MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050

MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050  

  Από: ad1 στις 23/02/2010 6:43 μμ.

Προσφατα μετα το ταξιδακι που εκανα καταλαβα οτι δεν μου αρκει η προστασια απο τον αερα! Για την ακριβεια ο αερας με χτυπουσε σε ολο το κρανος. Γνωριζει κανεις για την παραπανω ζελατινα γιατι την γλυκοκοιταζω...

Re: MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 23/02/2010 7:13 μμ.

την έχουν αρκετοί εδώ , όπως και εγώ.κάνει τη δουλειά της! με την μαμά έτρωγα τον αέρα σε όλο το κράνος ( είμαι 1.80 ) ενώ με αυτή πάει πάνω από τη ζελατίνα. βέβαια στα πολλά χλμ δεν σε σώζει τίποτα, αλλά μέχρι τα 150-160 είσαι καλά. το μόνο θεματάκι, αδιάφορο για μένα, πού έχει σχολιαστεί είναι ότι τρίζει με τον αέρα αλλά να υποθέσω ότι σαν καλό παιδί φοράς πάντα κράνος.......οπότε δεν θα σε απασχολήσει....

Re: MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050  

  Από: ad1 στις 24/02/2010 12:38 μμ.

vagtyrp"την έχουν αρκετοί εδώ , όπως και εγώ.κάνει τη δουλειά της! με την μαμά έτρωγα τον αέρα σε όλο το κράνος ( είμαι 1.80 ) ενώ με αυτή πάει πάνω από τη ζελατίνα. βέβαια στα πολλά χλμ δεν σε σώζει τίποτα, αλλά μέχρι τα 150-160 είσαι καλά. το μόνο θεματάκι, αδιάφορο για μένα, πού έχει σχολιαστεί είναι ότι τρίζει με τον αέρα αλλά να υποθέσω ότι σαν καλό παιδί φοράς πάντα κράνος.......οπότε δεν θα σε απασχολήσει.... "


Το τελευταιο δεν με απασχολει. Αρκει σε ωορμαλ ταχυτητες ταξιδιου (120-140) να μην τρωω ολο τον αερα... Με αυτην σε τετοιες ταχυτητες που σε χτυπαει ο αερας?? Οποιος αλλος ειναι κατοχος ας βοηθησει...

Re: MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050  

  Από: harrysvr στις 24/02/2010 3:34 μμ.

Εγώ πάντως γιατί δε βλέπω "κάποια" διαφορά?
Ένα τεστ που έκανα(1.80υψος) με την vario , ανεβοκατεβάζοντας την παλάμη κάθετα στο πρόσωπο(όχι ανοιχτή ) , ο αέρας ερχόταν από το στόμα και πάνω(ταχ. πάνω από 100)...

Re: MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 24/02/2010 9 μμ.

με τις ταχύτητες που αναφέρεις φίλε ad1 ο αέρας μου έρχεται πάνω από την ζελατίνα του κράνους, όταν έχεις την mra στο μεγαλύτερο ύψος της.έχω ανέβει θεσ/κη 2 φορές με αυτή συν όλες τις μονοήμερες που έχουμε κάνει και είμαι πολύ ευχαριστημένος. επιπλέον είναι και όμορφη από αισθητικής μεριάς πάνω στο τίγρη. αν είσαι από αθήνα, ευχαρίστως να βρεθούμε να σου δώσω το δικό μου να το οδηγήσεις για να σχηματίσεις δική σου άποψη πρίν την αγοράσεις!


φίλε harrysvr, δεν ξέρω για το δικό σου τέστ αλλά θεωρώ ότι κόβει αρκετά από το ταρακούνημα του κράνους σε σχέση με τη μαμά. σίγουρα δεν εξαφανίζει τελείως τον αέρα, γιαυτό το καταλάβαινες στη παλάμη σου, αλλά ο σκοπός είναι να σου κάνει το ταξίδι πιο ξεκούραστο, μειώνοντάς τον.

...ελπίζω να τα πούμε και στη πανελλήνια!

Re: MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050  

  Από: harrysvr στις 24/02/2010 9:44 μμ.

Ισως και να έχεις δίκιο(μακάρι), πάντως δε θυμάμαι σε πιο σημείο χτύπαγε ο αέρας με τη stock...

Re: MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050  

  Από: ATN PANOS στις 24/02/2010 9:49 μμ.

@ συμβουλη
καντε μια καλη βολτα στην εθνικη με ενα street triple
χωρις μασκακι,και μετα δεν θα ξαναπορεθητε για τον αερα στον τιγρη
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: MRA VARIO TOYRING ζελατινα για tiger 1050  

  Από: ad1 στις 19/03/2010 11:22 πμ.

απο οτι ειδα στο motoraid βγαινει σε ελαφρως φιμε και κοστιζει 128 κ κατι ευρω. Η αληθεια ειναι οτι θα το ηθελα τελειως διαφανες αλλα δεν νομιζω να βγαινει!? Οταν λεμε οτι τριζει κανει πολυ φορυβο? Η εγκατασταση ειναι ευκολη γιατι απο οτι εχω διαβασει καποιο κολλημα υπαρχει σχετικα με τολαστιχακι κτλ....