοπτα τοτε παρε χωρις και καινουργιο για να γλιτωσεις και καποια χρηματα!
Να εισαι παντα καλα και ορθιος σε οτι και αν αποφασισεις!Με η χωρις ABS η μηχανη ειναι απαιχτη!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: coot στις 17/03/2009 2:58 μμ.

chris34"Με η χωρις ABS η μηχανη ειναι απαιχτη!!!
"

+1050
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: mixalakis στις 17/03/2009 4:26 μμ.

stratis"Σε ευχαριστω φιλε μου και να σαι καλα. Μου ειπε οτι εχει ενα μεταχειρισμενο super και γι αυτο ρωτησα, να δω τι λεει σαν ανθρωπος. Το αλλο μαγαζι που μου ειπες στην Καλαμακιου ξερεις πως λεγεται γιατι μενω μακρυα και λεω να τα συνδυασω και τα 2 σημερα το απογευμα μιας και θα κατεβω..Μια απλη ερωτηση: να το παρω καινουργιο χωρις abs ή μεταχειρισμενο με abs? Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου???Αντε να δουμε τι θα βγει σημερα.."



Δεν αποκλείεται το μηχανάκι που σου λέει να είναι καλό, αλλά από προσωπική εμπειρία δεν τον εμπιστεύομαι καθόλου!!
Όπως και να'χει αν θες μεταχειρισμένο, είναι σίγουρο ότι θα πετύχεις καλύτερες τιμές και πιθανότατα καλύτερη κατάσταση για το μηχανάκι από ιδιώτη.
Το άλλο μαγαζί λέγεται Stock Moto και ήταν στη Θεομήτορως 18, αλλά αν θυμάμαι καλά μου είπε κάποιος ότι μεταφέρθηκε. Το τηλέφωνο είναι 210 9930612, αλλά φαντάζομαι ότι αν έχει πράγματι μετακομίσει, αν πας στην παλιά διεύθυνση θα λέει που πήγε.


Για το μεγάλο θέμα που λες με το ABS, νομίζω ότι όλες οι απόψεις υπάρχουν στο σχετικό θέμα.
Προσωπικά είμαι υπέρ του ABS, αλλά είναι αλήθεια ότι η triumph το έχει ακριβύνει αρκετά.
Θα έλεγα να μην βιαστείς και μέσα στην γενικότερη κρίση μπορεί να βρεθεί ένα μεταχειρισμένο με ABS σε πολύ καλή κατάσταση.
Γενικά είναι αξιόπιστο μηχανάκι και δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο να φοβηθείς.

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: stratis στις 17/03/2009 10:57 μμ.

Παιδια το εκλεισα χωρις τελικα καινουργιο να εχω το κεφαλι μου ησυχο..Σας ευχαριστω ολους και καλα μας χλμ..

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: ATN PANOS στις 17/03/2009 11:10 μμ.

well done
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: chris34 στις 18/03/2009 7:17 πμ.

Μπραβο σου φιλε!Καλοριζικο απο τωρα να ειναι και καλοταξιδο!!
Αντε να μεγαλωνει η παρεα μας!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: mixalakis στις 18/03/2009 10:39 πμ.

stratis"Παιδια το εκλεισα χωρις τελικα καινουργιο να εχω το κεφαλι μου ησυχο..Σας ευχαριστω ολους και καλα μας χλμ.."


Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα!!

Τελικά από πού το πήρες;

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: maik30 στις 18/03/2009 11:05 πμ.

καλα χιλιομετρα και παντα ορθιος

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: Tpap στις 18/03/2009 1:28 μμ.

Καλορίζικο φίλε, με πολλά και ασφαλή χλμ...

Re: TIGER ABS η χωρις ABS  

  Από: stratis στις 18/03/2009 5:43 μμ.

Να στε καλα ρε μαγκες...Αντε να το παρω να το χαρω (και το ετερον ημισυ μαζι που ακολουθει)..Θα ανεβασω φωτο οταν το παρω..