Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Νεο Street Triple 2013

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Νεο Street Triple 2013

Δημοσίευσηαπό dreamfighter » 14 Ιούλ 2013, 20:20

http://www.bikeit.gr/test-bikes/naked-s ... 13ash.html
Άβαταρ μέλους
dreamfighter
Newbie
Progress to next rank:
20%

Μοτοσυκλέτα: street triple r 2013

Δημοσίευσηαπό geod » 26 Αύγ 2013, 16:27

Έκανα test drive σήμερα το F, όχι το R και πραγματικά ότι και να πώ είναι λίγο. Φρένα, ροπή και ήχος απο άλλο πλανήτη :hail:

Δεν ξέρω αν αξίζει το 1 χιλιάρικο διαφορά που εχει το R απο το F μιας και τις αλλαγές απ οτι μου εξήγησαν θα τις καταλάβει μόνο κάποιος πεπειραμένος και σε πίστα μάλιστα παρά ο καθημερινός μέσος αναβάτης.

Τα χρώματα του R όμως είναι απλά απίστευτα.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής, αξίζει να δώσεις 1000 ευρώ επιπλέον για το R ή να πάρεις το F και να δώσεις π.χ 1000 σε μάσκα, εξάτμιση, καρίνα. Απο την άλλη οι χρωματισμοί στο F είναι πολύ συνηθισμένοι και δεν σε φτιάχνουν όπως στο R.

Τι λέτε ; :loco:
geod
Newbie
Progress to next rank:
48%

Μοτοσυκλέτα: 2013 Street Triple R

Δημοσίευσηαπό tharis » 26 Αύγ 2013, 18:21

Αξιζει, αξιζει ..!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό geod » 26 Αύγ 2013, 19:29

tharis έγραψε:Αξιζει, αξιζει ..!!

Δώσε και κανα επιχείρημα να ψηθούμε όμως, δεν πρόκειται να το βάλω και στην πίστα !

Άσχετο, είναι πολιτική της triumph να μην κάνει έκπτωση στην τιμή ; όσο έχει τόσο το παίρνεις ;
geod
Newbie
Progress to next rank:
48%

Δημοσίευσηαπό Aris. » 26 Αύγ 2013, 22:29

Δεν νομιζω καμμια κατασκευαστρια εταιρεια να κανει παζαρια στην ηδη υπαρχουσα τιμη...
Τωρα στο τι κερδιζει ο εξουσιοδοτημενος και αν κανει αυτος καποια εκπτωση ή δωρα , αλλο καπελο...
================================================================================================
Εικόνα
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Street triple 675 '08

Δημοσίευσηαπό geod » 26 Αύγ 2013, 22:47

Στους εξουσιοδοτημένους αναφέρομαι. Συνηθισμένος απο dealers honda,yamaha,kawasaki που κάνουν είτε εκπτώσεις, είτε δώρα στην συγκεκριμένη περίπτωση ούτε έκπτωση έλαβα, ούτε καποιο δώρο...

Όσοι πήρατε πρόσφατα tiger ή triple δεν σας κάνανε κάποια έκπτωση ; ένα δώρο έστω !!

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει να λάβουμε έστω μια έκπτωση στείλτε ρε μάγκες ένα π.μ !!
geod
Newbie
Progress to next rank:
48%

Δημοσίευσηαπό Aris. » 26 Αύγ 2013, 23:38

Σιγουρα το +1000αρικο τα βγαζει τα λεφτα του ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, το θεμα ειναι αμα εσυ τα χρειαζεσαι τα δυνατοτερα φρενα των τετραπιστονων και το καλυτερο αμορτισερ πισω..
Βασικα σιγουρα το θες το αμορτισερ πισω...
Προσωπικα , επειδη δεν μπαινω πιστα, οι τετραπιστονες ισως να ειναι και χειροτερες απο τις διπιστονες του απλου...
Το πολυ πολυ να φας τα μουτρα σου δηλαδη.
Εγω θα επερνα το απλο , και με το χιλιαρικο θα εβαζα ενα hyperpro αμορτισερ πισω γυρω στα 500-600 και μια εξατμιση της αρεσκιας μου με αλλα τοσα , googlare "hp corse hydroform" ... τα σπανε...
ή και καμμια leovince για πιο φθηνη.

Τωρα για τα δωρα εγω ξερω οτι και στο δικο μου το 2008 αλλα και κυριως tiger πριν μερικα χρονια η Τριumph εδινε πολυ πραγμα απο δωρα ηταν πολυ δελεαστικη ...

Τωρα αμα περασες απο διαφορους εξουσιοδοτημενους και οχι μονο απο εναν και σου ειπαν "Δωρα τσουκ" Τοτε μαλλον επειδη ειναι καινουριο να φανταστω ...(?) μπορει να μην δινουν.

Και.. μην νομιζεις οτι οι Ιαπωνες ειναι οι γαματοι και κανουν full δωρα και η Triumph ειναι το μπατιρακι και δεν δινει τιποτα γιατι ξερω γω δεν την παλευει . Δηλαδη πηγες και ρωτησες σε ολες τις αντιπροσωπιες Ιαπωνιας και Eυρωπης για καινουριες μηχανες 2013 και σου μοιραζαν ολοι δωρα με το τσουβαλι ?
Και στη τελικη τι μου συγκρινεις ? Το suzuki gsr ? to yamaha fz ? το kawa z750 (που μονο λογω κυβικων κανει κατι) ή μηπως το honda το hornet μη χεσω ... :preach: :preach: :sleep :sleep :sleep
================================================================================================
Εικόνα
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό geod » 27 Αύγ 2013, 01:06

Σε έναν έχω πάει προς το παρόν απο τους 2 εξουσιοδοτημένους που βλέπω στο site, δώρα γιόκ, έκπτωση γιόκ.

Υπάρχουν άλλοι που μπορούν να κάνουν μια έκπτωση έστω ή κάποιο δώρο ;

Δεν συγκρίνω μηχανές απλα στο δικό μου honda μου κόψανε πολλά ευρώ ρε φίλε και ήταν και νέο μοντέλο και του κουτιού.
geod
Newbie
Progress to next rank:
48%

Δημοσίευσηαπό Aris. » 27 Αύγ 2013, 02:08

Παιζουν πολλα "μπορει" ... Στα Ιαπωνικα παιζει και πολυ παραεισαγωγη...
Τελος παντων , ρωτα και καναν αλλον
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό tharis » 27 Αύγ 2013, 08:34

geod έγραψε:
tharis έγραψε:Αξιζει, αξιζει ..!!

Δώσε και κανα επιχείρημα να ψηθούμε όμως, δεν πρόκειται να το βάλω και στην πίστα !

Άσχετο, είναι πολιτική της triumph να μην κάνει έκπτωση στην τιμή ; όσο έχει τόσο το παίρνεις ;

καλυτερα φρενα, καλυτερες αναρτησεις, καλυτερα λαστιχα, quickshifter, πιο γρηγορη γεωμετρια ... Τι αλλο θελεις !!!
Ολα αυτα δε χρειαζεται να πηγαινεις στην πιστα για να τα εκτιμησεις + οτι σου αρεσει και πιο πολυ! ..

Το αμορτισερ ειναι must αναβαθμιση για πολλους οπως ειπε και ο aris, για τα φρενα εγω δε θα ηθελα τπτ χειροτερο απο τα τετραπιστονα μου (ασε που θα τα εκτιμησεις δικαβαλος!), φοραει και λαστιχαρες (αν δεν εχει αλλαξει κατι) που σιγουρα θα θες να βαλεις και εγω πολυ θα ηθελα να εχω ενα quickshifter :happyface:

δωρακι ολο και κατι θα παρεις. οταν αποφασισεις να την αγορασεις...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Δημοσίευσηαπό tharis » 27 Αύγ 2013, 08:36

Ααα !! Και αμα το παρεις, βαλ το στην πιστα !!! :rockout :hail:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Δημοσίευσηαπό geod » 27 Αύγ 2013, 11:36

tharis έγραψε:Ααα !! Και αμα το παρεις, βαλ το στην πιστα !!! :rockout :hail:

Δυστηχώς δεν είμαι τόσο έμπειρος ακόμα. Πιο πολύ σχολείο θα είναι το Τριπλ για μένα :happyface:
geod
Newbie
Progress to next rank:
48%

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης