ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ-TRIDENT...?

ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ-TRIDENT...?  

  Από: giorgaras στις 19/02/2009 8:26 μμ.

Αγόρια κορίτσια and the others...καλησπέρα..
ψήνομαι να αγοράσω μια φθηνή μηχανή για τις βολτούλες μου το καλοκαιράκι...σήμερα λοιπόν που έκανα την βόλτα μου τσέκαρα μια TRIUMPH TRIDENT
-->750cc
-->μοντέλο '96-'97
-->30.000 χιλιόμετρα (φυσικά δεν το πιστεύω...εκτός αν έχει 100αρι χιλιομετρητή κ τον έχει τερματίσει..!)
-->2000 ευρώπουλα
Την είχαν παραμελημένη και βρώμικη μέσα στην έκθεση...το μοτέρ είχε καποιες γρατζουνίες (στανταρ το είχε φάει ο πρωην)...και το μοτέρ φαινόταν βρώμικο...παρόλα αυτα μου άρεσε ρε γμτ...
Οι άλλες εναλακτικές είναι HONDA (CB-1, CB 400SF, BROS)

Μια γνώμη ή και περισσότερες θα με βοηθούσαν πάρα πάρα πολυ...ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!

Re: ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ-TRIDENT...?  

  Από: ATN PANOS στις 19/02/2009 9:33 μμ.

εγω θα το αγοραζα
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ-TRIDENT...?  

  Από: HelenKoR στις 19/02/2009 9:50 μμ.

(ωραιος ! )

κοιτα . φανταζομαι οτι την μηχανη θα την ελεγξει πρωτα μηχανικος (δεν εχω αγορασει ποτε μεταχειρισμενο αλλα συνηθως ετσι παει) . το ντεποζιτο δεν μας απασχολει αν ειναι γρατζουνισμενο (μπορει να εχει γινει απο πολλους λογους πχ. ηταν απροσεκτος , αφησε αντικειμενα πανω και οταν πηγε να τα παρει εγδαρε το ντεποζιτο. αλλωστε λες οτι ειναι παραμελημενο γενικοτερα). εκτος κι αν οι γρατζουνιες ειναι βαθιες ....

αλλά και παλι ... για 2000 ευρω το μονο που σε νοιαζει ειναι να τσουλαει . το σκουτερ μου (δυστυχως) ειναι πιο ακριβo απο το trident .

δεν ξερω απο ανταλλακτικα τι παιζει . ειναι και μιας δεκαετιας μηχανακι και Triumph . δεν ειναι Honda που θα βρεις "σχετικα" πιο ευκολα ανταλλακτικα ....

μπορει να ειναι καλη μηχανη και να την δινει σε χαμηλη τιμη για να την διωξει (γιατι ποιος θα τρεξει να την παρει ? )

οπως και να'χει θα πας πρωτα στον μηχανικο σου και εκεινος θα σου πει αν αξιζει να δωσεις τα 2 χιλιαρικα 'Η οχι .

αλλος καμια ιδεα ?
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.
Λόγος: εκανε edit o απο πανω

Re: ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ-TRIDENT...?  

  Από: Polymhxanos στις 19/02/2009 10:36 μμ.

Όχι. Εκτός κι αν έχεις δικό σου εργαστήριο που να έχει μέχρι και τόρνο και φρέζα, και το βγάλσιμο σπασμένου μπουζονιού , αλλαγή σπειρώματος και τοποθέτηση νέου, είναι ευχάριστη περιπέτεια για εσένα.

Τα καινούρια T είναι καλά, τα παλιά όχι. Μείνε μακριά.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ-TRIDENT...?  

  Από: giorgaras στις 20/02/2009 11:05 πμ.

Πραγματικά με συγκίνησε η άμεση ανταπόκρισή σας στο ερώτημά μου...αν και οι γνώμες διιστανται...το καλό είναι οτι βρήκα γνώστό που ξέρει τον ιδιοκτήτη της Τ...απο βδομάδα λοιπόν θα έχουμε νέα...
αλλίως πάμε σε κανα αθάνατο honda cb400sf ή έστω σε κάνα hona cb-1...(απλά συνήθως αυτά τα παίρνουν για να μάθουν και τα σκίζουν..!)

Όπως και να χει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ....ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ

Re: ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ-TRIDENT...?  

  Από: coot στις 20/02/2009 12:15 μμ.

giorgaras"Πραγματικά με συγκίνησε η άμεση ανταπόκρισή σας στο ερώτημά μου...αν και οι γνώμες διιστανται...το καλό είναι οτι βρήκα γνώστό που ξέρει τον ιδιοκτήτη της Τ...απο βδομάδα λοιπόν θα έχουμε νέα...
αλλίως πάμε σε κανα αθάνατο honda cb400sf ή έστω σε κάνα hona cb-1...(απλά συνήθως αυτά τα παίρνουν για να μάθουν και τα σκίζουν..!)

Όπως και να χει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ....ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ"

τα παλια T είναι πολύ ιδιαίτερα αλλά από ανταλλακτικά δε νομίζω να είναι και το πιο εύκολο να βρεις. Πάρε μια honda να βρεις την υγεια σου
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ-TRIDENT...?  

  Από: spypetr στις 21/02/2009 10:16 πμ.

Αυτό με τα παλιά τα Triumph νομίζω ότι είναι ένας μύθος.
Φίλος είχε daytona του 94 (νομίζω) και το είχε κάνει απροβλημάτιστα 100.000χλμ.
Το μηχανάκι φυσικά πουλήθηκε και το χαίρεται ο επόμενος, ίσως και ο μεθεπόμενος.
Αλλά μάστορας δεν είμαι, απλά λέω κάτι που το είδα με τα μάτια μου, δεν μ αρέσει να γενικεύω.
Χοντάκι του 96, ή του 97 δε θα έπαιρνα γιατί το λιγότερο θα έκαιγε λάδια, εκτός αν ήταν vfr.
Εγώ θα το αγόραζα χαλαρά, αλλά μη νομίζεις πως είναι και καμιά τρελά φθηνή τιμή.
Με 2000 βρίσκεις trident, αυτή είναι περίπου η τιμή του........