Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Street Triple R vs Daytona!

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Street Triple R vs Daytona!

Δημοσίευσηαπό HelenKoR » 24 Αύγ 2012, 16:42

Παιδιά... δεν ξέρω τι θα ήθελα να κάνω με ενα street triple αλλά ξέρω οτι θα ήθελα να σηκώσω σούζα ενα tiger 1050 :embarassed: :rockon: :bahaha:
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
Άβαταρ μέλους
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Μοτοσυκλέτα: Peugeot Jet Force 50cc

Δημοσίευσηαπό tharis » 24 Αύγ 2012, 16:44

Και σ αυτα που λεει ο dimchrist απο προσωπικης πειρας δε συμφωνω.. Δε θα ηθελα "χειροτερα" φρενα ουτε σε βροχη ουτε στην πολη.. Αντιθετα πολλες φορες θα ηθελα κ καλυτερα-δυνατοτερα.. Κ οι αναρτησεις οπως ειπα μπορεις να τις ρυθμισεις να μη σε κουραζουν καθολου.. Συμφωνω οτι για καποιους το R μπορει να προσφερει περισσοτερα απ οτι χρειαζονται αλλα σε καμια περιπτωση δεν υστερει καπου του απλου..! Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω με τα δικα μ δεδομενα..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό dimchrist » 24 Αύγ 2012, 17:17

Εξαρτάται από τις εμπειρίες και τον τρόπο οδήγησης που έχουμε.
Τέσπα τα έχουμε ξαναπεί αρκετές φορές όπως εδώ
agora-street-triple-r-t2553.html
Και εγώ για το R μάλλον θα πήγαινα, αλλά αν στο ψάξιμο έπεφτα πάνω σε ένα πολύ καλό απλό street triple δε θα έλεγα όχι.
Εικόνα
Triple Way
Άβαταρ μέλους
dimchrist
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Husqvarna TE 250 - Daytona 675
Όνομα: Παγκόσμιος © jimdom

Δημοσίευσηαπό polaxgr » 24 Αύγ 2012, 17:21

να παρω ενα παπι να τελειωνω ? ναι το θελω και για εκδρομες με τη κοπελια...οποτε μαλλον ολοι για το street triple...Ενα μου αρεσε μεταχειρα και πουληθηκε :( Ειχε βαλει μασκα απο το speed triple και γι αυτο ηταν το μονο που μ αρεσε.. Το Speed ειπαμε δεν ειναι τοσο βολικο ε? H αλλαγη μασκας ποσο παει ?
polaxgr
Newbie
Progress to next rank:
30%

Μοτοσυκλέτα: Bmw r51

Δημοσίευσηαπό Costas » 24 Αύγ 2012, 18:02

Το αν είναι βολικό ή όχι είναι υποκειμενικό. Εγώ είχα ενα daytona 3 χρόνια και το είχα κάνει παπί. Φυσικά μπορείς να πεις οτι το ένα είναι πιο βολικό απ'το άλλο. Αλλά το βολικό ή άβολο έτσι γενικά δεν προσδιορίζεται. Όπως είπαν και τα παιδιά θα σου πρότεινα να κάνεις ένα test ride στην αντιπροσωπεία ή να κάνεις βόλτα κανα δυο μεταχειρισμένα.
Άβαταρ μέλους
Costas
Site Admin

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Triumph Sprint ST 1050

Δημοσίευσηαπό fotisz750 » 24 Αύγ 2012, 19:09

street triple πρεπει να παρεις συμφωνα με αυτα που γραφεις και να του βαλεις χειρολαβη και ενα αντιολισθητικο καλυμα συνεπιβατη και και θα εισαι αρχοντοπουλο! ;)
Άβαταρ μέλους
fotisz750
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: street triple

Δημοσίευσηαπό polaxgr » 24 Αύγ 2012, 20:35

fotisz750 έγραψε:street triple πρεπει να παρεις συμφωνα με αυτα που γραφεις και να του βαλεις χειρολαβη και ενα αντιολισθητικο καλυμα συνεπιβατη και και θα εισαι αρχοντοπουλο! ;)

εχεις δικιο!

fotisz750 έγραψε:street triple πρεπει να παρεις συμφωνα με αυτα που γραφεις και να του βαλεις χειρολαβη και ενα αντιολισθητικο καλυμα συνεπιβατη και και θα εισαι αρχοντοπουλο! ;)

χειρολαβη? αντιολισθητικο ? no idea για το τι μιλας! εγω απλα τη μασκα απο το speed θελω(ποσο παει ? )
polaxgr
Newbie
Progress to next rank:
30%

Μοτοσυκλέτα: Bmw r51

Δημοσίευσηαπό tharis » 24 Αύγ 2012, 22:00

dimchrist έγραψε:Και εγώ για το R μάλλον θα πήγαινα, αλλά αν στο ψάξιμο έπεφτα πάνω σε ένα πολύ καλό απλό street triple δε θα έλεγα όχι.

