Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Εξουσιοδοτημένοι κλπ

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ

Δημοσίευσηαπό lucifsg » 10 Φεβ 2011, 04:35

παιδες αν χρειαστω να παω σε εξουσιοδοτημενο ποιο απ τα 3 να προτιμησω ?

ξερω οτι σιγουρα εχει ξαναειπωθει αλλα αν μπορειτε δωστε ενα fast hint
lucifsg
Newbie
Progress to next rank:
70%

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050 10'
Όνομα: greg

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 10 Φεβ 2011, 09:07

By the process of elimination, ο ένας έχει πολύ κακές ή αμφιλεγόμενες κριτικές, ο άλλος τώρα άνοιξε, μένει ο τρίτος..
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό lucifsg » 10 Φεβ 2011, 23:01

Sprinter έγραψε:By the process of elimination, ο ένας έχει πολύ κακές ή αμφιλεγόμενες κριτικές, ο άλλος τώρα άνοιξε, μένει ο τρίτος..

lucifsg
Newbie

Μοτοσυκλέτα: z750

τωρα μπορω να μαθω ποιος ειναι αυτος που εμεινε και ποιος ειναι αυτος που ανοιξε τωρα ? :)
lucifsg
Newbie
Progress to next rank:
70%

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050 10'

Δημοσίευσηαπό mixalakis » 11 Φεβ 2011, 00:34

Αυτός που τώρα άνοιξε είναι ο Λαρισαίος που πήρε το μαγαζί της Μιχαλακοπούλου.
Ο άλλος που απέμεινε είναι ο Πιερράκος στον Άλιμο (ο οποίος δεν υπάρχει στο θέμα με τις γνώμες για τα συνεργεία).

Εγώ δεν έχω καλή εικόνα ούτε για τον Πιερράκο, για αυτό και θεωρώ μεγάλη βλακεία της αντιπροσωπείας το να μείνει η Αθήνα με αυτούς για εξουσιοδοτημένους.

Έχω την ελπίδα να είναι καλός ο Λαρισαίος και περιμένω να μας διαφωτίσουν τα παιδιά του φόρουμ που είναι από Λάρισα και τον έχουν δοκιμάσει.
Άλλωστε υπάρχει πάντα η πιθανότητα να μπορεί να καλύψει τους πελάτες του και ο Σάκης, οπότε μπορούμε να περιμένουμε να δούμε.
Άβαταρ μέλους
mixalakis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό nfot » 11 Φεβ 2011, 01:04

Εντελως απο συμπτωση, στον Λαρισαιο δουλευει ενας μηχανικος, Σακης κι αυτος. Αυτος ο Σακης εχει καλο ονομα και στην προ Τ καριερα του, ηταν στην αγωνιστικη ομαδα της πραπριλια. Απο γνωστους μου Αθηναιους, εχω ακουσει πολυ καλα σχολια. Απο το χρονικο διαστημα που δουλευε στην Τ στο Βολο, πριν παει στη Λαρισα, τα επιβεβαιωνω. Λιγο χαλαρος στους ρυθμους του, αλλα κανεις δεν ειναι τελειος ;)

Ακουσα οτι θα κατεβαινε Αθηνα σε πρωτη φαση, για να στησει το μαγαζι. Αν οντως εγινε ετσι, ειστε τυχεροι εκει κατω. Εμεις να δω τι θα κανουμε ... :pray
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.
Άβαταρ μέλους
nfot
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675 '09
FZ6

Δημοσίευσηαπό jimmisk » 12 Φεβ 2011, 15:24

nfot έγραψε:Εντελως απο συμπτωση, στον Λαρισαιο δουλευει ενας μηχανικος, Σακης κι αυτος. Αυτος ο Σακης εχει καλο ονομα και στην προ Τ καριερα του, ηταν στην αγωνιστικη ομαδα της πραπριλια. Απο γνωστους μου Αθηναιους, εχω ακουσει πολυ καλα σχολια. Απο το χρονικο διαστημα που δουλευε στην Τ στο Βολο, πριν παει στη Λαρισα, τα επιβεβαιωνω. Λιγο χαλαρος στους ρυθμους του, αλλα κανεις δεν ειναι τελειος ;)

Ακουσα οτι θα κατεβαινε Αθηνα σε πρωτη φαση, για να στησει το μαγαζι. Αν οντως εγινε ετσι, ειστε τυχεροι εκει κατω. Εμεις να δω τι θα κανουμε ... :pray

Τελικά δεν κατέβηκε ο Σάκης στην Αθήνα αλλά ο Γιώργος που ήταν επίσης μηχανικός στην Λάρισα. Ο Γιώργος πρίν έρθει στην Λάρισα ήταν μηχανικός στην Αθήνα στην Τ αλλά δεν γνωρίζω που. Εγώ όσες φορές τον χρειάστηκα και φιλικός ήταν και ομιλιτικός και να μου εξηγήσει κάθε ερώτηση. Και σαν μάστορας έχει πολλές γνώσεις και κάνει καλή και προσεκτική δουλειά. Όσες φορές "περιποιήθηκε" το μηχανάκι μου έμεινα πολύ ικανοποιημένος. :thumbsup:
jimmisk
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TRIUMPH TIGER 1050 2008

Δημοσίευσηαπό noe » 18 Φεβ 2011, 02:21

Να ρωτήσω κάτι; Αν τώρα που δεν είναι εξουσιοδοτημένος ο Σάκης, κάνω σέρβις το Bonneville μου και μου σφραγίσει το βιβλίο της, χάνω την εγγύηση?
Ψάχνωντας σήμερα να μαζέψω όλα τα τηλέφωνα τους μέσω του site της Triumph, έκπληκτος είδα πως εξαφανίστηκαν οι μισοί και μείνανε οι ..... :%^&
noe
Newbie
Progress to next rank:
44%

Μοτοσυκλέτα: Royal Enfield Bullet 500

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 18 Φεβ 2011, 07:43

noe έγραψε:Να ρωτήσω κάτι; Αν τώρα που δεν είναι εξουσιοδοτημένος ο Σάκης, κάνω σέρβις το Bonneville μου και μου σφραγίσει το βιβλίο της, χάνω την εγγύηση?[...]

OXI

(έχουμε βαρεθεί να το λέμε...)
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 18 Φεβ 2011, 10:07

Eλεος...
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)

Δημοσίευσηαπό noe » 18 Φεβ 2011, 11:07

Cpt. Haddock έγραψε:
noe έγραψε:Να ρωτήσω κάτι; Αν τώρα που δεν είναι εξουσιοδοτημένος ο Σάκης, κάνω σέρβις το Bonneville μου και μου σφραγίσει το βιβλίο της, χάνω την εγγύηση?[...]

OXI

(έχουμε βαρεθεί να το λέμε...)

Καλά μη φωνάζεις.. :(

Και εύχομαι να μη χρειαστεί κανείς να χρησιμοποιήσει την εγγύηση του ποτέ.
Γιατί άλλο να περιμένεις την παρέλευση της διετής εγγύησης και άλλο..

vagtyrp έγραψε:δυστυχώς δεν μπορείς να πας κατευθείαν στα ευρωπαικά δικαστήρια.....πρέπει να προσφύγεις στα ελληνικά και αν δεν δικαιωθείς πας παραπέρα.αυτό μου το είπαν στην ΜΟΤΕΚ...και αυτό είναι το βασικό πρόβλημα στην ελλάδα, το ότι η υπόθεσή σου θα εκδικαστεί τού άει &%$#@*! ανήμερα....
στην ευρώπη το τοπικό δικαστήριο λύνει το θέμα άμεσα, σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα, οπότε να υπάρξει πρόβλημα τελειωνεις γρηγορότερα

Sprinter έγραψε:Eλεος...

Από ποιους;

- Από τους νέους χρήστες;
- Από τους φοβιτσιάριδες μοτοσικλετιστές;
- Από τους εναπομείναντες εξουσιοδοτημένους;
- Από τα μαστόρια που αποκλείστηκαν;
- Από την ΗΛΙΟΦΙΛ;

Γιατί στους όρους εγγύησης αναγράφει (παρ. 3):
"Τα σέρβις στη μοτοσικλέτα πρέπει να έχουν γίνει από έναν εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο της Triumph..."

Στην δικη μου εγγύηση στην πρώτη σελίδα αναγράφονται τα πέντε (τότε) εξουσιοδοτημένα συνεργεία (ΗΛΙΟΦΙΛ - ΠΙΕΡΡΑΚΟΣ - ΕΥΘΥΜΙΟΥ - ΚΟΝΤΗΣ - INTERMOTO), κανένας δεν με ενημέρωσε επίσημα πως ο 3ος & 4ος δεν είναι πλέον.
Προχτές σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον ΣΑΚΗ ΚΟΝΤΗ κλείνοντας την κουβέντα μας του λέω ραντεβού πάλι στο σέρβις των 10.000 χλμ. Οπότε και μου λέει: "να σε ενημερώσω πως πλέον δεν είμαι εξουσιοδοτημένος από την ΗΛΙΟΦΙΛ, αλλά είσαι καλυμένος βάση ευρωπαϊκής νομοθεσίας", κ.λπ.
o.k. εγώ γουστάρω να πηγαίνω στον μάστορα της επιλογής μου και όταν χρειαστώ να κινηθώ δικαστικά, αγαπητοί Sprinter και Cpt. Haddock θα σας προτείνω για μάρτυρες.. :...:

Και μη βαριόσαστε έτσι εύκολα, αυτό το θέμα είναι καυτό και πρέπει να είναι πάντα στην επιφάνεια.
Και στο φινάλε δεν με κάλυψε καμία απάντηση ώστε να πω στον "χ" φίλο μου που θέλει να αγοράσει κι αυτός καινούργια Triumph, "γμτ επιλογή και από after sales εξυπηρέτηση super". Να χάσω τον φίλο μου;
Πραγματικά ΕΛΕΟΣ..!!
noe
Newbie
Progress to next rank:
44%

Μοτοσυκλέτα: Royal Enfield Bullet 500

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 18 Φεβ 2011, 11:12

noe έγραψε:Γιατί στους όρους εγγύησης αναγράφει (παρ. 3):[/b]

Oι όποιο όροι της όποιας εγγυησης δεν ειναι υπαρνω των νομων. Απλα πραγματα

noe έγραψε:Και στο φινάλε δεν με κάλυψε καμία απάντηση ώστε να πω στον "χ" φίλο μου που θέλει να αγοράσει κι αυτός καινούργια Triumph, "γμτ επιλογή και από after sales εξυπηρέτηση super". Να χάσω τον φίλο μου;
Πραγματικά ΕΛΕΟΣ..!!

Αυτο που έχουμε πει πολλές φορές εδω (και σε άλλα φόρα), αλλα βαριέστε να ψαξετε λιγο και τα θελετε έτοιμα, ειναι οτι βασει της νομοθεσίας η εγγυηση ισχύει εαν πας σε νομιμο συνεργείο.

Το αν αυτο εσενα η τον φιλο σου σας καλυπτει ειναι αλλο θεμα. Ο νομος αυτο λεει παντως.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό mixalakis » 18 Φεβ 2011, 12:19

Ρε παιδιά ο neo ρωτάει το απλό και προφανές που είναι λογικό να απασχολεί κάθε πελάτη που αγοράζει σήμερα καινούργιο triumph.

Ότι και να λέει ο νόμος, επί της ουσίας κανείς δεν θέλει να μπλέξει. Ο νόμος ισχύει χρόνια, αλλά όλοι πηγαίνουμε πάντα σε εξουσιοδοτημένους.

Εγώ είχα yamaha fazer παραεισαγωγής και με το γνωστό πρόβλημα με τα ρουλεμάν η αντιπροσωπεία έκανε την πάπια, παρόλο που το πήγαινα για όλα τα σέρβις. Φυσικά μπορούσα να αρχίσω τις αγωγές και τα δικαστήρια, αλλά ποιος έχει όρεξη;

Όταν του λέει ο ίδιος ο Σάκης ότι είναι καλυμμένος βάση της ευρωπαϊκής νομοθεσίας, τι σημαίνει στην πράξη για αυτόν; Να πάει στα ευρωπαϊκά δικαστήρια την Ηλιοφίλ αν δεν το καλύψει ή ότι ό,τι και να πάθει το μηχανάκι του ο Σάκης θα αναλάβει να το λύσει μέσω αντιπροσωπείας ή Αγγλίας;
Άβαταρ μέλους
mixalakis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης