Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

800 xc service πόσο?που?

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: 800 xc service πόσο?που?

Δημοσίευσηαπό Montechristo » 14 Μάιος 2011, 23:32

Sprinter έγραψε:
Και εγώ το ελπίζω, αλλιώς έχει αρχίσει η Τ να πιάνει τον κώλο άγρια :evilblack: Αμα σούπε τόσα στα 10 στα 20 που έχει βαλβίδες πόσα θα σου ζητήσει?

Να σου πω την αλήθεια έχω καιρό να πάρω καινούριο όχημα γενικώς και έχω ξε-συνηθίσει απο εξουσιοδοτημένα.....
:thinking: :loco: :thinking: :loco:
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline
Άβαταρ μέλους
Montechristo
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050 Sport
Όνομα: Σπύρος

Δημοσίευσηαπό vpafi » 20 Μάιος 2011, 17:34

Λαδια και φιλτρο λαδιου 80euro στο γνωστο Σακη για sprint sport.Μπαινεις τα αλλαζεις σου κανει γενικο ελεγχο(αλυσιδες τακακια και ολα τα εμπριμε),εισαι ετοιμος το παιρνεις και φευγεις. :yessir: :yessir: :yessir:
Άβαταρ μέλους
vpafi
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 885i 2001

Δημοσίευσηαπό atanaz » 23 Μάιος 2011, 13:38

vpafi έγραψε:Λαδια και φιλτρο λαδιου 80euro στο γνωστο Σακη για sprint sport.Μπαινεις τα αλλαζεις σου κανει γενικο ελεγχο(αλυσιδες τακακια και ολα τα εμπριμε),εισαι ετοιμος το παιρνεις και φευγεις. :yessir: :yessir: :yessir:

εγγυησουλα??? μηχανικο εχω κ εγω τον οποιο εμπιστευομαι κιολας.ασε που ολα τα απλα μπορω κ μονος μου.
Άβαταρ μέλους
atanaz
Newbie
Progress to next rank:
30%

Μοτοσυκλέτα: Triumph

Δημοσίευσηαπό TZANNSPY » 16 Φεβ 2012, 19:11

Montechristo έγραψε:Στον Πιερράκο πλήρωσα για λάδια + φίλτρο στα 1000km 88 euros.
Τόσο φαντάζομαι είναι το κόστος κάθε 5000km και στα 10000km μου είπε κόστος 250 euros (ελπίζω να εννοούσε με τακάκια..... :thinking: :thinking: )
Πάντως είναι φοβερό μηχανάκι :hail: :hail:

Μόλις γύρισα από Πιερράκο στον Άλιμο,

Service των 5000km, χρόνος: 45-60 λεπτά, εργασίες: λάδια-φίλτρο λαδιού-συμπλήρωμα ψυκτικού-check στον εγκέφαλο (πέρασμα του νεότερου προγράμματος, δεν το είχα περάσει τον Αύγουστο στα 1000km)-μερικές συσφιξούλες-τυπικός ηλεκτρ. έλεγχος-καθάρισμα/γρασσάρισμα/μάζεμα αλυσίδας- και... ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ (πίσω) :scared:

Κόστος: 76 λάδια + 13 φίλτρο + 50 τακάκια + 24 εργασία = 163 ευρώπουλα.

Μου φαίνεται ξεκίνησα νωρίς το τσίκνισμα :bahaha:

Για το service των 10000km μου είπαν πως θα έχει επιπλέον φίλτρο αέρα, κάτι ακόμα που μου διαφεύγει, και θα χρειαστεί περίπου μιάμιση ώρα.

Οπότε, όπως τα υπολογίζω εγώ, αν χρειαστώ τακάκια και για μπροστά τα ξεπερνάω χαλαρά τα 250 ευρώ :|

υγ. Τόσα (88 ευρώ) είχα δώσει κι εγώ για το service των 1000km αλλά στο πρώτο δεν σε χρεώνουν εργατικά.
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!
Άβαταρ μέλους
TZANNSPY
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 800XC Crystal White

Δημοσίευσηαπό petros1479 » 16 Φεβ 2012, 19:18

TZANNSPY έγραψε:
Montechristo έγραψε:Στον Πιερράκο πλήρωσα για λάδια + φίλτρο στα 1000km 88 euros.
Τόσο φαντάζομαι είναι το κόστος κάθε 5000km και στα 10000km μου είπε κόστος 250 euros (ελπίζω να εννοούσε με τακάκια..... :thinking: :thinking: )
Πάντως είναι φοβερό μηχανάκι :hail: :hail:

Μόλις γύρισα από Πιερράκο στον Άλιμο,

Service των 5000km, χρόνος: 45-60 λεπτά, εργασίες: λάδια-φίλτρο λαδιού-συμπλήρωμα ψυκτικού-check στον εγκέφαλο (πέρασμα του νεότερου προγράμματος, δεν το είχα περάσει τον Αύγουστο στα 1000km)-μερικές συσφιξούλες-τυπικός ηλεκτρ. έλεγχος-καθάρισμα/γρασσάρισμα/μάζεμα αλυσίδας- και... ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΚΑΚΙΑ (πίσω) :scared:

Κόστος: 76 λάδια + 13 φίλτρο + 50 τακάκια + 24 εργασία = 163 ευρώπουλα.