Επειδη εσυ ξερεις πως να το κανεις καλυτερο απ το R..! ;)

polaxgr έγραψε:χειρολαβη? αντιολισθητικο ? no idea για το τι μιλας! εγω απλα τη μασκα απο το speed θελω(ποσο παει ? )

Καλα βρε στο μασκακι κολλησες;; Βρες μηχανη και το μονο ευκολο ειναι το μασκακι μετα...
Οπως ειπαν κ τα παιδια παντως κανε μερικα test ride και θα καταλαβεις τι ειναι βολικο κ τι οχι αλλα και τι θα αγορασεις τελικα χωρις δευτερη σκεψη κ ερωτησεις..! :rolleyes:
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό fotisz750 » 24 Αύγ 2012, 23:46

polaxgr έγραψε:

εχεις δικιο!

χειρολαβη? αντιολισθητικο ? no idea για το τι μιλας! εγω απλα τη μασκα απο το speed θελω(ποσο παει ? )

το συγκεκριμενο μηχανακι δεν εχει λαβες για να πιανεται ο συνεπιβατης.διατηθεται σαν εξτρα.αν λοιπον εχεις σκοπο να παιρνεις συχνα δικαβαλο καλο θα ειναι να το παρεις και να το βαλεις ετσι ωστε ο συνεπιβατης να μην κρατιεται συνεχως απο πανω σου ή στο τεποζητο αλλα απο αυτο! το αντιολισθητικο καλυμα ειναι μια αντιολισθητικη μεμβρανη που μπαινει στη θεση του συνοδηγου προκειμενου στα αποτομα φρεναρισματα ή επιταχυνσεις να μην γλιστραει ο ποπος του στη σελλα και να μην πεφτει πανω σου.
τεσπα .λεπτομεριες...εγω ετσι τα ειπα αυτα για να δωσω εμφαση στο γεγονος οτι το στρεετ τριπλ ειναι πιο "ανθρωπινο" μηχανακι και για τη χρηση που το θες θεωρω οτι ειναι μονοδρομος!
βεβαια οπως ειπαν και τα παιδια απο πανω τιποτα δεν ειναι καλυτερο απο ενα τεστ ραηντ!!! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
fotisz750
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Bladerunner » 25 Αύγ 2012, 00:22

Για να πω κι εγώ την άποψή μου (είχα 1,5 χρόνο το street και τώρα έχω 9 μήνες το Daytona και έχω κάνει και αρκετά χλμ με street triple r)
Το street το απλό δεν έχει λόγο ύπαρξης για μένα και μετάνιωσα πολύ γρήγορα που το πήρα! Τα φρένα και οι αναρτήσεις αδικούν το καλύτερο γυμνό μηχανάκι που υπάρχει. Και αρχάριος να είσαι, πολύ γρήγορα θα ψάξεις για βελτιώσεις.... :yessir:

Πολύ καλά λοιπόν σκέφτεσαι για το R :clap

Τώρα για Street R η Daytona, γυμνό ή ss, τα παιδιά νομίζω είπαν όλα τα θετικά και αρνητικά!

Εγώ ψηφίζω Daytona ! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Bladerunner
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Street Triple R '11
Όνομα: Βασίλης

Δημοσίευσηαπό fotisz750 » 25 Αύγ 2012, 00:32

εμενα παντως τα φρενα του απλου μια χαρα μου φαινονται(ενταξει προερχομαι και απο ζ750 που τα φρενα σε συνδυασμο με τα κιλα του ειναι χαλια)!
λογω ματαιοδοξιας μονο (μαλλον) θα ηθελα να ειχα τις τετραπιστονες του r με την ακτινικη τρομπα!
και η αναρτηση μια χαρα μου φαινεται(βεβαια ειμαι και 63 κιλα αθρωπακι :rolleyes: )
και παλι η ματαιοδοξια μου ευθεινεται που κοιταζω καθε μερα στο εβαη να παρω αναρτηση απο το daytona :frrr: !!!
Άβαταρ μέλους
fotisz750
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό batinaki » 25 Αύγ 2012, 11:19

Είχες/έχεις εμπειρία με κάποια από αυτές τις κατηγορίες να ξέρεις τα θετικά και αρνητικά τους?
Σε γενικές γραμμές έχουν αναφερθεί πιο πάνω αλλά εσύ ξέρεις τι σε εξυπηρετεί.. εμένα η δουλειά
(καθημερινότητα) είναι 1,5km απ'το σπίτι μου χωρίς κίνηση, άρα ή πάω με σκούτερ ή με τη μηχανή
ή και με νταλίκα να πήγαινα το ίδιο θα ήταν..
Γούστα βγάζουν και τα δύο, βρες τα δικά σου..!!
και καλή επιλογή στο συγκεκριμένο που διαλέξεις γιατί είναι επίσης σημαντικό.
Αλίμονο σε αυτούς που περιμένουν να σταματήσουν πατώντας φρένο..!!!!
Theozed έγραψε:Δεν υπάρχει ρε συ γενιά πριν ή μετά τον batinaki!
Τον έφτιαξε ο Μέγιστος Θεός και πέταξε το καλούπι στο Mount Doom!
Τ-Ε-Λ-Ο-Σ
Άβαταρ μέλους
batinaki
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Speed Four
Όνομα: ΝΙΚΟΣ

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης