Γεια χαρά σε όλους

Γεια χαρά σε όλους  

  Από: Greg στις 01/03/2010 8:31 μμ.

είμαι καινούργιος εδώ, από Θεσ/νικη με Kawasaki Versys. Σκέεεφτομαι όμως να μπω στον κόσμο της Triumph με ένα Street Triple R. Θα θέλατε να με βοηθήσετε για το από που να αρχίσω? και να κάνω και μια ερώτηση: έχει κάνει κανείς μόνος του εισαγωγή από Αγγλία?

Να είστε πάντα καλά, όρθιοι και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: ATN PANOS στις 01/03/2010 8:57 μμ.

καλως ορισες φιλε!!
to street triple ειναι ενα καταπληκτικο μηχανημα!!

οταν λες να σε βοηθησουμε να αρχισεις,τι εννοεις?

για εισαγωγη δεν ξερω καποιον απο εδω μεσα
να ξερεις ομως οτι εχουν αλλες προδιαγραφες τα αγγλικα!!
μια που θυμαμαι αυτην την στιγμη,ειναι τα φωτα!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: Greg στις 01/03/2010 9:22 μμ.

φιλε ευχαριστώ για την απάντηση. εννοώ πχ αρθρα, συγκριτικά, γνώμες για το συγκεκριμένο, κτλ. επίσης κάτι που με προβληματίζει είναι η απουσία ΑΒS μιας και δεν είμαι εμπειρος αναβάτης. οι γνώμη σας ποια είναι?
επίσης εννοώ προτεινόμενα μαγαζιά πέραν της αντιπροσωπίας.

τα φωτα είναι το μόνο εύκολο. τα υπόλοιπα να υποθέσω οτι είναι ιδια όμως, ετσι?

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: Aris. στις 01/03/2010 9:28 μμ.

Greg"φιλε ευχαριστώ για την απάντηση. εννοώ πχ αρθρα, συγκριτικά, γνώμες για το συγκεκριμένο, κτλ. επίσης κάτι που με προβληματίζει είναι η απουσία ΑΒS μιας και δεν είμαι εμπειρος αναβάτης. οι γνώμη σας ποια είναι?
επίσης εννοώ προτεινόμενα μαγαζιά πέραν της αντιπροσωπίας.

τα φωτα είναι το μόνο εύκολο. τα υπόλοιπα να υποθέσω οτι είναι ιδια όμως, ετσι?"


Τα αρθρα ειναι περιτα , συγκριση δεν υπαρχει , απλα the best , αν εχεις τα γκαφρα παρ'το .
Αν εχεις κονε με Αγγλια , ακομα καλυτερα
Ιδαλως σε εναν εξουσιοδωτημενο Triumph.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: harrysvr στις 01/03/2010 9:30 μμ.

ATN PANOS"καλως ορισες φιλε!!
to street triple ειναι ενα καταπληκτικο μηχανημα!!

οταν λες να σε βοηθησουμε να αρχισεις,τι εννοεις?

για εισαγωγη δεν ξερω καποιον απο εδω μεσα
να ξερεις ομως οτι εχουν αλλες προδιαγραφες τα αγγλικα!!
μια που θυμαμαι αυτην την στιγμη,ειναι τα φωτα!!"

Στα φώτα πρέπει να μπούνε κάποια έξτρα μαύρα επιθέματα(εκτός αν αλλάξει φώτα), τα ίδια είχα στο αυτοκίνητο για να οδηγώ αριστερά.

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: krysta στις 01/03/2010 9:59 μμ.

hi !!!
όπου και να googlάρεις είτε στα ελληνικά είτε στα αγγλικά θα βρείς άπειρες πληροφορίες για το street...εγώ έκανα σύγκριση για πολύ καιρό σε διάφορες γλώσσες (όσες γνωρίζω τουλάχιστον ) μεταξύ όλων σχεδον των μηχανών της κατηγορίας των 600 κυβικών.
δεν υπάρχει καλύτερο μηχανάκι απο το street στην κατηγορία του κ θα αργήσει αρκετά μάλλον να ξεπεραστεί κιόλας (έτσι πιστευω εγώ τουλάχιστον)... θα βρείς πάρα πολλές πληροφορίες κ ειδικά σε συγκριτικά με άλλα της ίδιας κατηγορίας...
προσωπικά δεν μπορώ να σε βοήθησω καθόλου σε σχέση με την εισαγωγή απο αγγλία που ρωτάς, μάλλον κάποιοι απο εδω μεσα θα έχουν να σου πουν περισσότερα.
όσο για την έλλειψη abs τα φρένα ειδικά στο r είναι απίστευτα καλά.. η εμπειρία κ σε εμένα λείπει αλλά αποφάσισα να το πάρω για όλα όσα προσφέρει κ αν και η απουσία ή η παρουσία του abs ήταν κάτι που με προβλημάτισε κάποια στιγμή για το άν θα ήταν βασικό συστατικό της μηχανής που θα αγόραζα, μου πέρασε γρήγορα διαβάζοντας τα αμέτρητα καλά ειδικά για αυτόν τον κινητήρα κ τον τρόπο που δουλευει.
άν εχεις την δυνατότητα (την οικονομική εννοώ) κάνε κανένα σχολείο.. σίγουρα θα βοήθησει στο πόσο εμπιστεύεσαι τον εαυτό σου με την μηχανή...
η μηχανή είναι τόσο καλά στημένη που σε βοηθάει να μάθεις. δεν μπορώ να στο εξηγήσω αυτό, μάλλον πρέπει να την οδηγείς για να το καταλάβεις.
δεν είμαι ειδήμων σε τίποτα, απλά μιλάω απο προσωπική εμπειρία μικρή με τις μηχανές κ απο όσο "κόβει" το κεφάλι μου κ από όσα κυρίως έχω διαβάσει πρίν την αγοράσω.
"diobo'...!"
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: ATN PANOS στις 01/03/2010 10:20 μμ.

αν μετα απο ολα, οσα θετικα ειπε η krysta
δεν σε επεισε...τοτε δεν μπορει κανενας αλλος
αλλωστε δεν νομιζω να υπαρχει καποιος απο εδω μεσα που να σου πει
κακα λογια!!

το μονο που μειον που μπορεις να πεις για το street
ειναι ο αερας στα πολλα χιλιομετρα
και η λιγο τσιμπημενη τιμη του!!

βεβαια ολα αυτα θα τα ξεχασεις οταν το οδηγησεις!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: Aris. στις 01/03/2010 10:54 μμ.

ATN PANOS"
και η λιγο τσιμπημενη τιμη του!!

"


Τσιμπιμενη γιατι ? Επειδη εχει 1.5 χιλιαρικο παραπανω απο τον ανταγωνισμο ενω προσφερει τετραπιστονες ακτινικες nissin και full ρυθμιζομενες αναρτησεις μπρος-πισω ?
Εγω θα το ελεγα φθηνοτερο απο το standard Street triple και φθηνοτερο και απο ολα τα αλλα που αν θελησεις να βαλεις αυτα που εχει το R θα σου βγουν πολυ παραπανω !!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: ATN PANOS στις 01/03/2010 11:06 μμ.

συμφωνω με αυτο που λες εν μερει..
... αλλα σχεδον 10.000 για γυμνο ειναι καπως τσιμπημενο.
(γνωμη μου παντα)
αλλωστε ειχα παρει το πρωτο που ηρθε ελλαδα!!

ομως,με βαση τον ανταγωνισμο ειναι καπως πιο ακριβο.

ασχετο βεβαια με ολα αυτα που λεω,αν ηταν να ξαναγοραζα μηχανη
θα τη επαιρνα με κλειστα ματια,αν επελεγα αυτην την κατηγορια!!

sry gia to spam
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: grgasteus στις 01/03/2010 11:12 μμ.

σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι τσιμπημένη . . .
Νέος...σε διατάζω να πας σε μια αντιπροσωπεία να το πάρεις για test ride. Αυτό θα σε πείσει. Όσο για τα φράγκα υπάρχουν και μεταχειρισμένα-ευκαιρίες. Αν θέλεις σου τις υποδεικνύω και αποφασίζεις εσύ.
Σαν μηχανάκι, προσωπικά, θα συμφωνήσω με ATN Panos και Krysta. Απλά είναι έρωτας το μαμημένο και αξίζει μέχρι και την τελευταία δεκάρα τα όσα θα δώσεις όπως και να το πάρεις απο όπου και να το πάρεις.
Πήγαινε και κάτσε πάνω του και καν'το και βόλτα και θα με θυμηθείς.
Αυτά τα ολίγα . . .
να'σαι καλά και καλά χλμ
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Γεια χαρά σε όλους  

  Από: Greg στις 02/03/2010 6:25 μμ.

αρχικά ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
τεστ ραϊντ το εκανα ηδη, ε και τι να πω? γΟΥΑΑΑΟΥΥΥΥΥΥ....

και ενοειτε πως αν εχετε μεταχειρισμενα ευκαιρειες να μου υποδειξετε ειμαι ολος αυτια...και ματια