Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?

Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Sprinter στις 13/04/2010 5:25 μμ.

Για πέτε, για πέτε, όσοι δεν έχετε τι καλύτερο να κάνετε?

(Οι καλύτερες απαντήσεις ΔΕΝ θα σταλούν στην Τ και ούτε η Τ πρόκειται να λάβει υπ' όψιν ότι πείτε εδώ)

(PS Ολες οι απαντήσεις ευπρόσδεκτες ΕΚΤΟΣ από αυτές για μικρό γαμο-Τίγρη. Αντε γιατί έχω βαρεθεί )
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: starsailor στις 13/04/2010 5:35 μμ.

Ενα καινουργιο,τελειως φρεσκο μοντελο, speed triple προσεχοντας ομως να μην χαθει ο χαρακτηρας του..με abs στον στανταρ εξοπλισμο για να μπει και λιγο στο ματι του ανταγωνισμου ....
the steps we take all leave footprints...

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: vagtyrp στις 13/04/2010 5:51 μμ.

ένα μεγαλύτερο turing μηχανάκι, 1200- 1400 cc, 150 αλογάκια τουλάχιστον, με ομοιόμορφες πλαινές βαλίτσες, κάτι σαν το yamaha fjr,( αν θυμάμαι ακριβώς ότι λέγεται), και εννοείται τρικύλινδρο! και να μη ξεχάσω το θέλω σε μπλέ παρακαλώ....

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Sprinter στις 13/04/2010 5:57 μμ.

E to speed οπου ναναι θα τ' ανανεώσει. Τώρα αν θα ναι ολόφρεσκο ή όχι, θα δούμε.

Βάγγο, αν ή φήμη για Sprint GT παίξει μπορεί να σε καλύψει. Αμα ήθελες τέτοιο μηχανάκι, τί τον πήρες τον Τίγρη? Ποιό κοντά ειναι το υπάρχον Σπριντ σ' αυτό που θέλεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: vagtyrp στις 13/04/2010 6:11 μμ.

νίκο, δεν είχα ιδέα από μηχανές, ανέβηκα πάνω του και έπαθα πλάκα, τώρα ανακαλυπτω τι μου αρέσει στις μηχανές, και τί θέλω να κάνω.και ο τίγρης μια χαρά ταξιδιάρης είναι.το sprint το φοβόμουνα γιατί μου αρέσει η όρθια θέση οδήγησης.τώρα το τίγρη δεν το πουλάω αλλά σε κανα 2-3 χρονάκια που θα ξεθαρέψω παραπάνω, και συνάμα θα μεγαλώσω και θα θέλω πολλά ταξιδάκια ίσως το αποκτήσω, όπως και αν λέγεται τότε!
για τη ώρα είμαι υπερευχαριστημένος και θα το λιώσω το τιγράκι....30000χλμ σε 8 μήνες έχω.....και έρχεται και συνέχεια......

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/04/2010 6:40 μμ.

Ενα τιγρη με χαμηλότερη πισω σελα και καλυτερες πλαϊνές βαλίτσες

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Sprinter στις 13/04/2010 6:44 μμ.

Και να πιάνει και τα 242?

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: doohan στις 13/04/2010 6:47 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Sprinter στις 13/04/2010 6:50 μμ.

Μόνο το 2) αποκλείεται τελείως....
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: doohan στις 13/04/2010 6:55 μμ.

............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Sprinter στις 13/04/2010 6:57 μμ.

Πώς να ανταγωνιστούνε βρε με αυτόν τον κινητήρα? Στα SS το βασικό κριτήριο πωλήσεων ειναι ένα. Μετά έρχονται όλα τα άλλα. Την έχουμε ξανακάνει τη συζήτηση.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: doohan στις 13/04/2010 7:02 μμ.

............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: Sprinter στις 13/04/2010 7:06 μμ.

Βρε τι λές εκεί πέρα? Πάνω από 140 (θές να τ΄ αφήσω στα 150 αν και δέν?) δε βγάζει ΣΤΡΟΦΑΛΟ αυτός ο κινητήρας. Λιγότερα άλογα από τον 955 μπορεί να βγάλει tuned για ψηλά. Ο λόγος είναι πώς δεν στροφάρει, είναι υπερβολικά υποτετράγωνος. Ακόμα και να βγάλει αυτά τα 140-150 άλογα θα πρέπει να πάρει χρονισμό τέτοιο που θα χάσει πολλή απ' τη ροπή του χαμηλά.

Και να προσθέσω πώς δε πιστεύω πώς έτσι που έχει γίνει η κατηγορία, κανείς κινητήρας με λιγότερους από 4 κυλ. μπορεί να ανταγωνιστεί στα σοβαρά. Εκτός αν πάει στα 1200+ κυβικά οπότε πάλι δεν ανταγωνίζεται επειδή ειναι εκτος κατηγορίας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: doohan στις 13/04/2010 7:14 μμ.

...............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τι μηχανή θά θέλατε να βγάλει η Τραιουμφ?  

  Από: nfot στις 13/04/2010 7:59 μμ.

Για νεους κινητηρες καντε υπομονη. Το καλοκαιρι ειναι κοντα, οπως και ο νεος 800αρης.

Εγω θα ηθελα ενα Street triple με αξιοπρεπη προστασια απο τον αερα, κατι σαν το FZ6 δηλαδη, αλλα χωρις να χασει τον διασκεδαστικο του χαρακτηρα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.