Μου φαίνεται ξεκίνησα νωρίς το τσίκνισμα :bahaha:

Για το service των 10000km μου είπαν πως θα έχει επιπλέον φίλτρο αέρα, κάτι ακόμα που μου διαφεύγει, και θα χρειαστεί περίπου μιάμιση ώρα.

Οπότε, όπως τα υπολογίζω εγώ, αν χρειαστώ τακάκια και για μπροστά τα ξεπερνάω χαλαρά τα 250 ευρώ :|

υγ. Τόσα (88 ευρώ) είχα δώσει κι εγώ για το service των 1000km αλλά στο πρώτο δεν σε χρεώνουν εργατικά.

τακακια του αλλαξα στα 6500 οποτε των 5000 μου ειχε παει 130 αλλα μου ειχε αλλαξει τα πηρακια απο την ζελατινα που ειχαν σπασει λογω πτωσης (15 € εκαστο πυρακι!!! κατι σκατουλακια πλαστικουλια)!!! να δουμε τωρα σε λιγο για τα 10000!! Αλλα αυτα τα ξεραμε απο πριν παρουμε τον τιγραρα!!! Χαλαλι του γιατι τα σπαει ομως!!!!!!!!!
HIGHWAY TO HELL.
Άβαταρ μέλους
petros1479
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 1
Μοτοσυκλέτα: τιγρης 800 xc καταμαυρος και πολυ αγριος!
Όνομα: Πέτρος

Δημοσίευσηαπό TZANNSPY » 16 Φεβ 2012, 19:25

tharis έγραψε:Δε νομιζω παντως να χρειαζεσαι τακακια στα 10.000km .. :p Εκτος αν αυτοι στα αλλαζουν προληπτικα .. :bahaha:

Προσωπικά τα άλλαξα στα 5.000Km και δυστυχώς όχι προληπτικά.

Στα παράπονά μου, μου απάντησε πως έχει αλλάξει τακάκια σε 800άρια ακόμη και στα 2-3.000km :doh

Τι διάολο από βούτυρο είναι; Ή πρέπει να μάθω endo στα γεράματα; :grrr
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!
Άβαταρ μέλους
TZANNSPY
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 800XC Crystal White

Δημοσίευσηαπό petros1479 » 16 Φεβ 2012, 19:35

TZANNSPY έγραψε:
tharis έγραψε:Δε νομιζω παντως να χρειαζεσαι τακακια στα 10.000km .. :p Εκτος αν αυτοι στα αλλαζουν προληπτικα .. :bahaha:

Προσωπικά τα άλλαξα στα 5.000Km και δυστυχώς όχι προληπτικά.

Στα παράπονά μου, μου απάντησε πως έχει αλλάξει τακάκια σε 800άρια ακόμη και στα 2-3.000km :doh

Τι διάολο από βούτυρο είναι; Ή πρέπει να μάθω endo στα γεράματα; :grrr

ΝΑΙ! και φτασαμε στο θεμα που με απασχολει εδω και παρα πολυ καιρο! νομιζω οτι τα πισω τακιακια τρωγωνται παρα παρα παρα πολυ γρηγορα τουλαχιστον σε σχεση με οτι ηξερα απο παλιες μηχανες που ειχα! απο τα 4000 το υγρο ειχε φτασειι στη μεση! ΕΠΙΣΗΣ το πισω δισκοφρενο καιει και ζεματαει ακομα και σε μια ελαχιστη διαδρομη και χωρις να πατησω ΚΑΘΟΛΟΥ πισω φρενο! Το εχω πει πολλες φορες στα παιδια που παω για σερβις (παλιο σεντραλ) αλλα μου εχουν πει να μη δινω σημασια! Εβαλα τα μπρεμπο στα 6500 περιπου αλλα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος... μεχρι να πατησουν περασαν "μηνες"!!! αλλα και αυτα πιστευω τρωγωνται ευκολα!!!
HIGHWAY TO HELL.
Άβαταρ μέλους
petros1479
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 1
Μοτοσυκλέτα: τιγρης 800 xc καταμαυρος και πολυ αγριος!
Όνομα: Πέτρος

Advertisement
Προηγούμενη

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες