ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: MANOLIS TIGER955I στις 10/08/2008 9:56 πμ.

Eδω και αρκετα χρονια ειμαι λατρης της μηχανης!!Επειτα απο πολλες αλλαγες μηχανων αποφασισα να αγορασω μια καινουρια μηχανη το 2003.Πηρα το tiger 955i!!Εχω κανει αρκετα ταξιδια και ξερω οτι ειναι πολυ καλη μηχανη!!!Εδω και καποιους μηνες αντιμετωπιζω καποιο προβλημα και αυτο με κανει να πηγαινω τακτικα στον μηχανικο..Το προβλημα ειναι οτι ανεβαζει θερμοκρασια και μου πεταει νερο απο το δοχειο του ψυγειο.. PLEASE HELP!!!!!!!

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: T595 στις 10/08/2008 1:44 μμ.

Έτσι ξαφνικά;
Το πρώτο που θα κοίταγα θα ήταν η τάπα του ψυγείου. Ίσως να έχει φθαρεί και να μην μπορεί να διατηρήσει την σωστή πίεση στο κύκλωμα. Επειδή το σημείο βρασμού αυξάνεται υπό πίεση, αν η πίεση δεν είναι σωστή, τότε βράζουν πιο εύκολα τα υγρά του ψυγείου...
SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: spypetr στις 12/08/2008 2:15 πμ.

MANOLIS TIGER955I"Eδω και αρκετα χρονια ειμαι λατρης της μηχανης!!Επειτα απο πολλες αλλαγες μηχανων αποφασισα να αγορασω μια καινουρια μηχανη το 2003.Πηρα το tiger 955i!!Εχω κανει αρκετα ταξιδια και ξερω οτι ειναι πολυ καλη μηχανη!!!Εδω και καποιους μηνες αντιμετωπιζω καποιο προβλημα και αυτο με κανει να πηγαινω τακτικα στον μηχανικο..Το προβλημα ειναι οτι ανεβαζει θερμοκρασια και μου πεταει νερο απο το δοχειο του ψυγειο.. PLEASE HELP!!!!!!! "



Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω το είχα διαβάσει σε ένα άλλο φόρουμ και έλεγε ότι αυτό συμβαίνει γιατί η αντλία του ψυγείου έχει πρόβλημα.
Πάντως είναι κάτι φυσιολογικό.
Αλλά αν σου τα πετάει λόγω θερμοκρασίας, τότε δεν δουλεύει το βεντιλατέρ.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: mixalakis στις 13/08/2008 9:01 πμ.

Ένας φίλος που έχει tiger 955 αλλάζει κάθε δύο μήνες την τάπα ψυγείου και ησυχάζει!
Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: GREENBILL στις 13/08/2008 5:07 μμ.

Eμενα ειναι μοντελο 2001 και στα 4 χρονια που την εχω,δεν το εχω παθει ποτε.Ειναι προβλημα συγκεκριμενης παρτιδας;
Visit http://baskervillle.myminicity.com/
Visit http://baskervillle.myminicity.com/ind
Visit http://baskervillle.myminicity.com/tra

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: SPEED στις 24/08/2008 11:25 μμ.

den elegxeis kalou kakou kai to doxeio uperxeiliseis; Mporei na min epikoinonei gia kapoio logo me to psugeio kai etsi na min briskei alli dieksodo i uperxeilisi.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: LevelOne στις 27/08/2008 11:08 μμ.

MANOLIS TIGER955I"Eδω και αρκετα χρονια ειμαι λατρης της μηχανης!!Επειτα απο πολλες αλλαγες μηχανων αποφασισα να αγορασω μια καινουρια μηχανη το 2003.Πηρα το tiger 955i!!Εχω κανει αρκετα ταξιδια και ξερω οτι ειναι πολυ καλη μηχανη!!!Εδω και καποιους μηνες αντιμετωπιζω καποιο προβλημα και αυτο με κανει να πηγαινω τακτικα στον μηχανικο..Το προβλημα ειναι οτι ανεβαζει θερμοκρασια και μου πεταει νερο απο το δοχειο του ψυγειο.. PLEASE HELP!!!!!!! "

Αν δεν εχεις αλλαξει ταπα ψυγειου,ειναι το πρωτο πραμα που πρεπει να κανεις

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: LevelOne στις 27/08/2008 11:13 μμ.

GREENBILL"Eμενα ειναι μοντελο 2001 και στα 4 χρονια που την εχω,δεν το εχω παθει ποτε.Ειναι προβλημα συγκεκριμενης παρτιδας;"

Ειναι κυριως θεμα χρησης.Αν κυκλοφορεις πολυ στη πολη και ανεβαζει συχνα ψηλες θερμοκρασιες η μοτοσυκλετα,τοτε πολυμεριζεται η λαστιχενια τσιμουχα της ταπας και δεν στεγανοποιει σωστα.
EDIT:Λεμονιδα δε το μεταφερεις στα τεχνικα θεματα,μιας και ειναι και αρκετα χρησιμη πληροφορια.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: GREENBILL στις 28/08/2008 9:51 πμ.

LevelOne"
GREENBILL"Eμενα ειναι μοντελο 2001 και στα 4 χρονια που την εχω,δεν το εχω παθει ποτε.Ειναι προβλημα συγκεκριμενης παρτιδας;"

Ειναι κυριως θεμα χρησης.Αν κυκλοφορεις πολυ στη πολη και ανεβαζει συχνα ψηλες θερμοκρασιες η μοτοσυκλετα,τοτε πολυμεριζεται η λαστιχενια τσιμουχα της ταπας και δεν στεγανοποιει σωστα.
EDIT:Λεμονιδα δε το μεταφερεις στα τεχνικα θεματα,μιας και ειναι και αρκετα χρησιμη πληροφορια."

Aν και κυκλοφορω πολυ στην πολη δεν ειχα ποτε προβλημα,Τελος παντων να μην το γρουσουζευω,ευχαριστω για τη διευκρινιση.
Visit http://baskervillle.myminicity.com/
Visit http://baskervillle.myminicity.com/ind
Visit http://baskervillle.myminicity.com/tra

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: Sprinter στις 29/08/2008 5:28 μμ.

LevelOne"
GREENBILL"Eμενα ειναι μοντελο 2001 και στα 4 χρονια που την εχω,δεν το εχω παθει ποτε.Ειναι προβλημα συγκεκριμενης παρτιδας;"

Ειναι κυριως θεμα χρησης.Αν κυκλοφορεις πολυ στη πολη και ανεβαζει συχνα ψηλες θερμοκρασιες η μοτοσυκλετα,τοτε πολυμεριζεται η λαστιχενια τσιμουχα της ταπας και δεν στεγανοποιει σωστα.
EDIT:Λεμονιδα δε το μεταφερεις στα τεχνικα θεματα,μιας και ειναι και αρκετα χρησιμη πληροφορια."


Ρε Φίλιππα, αν πολυμερίζεται (κοινώς 'καιγεται') το λάστιχο τόσο εύκολα, είναι κακό το υλικό. Τι κυκλοφορία στη πόλη και τρίχες.. Μη μιλήσω για το λάστιχο της μπαταρίας και τα λάστιχα στους ρελέδες και στα μασπιέ του Sprint, που βαρέθηκα να κυνηγήσω τον Ηλιόπουλο για εγγύηση. Λένε πώς αλλάξανε στα καινούργια.. τουλάχιστον.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: LevelOne στις 30/08/2008 1:33 πμ.

Ειπα να το θεσω λιγο ευγενικα
Εχουμε βρει καποιες ταπες απ το εμπορειο και δοκιμαζουμε εδω και λιγους μηνες.Εκτος του οτι ειναι πιο φτηνες,φαινονται και καλητερες.Θα δειξει

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: Chocorello στις 18/09/2008 1:26 πμ.

εμένα πολυμερίζεται και το καλώδιο της κόρνας....

Κατά τα άλλα η τάπα που μου άλλαξε ο Φίλιππας στο πρώτο σέρβις αντέχει ακόμα.
Έχω το νου μου βέβαια...

(Εννοείται ότι ιμάντας μπαταρίας, καπάκι διακόπτη πίσω φρένου, βίδες ζελατίνας, τσιμουχάκια βάσεων μπαγκαζιέρων, όλα έχουν παραδώσει πνεύμα... )

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: ATN PANOS στις 18/09/2008 3:36 μμ.

ισως να φταιει κ ο θερμοστατης στο κθκλωμα του νερου!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: makismagakis στις 17/09/2012 12:13 πμ.

MANOLIS TIGER955I"Eδω και αρκετα χρονια ειμαι λατρης της μηχανης!!Επειτα απο πολλες αλλαγες μηχανων αποφασισα να αγορασω μια καινουρια μηχανη το 2003.Πηρα το tiger 955i!!Εχω κανει αρκετα ταξιδια και ξερω οτι ειναι πολυ καλη μηχανη!!!Εδω και καποιους μηνες αντιμετωπιζω καποιο προβλημα και αυτο με κανει να πηγαινω τακτικα στον μηχανικο..Το προβλημα ειναι οτι ανεβαζει θερμοκρασια και μου πεταει νερο απο το δοχειο του ψυγειο.. PLEASE HELP!!!!!!! :worthy :worthy :worthy"


ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΠΟΜΠΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΚΓΕΚΡΗΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ TIGER 955i 2003  

  Από: Costas στις 17/09/2012 12:15 πμ.

Φίλε Μάκη αν μπορείς γράφε με μικρά.