Ντροπη τους!!!

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: mixalakis στις 11/01/2012 11:35 μμ.

[quote="Cpt. Haddock":2tllw864]
galileos"
Cpt. Haddock" ... κατα κανόνα αυτοι που τα οδηγούν τα πανε αργά."


Σοβαρά μιλάς ;; "


Ναι ρε παίδες. Ποιος απο εμας εχει τα κοχονες να παρει μηχανακι απο ντιλερ για τεστ ράιντ των 30-40 λεπτων και να το σκισει.

Μια βολτούλα τα κάνουμε, με την ψυχη στο στόμα και με το φοβο μη γινει καμια μαλακια και το πληρώνουμε... [/quote:2tllw864]

Άλλο test ride που κάνουμε εμείς για να δοκιμάσουμε τα μηχανάκια και άλλο οι συντάκτες του e-bike και του MOTO!

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: tharis στις 12/01/2012 12:17 πμ.

Αν ειναι στρωμενη η μηχανη και με τα σερβις της ας την κανουν οτι θελουν ..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: Bladerunner στις 12/01/2012 1:05 πμ.

haris"Αν ειναι στρωμενη η μηχανη και με τα σερβις της ας την κανουν οτι θελουν ..!"


Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: leonithastz στις 12/01/2012 1:13 πμ.

ρε παιδιά ποια στρωσίματα και ξεστρωσιματα εδώ τον άνθρωπο τον τρελανανε στο ψέμα στο στρώσιμο κωλησατε
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 12/01/2012 9:16 πμ.

Cpt. Haddock"
Ναι ρε παίδες. Ποιος απο εμας εχει τα κοχονες να παρει μηχανακι απο ντιλερ για τεστ ράιντ των 30-40 λεπτων και να το σκισει.

Μια βολτούλα τα κάνουμε, με την ψυχη στο στόμα και με το φοβο μη γινει καμια μαλακια και το πληρώνουμε... "

Speak for your self mister....

Πάντως εγώ που πήρα ένα Tiger 1050 το μόνο που του έκανα πριν βγάλω όλες τις σεξοπορνοδιαστροφικές ορέξεις μου πάνω του ήταν να το ζεστάνω με λίγες στροφές και μετά βουρ κόφτες,παντηλίκια,σουζες και endo στα φανάρια της βουλιαγμένης.(by the way πολύ ωραία η απόδοση στα φρένα.)

Και μήν σας πουλάνε φούμαρα ότι στρώνονται τα demo bikes.Όπως βγαίνουν από την κούτα έτσι το δίνουν στον πρώτο πελάτη.Αυτό που οδήγησα είχε 300χιλ στο κοντέρ.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: HelenKoR στις 12/01/2012 9:20 πμ.

Αν τα σερβις εγιναν οπως επρεπε, δεν υπαρχει προβλημα (γιατι για στρωσιμο δεν νομιζω να προλαβαινουν να κανου). Αλλωστε ειναι μηχανες φτιαγμενες να κανουν και σουζες και να αντεχουν. Το ψεμα ομως αδερφακι μου.... αν ημουν στην θεση του ReStou και να μου την χαριζαν, δεν...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 12/01/2012 9:25 πμ.

TRIUMPHAKIAS"[...]Speak for your self mister.... [...]"


Σιγα το καλσόν ρε
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: galileos στις 12/01/2012 9:25 πμ.

TRIUMPHAKIAS"
Cpt. Haddock"
Ναι ρε παίδες. Ποιος απο εμας εχει τα κοχονες να παρει μηχανακι απο ντιλερ για τεστ ράιντ των 30-40 λεπτων και να το σκισει.

Μια βολτούλα τα κάνουμε, με την ψυχη στο στόμα και με το φοβο μη γινει καμια μαλακια και το πληρώνουμε... "

Speak for your self mister....

Πάντως εγώ που πήρα ένα Tiger 1050 το μόνο που του έκανα πριν βγάλω όλες τις σεξοπορνοδιαστροφικές ορέξεις μου πάνω του ήταν να το ζεστάνω με λίγες στροφές και μετά βουρ κόφτες,παντηλίκια,σουζες και endo στα φανάρια της βουλιαγμένης.(by the way πολύ ωραία η απόδοση στα φρένα.)

Και μήν σας πουλάνε φούμαρα ότι στρώνονται τα demo bikes.Όπως βγαίνουν από την κούτα έτσι το δίνουν στον πρώτο πελάτη.Αυτό που οδήγησα είχε 300χιλ στο κοντέρ. "


Εγώ προσωπικά δεν κάνω έτσι φίλε TRIUMPHAKIAS, δεν υπάρχει λόγος άλλωστε ... Αλλά δεν πάω και σαν την πάπια, ούτε σαν την κότα !!! No offence Captain
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: Retsos στις 12/01/2012 10:34 πμ.

Kαλημερα σε ολους!
Παιδια δε θελω δικαιολογιες! Γιατι? Γιατι δεν υπαρχουν!
Δε μ αρεσει να χαρακτηριζω ανθρωπους κ ποσο μαλλον δημοσια αλλα ο τυπος ειναι μαλακας!
Το θεμα ειναι ηθικο καθως απεχθανομαι την κοροϊδια! Κ εγω μαγαζι εχω, αλλα ποτε δεν ειχα τετοια συμπεριφορα!
Πρεπει να σεβεσε τον αλλον! Εχει χαθει καθε μετρο πλεον!
Ο τυπος με δουλευε ψιλο γαζι η τουλαχιστον ετσι πιστευε..
Κ δεν ειναι οτι μου ειπε ενα ψεματακι. Ο ανοητος μου αραδιασε ενα καρο ψεματα, επλασε ιστοριες σαν αλλος Αισωπος, επιστρατευσε Θεους κ Δαιμονες, ορκιστηκε κ το χειροτερο ειναι οτι χρησιμοποιησε σαν πατημα την καταγωγη μου (θεσ/νικη) !
Κ οσο για τα test bikes τα πραγματα δεν ειναι κ τοσο ροδινα οσο πιστευουν μερικοι!
Τα test bikes δινονται απο το εργοστασιο στις αντιπροσωπιες για 1 σκοπο! Τη δοκιμη τους απο υποψηφιους αγοραστες (λεμε τωρα)! Κ υπαρχει διαταγη για αμεση χρηση! Δε λενε στα καταστηματα :"κανε ενα καλο στρωσιμο οσο σου παρει κ μετα δωστο σε πελατες"! Απο το πρωτο χιλιομετρο της ζωης του λοιπον ενα test bike ειναι test bike κ αφηνεται στις ορεξεις του καθε δοκιμαστη ειτε αυτος ειναι καλοσινατος κ το λυπαται, ειτε ειναι φοβιτσιαρης κ δε το ανοιγει, ειτε ειναι τιμονι-καγκουρας-καυλομενος-κανιβαλος κ του σκιζει τα ματια!
Eπισης τα test bike δινονται σε περιοδικα για παρουσιασεις! Εκει να δεις γλεντι!!!
Εμπειροι οδηγοι εχουν στην κατοχη τους δωρεαν μηχανη για 1 εβδομαδα με εναν στοχο! Την εξερευνιση! Αυτη ειναι η δουλεια τους! Καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο?? Το απολυτο καψιμο! Δυναμομετρισεις. κοφτες κτλ.. Δεν ειναι λιγες οι φορες που περιοδικα εχουν τεσταρει μηχανες με 500 χμ. στο κοντερ τους! Δεν ειναι λιγες οι φορες που εχουν κανει δυναμομετρισεις με 500χμ. στο κοντερ κ μαλιστα γραφουν κατω σε υποσημειωση οτι η δυναμομετριση μπορει να εχει μικρα σφαλματα λογω των λιγων χιλιομετρων! Δεν ειναι λιγες οι φορες που εχουν πεσει οι "δοκιμαστες"! Προσφατο παραδειγμα το daytona 675r στο μοτο που επεσε στην πιστα!Νομιζεται οτι αυτο δε θα πουληθει σαν αγρατζουνιστο? Κ εσας μπορει να μη σας πειραζει! Αλλα εγω ριγμενο μηχανακι δε θα αγοραζα! Παρτε κ ενα live παραδειγμα πτωσης test bike : http://www.youtube.com/watch?v=XFd4t0M_XmU
Και επιστρεφω στα test bikes για υποψηφιους πελατες με προσωπικες μαρτηριες:
Εχω οδηγισει test bike με κατω απο 1000 χιλιομετρα τουλαχιστον 2 φορες! Κ δε το λυπηθηκα καθολου!
Στο προσφατο event της KTM στο Λουτρακι πηρα αρκετα μηχανακια κ οι σουζες κ οι κοφτες που βαρεσα δεν ειχαν τελειωμο! Τα ιδια μηχανακια που παιρναμε εμεις εγιναν και stund bikes απο τους επαγγελματιες οδηγους της ΚΤΜ! Με συγχωρειτε για την εκφραση αλλα τα γαμησαν! Εβλεπα το show κ εκλαιγα! Μη μιλησω καλυτερα για το μαμισι που εφαγαν τα enduro κ τα motocross! Μια βδομαδα μετα το event ειδα στο car.gr τα ιδια μοτορια προς πωληση!
Κ τελος, δε θεωρω τον εαυτο μου μεγαλο τιμονι αλλα κατι κανω! Ειχα στην κατοχη μου αρκετα δυνατα μηχανακια!Που θελω να καταληξω? Ειχα Hyper 1100!Πιστευετε οτι οταν πηρα test ride το dorsoduro 750 η τον δουκα 690 φοβηθηκα?? Ειχα το 1098! Πιστευετε οτι οταν πηρα test ride το gsxr 600 φοβηθηκα?? Κτλ κτλ..
Τα συμπερασματα κ παλι δικα σας!

@ Bonnie Αν το μηχανακι ειναι τοσο καθαρο, γιατι ειπε τοοοοσα ψεματα???

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: mixalakis στις 12/01/2012 11:34 πμ.

Οι πωλητές είναι σαν τους πολιτικούς. Μαλάκες.
Το απαιτεί το επάγγελμα.

Αν βρείτε κάποιον πωλητή που δεν είναι μαλάκας, να μου τον πείτε!

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: bonnie στις 12/01/2012 11:39 πμ.

Retsos"

@ Bonnie Αν το μηχανακι ειναι τοσο καθαρο, γιατι ειπε τοοοοσα ψεματα???"



αυτη ηταν κ η αρχικη μου ερωτηση ρε θοδωρη...
το μηχανακι εγω προσωπικα το ξερω οτι δεν εχει θεμα κανενα.. τουλαχιστον μεχρι τελη του προηγουμενου μηνα..
η μαλακια της ολης υποθεσης ηταν η συμπεριφορα κ εκει νομιζω κολλησαμε ολοι.

τι να πω ρε παιδια..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: Retsos στις 12/01/2012 1 μμ.

bonnie"
Retsos"

@ Bonnie Αν το μηχανακι ειναι τοσο καθαρο, γιατι ειπε τοοοοσα ψεματα???"



αυτη ηταν κ η αρχικη μου ερωτηση ρε θοδωρη...
το μηχανακι εγω προσωπικα το ξερω οτι δεν εχει θεμα κανενα.. τουλαχιστον μεχρι τελη του προηγουμενου μηνα..
η μαλακια της ολης υποθεσης ηταν η συμπεριφορα κ εκει νομιζω κολλησαμε ολοι.

τι να πω ρε παιδια.. "

Εννοειται οτι στην συμπεριφορα του εν λογω "κυριου" ( ) κολλησα κ εγω!
Αλλα κ κατι ακομα!
Ενα κακοστρωμενο - κακοσυντηριμενο μηχανακι φαινεται πολυ ενταξει μετα απο 5000-6000 χιλιομετρα! Τα προβληματα αρχιζουν μετα..
Ολοι ξερουμε οτι το στρωσιμο παιζει ΠΟΛΥ σημαντικο ρολο σε ενα μηχανακι! Κ μην ακουσω κουβεντες τυπου : "ελα μωρε, τα οχηματα βγαινουν στρωμενα απο το εργοστασιο" , γιατι δεν ειναι ετσι!
Συγκεκριμενα πανω στο ντεποζιτο του speed triple εχει κολλημενο αυτοκολητο που λεει ακριβως πως πρεπει να το οδηγησεις για να στρωθει σωστα!

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: HelenKoR στις 12/01/2012 1:13 μμ.

mixalakis"Οι πωλητές είναι σαν τους πολιτικούς. Μαλάκες.
Το απαιτεί το επάγγελμα.

Αν βρείτε κάποιον πωλητή που δεν είναι μαλάκας, να μου τον πείτε!"


Δεν συμφωνω. Μην τα τσουβαλιαζουμε ολα... εν καλο.
Κι αυτο ειναι ενα επαγγελμα σαν ολα τα άλλα (αυτο βεβαια δεν ισχυει για τους πολιτικους). Και βλάκες υπαρχουν παντου.
Ειναι ενα επαγγελμα με καλους και κακους, με ατσίδες και χαζούς κτλ.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: bonnie στις 12/01/2012 1:56 μμ.

HelenKoR"
mixalakis"Οι πωλητές είναι σαν τους πολιτικούς. Μαλάκες.
Το απαιτεί το επάγγελμα.

Αν βρείτε κάποιον πωλητή που δεν είναι μαλάκας, να μου τον πείτε!"


Δεν συμφωνω. Μην τα τσουβαλιαζουμε ολα... εν καλο.
Κι αυτο ειναι ενα επαγγελμα σαν ολα τα άλλα (αυτο βεβαια δεν ισχυει για τους πολιτικους). Και βλάκες υπαρχουν παντου.
Ειναι ενα επαγγελμα με καλους και κακους, με ατσίδες και χαζούς κτλ."




agree...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: jimmakos1050 στις 12/01/2012 4:48 μμ.

Το μηχανακι δε νομιζω να εχει προβλημα αλλα προσωπικα οταν βλεπω ενα ανθρωπο να αρχιζει να λεει πολλα για να πεισει τοτε λειτουργω αναποδα και με αποτρεπει απο αυτο.Οτι και να ειναι καποιος πωλητης,νεος-απειρος,παλιος-λαμογιο θελω να με αντιμετωπιζει σαν εναν σκεπτομενο ανθρωπο και οχι ζωο.Δηλαδη γτ ρε μαγκα αρχιζεις τα παπατζιλικια και τα φιδια??
Πες οκ ειναι τεστ ραιντ το μηχανακι,τσεκαρισμενο απο το συνεργειο και τελος.Για οτιδηποτε τυχει εδω ειμαστε να βρουμε την ακρη και τελος.Ηταν δικο μου,της γιαγιας μου,η γυναικα μου το βλεπε και δεν ερεθιζοταν αλλα πηρα βεσπα και κανουμε σεξ...
Πολυ σεναριο ρε .....