Νεο Street Triple 2011-2012 ..

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: doohan στις 28/03/2011 11:42 μμ.

........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: tharis στις 28/03/2011 11:45 μμ.

Σαν ιπποποταμος ειναι!! οχι σαν κουνουπι..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 29/03/2011 12:17 πμ.

Costas"Γιατί έχετε κολλήσει τόσο πολύ με τα φανάρια;Εντάξει ωραία ήταν τα στρογγυλά.Γι αυτό το λόγο δεν πρέπει να τα αλλάξουν για τα επόμενα 50 χρόνια;Εντάξει τα είχαν 5 χρόνια,τα είδαμε,μας άρεσαν, παρακάτω.Κάποια στιγμή θα άλλαζαν πώς θα γίνει.Και για μένα καλώς που άλλαξαν."

Συμφωνω απολυτα με τον admin.Πιστευω οτι το project στρογγυλα φαναρια το τραβηξαν οσο πηγαινε.Καποια στιγμη επρεπε να το αλλαξουν και νομιζω οτι τωρα ειναι η καλυτερη στιγμη.Και εμενα με τρελαινουν τα στρογγυλα αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν δω στον δρομο 2-3 φορες το καινουριο θα μου αρεσει πιο πολυ.Αλλωστε καθε αλλαγη ειτε ομορφη ειτε ασχημη ειναι καλοδεχουμενη

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: Cpt. Haddock στις 29/03/2011 9:53 πμ.

Costas"Γιατί έχετε κολλήσει τόσο πολύ με τα φανάρια;Εντάξει ωραία ήταν τα στρογγυλά.Γι αυτό το λόγο δεν πρέπει να τα αλλάξουν για τα επόμενα 50 χρόνια;Εντάξει τα είχαν 5 χρόνια,τα είδαμε,μας άρεσαν, παρακάτω.Κάποια στιγμή θα άλλαζαν πώς θα γίνει.Και για μένα καλώς που άλλαξαν."



Αυτό ακριβως.

Είναι έμφυτη η τάση του ανθρώπου να αντιστέκεται στις αλλαγές. Που να δείτε τί έγινε όταν βγήκε το tiger 1050 σαν αντικαταστάτης του 955...

Μην κάνετε σα δεινόσαυροι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: redfoot στις 29/03/2011 11:12 πμ.

xaxa , δεινοσαυροι , καλο
καθε αλλαγη ειναι καλοδεχουμενη είτε ασχημη είτε ομορφη??? δε νομιζω..
οι αλλαγες αλλοτε ειναι καλοδεχουμενες αλλοτε οχι. Ειδικα οταν μιλαμε για το Νο1 διακριτικο ενος μοντελου.
Για παραδειγμα, ας αφησουμε την porsche που θεωρηθηκε ατυχης η συγκριση και ας παμε σε ενα αλλο οχημα. Φανταστητε λοιπον το mini cooper ανευ στρογγυλων φαναριων, με τετραγωνα ή ρομβοειδη ας πουμε ή οτι αλλο θελετε. Παει ? εμ δεν παει το ρημαδι.. και πιο μοντερνα να ναι στη συνειδηση του κοσμου τα στρογγυλα ειναι που εχουν μεινει ως σημα κατατεθεν. Τους εχετε για λαλακες τους Γερμανους που δεν τα αλλαζουν?Δεν ειναι κοροιδα ..
Τα ιδια ισχυουν και για τις Harley, που μεχρι σημερα πουλανε σα ζεστο ψωμι.
και να τανε μονο τα φαναρια.. τα πλαστικα -tragic- πλαινα πλαστικα τα προσεξατε? το σχημα του ντεποζιτου? το σημα?

παιδια το επεξεργαστηκα απο κοντα στην αντιπροσωπεια και δε με πειθει με τιποτα..
χωρις δε μασκακι η εικονα γινεται ακομα πιο τραγελαφικη.. σαν να του βγαλανε τα ρουχα και το αφησανε γυμνο στο ελεος.. κατι αναλογο εκανε και η bmw με το f800R και ακομη την κραζουν
just my 2cents ofcourse
the road is made clear when viewed from above..

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: krysta στις 29/03/2011 11:59 πμ.

Cpt. Haddock"
Costas"Γιατί έχετε κολλήσει τόσο πολύ με τα φανάρια;Εντάξει ωραία ήταν τα στρογγυλά.Γι αυτό το λόγο δεν πρέπει να τα αλλάξουν για τα επόμενα 50 χρόνια;Εντάξει τα είχαν 5 χρόνια,τα είδαμε,μας άρεσαν, παρακάτω.Κάποια στιγμή θα άλλαζαν πώς θα γίνει.Και για μένα καλώς που άλλαξαν."

Αυτό ακριβως.
Είναι έμφυτη η τάση του ανθρώπου να αντιστέκεται στις αλλαγές. Που να δείτε τί έγινε όταν βγήκε το tiger 1050 σαν αντικαταστάτης του 955...
Μην κάνετε σα δεινόσαυροι "

με έμφαση στο "Μη κάνετε σαν δεινόσαυροι"
"diobo'...!"

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: Aris. στις 29/03/2011 12:11 μμ.

Ε οχι και σα ζεστο ψωμι η χαρλευ με μεσο ορο ηλικιας αγοραστων, τα 60 και βαλε...


Τα φωτα του street με το συγκεκριμενο μασκακι απλα τα σπαει.-
Προσωπικα, το παλιο μαμα μασκακι του τριπλ δεν μου αρεσε καθολου. Το προτιμουσα τερμα εξωφθαλμο (αν και too much) χωρις καθολου μασκακι.

Γενικα θεωρω ακρως πετυχημενες και τις 2 αλλαγες (speed-street) της T.
Εκμοντερνισμος χωρις να χαθει ο χαρακτηρας.

Στο street πιστευω οτι ακολουθησαν καθαρα τις προτιμησεις της πλειοψηφιας των κατοχων του ,για ενα πιο mean look
streetfighter.
Το ηδη mean Speed triple απλα του δωσανε ενα... λιγο πιο "agile" και μοντερνο look.


Εξαιρετικη δουλεια.

Μπραβο Triumph.


Εdit:
Και γενικα η Triumph ανεκαθεν διχαζε το καταναλωτικο κοινο και οπως βλεπουμε , συνεχιζει και το κανει!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: Cpt. Haddock στις 29/03/2011 12:20 μμ.

Κοκκινοπόδαρε, το οτι εσύ βρίσκεις στραβό καθε τι που άλλαξε στο str δε σημαινει οτι ειναι έτσι. Επίσης η ομοιοτυπία μερώνΕ και ανταλλακτικώνΕ σε εποχές δύσκολες, ειναι μεγάλο ζητούμενο για όλες τις εταιρίες.

Μην κολλαμε στα σχήματα. Ειδικα η "Τ" εχει δείξει οτι τολμα μεγάλες αλλαγές με τρανταχτό παράδειγμα τον τιγρη που στα τελευταία 5 χρόνια προέκυψαν 3 διαφορετικά μηχανάκια.

Κι εγώ έτσι έκανα όταν βγήκε το 1050, εγώ είχα το 955, ειδα το καινουριο κι αρχισα να λεω τι μαπα ειναι αυτο, παει ο ονοφ χαρακτήρας, ασχημο, αχρηστο κλπ.

Οι πωλήσεις άλλα έδειξαν, μαλλον καλά εκανε η "Τ". Απ' οτι φαινεται μαλλον καλά κανει και τώρα, καλό ειναι να μην κολλαμε σε τυποποιημένα σχήματα. Ουτε εμενα μ' αρέσει το νεο λογότυπο, αλλα έχουν αλλαξει ενα σωρο στα 100+ χρονια λειτουργίας της, λογικο ειναι να συνεχιζονται οι αλλαγες.

Το όμορφο/ασχημο αλλωστε ειναι μια σχετική έννοια. Ακόμα θεωρώ (εγώ) ασχημότερο το 1050 απο το 955 (τιγρη), αλλα δε σημαινει οτι το 1050 δεν ειναι καλύτερο μηχανάκι. Ετσι και με το str. Αν και το θεωρω εργαλειο, σκέτο με τα δυο στρογγυλά χωρις μασκακι δε θα το έπαιρνα.

Γουστα ειναι αυτα, μπροστά πρεπει να κοιτάμε (αλλιως δεν παμε πουθενα )
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: redfoot στις 29/03/2011 2:32 μμ.

μα δεν ειπα οτι ειναι ετσι
δες στο τελος τι ειπα, just my 2 cents
περι ορεξεως ( και στις μοτο) κολοκυθοπιτα
the road is made clear when viewed from above..

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: Sprinter στις 29/03/2011 3:02 μμ.

Τσακώνεστε για τα φώτα και το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ζήτημα, 'τι λάδια να βάζω στο νέο στρητ' δε το θίγει κανένας.. Ου να μου χαθείτε. Φτού
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: tharis στις 29/03/2011 3:05 μμ.

Ποιος τα !@#$%^ τα λαδια στο street, αφου δε σπανε τα πιστονια ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: Sprinter στις 29/03/2011 3:20 μμ.

Ποτε δε ξέρεις, μη λές μεγάλες κουβέντες, ακούει κι ο δρ. σπασμένο πιστ.. sorry πόδι εννοούσα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: devil... στις 29/03/2011 10 μμ.

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/ ... 02011%20(1)

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: tharis στις 29/03/2011 11:15 μμ.

Μια εικονα, χιλιες λεξεις

. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νεο Street Triple 2011-2012 ..  

  Από: lioulios στις 29/03/2011 11:28 μμ.

H κοπέλα μου είναι άσχετη και αλλοδαπή ...Τις λέω δες και πες μου ..

Its more comercial ,ours is more classic with style .



Πάντως με μασκάκι είναι ΟΚ . Χωρίς δε βλέπεται .