Tiger vs triple

Tiger vs triple  

  Από: xristos στις 04/10/2011 2:55 πμ.

Γεια σε ολους σας.Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο σας ξερει να μου πει εμπεριστατωμενα ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ των Tiger - Triple και υπαρχει αυτη η διαφορα στην ονομαστικη αποδοση του κινητηρα.Για να μην παρεξηγηθω αλλη φιλοσοφια εχει το ενα αλλη το αλλο αλλα το μοτερ στα χαρακτηριστηκα τουλαχιστον δειχνει ιδιο.Παιζει κατι με τον εγκεφαλο?,με τον εκκεντροφορο?με την κεφαλη?

Re: Tiger vs triple  

  Από: Native στις 04/10/2011 11:23 πμ.

Τα έχουμε πει αρκετές φορές αλλα επειδη μπορει να είναι χωμένα ποστ μεσα σε διάφορα θέματα, θα σου απαντήσω.

Τα μοτερ δε έχουν καμια διαφορά στα μηχανικά τους μέρη. Ο εγκέφαλος είναι διαφορετικός αλλα αυτο δεν σημαίνει κάτι απο αποψη επιδόσεων, πανομοιότυπα προγράμματα φοράνε. Διαφορα υπάρχει μονο στο φιλτροκούτι οπου το tiger έχει μια τρύπα ενώ το triple δυο και στην εξάτμιση, οπου το triple εχει 2 ενω το tiger μια σαφως πιο περιορισμενη και κλειστη. Απο αυτα τα δύο προκύπτει η διαφορα ονομαστικης ιπποδύναμης.

Συμπέρασμα, αν πειράξεις το φιλτροκουτι και αλλαξεις εξάτμιση, το tiger θα βγάλει οσα άλογα έχει το triple. Οτι κάνουν οι περισσότεροι δηλαδή...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Tiger vs triple  

  Από: guraki στις 04/10/2011 1:21 μμ.

Ειναι αυτο που προσδιοριζεται στα προγραμματα της Τ ως S.A.I.???

Re: Tiger vs triple  

  Από: Native στις 04/10/2011 2:29 μμ.

Οχι, άλλο πράγμα το SAI(secondary air injection), εχει να κάνει με την εισαγωγή φρέσκου αέρα στα καυσαέρια. Αυτο υπάρχει σε όλους τους 1050 και γενικα σε αρκετα μοντελα της Τ
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Tiger vs triple  

  Από: guraki στις 04/10/2011 4:39 μμ.

δηλαδη αμα πειραξω το φιλτροκουτι αφηνω το ιδιο προγραμμα που εχω με περιγραφη with SAI?

Re: Tiger vs triple  

  Από: Aris. στις 04/10/2011 9:08 μμ.

ε καντου το φιλτροκουτι σαν μ_ _ νι καπελο πετα του και 2 ελευθερας ολοσωμες remus βαλτου και ενα πλουσιοπαροχο προγραμμα και που θα παει ...



...... θα τα παρεις και εσυ τα πιστονια στα χερια














Υ.Γ. /spam off πλακα κανω , απλα μπηκα να spammαρω λιγο
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Tiger vs triple  

  Από: guraki στις 04/10/2011 9:15 μμ.

Στοχος μου και απωτερος σκοπος μου πλεον ειναι να παρω τα πιστονια στο χερι!Που θα μου παει....χαχαχα

Re: Tiger vs triple  

  Από: Native στις 05/10/2011 9:35 πμ.

guraki"δηλαδη αμα πειραξω το φιλτροκουτι αφηνω το ιδιο προγραμμα που εχω με περιγραφη with SAI?"


Ναι, πρόγραμμα με SAI
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Tiger vs triple  

  Από: xristos στις 05/10/2011 4:37 μμ.

Thankssss

Re: Tiger vs triple  

  Από: xristos στις 06/10/2011 12:16 πμ.

Ρε παιδια κι εγω μαζι σας..ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.Αλλα θα σας πω κατι.Στον τιγρη φιλτροκουτι-κοφινι(ανοιχτο απο παντου) με φιλτρο αερος,Remus απο λαιμους με διαμετρο standard-spiliotis,αλλα και με λαιμους φτιαχτους 2 χιλιοστα μεγαλυτερους απο αυτους των Remus,και κοντα τελικα και μακρια τελικα,και επιπλεον 2-3 διαφορετικα προγραμματα,και με αγραφο εγκεφαλο και με παραλληλο εγκεφαλο,,,και που να με παρει και να με συκωσει ΟΛΑ αυτα τοποθετημενα σε 2 διαφορετικα Tiger,,,και με τον εγκεφαλο να δεινει τοσο ωστε να τα τρυπισει τα γ@μοπιστονα,,,και ανεβα κατεβα στο δυναμομετρο,,,ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΜΟΥ ΤΟ TRIPLE ΜΑΜΑ ΧΩΡΙΣ Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α ΕΠΑΝΩ βγαζει 3-4 αλογα παραπανω.Θα μου πεις -βγαλε το μοτερ του και βαλτο στο δικο σου-......κοντα ειμαι να το κανω.....ΣΧΟΛΙΑ?????

Re: Tiger vs triple  

  Από: tharis στις 06/10/2011 12:22 πμ.

E μαλλον δε θα ναι ιδια τα μοτερ ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Tiger vs triple  

  Από: xristos στις 06/10/2011 1:03 πμ.

Ισως να μην ειναι ιδια τα μοτερ αλλα αυτοι οι Π!#$@%&$@#δες διαλαλουν οτι τα μοτερ ειναι απολυτος ιδια.Η απολυτη Μ@λ@κι@ πους δερνει...

Re: Tiger vs triple  

  Από: tharis στις 06/10/2011 8:57 πμ.

Γραφει καπου οτι τα μοτερ ειναι ιδια ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Tiger vs triple  

  Από: Billy στις 06/10/2011 10:09 πμ.

http://www.triumph.co.uk/greece/Speed%2 ... _2671.aspx

Re: Tiger vs triple  

  Από: redfoot στις 06/10/2011 10:38 πμ.

μισο λεπτό, για να καταλαβω δηλ..
διαφερουν μονο στο φιλτροκουτι και την εξατμιση και αυτες οι διαφορες μονο ευθυνονται για 17 αλογα???
the road is made clear when viewed from above..