Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Αγορά TIGER ABS 1050 '07

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Moderator: dimchrist

Forum rules
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Αγορά TIGER ABS 1050 '07

Postby galileos » 02 Apr 2013, 09:44

NikosV wrote:
konstantinosg wrote:..Η προταση μου ηταν τα 5700 για να μπουν και τα λαστιχα στην τιμη). Δεν το δεχθηκε να μειωσει αλλα 100 euros, Δεν πειραζει, παμε για αλλα..

πες μου οτι για 100 ευρω δεν το περνεις ... ?? :blink:

Μπορεί να θέλει να τα ρίξει άλλού. Αλλά να δώσεις 100 ευρώ παραπάνω για μια μηχανή αρχικής αξίας 12000ευρώ με 38000 χλμ είναι "αποψή μου" μια πολύ καλή ευκαιρία!

Αλλά όπως μου έχει αναφέρει και πολύ καλή μου φίλη "Αν αρέσει του φορέσει, όλου του κόσμου αρέσει". :yessir:
Αξία δεν δίνω στη μηχανή ... μόνο στον οδηγό !!!
galileos
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph Tiger SE

Postby NikosV » 02 Apr 2013, 13:33

galileos wrote:
NikosV wrote:
konstantinosg wrote:..Η προταση μου ηταν τα 5700 για να μπουν και τα λαστιχα στην τιμη). Δεν το δεχθηκε να μειωσει αλλα 100 euros, Δεν πειραζει, παμε για αλλα..

πες μου οτι για 100 ευρω δεν το περνεις ... ?? :blink:

Μπορεί να θέλει να τα ρίξει άλλού. Αλλά να δώσεις 100 ευρώ παραπάνω για μια μηχανή αρχικής αξίας 12000ευρώ με 38000 χλμ είναι "αποψή μου" μια πολύ καλή ευκαιρία!

Αλλά όπως μου έχει αναφέρει και πολύ καλή μου φίλη "Αν αρέσει του φορέσει, όλου του κόσμου αρέσει". :yessir:

θελω να πω εμμεσα οτι αν ειναι να σκεφτεσαι τα 100€ δεν θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις γενικα σε μια τετοια κατηγορια μηχανης .. (βενζινες,ασφαλειες,τελη κυκλ.,ανταλλακτικα,service, κλπ κλπ)

πριζεις και τον ερωτα στον πωλητη και μετα σου λεει 7000 για σενα :bahaha:

τελος παντον .. με το καλο να το παρεις ή αυτο ή καποιο αλλο τελικα !! :thumbsup:
Image Image
    http://mototriumphhellas.blogspot.com/
NikosV
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph Tiger 1050 ABS Black

Postby konstantinosg » 03 Apr 2013, 03:31

Δεν ειναι τα 100 ευρω, ειναι οτι κυριως εμαθα οτι δεν μου λεει την αληθεια σχετικα με το ιστορικο της μηχανης, μιας και τον ειχα ρωτησει και με ειχε διαβεβαιωσει οτι δεν εχει πεσει ποτε, εκεινη τη στιγμη βγηκε οτι εχει πεσει, ναι μεν υπο τετοιες συνθηκες αλλα εχει πεσει. Και οταν του προτεινα να παμε στον Κοντη, προσπαθουσε να το αποφυγει λεγοντας οτι ειναι μακρυα. Και οταν τον ρωτησα για την μαμα εξατμιση, μιας και εχει μια remus, μου ειπε οτι την εχει πουλησει σε καποιον απο το forum εδω, και ειδα και το κρανος του, που μονο τη δευτερη φορα το φορουσε, που ειχε μια γρατζουνια στην ιδια πλευρα του πεσιματος "να" με το συμπαθειο. Και οταν καποιος λεει ψεματα για κατι τετοιο, θα εχει κρυψει κι αλλα και αυτοματως η εμπιστοσυνη παει περιπατο και για πωλητη και για αντικειμενο πωλησης.
Και εδω μιλαμε για αγορα τοσων χρηματων και δεν δεχθηκε να κοψει αλλες "35000 δραχμες" τις οποιες στην ουσια εγω θα τις επιβαρυνομουν για κατι το οποιο ειναι βασικο οπως τα λαστιχα.
Και αφου κατι βρωμοκοπαει στην υποθα, παμε στον επομενο.
5500 και 6000 μετρητα δε βρισκεις ευκολα σημερα και ποσο μαλλον για μηχανη 7ετιας.
Αυτα.
konstantinosg
Newbie
Progress to next rank:
28%

Motorcycle: Tiger 1050 Special Edition

Postby aggelos5555 » 29 Nov 2013, 19:32

konstantinosg wrote:Δεν ειναι τα 100 ευρω, ειναι οτι κυριως εμαθα οτι δεν μου λεει την αληθεια σχετικα με το ιστορικο της μηχανης, μιας και τον ειχα ρωτησει και με ειχε διαβεβαιωσει οτι δεν εχει πεσει ποτε, εκεινη τη στιγμη βγηκε οτι εχει πεσει, ναι μεν υπο τετοιες συνθηκες αλλα εχει πεσει. Και οταν του προτεινα να παμε στον Κοντη, προσπαθουσε να το αποφυγει λεγοντας οτι ειναι μακρυα. Και οταν τον ρωτησα για την μαμα εξατμιση, μιας και εχει μια remus, μου ειπε οτι την εχει πουλησει σε καποιον απο το forum εδω, και ειδα και το κρανος του, που μονο τη δευτερη φορα το φορουσε, που ειχε μια γρατζουνια στην ιδια πλευρα του πεσιματος "να" με το συμπαθειο. Και οταν καποιος λεει ψεματα για κατι τετοιο, θα εχει κρυψει κι αλλα και αυτοματως η εμπιστοσυνη παει περιπατο και για πωλητη και για αντικειμενο πωλησης.
Και εδω μιλαμε για αγορα τοσων χρηματων και δεν δεχθηκε να κοψει αλλες "35000 δραχμες" τις οποιες στην ουσια εγω θα τις επιβαρυνομουν για κατι το οποιο ειναι βασικο οπως τα λαστιχα.
Και αφου κατι βρωμοκοπαει στην υποθα, παμε στον επομενο.
5500 και 6000 μετρητα δε βρισκεις ευκολα σημερα και ποσο μαλλον για μηχανη 7ετιας.
Αυτα.
Μιχανη αξιας 12000 την περνεισ μισοτιμης κ για 100 ευρο σταματας?? Ειχα ενα TIGER O8 το πουλαγα 6000 χρειαζοταν μαζεματα .αναλωσιμα ενα σερβις δηλαδι για τα 60000 χλμ . Ο τυπαρας ειχε ερθει με την μαμα του? δεν την πηρε γτ του φανηκαν πολλα.Δηλαδη επερνε μηχανη 6000 εβαζε το πολυ 700 ευρω κ τη πουλαγε την επομενη για 9000 ευρω αν ηθελε...οχι πως θα ειχε θεμα να την πουλησει μιας κ τα tiger κανυν παταγο... καλο να ψαχνεσε κακο να μην εχεισ αισθηση τησ πραγματικοτητας... Κ οπως ενας καλος φιλος ειπε οτι πληρωνεις περνεις...
aggelos5555
Newbie
Progress to next rank:
2%

Motorcycle: street triple
Name: aggelos

Postby NikosV » 29 Nov 2013, 20:07

aggelos5555 wrote:Δηλαδη επερνε μηχανη 6000 εβαζε το πολυ 700 ευρω κ τη πουλαγε την επομενη για 9000 ευρω αν ηθελε...οχι πως θα ειχε θεμα να την πουλησει μιας κ τα tiger κανυν παταγο... καλο να ψαχνεσε κακο να μην εχεισ αισθηση τησ πραγματικοτητας... Κ οπως ενας καλος φιλος ειπε οτι πληρωνεις περνεις...

Αν πουλησεις την δικια μου 9000€ ('08 με ΑΒS, βαλιτσες, εξατμιση, λαστιχα καινουρια,service,θερμενομενα, χουφτες κλπ κλπ ) θα σου δωσω 1500€ μπουρμπουαρ !!
Χωρις πλακα

:rotfl:
Image Image
    http://mototriumphhellas.blogspot.com/
NikosV
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph Tiger 1050 ABS Black

Postby Tigrisss » 02 Dec 2013, 23:27

Στα εξι χρόνια, οι μοτοσικλετες, τα αυτοκίνητα και οτιδηποτε άλλο τσουλαει η επιπλέει, εχει τιμή κάτω του 50%.
επομένως, η τιμή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ, είναι φυσιολογική.ΕΥΚΑΙΡΙΑ δε το λες με τιποτα. ΕΥΚΑΙΡΙΑ είναι στα 5.000 μετρητα.

σε όλους εμπλεκεται ο ψυχολογικός παραγοντας όταν μπαινουμε στη διαδικασία πώλησης...
Και μενα με 83.000 χλμ το μηχανακι, επειδή με εχει πάει παντού, μου φαίνεται καινουργιο.Και είναι του 09.
και άλλο ενα χιλιάρικο σε εξτρα. Τι σημαίνει, ότι μπορώ να το πουλήσω 6.000? :lol:
Αν δε το πήρες εσύ για 100 ευρω, είσαι λάθος.
και ο άλλος όμως, 6.000 δε το πουλάει ποτέ....

αλλο παραδειγμα.
audi a3 sportback 1.4tsi, 25.000 αγορα το 2010.
13.000 δε πιανει....
Tigrisss
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: TRIUMPH TIGER 1050 KAWASAKI ZX10R
Name: Κώστας

Advertisement
Previous

Return to Board index

Return to Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)