Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050

Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: harlok στις 16/05/2011 11:11 πμ.

Καλημέρα σε όλους!
Θέλω να ξεφορτωθώ τον θερμοσύφωνο που έχει για εξάτμιση η τίγρης μου.Νομίζω έχω καταλήξει στη ZARD.
Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που μπορώ να απευθυνθώ.Γιατί απο μία μικρή έρευνα που έκανα δεν βρήκα κάποιον αντιπρόσωπο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Πάνος
LIFE IS SHORT...TO BE SAD...RIDE HARD...

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 16/05/2011 11:23 πμ.

Μιλα με τον Σακη Κοντη, συνεργειο "Τ" (αλλα οχι πλέον εξουδιοδοτημένο), στο Πολύγωνο

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: harlok στις 16/05/2011 11:30 πμ.

Ωχχχχχ.... Απο πότε και γιατί δεν ειναι πια εξουσιοδοτημένος ο Σάκης?
Εκεί πάω για servise.
LIFE IS SHORT...TO BE SAD...RIDE HARD...

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 16/05/2011 12:22 μμ.

harlok"Ωχχχχχ.... Απο πότε και γιατί δεν ειναι πια εξουσιοδοτημένος ο Σάκης?
Εκεί πάω για servise."



Δεν παιζει ρόλο (ειδικα εαν είσαι εκτός εγγυησης - αλλα και εντός να εισαι δεν την χανεις). Κι εγω εκει πηγαινω και θα συνεχίσω.

Μιλα γιατι καποια στιγμη ειχε καποιες Ζαρντ και μπορει να σε βοηθησει
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: harlok στις 16/05/2011 1:46 μμ.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες Cpt. Haddock
LIFE IS SHORT...TO BE SAD...RIDE HARD...

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: strani στις 16/05/2011 3:11 μμ.

harlok"Καλημέρα σε όλους!
Θέλω να ξεφορτωθώ τον θερμοσύφωνο που έχει για εξάτμιση η τίγρης μου.Νομίζω έχω καταλήξει στη ZARD.
Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που μπορώ να απευθυνθώ.Γιατί απο μία μικρή έρευνα που έκανα δεν βρήκα κάποιον αντιπρόσωπο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Πάνος"

παντως ειναι απο τις πιο στυλατες

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: alexadronic στις 17/05/2011 10:08 πμ.

ανοιξες θεμα τωρα,γιατι δεν ειναι πλεον εξουσιοδοτημενος? ξερουμε? η εγγυηση σου πως ισχυει αν δεν ειναι εξουσιοδοτημενος?θα σου πουνε γιατι πηγες στον σακη?

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 17/05/2011 10:49 πμ.

alexadronic"ανοιξες θεμα τωρα,γιατι δεν ειναι πλεον εξουσιοδοτημενος? ξερουμε? η εγγυηση σου πως ισχυει αν δεν ειναι εξουσιοδοτημενος?θα σου πουνε γιατι πηγες στον σακη?"


Δεν ανοιξε καθολου νεο θεμα, το έχουμε ηδη συζητήσει εκτεταμένα στο φόρουμ
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 17/05/2011 12:09 μμ.

strani"
παντως ειναι απο τις πιο στυλατες "


Αυτό είναι υποκειμενικό όπως λέει και ο φίλος redfoot
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: Native στις 17/05/2011 12:32 μμ.

Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα απο πλέυρα επιδόσεων και αξιοπιστίας απο τις Zard...Στην θέση σου θα έκανα μια έρευνα αγοράς, εκτός της οπτικής ομορφιάς
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: giorgosvl στις 19/05/2011 8:52 μμ.

file kalispera.ego forao sto tigri mou zard.tha mpeis sto zard.com kai tha breis ton eksousiodoteimeno dianomea gia tin ellada pou brisketai sti ko!to palikari ekei legetai apostolis kai einai polu eksipiretikos.pare til ekei na sinnenoitheis.oson afora ti dispisteia kapoion gia ti zard eimai entelos katigorimatikos.katarxin einai i omorfoteri olon toulaxiston osous exo rotisei kai tin exoun dei sto mixanaki auto lene kai douleuei para polu kala.stin arxi pira mono to teliko kai me ena filtro aera kai to programma to racing to triumph i diafora itan aisthiti.an exeis kai ligo xrima na ksodepseis opos exo praksei kai ego me laimous xeiropoihtous kai me power commander v pou exei eidiki xartografisi gia zard kai filtro to mixanaki petaei.tora eksartatai apo ti tsepi tou kathenos.

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: akile ! στις 21/05/2011 2:56 πμ.

Δεν γνωρίζω απο επιδόσεις αλλα απο ήχο η Zard εχει θέμα .... σε σχέση με τη Arrow !!!
Τώρα απο ομορφιά ... είπαμε όλα υποκειμενικά όπως λέει και ο johnygalan

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: Native στις 21/05/2011 10:45 πμ.

giorgosvl για το θέμα του power commander ήδη σου απάντησα οτι δεν αξίζει, έχουμε το tuneecu που ειναι δωρεαν και με μακράν περισσοτερες δυνατοτητες.

Οσο για την Zard συμφώνησα οτι είναι όμορφη και με ωραίο ήχο, απλα απ όσο είχε ειπώθει κάποια μοντέλα έχουν ενα διάφραγμα που πρέπει να βγεί για να αποδώσουν, οπώς τα λεει εδω ο φίλος.

topic1062-10.html?hilit=zard#p10549

Απο πλευρα αξιοπιστίας, απλα δεν εμπιστεύομαι τις carbon εξατμίσεις.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: rodinho στις 30/07/2012 8:26 μμ.

Καλησπέρα,με ευκαιρία την συζήτηση σας περι ZARD έψαξα λίγο παραπάνω την εταιρία και κατέληξα οτι θα μου άρεσε ο τίγρης με την παρακάτω:
http://www.ebay.de/itm/AUSPUFF-ZARD-BLACK-KONISCH-RUND-TRIUMPH-SPEED-TRIPLE-1050-AB-BJ-11-/380456581409?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item5894fab921#ht_3180wt_1065
Η οποία αναφέρει η εταιρία οτι προορίζεται για το Speed Triple...Γνωρίζει κάποιος όμως αν μπορεί να τοποθετηθεί και στον Τίγρη?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δείτε και ένα βίντεο για τον ήχο της: http://www.youtube.com/watch?v=8RjIjy7eIf0

Re: Εξάτμιση ZARD για Tiger 1050  

  Από: Max Manos στις 30/07/2012 10:30 μμ.

Πολυ "βαβουρα" ρε παιδια οι zard γενικοτερα...Σε tiger 1050 μου αρεσουν στυλιστικα οι Remus power cone...
Mε 1 η 2 τελικα...

http://www.youtube.com/watch?v=t2TI_WaSuWA

http://www.youtube.com/watch?v=X_g-Zz3UA-k

Εκτος απο μαυρες,βγαινουν και αβαφες ..στο φυσικο χρωμα του τιτανιου.
"No Guts,No Glory"