ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ>>

ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ>>  

  Από: jzer40 στις 20/03/2010 8:27 μμ.

Επίτέλους....σήμερα τοπρωί παρελήφθει το τιγράκι...

Εκανα περίπου 60-70κμ..

Διαπιστώσεις...

Πολύ εύκολο μηχανάκι στην πόλη...Σαν παπί...Δεν δείχνει τα κιλά του...

Δύσκολο να είσαι ευλαβικός με το στρώσιμο..

Θυμήθηκα τον τύπο που ήθελε να ρίξει σε HAYABUSA και γέλαγα...Θα ήθελα να του πώ να μην μπερδεύει τα αυγά με τις πέτρες...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΦΩΤΑ-ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΦΩΤΑ-ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΦΩΤΑ(ποιά είναι ρε παιδιά η καλύτερη λυση??)

ΣΠΑΣΑΡΧΙΔΗΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ-ΣΠΑΣΑΡΧΙΣΔΗΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ-ΣΠΑΣΑΡΧΙΔΗΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
Ακόμα δεν κάτάλαβα πότε μπαίνει και πότε όχι...

Πρέπει να βρώ πατέντα για το χάλι της πινακίδας πίσω..Φαίνεται απαίσια...(αναρωτιέμαι αν στερεώσω τα φλάς στο σίδερο της βάσης της μπαγαζιέρας αν θα καεί το αριστερό από την εξάτμιση...που θα έιναι από κάτω του...

Εχω φοβηθεί με όσα διαβάζω με τα μαμά λάστιχα..Είναι τόσο επικίνδυνα η απλά δεν είναι για να κάνεις χρόνους στην πίστα???ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΩ ΑΜΕΣΑ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ??

ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ....Τί ρυθμίσεις ρε παιδιά για σβέλτη οδήγηση στην πόλη και τι ρυθμίσεις για ταξιδάκι -εκδρομουλα με δυό ατομα??Υπαρχει ρύθμιση που να ψευτοκαλύπτει και τα δύο?Δεν έιμαι ο Ροσσι και δεν θέλω να γίνω....


Πρώτη μέρα το μοτέρ δούλευε μέχρι 4500-5000 στροφες...Αν καταφέρω να του κάνω 2000-3000 χμ έτσι θα είμαι πολύ ικανοποιημένος..


ΑΝ μου έιχαν μείνει φράγκα,άμεσα θα έβαζα..:
ΛΑΣΤΙΧΑ
ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ
ΣΙΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΨΥΓΕΙΑ
ΦΩΤΙΣΜΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ..(αυτό θα το κάνω άμεσα μόλις μάθω τι έιναι πιό καλό)

Re: ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ>>  

  Από: Sprinter στις 20/03/2010 8:44 μμ.

Δε του κάνεις 10000χλμ με 4000 στροφές να το στρώσεις καλύτερα?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ>>  

  Από: jzer40 στις 20/03/2010 9:04 μμ.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά....δεν χρειάζεται στρώσιμο??

Εμένα μου είπαν ως 3500 στροφές...Νόμιζα ότι ήμουν σταματημένος και έπρεπε να κατέβω...


ΥΣ:ποτέ στην ζωή μου δεν έχω καταφέρει να στρώσω μηχανή και αυτοκίνητο σωστα....Ως τώρα όμως δεν έχω δεί και πρόβλημα από αυτό....

Re: ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ>>  

  Από: jzer40 στις 21/03/2010 9:35 πμ.

Βρήκα στο νετ τα Pirelli 120/70ZR17 180/55ZR17 Diablo Corsa III Pair στα 260 ευρώ με μεταφορικά...

Είναι δυνατόν τετοια διαφορά στην τιμή?? 350 μου είπαν εδ'ω.......

Re: ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ>>  

  Από: denthnpalevw στις 21/03/2010 9:55 πμ.

εγω τα πηρα με 240. τα ιδια
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/