ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: chris34 στις 31/01/2009 8:16 πμ.

Native"Πρόσεχε μην μείνεις απο βενζίνη μεγάλε! "


Μαλλον η αισθηση του χιουμορ σου ειναι περιορισμενη!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Native στις 31/01/2009 11:07 πμ.

Μπορεί! Τι να πω! Μπορει να φταίει οτι μου την είχε βαρέσει στην δουλειά

Κανονίστε καμία τσάρκα ορέεε...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: chris34 στις 31/01/2009 12:17 μμ.

Να ανοιξει λιγο ο καιρος γιατι οπως βλεπεις εχουμε γινει Αγγλια και θα βγαλουμε τα Τριουμφακια μας εξω!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: maik30 στις 17/02/2009 4:28 μμ.

chris34"Να ανοιξει λιγο ο καιρος γιατι οπως βλεπεις εχουμε γινει Αγγλια και θα βγαλουμε τα Τριουμφακια μας εξω!!"


Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Native στις 23/02/2009 2:03 μμ.

223 αληθινά στον κοφτη, μετρημενο με gps.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: spido στις 09/03/2009 7:15 μμ.

246km/h ευθεια Τριπολεως προς Καλαματα.
Χιλιομετρικος και μπηκε πριν τις 10000.
Πρεπει να παιζει ρολο βενζινη γιατι δεν μπορεσα να τα ξαναπιασω.

Αυτο με βαλιτσα GIVI 47. Σχαρα SW Motech με το παλιο plate και τα λαστιχα τις μαμas.
Και ηταν τρενο

Αλλαξα πλατε και εβαλα το ενα "καλυτερο"` που δινει η μοτεκ. Εβαλα και batlax bridgestone και τωρα δυστυχως νιωθω πολλες ασαφιες στο τιμονι μετα τα 210 λογω βαλιτσας....
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: panos1050 στις 02/04/2009 12:45 πμ.

ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ 240 ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΦΥΛΤΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΑΤΜΗΣΗ .ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ ,ΤΩΡΑ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ
..............Πέφτει μόνον αυτός που τρέχει. Όποιος σέρνεται δεν πέφτει ποτέ..................

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Boulvai στις 26/04/2009 12:44 πμ.

...241 σε ελαφριά κατωφέρεια.Μετά τα 235 άνοιγε πολύ αργά και μόλις ήρθε η κατηφορίτσα ανέβαζε μεχρι 240 και "έκοψε" στα 241.Η αίσθηση του "κοψίματος" ήταν αρκετά έντονη.Είχε κι άλλες στροφές για το κόκκινο...Σίγουρα κόφτης χλμ. (αν και βλέπω ότι το λύσατε το θέμα είπα να πω κι εγώ την εμπειρία μου!)

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: supergoofy στις 24/06/2009 6:27 μμ.

Paidia ki egw 242 km exw dei k meta voutaei les k eide xanthia me mini

Enas filos pou einai pistas (me daytona 675) to portokali me tis margarites gia osous to exoun dei stis serres, mou eipe oti iparxoun (gia ta giaponezika toulaxiston) kati reledakia pou kanoun to mixanaki na nomizei oti exei 4h anti gia 6h k kat epektasin o koftis energopieitai ekei pou energopeiitai gia tin 4h.

exei akousei kaneis kati antistoixo?

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Azeroth στις 10/07/2009 2:46 μμ.

Καλησπέρα και απο μένα....

Γνωστός μηχανικός στου οποίου το όνομα έχετε αναφερθεί αρκετές φορές......υποστηρίζει οτι υπάρχει ενα "αθώο" συστηματάκι το οποίο ξεγελάει τον κόφτη της τελικής με το να δείχνει λάθος ενδείξεις... με αποτέλεσμα εκεί που δείχνει το κοντέρ να πηγαίνεις με 140 αυτό το gadgetaki ξεγελά τον εγκέφαλο και νομιζεί ότι πας με 100 με αποτέλεσμα να συνεχίζει να δίνει μείγμα και να ανεβάζεις ταχύτητα....υποστηρίζοντας οτι φτάνει μέχρι τα 270 τελική.....παιδία δεν γνωρίζω κατα πόσο ισχύει κάτι τέτοιο απλά σας μεταφέρω τι μου είπε σε συζήτηση μαζί του περί βελτίωσης του Τίγρη......

Αααα... όπως και ενα άλλο πραγματάκι το όποιο ανεβάζει την ρόπη.....αυτό δεν το κατάλαβα και πολύ καλα.. τι είναι και πως λέγεται....απλά οτί αγριεύει τον τίγρη ελαφρως και ροπίαζει πιο γρήγορα.....

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑ............

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Costas στις 10/07/2009 2:49 μμ.

Δε σας φτάνουν 240 για on-off μηχανή;Τί νομίζετε οτι πήρατε,Daytona;

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Native στις 10/07/2009 3:13 μμ.

Azeroth"Καλησπέρα και απο μένα....

Γνωστός μηχανικός στου οποίου το όνομα έχετε αναφερθεί αρκετές φορές......υποστηρίζει οτι υπάρχει ενα "αθώο" συστηματάκι το οποίο ξεγελάει τον κόφτη της τελικής με το να δείχνει λάθος ενδείξεις... με αποτέλεσμα εκεί που δείχνει το κοντέρ να πηγαίνεις με 140 αυτό το gadgetaki ξεγελά τον εγκέφαλο και νομιζεί ότι πας με 100 με αποτέλεσμα να συνεχίζει να δίνει μείγμα και να ανεβάζεις ταχύτητα....υποστηρίζοντας οτι φτάνει μέχρι τα 270 τελική.....παιδία δεν γνωρίζω κατα πόσο ισχύει κάτι τέτοιο απλά σας μεταφέρω τι μου είπε σε συζήτηση μαζί του περί βελτίωσης του Τίγρη......

Αααα... όπως και ενα άλλο πραγματάκι το όποιο ανεβάζει την ρόπη.....αυτό δεν το κατάλαβα και πολύ καλα.. τι είναι και πως λέγεται....απλά οτί αγριεύει τον τίγρη ελαφρως και ροπίαζει πιο γρήγορα.....

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑ............"

Τα λέμε και τα ξαναλέμε...ολα αυτά και πολλά(πάρα πολλά)περισσότερα τα κάνει το tuneboy και δεν χρειάζεται να κάνετε πατέντες και μετατροπές. Επίσης είναι αρκέτα φτήνο γι'αυτα που προσφέρει.

Διαβάστε κανένα σχετικό Topic...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Azeroth στις 12/07/2009 2:27 μμ.

Native"Διαβάστε κανένα σχετικό Topic..."



Δεν έχω προλάβει ακόμα να φτάσω εκεί.... είναι πολλά τα θέματα.......


Εμένα προσωπικά μου είναι καλά και τα 240 ..... δεν νομίζω αλλό στην κατηγορία του να βγάζει παραπάνω....και πιο γρήγορα απο αυτό .. .απλά συζήτηση να γίνετε

Μετά απο σκέψη δεν νομιζώ πως ήθελα να πειράξω κάτι στον προγραμματισμό του εγκεφάλου έστω και να είναι καθάρα εικονικός .. ποτέ δεν ξέρεις η λάθος ενδείξεις που μπορεί να σε οδηγήσουν.....μια εξατμισούλα ( άντε ολόσωμη ) και ενα φιλτράκι αέρος είναι αρκετό.....

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: psilo_paidi στις 12/07/2009 5:35 μμ.

εγω γουσταρω να παταω και τα "σουπερσπορτ" γιατι να μη παει ο τιγρης 270... αφου το εχει

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Azeroth στις 12/07/2009 5:51 μμ.

psilo_paidi"εγω γουσταρω να παταω και τα "σουπερσπορτ" γιατι να μη παει ο τιγρης 270... αφου το εχει "



Μωρέ το μοτέρ τα έχει... όλα τα άλλα τα έχουν???? δεν είναι λίγα τα χλμ σε σχέση με αυτά που συ επιτρέπει ο κατασκευαστής... μιλάμε για 30 χλμ παραπάνω.... και στις ταχύτητες αυτές τα 30χλμ παραπάνω είναι σαν 100.... όποτε.......


( μεταξύ μας όμως... ότι και να λέω... δεν θα με χαλάγε και μένα να κάθομαι διπλά απο ενα GSXR και ο τύπος να με κοιτά με απορία σαν βλαμμένος και να λεεί τι δουλεία έχει αυτός δίπλα μου στα 270 )