triumph daytona 675

triumph daytona 675  

  Από: kppantelis στις 25/04/2012 2:43 πμ.

παιδια καλησπερα!ειναι η πρωτη φορα που γραφω και σας χαιρετω.κατα το παρελθον ειχα καποια ευρωπαικα μηχανακια,αλλα triumph ποτε.αυτη τη στιγμη βρισκομαι σε φαση αναζητησης νεας μοτοσικλετας μια απο τις λιγες που εχω στο μυαλο μου ειναι η triumph daytona 675 '06 εως '08.αυτο που με προβληματιζει και με μπερδευει στην τελικη αποφαση ειναι κατα ποσο θα μπορουσα να ειμαι σιγουρος για την αξιοπιστια ενος τετοιου μοντελου,αλλα και γενικα των μοντελων της εταιρειας.εχω ακοπυσει κατα καιρους πολυ ασχημα σχολια ακομα και για μοντελα ποθ εχοθν πουλησει αρκετα,οπως το tiger 1050.σαν μηχανακια ξερω τι προσφερουν και τι δυνατοτητες εχουν και η φιρμα εχει βγαλει πολυ αξιομαχα μηχανακια.τωρα οσων αφορα την αξιοπιστεια τους δεν γνωριζω τιποτα,γιατι μενω επαρχεια και τα μηχανακια της φιρμας που υποαρχουν στην πολη μου νομιζω δεν φτανουν ουτε καν τα δαχτυλα του ενος μου χεριου.τεσπα,θα μελετησω το forum,γενικα ολα και ολα μπαινω σε δυο-τρια που μου φαινονται σοβαρα και το ιδιο πιστευω και για το ''δικο'' σας.καθε γνωμη δεχτη και σεβαστη.με εχει στοιχειωσει αυτο το 675!

Re: triumph daytona 675  

  Από: crazyumpire στις 25/04/2012 8:02 πμ.

Φιλε Παντελη Γεια σου!!
διαβασα τους προβληματισμους σου....δεν ξερω τι ακριβως εχεις ακουσει....
Ναι παλια η Τ εβγαζε μηχανες καλες..αλλα οχι τοσο αξιοπιστες και με αρκετα προβληματα!!
απο το 2005''περιπου''...η Τ αλλαξε σχεδον καθετα!
ναι υπαρχουν μηχανες τις Τ που εχουν καποια θεματακια....αλλα μεσα στα πλαισια!(οπως σχεδον ολες οι μαρκες εχουν και τις αδυναμιες τους)
π.χ. το 1050 Tiger εχει ενα ζητημα με τα πιστονια..αλλα Οχι σε ολα...σε καποια παρτιδα.
σαν συνολο ομως εξακολουθει να ειναι το πιο ολοκληρωμενο μηχανακι στην κατηγορια του!!! και σε εμφανιση και σε δυναμη και σε ταξιδι
Τωρα...εσυ ρωτας για το 675 Daytona...εκει Αν εχεις διαβασει ή ακουσει.......Μαλλον ειναι απο τους καλυτερους(αν οχι ο καλυτερος) Κινητηρας στην Κατηγορια του!!!!!!
χωρις προβληματα....αλλα με πολλα προτερηματα!!!!!!!
αν εισαι αποφασισμενος...μην αφηνεις να σε στοιχειωνει αλλο.......παρτο!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: triumph daytona 675  

  Από: dimchrist στις 25/04/2012 10:13 πμ.

Η αλήθεια είναι ότι ούτε και εγώ το περίμενα πριν από 5 χρόνια να βγει τόσο αξιόπιστο. Δεν το κρύβω ήμουν επιφυλακτικός. Αλλά μετά από 5 χρόνια έχει κάνει αρκετά track day και βόλτες δεν έχει παραπονεθεί.
Οι συνηθισμένες αρρώστιες είναι πηνία & ανορθωτής. Πτέσματα δηλαδή.
Ενώ θα ήθελα μια αλλαγή μετά από 5 χρόνια δυσκολευομαι να το αποχωριστώ γιατί έχουμε περάσει υπέροχα!

Triple Way

Re: triumph daytona 675  

  Από: kyrkyriakos στις 25/04/2012 11:55 πμ.

Φίλος πουλάει το δικό του , εάν θυμάμαι καλά είναι '07 , κόκκινο χρώμα , ελάχιστα χιλιόμετρα.
Εάν ενδιαφέρεσαι , παίρνεις ένα τηλέφωνο για περισσότερα (τιμή κτλ)
κιν. 6937432253 Μάκης