Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΩΡΑ TIGER 1050

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΩΡΑ TIGER 1050

Δημοσίευσηαπό dimitris7 » 23 Αύγ 2011, 02:42

Παιδια καλησπερα ειμαι στην αναζητηση για να παρω επιτελους το πολυποθετο τιγρακι μου και θα ηθελα την βοηθεια σας.βασικά επειδή δεν εχω ολα τα λεφτα ψαχνω μαντραδες οι οποιοι θα κανουν και γραμματια οποτε δεν εχω και πολλες επιλογες ψαξιματος.θα ηθελα να σας ρωτησω με βαση τις χρονολογιες που βλεπω τι αλλαζει?δηλαδη τι διαφορα εχει απο ενα του 2008 με ενα του 2010?ή ειναι μονο στην χρονολογια?βασικα εχω δει ενα του 8 με 18000 χιλιομετρα μαμα και θα ηθελα να δω αν αξιξει αυτη η χρονολογια η πρεπει να παω σε πιο κοντινη χρονολογια.
dimitris7
Newbie
Progress to next rank:
24%

Μοτοσυκλέτα: -------
Όνομα: ΔΜΗΤΡΗΣ

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΩΡΑ TIGER 1050

Δημοσίευσηαπό stoupi » 23 Αύγ 2011, 07:40

Εγώ νομίζω αν βρήκες του 08' με 18.000 km είναι καλή περίπτωση.
3 > 4
Άβαταρ μέλους
stoupi
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050 '08

Δημοσίευσηαπό redfoot » 23 Αύγ 2011, 08:33

Καλημερα ! Ενας φιλοσοφος ειχε πει καποτε, "προσεχε τι ευχεσαι και τι ποθείς γιατι μπορεί οι ευχες και οι ποθοι σου να πραγματοποιηθουν" :)
Κανε την ερευνα αγορας σου, μελετησε τον ανταγωνισμο, αν τελικα επιλεξεις τιγρη κανε εξονυχιστικο ελεγχο σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο -αντιπροσωπεία ΠΡΙΝ βαλεις την υπογραφη, ζητησε εστω ολιγόμηνη εγγυηση (ΜΕΡΙΚΟΙ δίνουν) και νομιζω θα μπορεσεις να βρεις μηχανη με διακανονισμο (οι εμπορει συνηθως δεχονται αποπληρωμη μεσω δανειου με ενα σχετικο επιτόκιο, για επιταγη μαλλον ξεχνα το, γραμματια λιγο δυσκολο). Καλό ψαξιμο και επιτυχία στην επιλογη :bye:
the road is made clear when viewed from above..
Άβαταρ μέλους
redfoot
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Speed triple
Όνομα: Xristos

Δημοσίευσηαπό chris34 » 23 Αύγ 2011, 09:48

dimitris7 έγραψε:Παιδια καλησπερα ειμαι στην αναζητηση για να παρω επιτελους το πολυποθετο τιγρακι μου και θα ηθελα την βοηθεια σας.βασικά επειδή δεν εχω ολα τα λεφτα ψαχνω μαντραδες οι οποιοι θα κανουν και γραμματια οποτε δεν εχω και πολλες επιλογες ψαξιματος.θα ηθελα να σας ρωτησω με βαση τις χρονολογιες που βλεπω τι αλλαζει?δηλαδη τι διαφορα εχει απο ενα του 2008 με ενα του 2010?ή ειναι μονο στην χρονολογια?βασικα εχω δει ενα του 8 με 18000 χιλιομετρα μαμα και θα ηθελα να δω αν αξιξει αυτη η χρονολογια η πρεπει να παω σε πιο κοντινη χρονολογια.

Μπορεις να παρεις το δικο μου.
Το εχει ο Ζαχαροπουλος στον Πειραια.
Ειναι χαρτι ο τιγρης και αν ρωτησεις απο'δω μεσα ξερουν οτι τον ειχα αψογο!
Αν θες να μαθεις περισσοτερα στειλε μου πμ.
Τωρα για τις διαφορες μονο το καντραν αλλαζει τιποτα αλλο!
Λευκος Τιγρης!!see you................
Άβαταρ μέλους
chris34
Moderator

Μοτοσυκλέτα: SYM HD2 200i
Όνομα: Χρηστος

Δημοσίευσηαπό dimitris7 » 23 Αύγ 2011, 18:11

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας δυστηχως καλος ή κακος το ασπρο τιγρακι το εχω ερωτευτει απιστευτα οποτε θελω οπωσδηποτε να το παρω και ελπιζω να τα καταφερω.απο τι βλεπω αμα ψαχτεις υπαρχουν πολλες ευκαιριες ,βεβαια το καλυτερο απο ολα θα ηταν να ειχες και 9000 μετρητα στην ακρι οποτε να ειναι ακομα πιο ευκολο το εργο σου.
dimitris7
Newbie
Progress to next rank:
24%

Δημοσίευσηαπό dimitris7 » 24 Αύγ 2011, 17:36

Παιδια επειδη πηγα σημερα και πηρα μια τιμη για καινουργιο και ηταν πολυ καλη τιμη 9990 μου κινησε την περιεργια και λεω μπας και τα δίνουν ετσι γιατι προκειται να βγει κανενα καινουργιο?ξερεται?
dimitris7
Newbie
Progress to next rank:
24%

Δημοσίευσηαπό tharis » 24 Αύγ 2011, 18:12

Εκτος απ το 1200αρι Adv δεν εχει ακουστει κατι αλλο αλλα κι αυτο δεν το λες και αντικαταστατη του τωρινου..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό mixalakis » 27 Αύγ 2011, 10:47

dimitris7 έγραψε:Παιδια επειδη πηγα σημερα και πηρα μια τιμη για καινουργιο και ηταν πολυ καλη τιμη 9990 μου κινησε την περιεργια και λεω μπας και τα δίνουν ετσι γιατι προκειται να βγει κανενα καινουργιο?ξερεται?

Λογικά θα είναι χωρίς ABS, που δεν στο συνιστώ.
Ότι και να κάνεις πήγαινε μια βόλτα το μηχανάκι που θα βρεις από τον Σάκη, πριν το πάρεις.
Άβαταρ μέλους
mixalakis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό dimitris7 » 04 Σεπ 2011, 20:57

παιδια επειδη πηρε ενα φιλαρακι καινουργιο ενα τιγρακι παρατηρησα οτι οντως ειναι διαφορετικο το καντραν αλλα απο τι ειδα ειχε και ασπρο φωτισμο.τα παλια εχουν ασπρο?η ολα πορτοκαλι?
dimitris7
Newbie
Progress to next rank:
24%

Δημοσίευσηαπό ad1 » 04 Σεπ 2011, 21:22

dimitris7 έγραψε:παιδια επειδη πηρε ενα φιλαρακι καινουργιο ενα τιγρακι παρατηρησα οτι οντως ειναι διαφορετικο το καντραν αλλα απο τι ειδα ειχε και ασπρο φωτισμο.τα παλια εχουν ασπρο?η ολα πορτοκαλι?

πορτοκαλι
Άβαταρ μέλους
ad1
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TIGER 1050 abs
Όνομα: Αντωνης

Δημοσίευσηαπό dimitris7 » 04 Σεπ 2011, 21:47

μμμ κριμα γιατι το ασπτρο ειναι παρα πολυ ωραιο.
dimitris7
Newbie
Progress to next rank:
24%

Advertisement

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες