Εξουσιοδοτημένοι κλπ

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: vagtyrp στις 06/02/2011 7:09 μμ.

πολυχόντα τους κωδικούς που αναφέρεις τους παίρνεις από την αγγλία πληρώνοντας την απαραίτητη συνδρομή..όχι από την ηλιοφίλ..............

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Polymhxanos στις 06/02/2011 7:38 μμ.

Sprinter"Πολυμήχανε, επαναλαμβανόμαστε. Προφανώς δε μιλάμε την ίδια γλώσσα. Μοιάζει, αλλά δεν είναι..."


Όσο υπάρχουν άτομα σαν και εσένα που ΔΕΝ καταλαβαίνουν με την πρώτη, τι να κάνουμε, και τα χαζά τα συμπαθούμε, πρέπει να τα βοηθήσουμε και αυτά.

Εγώ περιγράφω πως έχει ένα φαινόμενο με συγκεκριμένα πράγματα, εσύ λες οικονομικές θεωρίες γενικές και αόριστες για ένα ΑΛΛΟ φαινόμενο.

Στο έγραψα και στο άλλο ποστ, έχει και η ανοχή στον μαιντανισμό τα όριά της.

Τέσπα, εγώ τα έγραψα, όποιος κατάλαβε, κατάλαβε, στην τελική δεν μπορώ να πω και πιο πολλά, θα προδώσω πράγματα που δεν πρέπει.

Για τον άλλο βλάκα μετά από εσένα, σιγά μην τους βρήσκεις και στο ebay... Ότι ναναι είστε ΡΠΜ...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Costas στις 06/02/2011 7:45 μμ.

Καλό θα ήταν να χαλαρώσεις λίγο με τους χαρακτηρισμούς σου.Απ'οτι βλέπω δε σου μίλησε κανένας έτσι.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: galileos στις 06/02/2011 7:48 μμ.

Sprinter"
galileos"Καλημέρα. Ο Φίλιππας αυτά που είπε τα είπε σωστά. Η όλη φάση είναι ακόμα στην αρχή (μόλις λίγες ημέρες). Ο φίλος Σάκης προσπαθεί να κάνει μερικές κινήσεις για το συμφέρον του, και φαντάζομαι θα είναι και για το δικό μας. Αναμένουμε!! Παιδιά εύχομαι όλα να τακτοποιηθούν!!!

"

Μάνο εσύ ξέρεις τι είπε ο Φίλιππας..
"

Θα ψάξω να βρω το βρω και να το επαναλάβω , φυσικά με την άδεια του Φίλιππα!!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 06/02/2011 7:48 μμ.

Polymhxanos"
Sprinter"Πολυμήχανε, επαναλαμβανόμαστε. Προφανώς δε μιλάμε την ίδια γλώσσα. Μοιάζει, αλλά δεν είναι..."


Όσο υπάρχουν άτομα σαν και εσένα που ΔΕΝ καταλαβαίνουν με την πρώτη, τι να κάνουμε, και τα χαζά τα συμπαθούμε, πρέπει να τα βοηθήσουμε και αυτά.

Εγώ περιγράφω πως έχει ένα φαινόμενο με συγκεκριμένα πράγματα, εσύ λες οικονομικές θεωρίες γενικές και αόριστες για ένα ΑΛΛΟ φαινόμενο.

Στο έγραψα και στο άλλο ποστ, έχει και η ανοχή στον μαιντανισμό τα όριά της.

Τέσπα, εγώ τα έγραψα, όποιος κατάλαβε, κατάλαβε, στην τελική δεν μπορώ να πω και πιο πολλά, θα προδώσω πράγματα που δεν πρέπει.

Για τον άλλο βλάκα μετά από εσένα, σιγά μην τους βρήσκεις και στο ebay... Ότι ναναι είστε ΡΠΜ..."



Πολυμήχανε σου είπα να πράγμα σε προηγούμενο πόστ. Συμμαζέψου με τις βρισιές. Δε θα στο πώ ξανά. Οσο και να το επιδιώκεις δε πρόκειται να σε βρίσω όπως σου αξίζει γιατί κάπου διαφέρουμε εμείς οι δυό. Το γνωστο σε πολλούς εδώ μέσα (αντι)κοινωνικό σου πρόβλημα και την ψυχοπαθολογία σου δε θα τα λύσεις εδώ. Γιατροί υπάρχουν. Αυτά.

Από εκεί και πέρα, είναι θέμα moderation για να μην εξελιχθούμε σε αρένα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:47, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: galileos στις 06/02/2011 7:59 μμ.

Polymhxanos"
Sprinter"Πολυμήχανε, επαναλαμβανόμαστε. Προφανώς δε μιλάμε την ίδια γλώσσα. Μοιάζει, αλλά δεν είναι..."


Για τον άλλο βλάκα μετά από εσένα, σιγά μην τους βρήσκεις και στο ebay... Ότι ναναι είστε ΡΠΜ..."


Έχεις να πεις κάτι άλλο ??? Αλήθεια σε ποιόν και αναφέρεσαι και τον χαρακτηρίζεις βλάκα?? Και ειλικρινά το ΡΠΜ μόνο εσύ καταλαβαίνεις τι σημαίνει!!!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 06/02/2011 8:04 μμ.

[quote="galileos":sniigdqb]
Polymhxanos"
Sprinter"Πολυμήχανε, επαναλαμβανόμαστε. Προφανώς δε μιλάμε την ίδια γλώσσα. Μοιάζει, αλλά δεν είναι..."


Για τον άλλο βλάκα μετά από εσένα, σιγά μην τους βρήσκεις και στο ebay... Ότι ναναι είστε ΡΠΜ..."


Έχεις να πεις κάτι άλλο ??? Αλήθεια σε ποιόν και αναφέρεσαι και τον χαρακτηρίζεις βλάκα?? Και ειλικρινά το ΡΠΜ μόνο εσύ καταλαβαίνεις τι σημαίνει!!![/quote:sniigdqb]

Στον Βάγγο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: vagtyrp στις 06/02/2011 8:08 μμ.

πολυχόντα αν το βλάκας αναφέρεται σε μένα...έλα να μου το πεις και από κοντά, και θα δεις που θα σου βάλω το triple σου, αλλά και όλα τα honda σου.....


κώστα, συγνώμη για το συγκεκριμένο ποστ, μπορείς να το σβήσεις αν ενοχλει.....

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: doohan στις 06/02/2011 8:15 μμ.

.........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:47, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: mixalakis στις 06/02/2011 10:32 μμ.

Sprinter"
galileos"Καλημέρα. Ο Φίλιππας αυτά που είπε τα είπε σωστά. Η όλη φάση είναι ακόμα στην αρχή (μόλις λίγες ημέρες). Ο φίλος Σάκης προσπαθεί να κάνει μερικές κινήσεις για το συμφέρον του, και φαντάζομαι θα είναι και για το δικό μας. Αναμένουμε!! Παιδιά εύχομαι όλα να τακτοποιηθούν!!!

"


Μονο εσύ ξέρεις τι είπε ο Φίλιππας..

Πολυμήχανε, επαναλαμβανόμαστε. Προφανώς δε μιλάμε την ίδια γλώσσα. Μοιάζει, αλλά δεν είναι..."


Θα είχε προλάβει Νίκο το ποστ του Φίλιππα πριν γίνει η μεταφορά του server. Και εγώ το είχα δει και είχα απαντήσει κάτι σχετικό, αλλά δεν το θυμάμαι τώρα.


Ο πολυχόντας είναι γνωστό ότι έχει φετίχ με τους τσακωμούς, οπότε δεν υπάρχει λόγος να εκνευρίζεται κανείς πλέον.
Οι χαρακτηρισμοί του είναι προφανώς απαράδεκτοι, άρα αρκεί να διαγράφονται και τελειώνει εκεί το θέμα.

Την διαφωνία σας με τον πολυχόντα δεν την έχω καταλάβει.
Και οι δύο λέτε για τις υπερβολικές απαιτήσεις της Ηλιοφίλ προς τους εξουσιοδοτημένους. Το αν ή σε ποιο βαθμό είναι πράγματι δικές τις οι απαιτήσεις ή προέρχονται μόνο από τους Άγγλους δεν το ξέρει κανένας. Ο πολυμήχανος λέει ότι δεν έχει σημασία ποιος ευθύνεται, θεωρώντας μάλιστα μάλλον απίθανο να μην έχει ευθύνη η Ηλιοφίλ για όλα αυτά (συμφωνώ μαζί του σε αυτό), αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι φεύγουν οι εξουσιοδοτημένοι.
Εσύ Νίκο λες ότι έχει να κάνει με τη γενικότερη πολιτική των Άγγλων παγκοσμίως. Σωστό και αυτό και δεν βλέπω την αντίφαση με τη θέση του πολυμήχανου.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: LevelOne στις 06/02/2011 10:52 μμ.

