Δώστε τα φώτα σας παίδες :)

Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: slaine στις 14/03/2012 2:10 μμ.

αυτό τι λέει;
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2216715/
δε γνωρίζω λεπτομέρειες και είπα να ρωτήσω τους ειδικούς

Ευχαριστώ!!

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: gego21 στις 15/03/2012 9:05 πμ.

Εμένα μ'αρέσει πάντως!!
MUSIC FOR LIFE & LIFE FOR MUSIC

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: dimchrist στις 15/03/2012 2:26 μμ.

Είναι πολύ καλό μηχανάκι ταξιδιάρικο αλλά δυστυχώς δεν πούλησε αρκετά.
Έχει αρκετά κοινά με τον Τίγρη 1050.
Η τιμή είναι αρκετά χαμηλή.
Αν ψάχνεις κάτι τέτοιο και σου αρέσει πήγαινε σε ένα συνεργείο (κατά προτίμηση εξειδικευμένο σε Triumph) να στο τσεκάρει.

Triple Way

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: HelenKoR στις 15/03/2012 7:39 μμ.

Αν αγόραζα μηχανή, σε κάτι τέτοιο θα προσανατολιζόμουν.
Εγώ προσωπικά θα το πήγαινα στον μηχανικό για έναν (τυπικό) έλεγχο και θα το έπαιρνα.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: SilentWed_drums στις 16/03/2012 3:41 μμ.

ειναι πιο touring μηχανη,και καλα τουλαχιστον, για ταξιδια,και γενικα για τετοια χρήση.και για μεσα στην πόλη μια χάρα είναι,και όντος έχει πολύ καλή τίμη.όπως κάθε μτχ καλό ειναι να το δεί μηχανικός.αλλα θα πρέπι να έισαι σίγουρος ότι ψάχνεις μια sport touring μηχανή και όχι μια street ή κατι τετοιο γενικά...

Και πολυ καλό χρώμα...

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: slaine στις 16/03/2012 8:38 μμ.

θέλω κάτι τέτοιο για ταξίδια. είναι μία από τις υποψήφιες ανάμεσα σε cbr1100xx blackbird - vfr800.
αλήθεια από κατανάλωση τι λέει; αξιοπιστία;
με τις εξατμίσεις στην ουρά δεν έχει πρόβλημα ο συνεπιβάτης;

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: Polymhxanos στις 16/03/2012 9:06 μμ.

slaine"θέλω κάτι τέτοιο για ταξίδια. είναι μία από τις υποψήφιες ανάμεσα σε cbr1100xx blackbird - vfr800.
αλήθεια από κατανάλωση τι λέει; αξιοπιστία;
με τις εξατμίσεις στην ουρά δεν έχει πρόβλημα ο συνεπιβάτης;"


Άσχετο με το 1050: Αν τελικά καταλήξεις σε VFR προτίμησε το Fi. Καλύτερο μοτέρ, πιο υψηλής τεχνολογίας (Cam Gear Train), από βλάβες άιντε καμιά ανόρθωση και κανά ρουλεμάν τροχού-τιμονιού, φτηνότερο σέρβις, και τα βρήσκεις ΤΖΑΑΑΑΑΑΑΑΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. Το Vtec έχει κατώτερης τεχνολογίας μοτέρ (καδένες και τεντωτήρες που ΧΑΛΑΝΕ, απαράδεκτο πισογύρισμα της H. για λόγους οικονομίας), το ίδιο το σύστημα Vtec είναι μια μαρκετινίστικη βλακεία και τίποτα άλλο, πολύ ακριβότερη συντήρηση, και σαν πιο καινούριο είναι και πιο ακριβά. Βγάλαν και θεματάκια με κάτι πλεξούδες, κάτι θερμοκρασίες, καδένες τεντωτήρες...

Ντάξει σε triumph forum βρησκομαστε, δεν λέω, αλλά απόλα αυτά που είπες, εγώ προσωπικά 800Fi μακράάάάάν. Είναι και μικρό τέλος κυκλοφορίας
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: mixalakis στις 17/03/2012 11:08 πμ.

Αυτό του Sprinter το έχεις δει; Αν το πουλάει ακόμα βέβαια...

http://www.forumtriumph.gr/poleitai-sprint-1050-abs-pacific-blue-t3790.html?hilit=sprint#p56282

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: SilentWed_drums στις 17/03/2012 12:40 μμ.

slaine"θέλω κάτι τέτοιο για ταξίδια. είναι μία από τις υποψήφιες ανάμεσα σε cbr1100xx blackbird - vfr800.
αλήθεια από κατανάλωση τι λέει; αξιοπιστία;
με τις εξατμίσεις στην ουρά δεν έχει πρόβλημα ο συνεπιβάτης;"


Στην δικιά μου, η κατανάλωση είναι γύρο στο 6λ/100.Που είναι και ποιο βαριά ας πούμε.Τώρα για τις εξατμίσεις από ότι είχα διαβάσει έχουν πει για το συγκεκριμένο πρόβλημα το οποίο το είχαν διορθώσει στα μοντέλα που βγήκαν μαζί με το sprint gt....τώρα για του 05, δεν ξέρω ειλικρινά πόσο εμφανές είναι....ας μιλήσει καλύτερα κάποιος που έχει το συγκεκριμένο μοντέλο...

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: slaine στις 21/03/2012 6:11 μμ.

SilentWed_drums"
slaine"θέλω κάτι τέτοιο για ταξίδια. είναι μία από τις υποψήφιες ανάμεσα σε cbr1100xx blackbird - vfr800.
αλήθεια από κατανάλωση τι λέει; αξιοπιστία;
με τις εξατμίσεις στην ουρά δεν έχει πρόβλημα ο συνεπιβάτης;"


Στην δικιά μου, η κατανάλωση είναι γύρο στο 6λ/100.Που είναι και ποιο βαριά ας πούμε.Τώρα για τις εξατμίσεις από ότι είχα διαβάσει έχουν πει για το συγκεκριμένο πρόβλημα το οποίο το είχαν διορθώσει στα μοντέλα που βγήκαν μαζί με το sprint gt....τώρα για του 05, δεν ξέρω ειλικρινά πόσο εμφανές είναι....ας μιλήσει καλύτερα κάποιος που έχει το συγκεκριμένο μοντέλο..."

thnx. με τι ταχύτητες έχεις τέτοια κατανάλωση; μοντέλο;

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: slaine στις 21/03/2012 6:13 μμ.

υγ: αφηρημένος διαβάζοντας στα γρήγορα το νικ σου διάβασα: silent wet dreams...

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: SilentWed_drums στις 22/03/2012 9:37 μμ.

slaine"υγ: αφηρημένος διαβάζοντας στα γρήγορα το νικ σου διάβασα: silent wet dreams... "


xaxaxaxaxaxaxa!!!!!Οχι ρε συ είπαμε!!!χαχαχαχαχα.....

Αυτη την καταναλωση την έχω με μέσω ταχύτητα 130-140...Δεν την τρέχω πολύ ακόμα..ειναι μοντέλο του 11.

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: slaine στις 23/03/2012 4:54 μμ.

SilentWed_drums"
slaine"υγ: αφηρημένος διαβάζοντας στα γρήγορα το νικ σου διάβασα: silent wet dreams... "


xaxaxaxaxaxaxa!!!!!Οχι ρε συ είπαμε!!!χαχαχαχαχα.....

Αυτη την καταναλωση την έχω με μέσω ταχύτητα 130-140...Δεν την τρέχω πολύ ακόμα..ειναι μοντέλο του 11."

για δες και στα 180++ τι καίει και πες μας

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: SilentWed_drums στις 28/03/2012 2:52 μμ.

[quote="slaine":phhmq4ty]
SilentWed_drums"
slaine"υ.γ.: αφηρημένος διαβάζοντας στα γρήγορα το νικ σου διάβασα: silent wet dreams... "


xaxaxaxaxaxaxa!!!!! Οχι ρε συ είπαμε!!! χαχαχαχαχα.....

Αυτη την καταναλωση την έχω με μέσω ταχύτητα 130-140...Δεν την τρέχω πολύ ακόμα..ειναι μοντέλο του 11."

για δες και στα 180++ τι καίει και πες μας [/quote:phhmq4ty]

Έχω παει με 180 και ήμουν στην ίδια κατανάλωση, 6 - 6,2 ... το θέμα ειναι οτι για πόση ώρα θες να πάς με 180??? Αν το πάς για καμια ώρα θα έχεις θέμα... χαχαχα ;-)

Re: Δώστε τα φώτα σας παίδες :)  

  Από: slaine στις 29/03/2012 1:23 μμ.

ε καλά, εννοείται αυτό. γι'αυτό μίλησα για κανονική ταχύτητα και όχι ανοίγματα.