Προσεχώς κάτοχος triple 1050!

Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: sfairas στις 13/11/2014 9:52 μμ.

Καλώς σας βρήκα κύριοι, πρόκειται να αποκτήσω ένα triple του 2009 και θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το τι πρέπει να προσέξω. Αν "πονάει" κάπου το συγκεκριμένο μοντέλο με λίγα λόγια. Ευχαριστώ

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: kyrkyriakos στις 13/11/2014 10:35 μμ.

Όταν λες triple, εννοείς speed triple ;;;

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: sfairas στις 14/11/2014 8:01 μμ.

kyrkyriakos"Όταν λες triple, εννοείς speed triple ;;; "

Υπάρχει και κάτι άλλο σε triple και 1050 κυβικά?

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: kyrkyriakos στις 14/11/2014 9:54 μμ.

sfairas"
kyrkyriakos"Όταν λες triple, εννοείς speed triple ;;; "
"

Υπάρχει και κάτι άλλο σε triple και 1050 κυβικά? [/quote
Ωραία λοιπόν, το δικ'ο μου δεν έχει τίποτα μέχρι στιγμής,πέρα από το συναγερμό (μανίσιος) που μου έκανε κάτι κόλπα....τον αποσύνδεσα και όλα καλά!

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: sfairas στις 15/11/2014 1:41 πμ.

[quote="kyrkyriakos":hzpfzes4]
sfairas"
kyrkyriakos"Όταν λες triple, εννοείς speed triple ;;; "
"

Υπάρχει και κάτι άλλο σε triple και 1050 κυβικά? [/quote
Ωραία λοιπόν, το δικ'ο μου δεν έχει τίποτα μέχρι στιγμής,πέρα από το συναγερμό (μανίσιος) που μου έκανε κάτι κόλπα....τον αποσύνδεσα και όλα καλά![/quote:hzpfzes4]
Ευχαριστώ. Μακάρι να βγει αξιόπιστο, αν και δεν έχω πειστεί ότι θα κοιμάμαι ήσυχος Έχω καλομάθει με τα Ιαπωνικά αφού ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα, με κανένα μηχανάκι μου. Όμως μου αρέσει και το triple και οι προκλήσεις...

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: kyrkyriakos στις 15/11/2014 8:30 πμ.

sfairas"
Ευχαριστώ. Μακάρι να βγει αξιόπιστο, αν και δεν έχω πειστεί ότι θα κοιμάμαι ήσυχος Έχω καλομάθει με τα Ιαπωνικά αφού ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα, με κανένα μηχανάκι μου. Όμως μου αρέσει και το triple και οι προκλήσεις... "

Θα συνιστούσα να λες speed και όχι triple γιατί πίστεψέ με οι περισσότεροι ,άλλο πράγμα θα καταλαβαίνουν
φιλικά πάντα!

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: Tigris3 στις 15/11/2014 3:52 μμ.

Βασικά σχεδόν όλα τα Triumph, triple είναι λόγω κινητήρα (Tiger, Daytona, Street/Speed triple, κλπ.).

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: sfairas στις 15/11/2014 5:53 μμ.

OK τώρα το "έπιασα". speed να 'ούμε

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: pisokounasrx8 στις 15/11/2014 8:39 μμ.

Θα σε χαλασει: θεση οδηγησης - βαρος - κιβωτιο/συμπλεκτης

Θα σε πορωσει : ροπη - ομορφια - παντου σουζες - all around χαρακτηρας

Το μηχανακι ειναι απιστευτο φιλε μου. Αν βρεις κατι "καλο", παρτο με κλειστα ματια...

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: sfairas στις 15/11/2014 11:05 μμ.

pisokounasrx8"Θα σε χαλασει: θεση οδηγησης - βαρος - κιβωτιο/συμπλεκτης

Θα σε πορωσει : ροπη - ομορφια - παντου σουζες - all around χαρακτηρας

Το μηχανακι ειναι απιστευτο φιλε μου. Αν βρεις κατι "καλο", παρτο με κλειστα ματια..."
Με αυτό το ποστ προσπαθώ να προσδιορίσω τι είναι "κακό" στο μηχανάκι μπας και δεν την "πατήσω". Δηλαδή από το σασμάν τι να περιμένω σε σχέση με τα japan? Είναι απλά σκληρό? Είναι "παθιάρικο"? Είναι ασαφές? ... Η θέση οδήγησης ενός naked σε σύγκριση με supersport πόσο χειρότερη μπορεί να είναι? Είχα Ζ750 κάποτε και δεν με χάλασε καθόλου η θέση οδήγησης.

Re: Προσεχώς κάτοχος triple 1050!  

  Από: orange στις 19/11/2014 6:13 μμ.

τα speed triple δεν νομίζω ότι πονάν κάπου.
Δεν έχει τύχει να διαβάσω κάτι. Είναι πιθανότατα το πιο αξιόπιστο και απροβλημάτιστο triple 1050. Τα μοντέλα από 2008 και μετά. Και επίσης τα speed triple δεν έχουν θέμα με πιστόνια ή τουλάχιστον δεν έχω μάθει για κάτι. Έχουν διαφορετικά πιστόνια από τα tiger.

Δεν έχω πρόβλημα με τη θέση οδήγησης, εκτός κι αν κάνω ταξίδι όπου μετά από πολύωρη οδήγηση πονάει ο κώ...
Δεν έχω πρόβλημα ούτε στην κίνηση εντός πόλης από το μικρό κόψιμο του τιμονιού.
Το βάρος είναι θέμα μόνο σε σφιχτό στροφιλίκι σε σχέση με ένα 675 street triple.