Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 800

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8

Δημοσίευσηαπό Panos69 » 27 Ιούλ 2012, 11:22

john doufexis έγραψε:εδω κ καμποσο καιρο μου κανει εναν ηχο το τημονι οταν πεφτω στα φρενα (κατι σαν κλακ) ειμαι 98% οτι ειναι ρουλεμαν (μπιλιες) λαιμου, εχθες μιλαγα κ με το VISK κ του κανει το ιδιο, επισης να σας προλαβω εχω ηδη σφηξει το παξιμαδι του λαιμου (Σακης) αλλα δν αλλαξε κατι, απλα θελω να ξερω αν ειμαστε πολλοι κ αν εχοθμε κανα νεο περι αυτου τοθ προβληματος

Α, αυτό; Υπάρχει διόρθωση από την Triumph αλλά και πάλι για συγκεκριμένα VIN. Τσεκάρετε με το συνεργείο σας.
Άβαταρ μέλους
Panos69
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 800 ABS
Όνομα: Πάνος

Δημοσίευσηαπό Visk » 27 Ιούλ 2012, 14:36

Καλησπερα και απο εμενα, οσον αφορα το ελατηριο, το Συνεργειο στον Πειραια μου λεει θα μου το αλαξει στο σερβις των
10 000 Κμ.
Τελευταία επεξεργασία από Visk και 06 Αύγ 2012, 11:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?
Άβαταρ μέλους
Visk
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger Explorer XC
Όνομα: George

Δημοσίευσηαπό TZANNSPY » 27 Ιούλ 2012, 18:24

Visk έγραψε:Καλησπερα και απο εμενα, οσον αφορα το ελατηριο, το "Παλικαρι" στον Πειραια μου λεει θα μου το αλαξει στο σερβις των
10 000 Κμ. η μηχανη εχει μωλις 5000 οποτε με βλεπω να τσακονομαι....

Αν σου "κάτσει" και σπάσει Αυγουστιάτικα σε κανά ξερονήσι/κατσικοχώρι θα αναλάβει αυτός το κόστος μεταφοράς/ταλαιπωρίας;

Ενημερωτικά στον "Π" στον Άλιμο μετά από την χθεσινή μου επίσκεψη για επίσημο VIN check -γιατί ανεπίσημα το γνωρίζω εδώ και δύο μήνες- έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη, χωρίς πολλά-πολλά, γρήγορα, εύκολα, αβίαστα, αβασάνιστα... :bye:
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!
Άβαταρ μέλους
TZANNSPY
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 800XC Crystal White
Όνομα: Σπύρος

Δημοσίευσηαπό TZANNSPY » 27 Ιούλ 2012, 18:52

Lio έγραψε:Και σε μένα χρήζει αλλαγης αλλα επειδη είναι στην εγγυηση κ θελει καμία ώρα κ βαλε με γραφουν καταλληλως στον πιερρακο!!

Σε ποιο κατάστημα αναφέρεσαι, της Μιχαλακοπούλου ή της Λ. Καλαμακίου;

Το γεγονός πως θέλει χρόνο η αλλαγή του ελατηρίου, πιστεύω πως δικαιολογεί την <μετά από ραντεβού> αντικατάστασή του, αλλά αυτό απέχει από το "γράψιμο" και την αναβολή/μεταφορά της αντικατάστασης του για το επόμενο service όπως είπαν στον φίλο στο παραπάνω post.

Εγώ περισσότερο από τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία κακίζω την επίσημη "Τ" λόγω της γενικότερης στάσης της σε παρόμοια θέματα ανακλήσεων.

Θα προτιμούσα δηλαδή, σαν πελάτης τους, να με ενημέρωναν με προσωπική επιστολή/τηλεφώνημα/sms ή ένα email βρε αδερφέ...
Και όχι να ψάχνω από εδώ και από εκεί στο internet ή να πιέζω τον κάθε μαστρο-Γιάννη να το κάνει αυτό για εμένα, με μισή καρδιά και απρόθυμα, από ότι ακούω/διαβάζω. :naughty
Άβαταρ μέλους
TZANNSPY
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Visk » 27 Ιούλ 2012, 19:50

Μα ειναι τοοοσο δυσκολο ρε γαμωτο να μας ενημερωνουν εγκαιρα για τις αναλησεις?
Τελευταία επεξεργασία από Visk και 06 Αύγ 2012, 14:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Visk
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό pan0s78 » 29 Ιούλ 2012, 14:18

πήγα και εγώ στον "Π" στην μιχαλακοπούλου. ραντεβού, με το σέρβις να έχει ήδη γίνει, και αλλάχτηκε το ελατήριο και ένας σωλήνας στο κύκλωμα ψύξης. Επίσης χρειάζεται αντικατάσταση και το κεντρικό σταντ, αλλά ο @@ στο Πειραια δεν το δήλωσε στην Αγγλία και έτσι πρέπει να γίνει η διαδικασία από την αρχή. Μου είπε ότι θα το αναλάβει αυτός και θα με ειδοποιήσει. Αψογος ο τύπος!
Τα μανιτάρια είναι πιο χρήσιμα από το κράνος ?
Άβαταρ μέλους
pan0s78
Newbie
Progress to next rank:
46%

Μοτοσυκλέτα: Tiger 800
Όνομα: Παναγιώτης

Δημοσίευσηαπό SpirosXC » 22 Αύγ 2012, 13:02

Φίλε "john doufexis" έχω κι εγώ την αίσθηση κάποιου χτυπήματος στο τιμόνι και απο την περιγραφή σου μάλλον μιλάμε για το ίδιο. Δεν του έχω δώσει (κακώς...) βάση όμως. Με την επόμενη επίσκεψή μου στον Σάκη (στα 10.000 km μάλλον) θα το αναφέρω. Εκτός αν μάθουμε οτι πρέπει να γίνει κάτι άμεσα...!
Τώρα όσον αφορά το ελατήριο το άλλαξα σχετικά γρήγορα στον Σάκη. Έκλεισα ραντεβού για να φέρει το ανταλλακτικό και σε μια-δυο μέρες αργότερα πήγα και το αντικατέστησε χωρίς προβλήματα.
Άβαταρ μέλους
SpirosXC
Newbie
Progress to next rank:
80%

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 800XC
Όνομα: Spiros

Δημοσίευσηαπό TZANNSPY » 22 Αύγ 2012, 19:51

Στο θέμα του ελατηρίου, μόνο εγώ "στράβωσα" που έπρεπε/είδα να λύνεται σχεδόν το μισό μοτέρ από το καινούργιο μου μηχανάκι, για την αντικατάσταση του "προβληματικού" εξαρτήματος;;; :thinking:

Είχα καλομάθει τόσα χρόνια, η μοναδική βίδα με σημάδια λυσίματος να είναι... η τάπα λαδιού. :blink:
Άβαταρ μέλους
TZANNSPY
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό Visk » 23 Αύγ 2012, 03:52

Σε νιοθω φιλε tzannspy! Μια απο τα ιδια και εγω!
Άβαταρ μέλους
Visk
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό SpirosXC » 23 Αύγ 2012, 10:14

Εννοείται πως ένιωσα όπως όταν έβλεπα το cd απο το χειρουργείο που έχα κάνει για χιαστούς, μηνίσκους...!Και τουλάχιστον το cd ήταν κατ'όπιν εορτής...! Το ελατήριο ήταν live!
Άβαταρ μέλους
SpirosXC
Newbie
Progress to next rank:
80%

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 800XC
Όνομα: Spiros

Δημοσίευσηαπό john doufexis » 23 Αύγ 2012, 13:03

εχχεχεχε ναι ειναι καπως να βλεπεις ανοιγμενο το μοτερ, αλλα ενταξει ηταν μονο τα πλαινα καπακια μωρε χαλαρη επισκεψη στα ενδωτερα....

τωρα για το κοπανημα εχω ηδη ενημερωσει το τρελο αγορι με την κοτσιδα αλλα πεσαμε κ στον αυγουστο οποτε οταν θα ανοιξει θα ξαναπαω μαζι κ για το σταντ (@#@$^&%*(^)%&($^*#&@^&%*$^(%)&^)
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!
Άβαταρ μέλους
john doufexis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger 800
Όνομα: Doufe

Δημοσίευσηαπό Visk » 23 Αύγ 2012, 13:14

john doufexis έγραψε:εχχεχεχε ναι ειναι καπως να βλεπεις ανοιγμενο το μοτερ, αλλα ενταξει ηταν μονο τα πλαινα καπακια μωρε χαλαρη επισκεψη στα ενδωτερα....

τωρα για το κοπανημα εχω ηδη ενημερωσει το τρελο αγορι με την κοτσιδα αλλα πεσαμε κ στον αυγουστο οποτε οταν θα ανοιξει θα ξαναπαω μαζι κ για το σταντ (@#@$^&%*(^)%&($^*#&@^&%*$^(%)&^)

Καλαμελα το σουκου Σπετσες να φαμε κανα μπριζολιδι και ασε τα σταντ και τα κοπανηματα τωρα
Άβαταρ μέλους
Visk
Εγγεγραμένος χρήστης

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης