TIGER 1050 SPORT...εχουν καταναλωση λαδιου??

TIGER 1050 SPORT...εχουν καταναλωση λαδιου??  

  Από: Νευρικος στις 17/03/2016 8:50 μμ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ..έχω εδώ και 20 μέρες το εν λόγο ,το πήρα ελαφρώς μεταχειρ,με 10000χλμ μοντ του 15,ακόμα στην εγγύηση.
και επειδή δεν είχα πότε εγγλέζικο ,παρότι έχω αλλάξει πάνω από 25 μο/τες δεν ξέρω τα χούγια του !!και ρωτάω ξέρει κάποιος κάτοχος αν καίει λάδια και πόσο??χωρίς να έχω παρατηρήσει κατανάλωση..για την ιστορία προέρχομαι από bmw( πολλά!!) Και ποιο παλιά γιαπωνέζικα, κυριως γιαμαχα και σουζουκι.ευχαριστω προκαταβολικα
Θα το φέρει ο βλάχος το τυρί..

Re: TIGER 1050 SPORT...εχουν καταναλωση λαδιου??  

  Από: Tigrisss στις 18/03/2016 10:08 πμ.

καιει.
όπως καίει και το προηγούμενο, αφού είναι ακριβώς το ίδιο μοτερ.
τώρα το πόσο καίει, δεν μπορω να το προσδιορίσω....

δε μετραγα παλιά, τώρα που έχω περάσει τις 100.000 χλμ, μπορει και να καιει κανα λίτρο στις 6.000 που το αλλάζω...

Re: TIGER 1050 SPORT...εχουν καταναλωση λαδιου??  

  Από: Νευρικος στις 18/03/2016 10:57 πμ.

Tigrisss"καιει.
όπως καίει και το προηγούμενο, αφού είναι ακριβώς το ίδιο μοτερ.
τώρα το πόσο καίει, δεν μπορω να το προσδιορίσω....

δε μετραγα παλιά, τώρα που έχω περάσει τις 100.000 χλμ, μπορει και να καιει κανα λίτρο στις 6.000 που το αλλάζω... "


Ευχαριστώ. .χτες πήγα σε εξουσιοδοτημένο να πάρω ένα L λάδι γτ θα κάνω ταξίδι ,και μου είπε κατηγορηματικά ότι δεν χρειάζεται! !!Και δεν καίει καθόλου!!!!απλά 15-50full synth.λάδι και αλλαγές 5-6 Χ.χλμ
Θα το φέρει ο βλάχος το τυρί..

Re: TIGER 1050 SPORT...εχουν καταναλωση λαδιου??  

  Από: PTiger800 στις 18/03/2016 6:01 μμ.

Νευρικος"μου είπε κατηγορηματικά ότι δεν χρειάζεται!"


αυτά τα κατηγορηματικά μας έχουν φάει. Κι άμα χρειαστεί δηλαδή μία στο εκατομμύριο θα σου τα φέρει ο εξουσιοδοτημένος στο κορφοβούνι τα λάδια;
Δε νομίζω ότι υπάρχει κανόνας καίει/ δεν καίει. Ξέρω παιδιά που τα μηχανάκια τους καίνε και παιδιά που δεν έχουν πρόβλημα. Πάρε εσύ λαδάκι να έχεις μαζί σου και ας μη σου χρειαστεί.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: TIGER 1050 SPORT...εχουν καταναλωση λαδιου??  

  Από: Νευρικος στις 19/03/2016 8:19 πμ.

PTiger800"
Νευρικος"μου είπε κατηγορηματικά ότι δεν χρειάζεται!"


αυτά τα κατηγορηματικά μας έχουν φάει. Κι άμα χρειαστεί δηλαδή μία στο εκατομμύριο θα σου τα φέρει ο εξουσιοδοτημένος στο κορφοβούνι τα λάδια;
Δε νομίζω ότι υπάρχει κανόνας καίει/ δεν καίει. Ξέρω παιδιά που τα μηχανάκια τους καίνε και παιδιά που δεν έχουν πρόβλημα. Πάρε εσύ λαδάκι να έχεις μαζί σου και ας μη σου χρειαστεί."

τελικα πηρα ενα λιτρο..
Θα το φέρει ο βλάχος το τυρί..

Re: TIGER 1050 SPORT...εχουν καταναλωση λαδιου??  

  Από: makjr στις 14/04/2016 7:59 πμ.

3 χρονια και 40κατι χιλίαδες χιλιόμετρα δεν εχω παρατηρήσει καταναλωση λαδιού.

Re: TIGER 1050 SPORT...εχουν καταναλωση λαδιου??  

  Από: dio13 στις 14/04/2016 10:28 πμ.

Έχοντας το Tiger του 2011, στα περίπου 20.000 που έχω κάνει εγώ, σύνολο έχει 37.000 κι αλλάζοντας λάδια ανα 5-6.000 χιλιόμετρα το μέγιστο, δεν έχω παρατηρήσει ποτέ να θέλει συμπλήρωμα.