Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: tharis στις 07/12/2011 10:48 μμ.

Αν εχεις ασφαλεια κλοπης τοτε καλυτερα να μη την βρεις ποτε.. τρεις μηνες περνανε γρηγορα, ειδικα το χειμωνα..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Savvas Drakakis στις 07/12/2011 11:51 μμ.

φιλε Ανδρεα κουραγιο!η ψυχραιμια με την οποια το αντιμετωπιζεις θα σου βγει σε καλο!
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 08/12/2011 1:11 πμ.

Savvas Drakakis"φιλε Ανδρεα κουραγιο!η ψυχραιμια με την οποια το αντιμετωπιζεις θα σου βγει σε καλο! "


σε ευχαριστω. Ίσως είναι η μόνη λύση για να μην στεναχωρω κι αλλο τους γυρω μου. Δεν ορκίζομαι ομως οτι αν πιασω στα χερια μου τους 2 τυπους, θα ειμαι το ίδιο ψυχραιμος.. Αλλωστε, γυρναω κι εγω τη νυχτα και γνωρίζω "καλοκάγαθους" ανθρωπους που θα με βοηθησουν..Ιδομεν..

οι 3 μήνες οντως περνουν, αλλα χρησιμποιω καθημερινα το μηχανακι για επαγγ. μετακινησεις, πέραν του μεγαλου ψυχολογικού φορτίου που μου επεβαλε η κλοπή.. Τετοια συμβαινουν, το μυαλο γυρναει και αρχιζουν οι αυτοδικιες..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Barbadinos στις 08/12/2011 1:20 πμ.

Υπομονη και ψυχραμια ανδρεα.Ο χρονος ειναι το καλυτερο φαρμακο για να βρεθει λυση.
Σου ευχομαι την πιο ανωδυνη
Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 08/12/2011 4:39 μμ.

acratosa"Η μηχανή κλάπηκε στις 2.50 ξημερωματα Τεταρτης.
Στη 01.00 ηταν εκει, στην πυλωτή. Κατεβηκα στις 03.00 να βαλω τα λουκετα πριν κοιμηθω, αλλα ελειπε.
Ο απεναντι ήταν στο μπαλκονι και μου ειπε οτι ειδε 2 λευκους, ο ενας σε λευκο μηχανακι, να την πειραζουν, φωναξε αστυνομια (αλλά δεν εβαλε τις φωνες μηπως και ακουσω κι εγω.)

Βγαινοντας εψαξα γυρω δρομους. Εντος 15 λεπτων ηρθε και η αστυνομια, ψαξαμε γυρω περιοχες αλλα αφαντη.
καθε πληροφορια ευπρόσδεκτη, αν τυχει.
κιν. 6974 031975

ευχαριστω πολυ"


Με λίγα λόγια την πήραν οδηγώντας την....


acratosa"η ασφαλιστική εχει πρόβλεψη για αποζημίωση λόγω κλοπής, αλλά μετά από 3 μηνες αναμονής και βέβαια υφίσταται και το θεμα του ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ θα βρεθει -αν βρεθει ποτέ- από τη μηχανή..

αυτο για τα 2α κλειδιά, δεν το ειχα σκεφτεί. Αλλωστε εχω ολα τα κλειδια αφου την πήραν σπαζοντας το τιμόνι και με "πατακι".. Η αναζήτηση συνεχίζεται..
σας ευχαριστω πολύ"



Άκυρο το από πάνω.Τώρα το είδα....ρε τα κ@ριολι@.Ο συναγερμός κίχ??
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Tigrisss στις 08/12/2011 4:50 μμ.

Ναιαδων ηταν παρκαρισμενη?

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Costas στις 08/12/2011 5:27 μμ.

Κατ αρχάς σου εύχομαι να τη βρεις και μάλιστα γρήγορα.

Μια ερώτηση. Είπες οτι κατέβηκες στις 3 για να βάλεις τα λουκέτα. Δηλαδή η μηχανή ήταν ξεκλείδωτη;

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 08/12/2011 6:48 μμ.

Tigrisss"Ναιαδων ηταν παρκαρισμενη?"


Ναι. Εισαι εδω κοντα;

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 08/12/2011 6:50 μμ.

Costas"Κατ αρχάς σου εύχομαι να τη βρεις και μάλιστα γρήγορα.

Μια ερώτηση. Είπες οτι κατέβηκες στις 3 για να βάλεις τα λουκέτα. Δηλαδή η μηχανή ήταν ξεκλείδωτη;"


οταν επεστρεψα σπιτι (01.00+) η μηχανη ηταν εκεί. Δεν ειχα βαλει λουκετο (δισκοφρενου) κ κουλουρα. Οποτε ειπα να ανεβω να παρω τα κλειδια και να κατεβω να την κλειδωσω, όπως κανω παντα.. Τελικα κατεβηκα πριν τις 3, κ 5-10 λεπτα πιο πριν -κατα δηλωση αυτοπτη- την ειχαν παρει.

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Tigrisss στις 08/12/2011 8:03 μμ.

acratosa"
Tigrisss"Ναιαδων ηταν παρκαρισμενη?"


Ναι. Εισαι εδω κοντα;"



δουλευα στη τράπεζα στη γωνία.....σε εβλεπα καθε πρωι....ευχομαι πραγματικα να περασει το τρίμηνο γρήγορα.

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 09/12/2011 1:03 πμ.

[quote="Tigrisss":c63dvswz]
acratosa"
Tigrisss"Ναιαδων ηταν παρκαρισμενη?"


Ναι. Εισαι εδω κοντα;"



δουλευα στη τράπεζα στη γωνία.....σε εβλεπα καθε πρωι....ευχομαι πραγματικα να περασει το τρίμηνο γρήγορα.[/quote:c63dvswz]

ναι, σημερα ειδα οτι ελειπαν καναδυο γραφεια απο το υποκαταστημα..περικοπες, υποθετω..
να εισαι καλα, κ ευχομαι να περασει αλλα με κάποια θετική εξέλιξη σύντομα, διότι η πίκρα δεν αντέχεται..

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: Tigrisss στις 09/12/2011 2:07 πμ.

αλλαγές, οχι περικοπές...απλά εγω μετατεθηκα.οταν εβγαινα για τσιγαρο και περπαταγα λίγο, την εβλεπα τη μηχανη στην απεναντι πολυκατοικία....φαινοτανε πολύ ρε συ......
θα περασει και θα παρεις ότι γουσταρεις.....
κ γω φαληρο μενω....δεν εχω γκαραζ.....εδω και 7 χρονια, η μηχανη(και η προηγουμενη) είναι στο πεζοδρόμιο, άλλα κάθε μερα σκεπασμένη και με 4 κλειδαριες....) βαρετό αλλά μου έχει γίνει συνήθεια....

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: johnygalan στις 09/12/2011 2:12 μμ.

Μακάρι να την βρείς γρήγορα Ανδρέα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: vagelis στις 09/12/2011 3:51 μμ.

Φιλαρακο σου ευχομαι να την βρεις αθικτη και συντομα......αλλα τα καριοllια καρκινο στα φρυδι@ να παθουν και να ταλαιπoρουντε μια ζωη στα νοσοκομεια σε φαρμακα να τα παρουν, μου εχουν κλεψει 2 φορες μηχανη κλειδωμενη σε γκαραζ και σε καταλαβαινω πως νιωθεις, βεβαια την βρηκα και τις 2 φορες απο τυχη (αστυνομια).........
Η μοτοσικλετα δεν ειναι επικινδυνη...επικινδυνη την κανουμε εμεις....

Re: Κλάπηκε TRIUMPH TIGER 1050 SE, Ανθρακί  

  Από: acratosa στις 10/12/2011 12:09 πμ.

το τραγικο αυτο γεγονός της κλοπής με βάζει να ψάχνω, και παράλληλα να μαθαινω χιλια δυο πραγματα..
Κάποια επαληθεύονται, κάποια όχι.
Μοιράζομαι λοιπόν μαζί σας κατι που που διασταύρωσα (μέσω και του κρατικού μηχανισμού):
-Ιδίως για όσους μένουμε στα Ν. Προάστια (Ελληνικο, Καλλιθεα, Ν. Σμυρνη, Αλιμος, Νεο Φαληρο), υπάρχει σπείρα που εχει χτυπήσει αρκετές φορές. Αποτελείται από Αλβανούς, και ειναι ζόρικοι τύποι. Ζητούν λύτρα κλπ.
Εικάζω ότι ίσως να χτυπησει και το δικο μου τηλέφωνο συντομα..

Προσοχή λοιπόν, λουκέτα, κλειδαριές κλπ κλπ, για να μην πέσουν κι άλλοι θύμα κλοπής οπως εγώ..