Δεν ειπα και τιποτα ιδιαιτερο.Ειπα απλα οτι στο θεμα ανταλλακτικων μπορουν να βρεθουν και αλλοι προμηθευτες με μικρη διαφορα και ισως και καλητερα οσο αφορα το χρονο παραδωσης και τη διαθεσιμοτητα,αλλα και με κερδος για ολους.
Το θεμα ειναι πως σκοπευει να κινηθει η Ηλιοφιλ απεναντι στα συνεργεια που θα απαιτησουν(βαση Ελληνικης και Ευρωπαικης νομοθεσιας)να αγορασουν τα ειδικα εργαλεια και να συμμετεχουν με οποιο κοστος στα τεχνικα σεμιναρια,ωστε να μπορουν να παραμενουν ανταγωνιστηκα,αλλα και απεναντι στους ιδιοκτητες Triumph που θα θελησουν να επισκευασουν την εντος εγγυησης μοτοσυκλετα τους στο συνεργειο της επιλογης τους(οπως επισεις ξεκαθαρα προβλεπεται απο τον νομο).
Ειναι μολις μια βδομαδα που εχει εφαρμοστει η νεα πολιτικη και τα πραγματα ειναι προς το παρον λιγο θολα(αν και νιωθω οτι καποιοι παρακαλανε να παραμεινουν ετσι).

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: LevelOne στις 06/02/2011 10:58 μμ.

mixalakis"

Θα είχε προλάβει Νίκο το ποστ του Φίλιππα πριν γίνει η μεταφορά του server. Και εγώ το είχα δει και είχα απαντήσει κάτι σχετικό, αλλά δεν το θυμάμαι τώρα."

Join the aquarium

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: galileos στις 06/02/2011 11:01 μμ.

LevelOne"Δεν ειπα και τιποτα ιδιαιτερο.Ειπα απλα οτι στο θεμα ανταλλακτικων μπορουν να βρεθουν και αλλοι προμηθευτες με μικρη διαφορα και ισως και καλητερα οσο αφορα το χρονο παραδωσης και τη διαθεσιμοτητα,αλλα και με κερδος για ολους.
Το θεμα ειναι πως σκοπευει να κινηθει η Ηλιοφιλ απεναντι στα συνεργεια που θα απαιτησουν(βαση Ελληνικης και Ευρωπαικης νομοθεσιας)να αγορασουν τα ειδικα εργαλεια και να συμμετεχουν με οποιο κοστος στα τεχνικα σεμιναρια,ωστε να μπορουν να παραμενουν ανταγωνιστηκα,αλλα και απεναντι στους ιδιοκτητες Triumph που θα θελησουν να επισκευασουν την εντος εγγυησης μοτοσυκλετα τους στο συνεργειο της επιλογης τους(οπως επισεις ξεκαθαρα προβλεπεται απο τον νομο).
Ειναι μολις μια βδομαδα που εχει εφαρμοστει η νεα πολιτικη και τα πραγματα ειναι προς το παρον λιγο θολα(αν και νιωθω οτι καποιοι παρακαλανε να παραμεινουν ετσι)."


Άντε μπράβο βρε Φίλιππα για να ξέρουμε που βαδίζουμε. Όλες λέμε τις π1π3ς μας και δεν ξέρουμε μου φαίνεται τι μας γίνεται.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: devil... στις 06/02/2011 11:18 μμ.

Μια ερωτηση παιδια...διαβαζω το ολο ποστ και εχω μπερδευτει λιγακι...ασ πουμε εγω..που ειμαι σε αναζητηση 2 χερι Τ ..και λογικα δεν θα εχω εγυηση..οκ μπορεινα μου πει καποιος με απλα λογια ..που θα το κανω σερβις και απο που ανταλακτικα....γιατι ειμαι κουτος και δεν πολυ πιανω αυτα που λεγονται εδω...χαχα πλακα κανω...απλα αξιζει κανεις να παρει ενα μηχανακι και να μην υπαρχει αξιοπιστο συνεργειο...αυτο ρωταω...γιατι αν ειναι ετσι ..θα πρεπει να κοιταξω κατι αλλο οσο και να μη το θελω...καλο χρυσο αλλα αν δεν υπαρχει σερβις τι να το κανω...ισωσ να ξεφυγα απο το θεμα λιγακι συγνωμη αλλα με βασανιζει...

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: tharis στις 06/02/2011 11:24 μμ.

Αφου λεμε ρε αδερφε οτι μπορεις να πας σε οποιο συνεργειο θελεις.. Ειδικα αφου θα εισαι και εκτος εγγυησης ενα παρα πανω ..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..