street triple r vs street triple

Re: street triple r vs street triple  

  Από: babis1980 στις 05/09/2010 10:17 πμ.

Τελικά οι νέες τιμές είναι 8790 και 9990. Οι κύριοι της αντιπροσωπείας ισχυρίζονται ότι ο νέος τιμοκατάλογος

έχει τεθεί σε ισχύει από 1η Ιουλίου. Η "δικαιολογία" για την ανατίμηση είναι ο ΦΠΑ. Μπαρούφες λέω εγώ αφού

από 19 σε 23% η διαφορά του 9490 με το 9990 είναι κατά 190 ευρώ παραπάνω. Ασε που οι "κύριοι" της αντιπρο-

σωπείας δεν δέχονται να αλλάξουν τις τιμές στο internet στο επίσημο site όπου ακόμη το triple r το έχουν 9490.

Re: street triple r vs street triple  

  Από: denthnpalevw στις 05/09/2010 10:25 πμ.

οοοοοοοο πολλα............
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: street triple r vs street triple  

  Από: babis1980 στις 05/09/2010 10:43 πμ.

Δεν την καταλαβαίνω την ειρωνία ρε μάγκα.....όταν έχει αλλάξει η τιμή 500 ευρώ πάνω και τα 300 είναι για

τον ΦΠΑ και τα υπολοιπα 200 είναι όλα κοροιδία εσύ τι καταλαβαίνεις; Σαν να πας στο περίπτερο να πάρεις

τσιγάρα, το πακέτο να λέει 3,2 και να πληρώσεις 3,5 γιατί ο περιπτεράς σπουδάζει το παιδί του στην πάτρα.

Επειδή η triumph κάνει την "άτοκη" προσφορά ανεβάζει ταυτόχρονα τις τιμές; Ώραίος είσαι συ ρε φιλαράκο...

δώσε μου εσύ τα 190 ευρώ αφού είναι "λίγα" για σένα.........

Re: street triple r vs street triple  

  Από: tharis στις 05/09/2010 μεσημέρι

Οντως οι τιμες που ειπε ο Πανος ειχαν διαμορφωθει με την αυξηση του ΦΠΑ στο 21% ενω οι νεες τιμες για ΦΠΑ 23% ειναι αυτες που αναφερει ο Μπαμπης.

Μπαμπη και ο καφες οταν παει απο 3 euro στα 4 δεν ειναι λογω του ΦΠΑ ...
Η εταιρια μπορει να διαμορφωσει τις τιμες οπως νομιζει .. αν εσυ βλεπεις οτι δε σε συμφερει απλα στρεφεσαι αλλου ..
και δεν το λεω ειρωνικα, ετσι ..

Δυστυχως τα Ιαπωνεζικα μοντελα τηθεντε εκτος συναγωνισμου οποτε και η Triumph βαδιζει με γνωμονα τη Ducati ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: street triple r vs street triple  

  Από: denthnpalevw στις 05/09/2010 12:39 μμ.

babis1980"Δεν την καταλαβαίνω την ειρωνία ρε μάγκα.....όταν έχει αλλάξει η τιμή 500 ευρώ πάνω και τα 300 είναι για

τον ΦΠΑ και τα υπολοιπα 200 είναι όλα κοροιδία εσύ τι καταλαβαίνεις; Σαν να πας στο περίπτερο να πάρεις

τσιγάρα, το πακέτο να λέει 3,2 και να πληρώσεις 3,5 γιατί ο περιπτεράς σπουδάζει το παιδί του στην πάτρα.

Επειδή η triumph κάνει την "άτοκη" προσφορά ανεβάζει ταυτόχρονα τις τιμές; Ώραίος είσαι συ ρε φιλαράκο...

δώσε μου εσύ τα 190 ευρώ αφού είναι "λίγα" για σένα........."


sorry αλλα οντως τα θεωρω πολλα..... δεν ειχε ειρωνια μεσα το σχολιο μου. εγω το streetaki το πηρα 8300 με την δυνατοτητα να το παρεις γυμνο 7990..... οντως μου φαινονται πολλα. παρεξηγησες......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: street triple r vs street triple  

  Από: Natassa_triple στις 06/09/2010 4:54 μμ.

Κ εγώ πολλά τα θεωρώ για το R...
Τόσο είχε το daytona πρόπερσι


Εγώ το triple το αγόρασα εν έτει 2008 με καρίνα, χειρολαβή, μάσκα κ ανεμοθωράκι κ έδωσα 8100 (γιατί πλήρωσα τοις μετρητοίς, είχα καλή έκπτωση).

Τώρα έδωσα άλλα 700€ για τις αναρτήσεις -μπρος-πίσω-, άλλαξα πάστα τακάκια (carbon loren) κ υγρά κ η μηχανή είναι μαχιμότατη (χρήση σε πίστα)

Re: street triple r vs street triple  

  Από: jimdom στις 06/09/2010 5:56 μμ.

denthnpalevw"
sorry αλλα οντως τα θεωρω πολλα..... δεν ειχε ειρωνια μεσα το σχολιο μου. εγω το streetaki το πηρα 8300 με την δυνατοτητα να το παρεις γυμνο 7990..... οντως μου φαινονται πολλα. παρεξηγησες......"



Δεν ειναι πολλα....ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!!
Απο την αλλη σιγουρα συμφερει οσους θελουν να το δωσουν



Υ.Γ
Στεφανε σιγα με τα σχολια γιατι υπαρχει ελειψη χιουμορ στο φορουμ

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: street triple r vs street triple  

  Από: tharis στις 06/09/2010 8:10 μμ.

Κατι λεγανε για 25% ΦΠΑ το Νοεμβριου..

Λες να το πουλησουμε τοτε και να βγαλουμε και λεφτα .. ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: street triple r vs street triple  

  Από: denthnpalevw στις 06/09/2010 8:31 μμ.

jimdom"
Υ.Γ
Στεφανε σιγα με τα σχολια γιατι υπαρχει ελειψη χιουμορ στο φορουμ"


το καταλαβα μιτσο.... Αλλα δεν πειραζει το παλικαρι ειναι νεο και δεν μας ξερει.... Αν ηθελα να ειρωνευτω θα βαζα και κανα smiley μαζι.....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: street triple r vs street triple  

  Από: ATN PANOS στις 06/09/2010 9:36 μμ.

και εγω θεωρω οτι ειναι υπερκοστολογημενο το triple

απλα οπως εχω ξαναπει, αν καποιος θελει να το αγορασει,το ενα χιλιαρικο που εχει διαφορα το R απο το απλο
ειναι λογικο ποσον με τα εξτρα που εχει!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: street triple r vs street triple  

  Από: Sprinter στις 07/09/2010 3:08 μμ.

Το λογικό και το ακριβό έχουν και απόλυτη έννοια και σχετική. Εσείς με ποιά έννοια συζητάτε? Γιατι όπως πάμε ΟΛΕΣ οι μηχανές σε λίγο θα είναι ακριβές για τον μέσο Ελληνα...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: street triple r vs street triple  

  Από: bekris στις 07/09/2010 5:18 μμ.

γυμνό μηχανάκι κοντά στα 10.000 είναι πολλά όπως και να το κάνουμε.
Αλλά εδώ βλέπεις gs (μπε εμ βε...) να τα κυκλοφορούν σε αποστάσεις που άνετα κάνεις με το παπί...αρα περι ορέξεως...

Πάμε παρακάτω
Το θέμα είναι εάν τα χτρα 1.000€ που κάνει το R εάν αξίζουν.

Εάν πάρεις το απλό και πάς να βάλεις τα χτρα του R σίγουρα θα πληρώσεις παραπάνω από 1.000€.
(Μην αρχίσετε με e-bay και μλκίες για καινούρια μιλάμε.)
Αρα ναι αξίζουν τα 1.000€ παραπάνω

Θέλεις όμως να έχεις γυμνό 600άρι με 10.000€

Οπότε ξαναπέφτουμε στην ερώτηση για τι χρήση το θέλεις το μηχανάκι ... περι ορέξεως...

και πάει λέγοντας....

Μην πάρει κανείς άλλος το R. αρκετοί μαζευτήκαμε ....

Re: street triple r vs street triple  

  Από: tharis στις 07/09/2010 5:38 μμ.

Τι θα πει ειναι πολλα 10.000 για γυμνο μηχανακι ??
Τι ειναι .. παπι ???
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: street triple r vs street triple  

  Από: Sprinter στις 07/09/2010 5:38 μμ.

bekris"γυμνό μηχανάκι κοντά στα 10.000 είναι πολλά όπως και να το κάνουμε.
"


Δεν απαντάς στην ερώτησή μου, απλώς επαναλαμβάνεις τα παραπάνω. Και για να βοηθήσω. Η απολυτη έννοια δεν βοηθάει στη συζήτηση γιατί τα πολλά για μένα μπορεί να είναι λίγα για σένα. Ποιο είναι το κριτήριο? Ο βασικός μισθός ας πούμε?

Αρα η συζήτηση πρέπει να είναι σχετική και εκεί έχει σημασία τι προσφέρει και σε τί τιμές ο ανταγωνισμός.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: street triple r vs street triple  

  Από: bekris στις 07/09/2010 5:59 μμ.

Sprinter"
bekris"γυμνό μηχανάκι κοντά στα 10.000 είναι πολλά όπως και να το κάνουμε.
"


Δεν απαντάς στην ερώτησή μου, απλώς επαναλαμβάνεις τα παραπάνω. Και για να βοηθήσω. Η απολυτη έννοια δεν βοηθάει στη συζήτηση γιατί τα πολλά για μένα μπορεί να είναι λίγα για σένα. Ποιο είναι το κριτήριο? Ο βασικός μισθός ας πούμε?

Αρα η συζήτηση πρέπει να είναι σχετική και εκεί έχει σημασία τι προσφέρει και σε τί τιμές ο ανταγωνισμός."


Να το πω αλλιώς τοτεΝΕΣ
Αγοράζεις μηχανάκι με βάση τις ανάγκες σου ? ΟΧΙ !!!
Με βάση το πορτοφόλι σου??? (σχετικό και αυτό αλλά σίγουρα επηρεάζει) περισσότερο όμως αποφασίζεις με το "μάτι" αντε αν έχεις κάνει κανα test ride την αίσθηση.
Επομένως αμα σου γυαλίσει το triple και σε παίρνει οικονομικά "έκλεισε"

Ο ανταγωνισμός μπορεί να σου προσφέρει και παπί για τις αποστάσεις που κάνεις ελα όμως που για τις ίδιες αποστάσεις άλλος αγοράζει παπί και άλλος gs1200. Για κάποιον "μούρη" είναι το bmw και θα τα σκάσει εκεί και για άλλον είναι... το αυτοκίνητο και θα προτιμήσει το παπί για τις μετακινήσεις του.

Με άλλα λόγια δεν έχει να κάνει τόσο με το μισθό αλλά με την γκ@βλα του καθενός (εντελώς υποκειμενικό) ... αρα μόνο σε απόλητα νούμερα θα μπορούσες να πεις εαν αξιζει το απλό από το R...

Ετσι το βλέπω εγώ