ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ

ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 07/07/2010 5:42 μμ.

Για να σας βαλω λιγο στο νοημα η ιστορια ειναι η εξης: τον 2ο/2010 αγορασα απο ηλιοφιλ το s1pro 500€ μετα απο μια εβδομαδα πηγα να μου φτιαξουν τον αερα που μπανει απο τον μπροστινο αεραγωγο με στειλαν στο Κο βελλη πηγα 3φορες αλλα τιποτα! κλπ κλπ διαβαστε παρακατω και θα καταλαβετε.

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ E-MAIL ΜΕΤΑΞΥ ΕΜΕΝΑ ΤΗΣ ΗΛΙΟΦΙΛ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΒΕΛΛΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΑΠΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ Ε-ΜΑΙΛ ΣΤΟ P.C. MOY.

Αγαπητέ Κύριε Βελλη
καλησπερα,
επειδη προφανως δεν εχετε καταλαβει την ουσια του προβληματος με την σειρα μου λοιπον και εγω να σας τονισω τα παρακατω:
- Δεν τιθεται θεμα πρωτοβουλιας μου να αφησω το κρανος στην Ηλιοφιλ, απλα πιστευω ειναι το αυτονοητο να παω εκει που αγορασα το κρανος αφου εσεις δεν μπορεσατε να βρειτε λυση στο προβλημα μου, για να παραλαβω συμφωνα με τις διαδικασιες της Ηλιοφιλ και το δελτιο ποσοτικης παραλαβης οταν θα αφηνα εκει το κρανος.

Εκτος της κουβεντας που σας ειπα: "πηγαν μαλλον χαμενα 500€ και εχω ξενερωσει για αυτο" εσεις μου απαντησατε -και πολυ σωστα- οτι: "δεν μπορω να κανω κατι για το ξενερωμα σου" (πραγματι δεν μπορεσατε αφου προσπαθησατε 3 φορες να δειτε τι φταιει στο κρανος, αλλα δεν μπορεσατε αφου δεν ειχατε τα καταληλα εργαλεια και δεν σας ριχνω αδικο για αυτο!) μετα απο αυτες τις απαντησεις σας ειπα επι λεξη: -Τοτε θα παω το κρανος εκει οπου το αγορασα για να δω τι θα γινει.
-Οταν πηγα στην Ηλιοφιλ μιλησα με τον Διονυση και την Φαιη και μου ειπαν οτι θα το στειλουν σε εσας για να λυθει το προβλημα και εκει τους ενημερωσα για την αδυναμια αποκαταστασης της βλαβης απο εσας και να σταλει το κρανος στην schuberth. Επισης λοιπον με ενημερωνουν οτι θα το στειλουν ετσι και αλλιως σε εσας και οτι θα χρεωθω τα μεταφορικα η' θα το στειλετε χωρις χρεωση οταν μαζεψετε αρκετο υλικο επιστροφης, φυσικα και προτιμησα τον 2ο τροπο αλλα του ειπα να με παρει τηλεφωνο αν περναγε ενα μηνα η διαδικασια με τις επιστροφες σας.
-Αρα λοιπον σιγουρα δεν μου ειπατε ποτε ο ιδιος ποσο χρονο θα απαιτησει αυτη η διαδικασια ουτε επισης εσεις μου προτεινατε να παει το κρανος στην schuberth αλλα εγω το ζητησα μεσω της Ηλιοφιλ!(Αν διαβασετε και το 2ο mail η Ηλιοφιλ με ενημερωσε οτι εσεις εχετε το κρανος ακομα παρα το γεγονος οτι εχουν περασει τοσοι μηνες!)

οσο για τα "χαμενα 500€" που λετε, τα συγχαρητηρια που στελνω στην schuberth
ειναι γιατι ειχα και το προηγουμενο s1 της schuberth αλλα και επειδη εχα δοκιμασει το καινουριο s1 pro για μια εβδομαδα πριν το αγορασω (γιάυτο και το αγορασα)
και επισης σαφως δεν με ενδιαφερει το ελλατωματικο κρανος που μου πουλησε η Ηλιοφιλ και με ενδιαφερει να ειχα κρανος για 4μηνες χωρις ελλατωμα αφου εδωσα 500€
Συμφωνα λοιπον με τις παραπανω απαντησεις που σας εδωσα για τις αποριες σας βλεπετε οτι τελικα με ενδιαφερει να ειχα το κρανος μου εδω και 4 μηνες και οχι τα κοστη μεταφορας που εχετε σαν τιτλο στa e-mail σας.
Ειστε σιγουρα αξιος και καλος αντιπροσωπος της schuberth γιατι οντως προσπαθησατε να μου λυσετε το προβλημα με την βελτιστη ευγενεια και προθυμια, ηρθα 3 φορες απο Ηλιουπολη αλλωστε γι'αυτο! Αλλα,.. ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο και κατα την γνωμη μου(Εκτος αν δεν θελετε γνωμες πελατων για την εικονα σας προς τα εξω) θα πρεπει να βελτιωσετε τον κωδικα επικοινωνιας με τον Dealer σας... γιατι δεν νομιζω οτι και εσεις προσωπικα θα καθοσασταν 4μηνες χωρις κρανος...

και παλι να σας ευχαριστησω για τις οποιες διαδικασιες θα κανετε για την επιλυση του προβληματος μου
φιλικα,
S********S AGGELOS

mobile phone: +30 69*********


-- Στις Τρίτ., 15/06/10, ο/η Tassos Vellis <vellist@tellas.gr> έγραψε:


Από: Tassos Vellis <vellist@tellas.gr>
Θέμα: RE: Transport costs
Προς: "'Αγγελος Σ**********ς'" <aggelos4738@yahoo.gr>
Κοιν.: michalakopoulou@eliofil.gr
Ημερομηνία: Τρίτη, 15 Ιούνιος 2010, 7:43


Αγαπητέ Κύριε Σ**************



Σε συνέχεια του e-mail σας, θα ήθελα να σας τονίσω τα παρακάτω:



- Μόνος σας και χωρίς καμμία συννενόηση μαζί μας πήρατε την πρωτοβουλία να αφήσετε το κράνος στο κατάστημα της Triumph United Dealers (Μιχαλακοπούλου 77), τηλεφωνόντας σε εμένα προσωπικά και λέγοντας μου χαρακτηριστικά «πέταξα 500 ευρώ»

- Δεν είχατε κάν την απαίτηση να το στείλουμε στην Schuberth, και μόνος μου σας πρότεινα να το στείλουμε για έλεγχο μαζί με κάποιες ζελατίνες που είναι για επιστροφή.

- Δεν σας είπα ποτέ πόσο χρόνο θα απαιτήσει , αφού το δικαίωμα για να στείλουμε τις επιστροφές μας το κρατάμε εμείς και περιμένουμε να συγκεντρωθεί ικανοποιητικός αριθμός ζελατινών.

- Όσον αφορά το κόστος μεταφοράς , όπως αναφέρεται στην σελίδα 99 του βιβλίου εγγύησης , οι επιστροφές για επισκευή ή έλεγχο στέλνονται χωρίς μεταφορικά έξοδα , τα οποία καλύπτονται μόνο άν υπάρχει θέμα εγγύησης.



Τώρα πώς από το «πέταξα 500 ευρώ» στέλνετε συγχαρητήρια στην Schuberth για το κράνος , και πώς από το δεν με ενδιαφέρει το κράνος σας αφήσαμε 4 μήνες χωρίς κράνος , και πώς ενώ κάναμε ότι μπορούσαμε για να βρούμε αν υπάρχει πρόβλημα δεν είμαστε άξιοι αντιπρόσωποι της Schuberth , είναι άξιο απορίας.



Τέλος πάντων , θα σας ενημερώσει το κατάστημα της Triumph United dealers, για την συνέχεια του θέματος.



Ευχαριστώ!

Vellis Tassos

Sales Department

VELLIS ANASTASIOS & SIA E.E.

IMPORT & TRADING OF MOTORCYCLE ACCESSORIES &CLOTHING

6, Kazantzaki Str.,Agioi Anargyroi

P.O. 13561, Athens-GREECE

Tel:0030-210-8547681, 0030- 210-8547682

Fax:0030-210-8547480






From: Αγγελος Σ*********ς
Sent: Monday, June 14, 2010 6:19 PM
To: Janine.Wasgindt@schuberth.com
Cc: vellist@tellas.gr
Subject: RE: Transport costs



Hello Mrs. Janine,
Mrs. Jessica

Mr. vellis

Of course, I agree with second proposal if the delay was maximum 1 month! but passed 4!! Months if you are sending your visor back shipments after 12 months?

What could be happen? I will stay without helmet for 12months? For these facts I changed my mind and want my helmet earlier!!

And… Mr Vellis, the whole story is.. That, because of you I DO NOT HAVE HELMET FOR MY SAFETY FOR 4 MONTHS! (If you want, for 3 months if you calculate the 1st month that was our agreement for waiting the helmet from Germany).

Moreover, I have a question, why should I pay the transportation cost if the helmet was realy defective.?
Of course and I pay the transportation cost if Schuberth send to me registration letter that the import of air from front ventilator and the noise that makes the import of air into helmet are precisely the one that it forecasts Schuberth.

thank you all for your time,

Best regards,

S********S AGGELOS



mobile phone: +30 69*********








--- Στις Δευτ., 14/06/10, ο/η Tassos Vellis <vellist@tellas.gr> έγραψε:


Από: Tassos Vellis <vellist@tellas.gr>
Θέμα: RE: Transport costs
Προς: "'Wasgindt, Janine'" <Janine.Wasgindt@schuberth.com>
Κοιν.: aggelos*******@yahoo.gr
Ημερομηνία: Δευτέρα, 14 Ιούνιος 2010, 7:15

Dear Janine



Thank you for your e-mail.



Sorry for the delay but I was out of Greece until yesterday.



Regarding this helmet, please find below our notes:



Mr S*****s has come to our offices at least 3 times with complaints about his helmet. We have checked this helmet from ourselves (even though we have not the appropriate tools) but we see no obvious defective problem on this helmet. Anyway since the customer still complains we have no option but to send it back to you to check it. We proposed to him 2 alternatives: the 1st one to be send back to you by UPS and for him to take over the transportation cost (as it is written on the warranty book) the 2nd one was to include to one of our visor back shipments so that he will not have to pay anything. He agreed with that and we have the helmet here to return it to you. Now, he changed his mind and he probably wants the helmet to be send back to you earlier, so we told him that he is going to pay for the transportation cost. That is the whole story.



I remain at your diposal.



Best regards

Vellis Tassos

Sales Department

VELLIS ANASTASIOS & SIA E.E.

IMPORT & TRADING OF MOTORCYCLE ACCESSORIES &CLOTHING

6, Kazantzaki Str.,Agioi Anargyroi

P.O. 13561, Athens-GREECE

Tel:0030-210-8547681, 0030- 210-8547682

Fax:0030-210-8547480




From: Wasgindt, Janine [mailto:Janine.Wasgindt@schuberth.com]
Sent: Wednesday, June 09, 2010 12:59 PM
To: Vellist@tellas.gr
Cc: Günther, Jessica
Subject: Transport costs



Dear Tassos.


Here an email from an end user who has a helmet which must be repaired at Schuberth.

Do you know this case? The user also informed us that he has to pay 50.00 € to the dealer for sending the helmet to us.



Please check this case and inform us how we can support you!



Thanks and kind regards

Janine

Schuberth GmbH



i.A. Janine Wasgindt

Teamleitung Kundenservice

Teamleader Customer Service



Stegelitzer Str. 12

D-39126 Magdeburg

Telefon:+49 391 8106 123
Telefax: +49 391 8106 228

E-Mail: Janine.Wasgindt@schuberth.com

Homepage: http://www.schuberth.com



Registergericht: AG Stendal HR B 5473

Geschäftsführer: Marcel Lejeune

USt.-ID-Nr.: DE 813582459

St.-Nr.: 102/118/07917


--------------------------------------------------------------------------------

Von: Αγγελος Σ*********ς
Gesendet: Donnerstag, 3. Juni 2010 14:45
An: Kundenservice
Betreff: to:Jessica
ΕΔΩ ΞΕΚΙΝΑ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΑ E-MAIL
hello, Jessica



i'm Aggelos S*******s, from Greece(Athens)

we talked on the phone 20 minutes ago,

I send you below the two mails



this one i was sent to you on 28/03/2010

Hello from Greece,

My name is Angel S******s and first of all i send you my congratulations on the s1-pro which i was recently bought(02/2010) by the company ILIOFIL in Athens the capital of Greece. (I also had the previous S1 blue which I had from 2006...)

BUT! ....I have a small problem with the air and of course the noise I hear in the helmet from low speed (80klm) and the problem grows if i go faster (160-180klm), I have the s1blue furious small size and my machine is TRIUMPH TIGER 1050.

I feel the wind comes from the holes that have the front air vents on the chin, who "beats" me in the eyes, also when I put my finger over the air vents supply stops the wind enters the helmet and stops well as noise.(if you wish take a look the foto that i'm enclosed)

ILIOFIL yesterday 27/03/2010 informed me that he will send the helmet to you for check!!! Would you help me solve the problem????



sorry for my English difficult, and thanks for your patience
sincerely yours,

S******S AGGELOS

(for this mail you anwser to me after 2 days)



and this is the second one that i was sent to you on 21/05/2010

hello!!

do you remember me?

i was sent you a mail at 28/03/2010 for my s1-pro blue furious,

that i bought(02/2010)via your dealer in Greece(Athens)-->

Triumph United Dealers S.A. (iliofil)

+30 210 77 70 079

77,Michalakopoulou str.
11527 Athens.

They're promised to me that send to you my helmet,

to fix this problem (the front airvents come's inside wind+noise).

When i call them today,21/05/2010 (iliofil-triumph) they informed me that mr

VELLIS ANASTASIOS

+30 210 8547681

KAZANTZAKI str.

135 61 Athens

is responsible for the delay!! please help me because i pay almost 500,00€ for this excellent helmet and now 3 months ago i have no helmet!!!

I'm sure that your dealer in Germany would not reflect such indifference to customer concerns especially when security product such as a helmet.
I believe this behavior from your dealer here in athens does not match the prestige, and image your company

To understand the difference in the quality of communication between client and company will remind to you the following:
when I sent e-mail your reply was into 2days with professionalism and courtesy to deal with my problems,

while the representative to Athens ???--> I have passed three months and hasn't given me honest answer despite the fact that i've go to mr. Vellis several times!

Thank you again for your time and your patience to read my letter, but well, I hope you understand my deepest regret for this event which is repeated, I am sure it is not worthy of actual service of your company in Germany.
Good afternoon and good weekend.

**and.. again, sorry for my English difficult **

AND! JESSICA....

AGAIN Thanks to hear my complaint!



sincerely yours,

S******S AGGELOS
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 08/07/2010 5:57 μμ.


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ!!!! ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: tharis στις 08/07/2010 11:38 μμ.

Αντε ωραια !!

οποτε δε χρειαζετε να δαιβασουμε ολο το παραπανω ετσι ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: Greem στις 09/07/2010 5:09 πμ.

haris"Αντε ωραια !!

οποτε δε χρειαζετε να δαιβασουμε ολο το παραπανω ετσι ?? "



There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 09/07/2010 5:27 μμ.

Greem"
haris"Αντε ωραια !!

οποτε δε χρειαζετε να δαιβασουμε ολο το παραπανω ετσι ?? "



"




XAXAXAXAXAXAXAXA!!!!!!!!
ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΕΕ??
καλο ειναι να τα διαβασεις για να δεις το εππαγγελματισμο
που εχουν οι φοβεροι επιχειρηματιες εδω στην Ελλαδα!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: tharis στις 09/07/2010 11:50 μμ.

Πλακα κανουμε Αγγελε .. φυσικα και τα διαβασα .!!

Τελικα σου στειλανε καινουργιο κρανος ?? Τα πληρωσες τα μεταφορικα ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 10/07/2010 8:14 πμ.

haris"Πλακα κανουμε Αγγελε .. φυσικα και τα διαβασα .!!

Τελικα σου στειλανε καινουργιο κρανος ?? Τα πληρωσες τα μεταφορικα ?"


σιγα.. μην μου το αλλαζαν!! μεταφορικα δεν πληρωσα, μου ειπαν οτι το εστειλαν τελικα γερμανια και επισης μου εδωσαν ενα χαρτι απο την schuberth(το οποιο μου φαινετε σαν εκτυπωση απο το οικειο site της γερμανικης εταιρειας) που λεει οτι αλλαξαν καποια πραγματα.
σημερα το πρωι που κατεβηκα συγγρου και προς πειραια την παραλιακη το κρανος ηταν χειροτερο μεχρι που σφυραγε και ολας!! μολις βαζω το χερι μου μπροστα απο τον αεραγωγο ο θορυβος σταματαει.... τι να πω... εχω ξενερωσει ασχημα!!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: tharis στις 10/07/2010 11:15 πμ.

Δηλαδη παλι δεν εκαναν τπτ ουτε στη γερμανια ???

Αυτο το κρανος δεν το εχει κανει πια κανειιις βολτα για να καταλαβει ΤΙ εχει ??

Βρε μπας και ειναι ετσι ολα τα schuberth και γι αυτο δεν μπορουν να το φτιαξουν ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: Sprinter στις 10/07/2010 11:22 πμ.

Φίλε μου εγώ είμαι 99.9% σίγουρος ότι το κράνος σου δεν έχει τίποτα περισσότερο από ότι ολα τα ίδια κράνη. Είσαι μάλλον υποχόνδριος, η τέλος πάντων ατύχησες παίρνοντας ένα προιόν που δε σου ταιριάζει. BTW σε όλα τα S σφυρίζει μερικές φορές ο αεραγωγός αμα τύχει φοβερός συνδυασμός γωνίας του κεφαλιού με το πώς έρχεται ο αέρας από το παρμπρίζ. Και εμένα το S1 το κάνει σπάνιες φορές. Αμα είχες ψάξει λίγο πρίν το πάρεις θα το είχες διαβάσει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: tharis στις 10/07/2010 11:26 πμ.

Απ οτι γραφει ο ΑΓΓΕΛΟΣ το ειχε δοκιμασει για μια εβδομαδα πριν το παρει .....
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 11/07/2010 9:31 πμ.

Sprinter"Φίλε μου εγώ είμαι 99.9% σίγουρος ότι το κράνος σου δεν έχει τίποτα περισσότερο από ότι ολα τα ίδια κράνη. Είσαι μάλλον υποχόνδριος, η τέλος πάντων ατύχησες παίρνοντας ένα προιόν που δε σου ταιριάζει. BTW σε όλα τα S σφυρίζει μερικές φορές ο αεραγωγός αμα τύχει φοβερός συνδυασμός γωνίας του κεφαλιού με το πώς έρχεται ο αέρας από το παρμπρίζ. Και εμένα το S1 το κάνει σπάνιες φορές. Αμα είχες ψάξει λίγο πρίν το πάρεις θα το είχες διαβάσει."


ρε συ sprinter οπως εχω γραψει στα προηγουμενα ειχα και το προηγουμενο μοντελο,
επισης αυτο το μοντελο το ειχα δοκιμασει πριν το παρω αρα εχω μετρο συγκρισης! θα διαφωνησω τελειως με τον ατυχη προσδιορισμο σου οτι ειμαι υποχονδριος θα συμφωνησω εν μερει οτι ατυχησα αλλα οχι επειδη δεν μου ταιριαζει!!! ΕΛΕΟΣ!!!
ΑΤΥΧΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ!!!!
δηλαδη ειναι αδυνατον να ειναι σκαρτο το κρανος???

ΑΑΑΑΑ!!!! Και το καλυτερο δεν σας το ειπα!!(για να δεις ποσο "υποχονδριος ειμαι!)οπως περιεργαζομουν το κρανος βλεπω οτι το μαξιλαρι που ειναι σαν στεφανη στο εσωτερικο πανω μερος οτι του λειπει το "σκρατς" που ηταν κολλημενο στο φελιζολ για να το συγκρατει!!! ρε δε πατε να γαμηθειτε ολοι!!!! -->σιγα την λεπτομερεια βεβαια και την σπουδαιοτητα της απωλειας το φτιαχνω και μονος μου αυτο αλλα απλα βλεπω οτι η μαλακια συνεχιζεται σε αυτο το κρανος!!
δεν ξερω αν εισαι το ιδιο κεφαλας με μενα(στο μεγεθος εννοω) για να ερθω να στο δωσω να το φορεσεις και να μου πεις την γνωμη σου!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: ATN PANOS στις 11/07/2010 11:32 πμ.

εγω γενικα αν και κρητικος δεν ειμαι τις φασαριας...

οταν δεν ειμαι ευχαριστημενος με ενα προιον
απλα δεν ξαναγοραζω απο την συγκεκριμενη εταιρια.

ειτε φταει η εταιρια ειτε ο αντιπροσωπος
βασικα σκασιλα τους, αλλα μακροπροθεσμα το μαθαινουν
και το σκεφτονται διπλα.

γιατι αλλο ειναι να κανεις το παραπονο οταν εχεις ενα προβλημα
και αλλο ειναι να μαθουν αργοτερα οτι εχασαν καποιους πελατες για παντα για το ταδε προβλημα

αυτοι χανουν στο τελος!

καλη συνεχεια με το προβλημα σου!!

@ ετσι και αλλιως σου ειναι ενα αχρηστο κρνος
ασχετα αν εχει προβλημα η οχι.
χαρισε το σε καποιον που το εχει ανγκη και παρε ενα αλλο,και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 11/07/2010 11:46 πμ.

ATN PANOS"εγω γενικα αν και κρητικος δεν ειμαι τις φασαριας...

οταν δεν ειμαι ευχαριστημενος με ενα προιον
απλα δεν ξαναγοραζω απο την συγκεκριμενη εταιρια.

ειτε φταει η εταιρια ειτε ο αντιπροσωπος
βασικα σκασιλα τους, αλλα μακροπροθεσμα το μαθαινουν
και το σκεφτονται διπλα.

γιατι αλλο ειναι να κανεις το παραπονο οταν εχεις ενα προβλημα
και αλλο ειναι να μαθουν αργοτερα οτι εχασαν καποιους πελατες για παντα για το ταδε προβλημα

αυτοι χανουν στο τελος!

καλη συνεχεια με το προβλημα σου!!

@ ετσι και αλλιως σου ειναι ενα αχρηστο κρνος
ασχετα αν εχει προβλημα η οχι.
χαρισε το σε καποιον που το εχει ανγκη και παρε ενα αλλο,και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!"



ηδη φιλε πανο το κρανος εφυγε! αυριο το παιρνει (εκτος αν θελει να το δοκιμασει ο sprinter....small ειναι νικο ψηνεσαι??..) ο κολλητος μου και παω για αλλα!! μαλλον shoei 1100..eidomen...
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: tharis στις 12/07/2010 12:07 πμ.

Απ οτι φαινεται ομως δεν ειναι μονο ο ελληνας αντιπροσωπος απαραδεκτος ........
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ  

  Από: Sprinter στις 12/07/2010 12:44 πμ.

ΑΓΓΕΛΟΣ" ρε δε πατε να γαμηθειτε ολοι!!!! "


Χρήζεις μάλλον ιατρικής βοήθειας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε