Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: redfoot στις 10/12/2011 10:48 μμ.

αφου θα εισπραξεις το μετρητό απο την εταιρεία κοιμήσου ησυχος και μην ψαρωσεις απο τηλεφωνηματα και τα ρεστα. Δεν εχεις να χασεις τιποτα, λιγη υπομονη χρειάζεται.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 10/12/2011 11:55 μμ.

redf"αφου θα εισπραξεις το μετρητό απο την εταιρεία κοιμήσου ησυχος και μην ψαρωσεις απο τηλεφωνηματα και τα ρεστα. Δεν εχεις να χασεις τιποτα, λιγη υπομονη χρειάζεται."


Ελπίζω η ασφαλιστική να μην μο βγαλει αυθαιαρετα καμια "σκοτωμενη" τιμή για τον Τιγρη..
Από εμπειρία, ξέρετε πόσο χρόνο παίρνει η αποζημίωση;

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: madbiker στις 11/12/2011 4:50 μμ.

acratosa"το τραγικο αυτο γεγονός της κλοπής με βάζει να ψάχνω, και παράλληλα να μαθαινω χιλια δυο πραγματα..
Κάποια επαληθεύονται, κάποια όχι.
Μοιράζομαι λοιπόν μαζί σας κατι που που διασταύρωσα (μέσω και του κρατικού μηχανισμού):
-Ιδίως για όσους μένουμε στα Ν. Προάστια (Ελληνικο, Καλλιθεα, Ν. Σμυρνη, Αλιμος, Νεο Φαληρο), υπάρχει σπείρα που εχει χτυπήσει αρκετές φορές. Αποτελείται από Αλβανούς, και ειναι ζόρικοι τύποι. Ζητούν λύτρα κλπ.
Εικάζω ότι ίσως να χτυπησει και το δικο μου τηλέφωνο συντομα..

Προσοχή λοιπόν, λουκέτα, κλειδαριές κλπ κλπ, για να μην πέσουν κι άλλοι θύμα κλοπής οπως εγώ.."


αλβανοι , ρωσοι ρωσοποντιοι, πακιστανοι, ελληνες σπειρα η μη, δεν εχει καμια σημασια.....αν σε παρουν πες τους να πανε να γαμηθ....ουν.....
αν θες να το συνεχισεις τους ζητας μια φωτο απο τη μηχανη σου...με παιρνεις τηλ και τους λες να βρεθουμε να τους δωσεις οτι θελουν.....και τοτε να δουμε ποιος ειναι ο ζορικος......
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Montechristo στις 11/12/2011 10:03 μμ.

acratosa"

Ελπίζω η ασφαλιστική να μην μο βγαλει αυθαιαρετα καμια "σκοτωμενη" τιμή για τον Τιγρη..
Από εμπειρία, ξέρετε πόσο χρόνο παίρνει η αποζημίωση;"


Συνήθως θέλουν 90 ημέρες αναμονή και μετά χαρτι απο την αστυνομία ότι δεν βρέθηκε η μηχανή. Για να έχεις κλοπή ή Chartis ή Interamerican το έχεις, δεν νομίζω να σε καθυστερήσουν
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 12/12/2011 9:26 μμ.

Tiger800xc"
acratosa"

Ελπίζω η ασφαλιστική να μην μο βγαλει αυθαιαρετα καμια "σκοτωμενη" τιμή για τον Τιγρη..
Από εμπειρία, ξέρετε πόσο χρόνο παίρνει η αποζημίωση;"


Συνήθως θέλουν 90 ημέρες αναμονή και μετά χαρτι απο την αστυνομία ότι δεν βρέθηκε η μηχανή. Για να έχεις κλοπή ή Chartis ή Interamerican το έχεις, δεν νομίζω να σε καθυστερήσουν "


έχω CHartis, και θεωρω οτι θα επιβεβαιώσουν την καλή φήμη που έχουν για μη προβολή έκτακτων "κωλυμάτων", καθυστερήσεων κλπ.. Σε προηγούμενο τρακάρισμα μου, ήταν συνεργασιμοι..

Άρα, ορίζουν την τιμή επί της οποίας υπολογίζεαι η αποζημίωση ΜΕΤΑ τις 90 ημερες;

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: tharis στις 12/12/2011 10:39 μμ.

H τιμη καθοριζεται απο την ημερα της κλοπης. Εσυ θα πληρωθεις μετα απο 90 μερες.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: redfoot στις 13/12/2011 12:09 μμ.

[quote="acratosa":1w0y7kes]
Tiger800xc"
acratosa"

Ελπίζω η ασφαλιστική να μην μο βγαλει αυθαιαρετα καμια "σκοτωμενη" τιμή για τον Τιγρη..
Από εμπειρία, ξέρετε πόσο χρόνο παίρνει η αποζημίωση;"


Συνήθως θέλουν 90 ημέρες αναμονή και μετά χαρτι απο την αστυνομία ότι δεν βρέθηκε η μηχανή. Για να έχεις κλοπή ή Chartis ή Interamerican το έχεις, δεν νομίζω να σε καθυστερήσουν "


έχω CHartis, και θεωρω οτι θα επιβεβαιώσουν την καλή φήμη που έχουν για μη προβολή έκτακτων "κωλυμάτων", καθυστερήσεων κλπ.. Σε προηγούμενο τρακάρισμα μου, ήταν συνεργασιμοι..

Άρα, ορίζουν την τιμή επί της οποίας υπολογίζεαι η αποζημίωση ΜΕΤΑ τις 90 ημερες;[/quote:1w0y7kes]


σκεφτομαι να ασφαλισω αμαξι και μηχανη σε αυτους. Εχεις καλη αποψη για την εταιρεία? Στην προσπαθεια μου παντως να επικοινωνησω μαζι τους ενα ολοκληρο πρωι το σηκωσε μια κυρια μετα απο τρεις ωρες προσπαθειων. Αυτο δε μου εκανε καλη εντυπωση
the road is made clear when viewed from above..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 15/12/2011 2:36 μμ.

ευχαριστώ τον συμφορουμίτη που με πήρε χτες τηλέφωνο για μια ενημέρωση..
αν μπορεί και θέλει, ας ξαναπάρει..
Ανδρέας

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: PTiger800 στις 15/12/2011 2:57 μμ.

redf"Στην προσπαθεια μου παντως να επικοινωνησω μαζι τους ενα ολοκληρο πρωι το σηκωσε μια κυρια μετα απο τρεις ωρες προσπαθειων"


Φίλε βρες ασφαλιστή να σε ασφαλίσει. Κατευθείαν η chartis δεν ξέρω αν απαντάει.
Εγώ ασφαλίστηκα στην Chartis. Πλεονέκτημα είναι ότι ασφαλίζει για κλοπή φθηνά σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Μειονέκτημα ότι ασφαλίζει το 75% της τρέχουσας αξίας της μοτοσυκλέτας. Δηλαδή αν (χτύπα ξύλο) στην κλέψουν εντελώς καινούρια θα σου δώσουν το 75% της αξίας μιας καινούριας μοτοσυκλέτας. Βέβαια τα ασφάλιστρα είναι περίπου στο 1/3 του ανταγωνισμού.
Για εμένα με Τίγρη 800 ο ανταγωνισμός ζήταγε 600 ευρώπουλα το 6μηνο, τα οποία ήταν πάρα πολλά για την τσέπη μου.
Ήθελα ασφάλεια κλοπής, 600 έουρα δεν είχα, άρα...
Επίσης μου ασφάλισαν μόνο μοτοσυκλέτα, όχι αξεσουάρ.

Επίσης, κυρίως σκεφτόμενος τον Αντρέα το λέω αυτό... Ίσως θέματα που δεν αφορούν το συμβάν του topic (όπως η αξιολόγηση της ασφαλιστικής) θα έπρεπε να τα μετακινήσουμε εκτός topic. Το λέω γιατί φαντάζομαι την αγωνία του κάθε που βλέπει καινούριο post στο topic και τελικά διαπιστώνει ότι είναι κάτι άσχετο.
Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο ζητώ συγγνώμη από τον Αντρέα για το ασχετο post μου και σε παρακαλώ πες το ώστε να μην σου προκαλούμε περισσότερο άγχος απ' ότι ήδη έχεις.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: redfoot στις 15/12/2011 3:43 μμ.

Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις. Αυτο θα πράξω. Ο λόγος που δεν έστειλα κατευθείαν pm είναι ότι σκέφτηκα , μια και αναφέρθηκε η εν λογω εταιρεία και μιλάμε για κλοπή , θα ήταν χρήσιμο να ενημερωθούν ολοι για την ποιοτητα των υπηρεσιών της. Οι κλέφτες έχουν πολλαπλασιαστεί και πολλοί συμφορουμίτες ενδεχομένως θα ενδιαφερθουν για μια τετοια ασφάλιση.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 15/12/2011 4:47 μμ.

PTiger800"
redf"Στην προσπαθεια μου παντως να επικοινωνησω μαζι τους ενα ολοκληρο πρωι το σηκωσε μια κυρια μετα απο τρεις ωρες προσπαθειων"


Φίλε βρες ασφαλιστή να σε ασφαλίσει. Κατευθείαν η chartis δεν ξέρω αν απαντάει.
Εγώ ασφαλίστηκα στην Chartis. Πλεονέκτημα είναι ότι ασφαλίζει για κλοπή φθηνά σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Μειονέκτημα ότι ασφαλίζει το 75% της τρέχουσας αξίας της μοτοσυκλέτας. Δηλαδή αν (χτύπα ξύλο) στην κλέψουν εντελώς καινούρια θα σου δώσουν το 75% της αξίας μιας καινούριας μοτοσυκλέτας. Βέβαια τα ασφάλιστρα είναι περίπου στο 1/3 του ανταγωνισμού.
Για εμένα με Τίγρη 800 ο ανταγωνισμός ζήταγε 600 ευρώπουλα το 6μηνο, τα οποία ήταν πάρα πολλά για την τσέπη μου.
Ήθελα ασφάλεια κλοπής, 600 έουρα δεν είχα, άρα...
Επίσης μου ασφάλισαν μόνο μοτοσυκλέτα, όχι αξεσουάρ.

Επίσης, κυρίως σκεφτόμενος τον Αντρέα το λέω αυτό... Ίσως θέματα που δεν αφορούν το συμβάν του topic (όπως η αξιολόγηση της ασφαλιστικής) θα έπρεπε να τα μετακινήσουμε εκτός topic. Το λέω γιατί φαντάζομαι την αγωνία του κάθε που βλέπει καινούριο post στο topic και τελικά διαπιστώνει ότι είναι κάτι άσχετο.
Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο ζητώ συγγνώμη από τον Αντρέα για το ασχετο post μου και σε παρακαλώ πες το ώστε να μην σου προκαλούμε περισσότερο άγχος απ' ότι ήδη έχεις."


Φιλε PTIGER800,
σε ευχαριστω για την κατανόηση και ομολογω οτι εχεις δικιο, έπρεπε κι εγω να το ειχα πει στον admin για μεταφορά του Thread.. Απλά εν προκειμένω, για να μην τρεχουμε τον admin, Μήπως να κλείσουμε εδώ τη συζήτηση περί ασφάλειας (υγ. επιβεβαιώνω οσα λες παραπανω για την Chartis), και αν προκύψει κάτι, ανοιγουμε νεο thread; οτι πει ο admin.

Κατα τ'άλλα, αναμενω τηλεφωνο από τον συμφορουμιτη που με πηρε χτες το πρωι, αν θέλει.. ξερει αυτος..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 15/12/2011 6:21 μμ.

Ευχάριστα νέα!
Η μηχανή βρέθηκε εγκαταλελειμμένη χτες μετά την εμπλοκή της σε ληστεία. Θα πάω να την παραλάβω σήμερα. Μου είπαν οτι είναι σε καλή κατάσταση, δεν έχει κάποιο προβ. (θα ελεγχθεί βεβαια πριν την παραλαβή σε λιγες ωρες)..

Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε ολους τους συμφορουμιτες για το χρόνο και τη σκέψη που δαπαναησαν στο thread αυτο, και για την οποια προσπάθεια κατεβαλαν ακόμα και με μια λέξη συμπαραστασης..

post-theft συμβουλες ευπρόσδεκτες! (πχ εχουμε το manual του Datatool Καπου online???)

ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΗ ΠΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΧΤΕΣ.. ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΑΔΕΡΦΕ..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: ad1 στις 15/12/2011 6:40 μμ.

acratosa"Ευχάριστα νέα!
Η μηχανή βρέθηκε εγκαταλελειμμένη χτες μετά την εμπλοκή της σε ληστεία. Θα πάω να την παραλάβω σήμερα. Μου είπαν οτι είναι σε καλή κατάσταση, δεν έχει κάποιο προβ. (θα ελεγχθεί βεβαια πριν την παραλαβή σε λιγες ωρες)..

Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε ολους τους συμφορουμιτες για το χρόνο και τη σκέψη που δαπαναησαν στο thread αυτο, και για την οποια προσπάθεια κατεβαλαν ακόμα και με μια λέξη συμπαραστασης..

post-theft συμβουλες ευπρόσδεκτες! (πχ εχουμε το manual του Datatool Καπου online???)

ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΗ ΠΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΧΤΕΣ.. ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΑΔΕΡΦΕ.. "


Tελικα η τυχη σου χαμογελασε! Ευχομαι να μην εχει το παραμικρο... Οταν την παραλαβεις ενημερωσε...

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Montechristo στις 15/12/2011 6:43 μμ.

acratosa"Ευχάριστα νέα!
Η μηχανή βρέθηκε εγκαταλελειμμένη χτες μετά την εμπλοκή της σε ληστεία. Θα πάω να την παραλάβω σήμερα. Μου είπαν οτι είναι σε καλή κατάσταση, δεν έχει κάποιο προβ. (θα ελεγχθεί βεβαια πριν την παραλαβή σε λιγες ωρες)..

Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε ολους τους συμφορουμιτες για το χρόνο και τη σκέψη που δαπαναησαν στο thread αυτο, και για την οποια προσπάθεια κατεβαλαν ακόμα και με μια λέξη συμπαραστασης..

post-theft συμβουλες ευπρόσδεκτες! (πχ εχουμε το manual του Datatool Καπου online???)

ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΗ ΠΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΧΤΕΣ.. ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΑΔΕΡΦΕ.. "

Όλα καλά τότε!!!!!
Περιμένουμε νέααααα
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Savvas Drakakis στις 15/12/2011 6:43 μμ.

οπως σου ειπα κ αρχικα:
η σταση που κρατησες σου βγηκε σε καλο!
Μπραβο ρε παιχτη!
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....