Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Εξουσιοδοτημένοι κλπ

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ

Δημοσίευσηαπό mixalakis » 04 Φεβ 2011, 20:10

psilo_paidi έγραψε:μπουλσιτ...... Φτιάξε ένα δίκτυο με καινούριες μαγαζάρες και ακριβά ντουλάπια για να πουλάς μηχανάκια για να προσελκύεις πελάτες και φτιάξε ένα δίκτυο με εξουσιοδοτημένα συνεργεία που θα είναι μόνο συνεργεία... Που είναι το κακό?
Το κακό είναι ότι αυτός που θα έχει τη μαγαζάρα και έχει χώσει το χρήμα δεν γουστάρει να του παίρνει τα λεφτά ο εξουσιοδοτημένος μαστρονικος...

Συμφωνώ!

Εμείς θα πληρώσουμε τα ντουλάπια και τις γραβάτες!!
Ευχαριστώ δεν θα πάρω...
Άβαταρ μέλους
mixalakis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 04 Φεβ 2011, 20:20

μιχαλάκη ο intermoto μετακόμισε ακριβώς δίπλα στον καλαμωβρακά, οπότε μια χαρά κάθετη μονάδα έφτιαξαν!
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: speed triple t 509
Όνομα: βαγγέλης

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 04 Φεβ 2011, 20:28

εγώ πάντως δε θα ησυχάσω αν δε μου πείτε αν συμφωνείτε με μένα ή με τον Πολυμήχανο
:rotfl: :rotfl:
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό mixalakis » 04 Φεβ 2011, 20:37

vagtyrp έγραψε:μιχαλάκη ο intermoto μετακόμισε ακριβώς δίπλα στον καλαμωβρακά, οπότε μια χαρά κάθετη μονάδα έφτιαξαν!

Ωχ και έλεγα να πέρναγα από τον Νίκο για καμια βόλτα με το 800σάρι, αλλά δε με βλέπω...
Άρα όποιες ελπίδες υπήρχαν να έβρισκε άλλον μηχανικό ο Νίκος εξανεμίστηκαν...
Άβαταρ μέλους
mixalakis
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 04 Φεβ 2011, 20:44

mixalakis έγραψε:
vagtyrp έγραψε:μιχαλάκη ο intermoto μετακόμισε ακριβώς δίπλα στον καλαμωβρακά, οπότε μια χαρά κάθετη μονάδα έφτιαξαν!

Ωχ και έλεγα να πέρναγα από τον Νίκο για καμια βόλτα με το 800σάρι, αλλά δε με βλέπω...
Άρα όποιες ελπίδες υπήρχαν να έβρισκε άλλον μηχανικό ο Νίκος εξανεμίστηκαν...

:happyface: :happyface: :happyface: :happyface: :happyface: :happyface: :happyface: :happyface: :happyface:
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό strani » 04 Φεβ 2011, 20:45

μετα απο τηλ. στα κεντρικα της ιλιοφιλ.1δεν λειτουργη σερβις δεν πουλανε μηχανακια μονο να τα δεις μπορεις και για τεστραιντ.2.εξουσιοδοτημενοι στην αθηνα για σερβις ειναι στη μιχαλακοπουλου και ο πιερακος.ομως εγω μετα απο επικοινωνια με τον κοντη με επεισε με επιχειρηματα [τα οποια για να τα παραθεσω θα χρειαστη ωρα] οτι δεν αλλαζει κατι αρκει το συνεργειο να ειναι νομιμο και τα ανταλακτικα να ειναι μαμισια.thanks sakis
Άβαταρ μέλους
strani
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050 ABS '09

Δημοσίευσηαπό strani » 04 Φεβ 2011, 20:46

mixalakis έγραψε:

Άρα όποιες ελπίδες υπήρχαν να έβρισκε άλλον μηχανικό ο Νίκος εξανεμίστηκαν...[βαγγελη το καβαλησα το 800αρι και ξυριζει.....
Άβαταρ μέλους
strani
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050 ABS '09

Δημοσίευσηαπό vagtyrp » 04 Φεβ 2011, 21:00

strani έγραψε:μετα απο τηλ. στα κεντρικα της ιλιοφιλ.1δεν λειτουργη σερβις δεν πουλανε μηχανακια μονο να τα δεις μπορεις και για τεστραιντ.2.εξουσιοδοτημενοι στην αθηνα για σερβις ειναι στη μιχαλακοπουλου και ο πιερακος.ομως εγω μετα απο επικοινωνια με τον κοντη με επεισε με επιχειρηματα [τα οποια για να τα παραθεσω θα χρειαστη ωρα] οτι δεν αλλαζει κατι αρκει το συνεργειο να ειναι νομιμο και τα ανταλακτικα να ειναι μαμισια.thanks sakis

έτσι είναι βασίλη! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

[βαγγελη το καβαλησα το 800αρι και ξυριζει...................] βασίλη όπως ξαναέγραψα, μετά από τις εξελίξεις, με τα συνεργεία και την μέχρι στιγμής αδιαφορία της εταιρίας να πάρει θέση για το γνωστό θέμα, η triumph δεν με ενδιαφέρει, όσο και αν ξυρίζει ή όχι το 800άρι.....μένω με τον αγαπημένο μου τίγρη μέχρι να μπορώ να πάρω κάτι άλλο.......αφού κατασταλάξω φυσικά για το τί θέλω...... :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
vagtyrp
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό bonnie » 04 Φεβ 2011, 21:17

strani έγραψε:μετα απο τηλ. στα κεντρικα της ιλιοφιλ.1δεν λειτουργη σερβις δεν πουλανε μηχανακια μονο να τα δεις μπορεις και για τεστραιντ.2.εξουσιοδοτημενοι στην αθηνα για σερβις ειναι στη μιχαλακοπουλου και ο πιερακος.ομως εγω μετα απο επικοινωνια με τον κοντη με επεισε με επιχειρηματα [τα οποια για να τα παραθεσω θα χρειαστη ωρα] οτι δεν αλλαζει κατι αρκει το συνεργειο να ειναι νομιμο και τα ανταλακτικα να ειναι μαμισια.thanks sakis

αυτο ακριβως βασιλη..
η ηλιοφιλ μετατρεπεται σε καταστημα χονδρικης μονο,
το καταστημα της μιχαλακοπουλου εχει ηδη αλλαξει χερια, με το συνεργειο του dealer να βρισκεται ακριβως απεναντι,
ο πιερακος εχει κ το συνεργειο του ηδη απο κατω,
κ ο ιντερμοτο παραμενει με τον συνεργειά του.

οπως γνωριζω κ εγω, το σερβις σε συνεργειο περαν αυτων, απο την στιγμη που χρησιμοποιουνται ανταλλακτικα της εταιριας κ υπαρχει τεχνογνωσια του μηχανικου πανω στις συγκεκριμενες μηχανες (πχ σεμιναρια triumph κλπ), ειναι καθολα νομιμο κ υπαρχει δικαωμα σφραγιδας. [-υπαρχει νομος σχετικος που θα μπορουσαμε να τον παραθεσουμε. αν καποιος το εχει ευκαιρο, καλως, αλλιως θα το κανω εγω με την πρωτη ευκαιρια. -]

ωρε που βαδιζουμε λεμε??? :|
πολυ καθωσπρεπει γιναμε.. μπερδευομαι... :blink:
στριβω, αρα υπαρχω... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: triumph thruxton black racer

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 04 Φεβ 2011, 21:54

Ρε σείς τα 'παμε 1000 φορές αυτά (τα περί εγγύησης και νόμιμων συνεργείων). Ελπίζω μόνο να μην αρχίσει ο ανταρτοπόλεμος και οι κόγξες.

Καιρός ήταν να γίνει η Ηλιοφίλ μόνο διανομέας γιατί το είχε παρατραβήξει με τον ανταγωνισμό πρός το δίκτυο κρυβόμενη δήθεν πίσω από διάφορα εταιρικά σχήματα.

Η μόνη μου ανησυχία με τους μη εξουσιοδοτημένους είναι σε διαδικασίες παραγγελίας (θα έχουν πρόσβαση στο οnline σύστημα? αμφιβάλλω), σε recalls και γενικώς σε τέτοια πράγματα. Ξέρει κανείς να απαντήσει? (εξαφανίστηκε και το χρυσόψαρο απο εδώ μέσα...)
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό tharis » 05 Φεβ 2011, 00:34

Sprinter έγραψε:(εξαφανίστηκε και το χρυσόψαρο απο εδώ μέσα...)

Δε προλαβαινει τωρα με τα πιστονια ... :rotfl: :rotfl:

Ο καθε εισαγωγεας νομιζω οτι "υποχρεουται" να κανει μονο χονδρεμποριο.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό psilo_paidi » 05 Φεβ 2011, 21:35

Κατι εγινε εδω και καποια ποστς διεγράφησαν :frrr:
psilo_paidi
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tigris 1050

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης