Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

τη γνωμη σας για τη Triumph Bonneville

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: τη γνωμη σας για τη Triumph Bonneville

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 08 Φεβ 2010, 13:30

bonnie έγραψε:[...]εχω ξυσει μαρσπιε, [...]

:worthy

bonnie έγραψε:αντε, με το καλο! μην περιμενεις να βρεις τα παντα εδω μεσα, η μηχανη ειναι αισθηση, πρεπει να την ζησεις! :wink:

+1050 :right
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό tm2046 » 08 Φεβ 2010, 18:08

bonnie έγραψε:καλημερα! αν κ πιστευω οτι αν δεν την δοκιμασεις εσυ ο ιδιος, τιποτα δεν θα ειναι το ιδιο, θα επαναλαβω οτι ειναι ενα πολυ αξιοπιστο μηχανακι, χωρις προβληματα που, ισως, καποιος να περιμενε να βγαλει ενα ευρωπαικο μηχανακι, με αντοχες ακομα κ κατω απο σκληρες συνθηκες - βροχη τιγκα, κρυο (πηρε αμεσως μπροστα!).
η μηχανη στριβει ετσι οπως δεν φανταζομουν για classic bike, εχω ξυσει μαρσπιε, αυτο σου λεω μονο.
σου μεταδιδει ασφαλεια, αλλα με ενα ζευγαρι καλυτερα λαστιχα ακομα περισσοτερη, ειμαι σιγουρη!

τεχνικα, το μονο παραπονο που ειχα ποτε ηταν με την μπαταρια κ τον ανορθωτη. εκαψα ανορθωτη μεσα σε 1,5 χρονο, αλλα δεν ξερω γιατι. μικρο το κακο ομως, εγγυηση κ ολα κομπλε!

κανω πολλα ταξιδια, προσπαθω να βρισκω χρονο οσο μπορω, η μηχανη ειναι τροπος ζωης για μενα, και δεν θελω να με φανταστω χωρις αυτη! καποια στιγμη σκεφτηκα να την πουλησω να παρω κατι "γρηγορο".. αλλα δεν μου παει! ενα τετοιο μηχανακι δεν το αποχωριζεσαι τοσο ευκολα...

αντε, με το καλο! μην περιμενεις να βρεις τα παντα εδω μεσα, η μηχανη ειναι αισθηση, πρεπει να την ζησεις! :wink:
ευχαριστω!!τα ειπες ολα΄΄ η μηχανη ειναι τροπος ζωης για μενα,΄΄.. :right
:thanks
tm2046
Newbie
Progress to next rank:
12%

Μοτοσυκλέτα: honda cbf 600

Δημοσίευσηαπό noe » 22 Ιαν 2011, 10:50

bonnie έγραψε:η αληθεια ειναι οτι οι αναρτησεις ειναι λιγο.. καπως.. αλλα οχι τραγικα καπως! εγω σκεφτομαι στην επομενη αλλαγη των μπροστινων λαδιων, να βαλω σκληροτερα.. την πισω αναρτηση την εχω σφιξει μεχρι την τελευταια θεση που εχει.
αν δω οτι κ παλι δεν με ικανοποιει, και φυτρωσουν τιποτα λεφτα στον κηπο μου, θα αλλαξω αναρτησεις. ονειρευομαι ohlins απο περσι.. :loco

Γεια χαρά αγαπητή bonnie.
Μιας και όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα άλλη/ον κάτοχο Bonneville στο φόρουμ, στάθηκα σε αυτό το σημείο που παρέθεσα από το κείμενό σου.
Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κι εγώ κάτοχος της απλής έκδοσης Bonneville Black με τις χυτές 17άρες ζάντες.
Η μόνη παραφωνία που βρήκα ήταν ένας μεταλλικός ήχος στις αναρτήσεις κατά την απόσβεση των ανωμαλιών (όχι στο βύθισμα). Στην αρχή νόμισα πως προέρχεται από τα ρουλεμάν του λαιμού γιατί αυτός ό ήχος ήταν γνώριμος (σαν γκλουκ-γκλουκ) από παλιά μου μοτοσικλέτα που επισκευάσα στον λαιμό της.
Πήγα στην αντιπροσωπεία στον Άλιμο και μου είπαν ότι είναι από τα μικρά ελατήρια απόσβεσης μέσα στις αναρτήσεις και δεν υπάρχει πρόβλημα, είναι φυσιολογικό. Εμένα όμως επειδή με ενοχλούσε αυτό το γκλιγκ - γκλιγκ - γκλιγκ ακόμα και πλακόστρωτο να διανύω, πήγα και σε άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο στον Πειραιά. Και εκεί την ίδια απάντηση είχα: είναι φυσιολογικό (σημειωτέον ότι έγινε test drive από τα μαστόρια που το διαπίστωσαν και οι ίδιοι) o οποίος μου πρότεινε σε επόμενο σέρβις να βάλω παχύτερα λάδια με κόστος 10 €, ή υπάρχει η λύση μιας πλήρους αναβάθμισης με αλλαγή και ελατηρίων σε σκληρότερα, με κόστος περίπου 120 €.

Έτσι που λες bonnie διαβάζοντας το μήνυμά σου αισθάνθηκα ότι κάτι θα ξέρεις για τις αναρτήσεις στα Bonneville και θα ήθελα να διασταυρώσω αν και στη δική σου μηχανή (που γνωρίζω πως δεν έχεις πια) είχες παρόμοιο αισθητικό πρόβλημα ή μήπως με δουλεύουν συνεννοημένα στα εξουσιοδοτημένα σέρβις; Μάλλον για να μου φύγει αυτή η υπόνοια θα ήταν καλό να πάρω και μια τρίτη γνώμη από ανεξάρτητο μηχανικό. Αλλά για την ώρα στηρίζομαι και στη δική σου γνώμη που αναμένω.

Εν κατακλείδι καλώς σας βρήκα και εύχομαι σε όλους πολλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Νίκος

Υ.Γ. αυτό είναι το κορίτσι μου.

Εικόνα
noe
Newbie
Progress to next rank:
44%

Μοτοσυκλέτα: Royal Enfield Bullet 500
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό grgasteus » 22 Ιαν 2011, 15:59

ATN PANOS έγραψε:προσφορες τελος!!!!

"νταν" "νταν" :rotfl: :rotfl: :rotfl:
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...
grgasteus
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Suzuki-Bandit 600N
Όνομα: Γιώργος

Δημοσίευσηαπό poseidonas » 22 Ιαν 2011, 19:46

noe έγραψε:
bonnie έγραψε:η αληθεια ειναι οτι οι αναρτησεις ειναι λιγο.. καπως.. αλλα οχι τραγικα καπως! εγω σκεφτομαι στην επομενη αλλαγη των μπροστινων λαδιων, να βαλω σκληροτερα.. την πισω αναρτηση την εχω σφιξει μεχρι την τελευταια θεση που εχει.
αν δω οτι κ παλι δεν με ικανοποιει, και φυτρωσουν τιποτα λεφτα στον κηπο μου, θα αλλαξω αναρτησεις. ονειρευομαι ohlins απο περσι.. :loco

Γεια χαρά αγαπητή bonnie.
Μιας και όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα άλλη/ον κάτοχο Bonneville στο φόρουμ, στάθηκα σε αυτό το σημείο που παρέθεσα από το κείμενό σου.
Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κι εγώ κάτοχος της απλής έκδοσης Bonneville Black με τις χυτές 17άρες ζάντες.
Η μόνη παραφωνία που βρήκα ήταν ένας μεταλλικός ήχος στις αναρτήσεις κατά την απόσβεση των ανωμαλιών (όχι στο βύθισμα). Στην αρχή νόμισα πως προέρχεται από τα ρουλεμάν του λαιμού γιατί αυτός ό ήχος ήταν γνώριμος (σαν γκλουκ-γκλουκ) από παλιά μου μοτοσικλέτα που επισκευάσα στον λαιμό της.
Πήγα στην αντιπροσωπεία στον Άλιμο και μου είπαν ότι είναι από τα μικρά ελατήρια απόσβεσης μέσα στις αναρτήσεις και δεν υπάρχει πρόβλημα, είναι φυσιολογικό. Εμένα όμως επειδή με ενοχλούσε αυτό το γκλιγκ - γκλιγκ - γκλιγκ ακόμα και πλακόστρωτο να διανύω, πήγα και σε άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο στον Πειραιά. Και εκεί την ίδια απάντηση είχα: είναι φυσιολογικό (σημειωτέον ότι έγινε test drive από τα μαστόρια που το διαπίστωσαν και οι ίδιοι) o οποίος μου πρότεινε σε επόμενο σέρβις να βάλω παχύτερα λάδια με κόστος 10 €, ή υπάρχει η λύση μιας πλήρους αναβάθμισης με αλλαγή και ελατηρίων σε σκληρότερα, με κόστος περίπου 120 €.

Έτσι που λες bonnie διαβάζοντας το μήνυμά σου αισθάνθηκα ότι κάτι θα ξέρεις για τις αναρτήσεις στα Bonneville και θα ήθελα να διασταυρώσω αν και στη δική σου μηχανή (που γνωρίζω πως δεν έχεις πια) είχες παρόμοιο αισθητικό πρόβλημα ή μήπως με δουλεύουν συνεννοημένα στα εξουσιοδοτημένα σέρβις; Μάλλον για να μου φύγει αυτή η υπόνοια θα ήταν καλό να πάρω και μια τρίτη γνώμη από ανεξάρτητο μηχανικό. Αλλά για την ώρα στηρίζομαι και στη δική σου γνώμη που αναμένω.

Εν κατακλείδι καλώς σας βρήκα και εύχομαι σε όλους πολλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Νίκος

Υ.Γ. αυτό είναι το κορίτσι μου.

Εικόνα

Φίλε Νίκο ο ήχος στον οποίο αναφέρεσαι αφου διαπιστωσες οτι δεν προκειται για ρουλεμαν λαιμου
προέρχεται σίγουρα απο το πιρούνι οπως και σε ενημέρωσαν.Φυσιολογικο δεν είναι τιποτα που δεν γίνεται σε ολα τα μοντέλα της εταιρίας.
Την επομενη φορα που θα πας για service και θα εισαι αποφασισμενος να τα (σκασεις)για τις αναρτησεις σου μαζι με τα ελατηρια και τα λαδια τσεκαρε να στις σφιξουν αρκετα στα σπειρώματα...Υπαρχει πιθανότητα ενα απο τα δυο σου καλαμια να μην έχει φτάσει στο τέρμα του και να κουνάει ολίγον...Για μένα δέσε την μηχανή με 2 ιμάντες όρθια τελείως και πιάσε τα πιρούνια με τα χέρια και κούνα μπρος πίσω.Αν ακούγεται τίποτα τοτε σίγουρα ειναι αυτο αφου δεν ειναι τα ρουλεμάν του λαιμού...Α,επίσης υπάρχει πιθανότητα να ειναι ρουλεμάν άξονα του μπροστινού σου τροχού,αν και αυτό πιστεύω οτι θα το είχες καταλάβει διότι θα κούναγε το τιμόνι στα πολλά(αν την έχεις τρέξει βέβαια)
Φιλικά Δημήτρης
TORS,125 Mains,snorkelctomy,much love!:)
poseidonas
Newbie
Progress to next rank:
56%

Μοτοσυκλέτα: thruxton 900
Όνομα: Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό bonnie » 22 Ιαν 2011, 19:54

noe έγραψε:

καταρχην καλως ηρθες εδω...
ομολογω οτι με καλυψε ο -εμπειροτερος- προλαλησαντας... :happyface:
που τα λεει κ καλα κ σωστα!

εγω δεν ειχα αντιμετωπισει ποτε κατι αντιστοιχο στην μπονιτσα, ουτε θορυβους ακουγα, ουτε τιποτα..
ουτε στα ρουλεμαν, ουτε στην αναρτηση.
απλα αλλαξα λαδια με σκληροτερα κ ειδα μια ελαχιστη διαφορά.
το επομενο βημα θα ηταν αλλαγη ελατηριων.
αν μπεις σε διαδικασια να τα αλλαξεις παντως, ψαξτο λιγο, κ μην πας κατευθειαν αντιπροσωπεια, πιθανως εχεις κ πιο οικονομικες λυσεις.

καλοταξιδο να ειναι και οτι χρειαστεις, εδω ειμαστε! :thumbsup:
στριβω, αρα υπαρχω... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bonnie
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: triumph thruxton black racer

Δημοσίευσηαπό noe » 22 Ιαν 2011, 21:33

Δημήτρη και Αναστασία ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας και θέλω να ζητήσω συγνώμη μιας και το πρώτο ποστ μου ήταν ένα παράπονο.

Η μηχανή έχει υπόλοιπο εγγύησης 27 μήνες (ήταν με επιπλέον προσφορά εγγύησης τριών ετών) και σκοπεύω να κάνω χρήση της. Φαντάζομαι πως αυτό μπορεί να γίνει σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Triumph, μιας και δεν έχω σκοπό να ταλαιπωρούμε τρέχοντας στον Άλιμο, αφού έχω δίπλα μου την Intermoto στον Πειραιά.
Όλα τα τεστ που είπες Δημήτρη τα κάναμε, οδηγώ μοτοσικλέτα 25 χρόνια και έχω εμπειρία οδηγική και μηχανική.

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Νίκος.
noe
Newbie
Progress to next rank:
44%

Δημοσίευσηαπό poseidonas » 24 Ιαν 2011, 01:49

noe έγραψε:Δημήτρη και Αναστασία ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας και θέλω να ζητήσω συγνώμη μιας και το πρώτο ποστ μου ήταν ένα παράπονο.

Η μηχανή έχει υπόλοιπο εγγύησης 27 μήνες (ήταν με επιπλέον προσφορά εγγύησης τριών ετών) και σκοπεύω να κάνω χρήση της. Φαντάζομαι πως αυτό μπορεί να γίνει σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Triumph, μιας και δεν έχω σκοπό να ταλαιπωρούμε τρέχοντας στον Άλιμο, αφού έχω δίπλα μου την Intermoto στον Πειραιά.
Όλα τα τεστ που είπες Δημήτρη τα κάναμε, οδηγώ μοτοσικλέτα 25 χρόνια και έχω εμπειρία οδηγική και μηχανική.

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Νίκος.

Φίλε Νίκο,καλώς λοιπόν να κάνεις την οποιαδήποτε κίνηση που θα αποφασίσεις ότι αξίζει περισσότερο...
Αν είσαι πάντως έστω και λίγο του στριψίματος θα σου συνιστούσα κάποια στιγμή στο μέλλον να βάλεις σκληρότερα ελατήρια,βοηθούν πολύ την μοτοσυκλέτα να ''διαβάσει'' τον δρόμο πιο γρήγορα...ουτε λόγος για τη συγγνώμη που λες!
TORS,125 Mains,snorkelctomy,much love!:)
poseidonas
Newbie
Progress to next rank:
56%

Μοτοσυκλέτα: thruxton 900
Όνομα: Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 24 Ιαν 2011, 09:36

noe έγραψε: δεν έχω σκοπό να ταλαιπωρούμε......

Εγώ προσωπικώς θα σου συνιστούσα να ταλαιπωρηθείς λίγο ;) Ψάξε εδώ μέσα στα θρεντς για τα συνεργεία να βρείς ποιά έχουν τις καλύτερες εντυπώσεις.
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)

Δημοσίευσηαπό noe » 17 Φεβ 2011, 21:26

bonnie έγραψε:
εγω δεν ειχα αντιμετωπισει ποτε κατι αντιστοιχο στην μπονιτσα, ουτε θορυβους ακουγα, ουτε τιποτα..

Λύση δεν κατάφερα να βρω, άλλαξα λάδια με σκληρότερα (15 αντί για 10), ο λαιμός είναι σωστά σφιγμένος.
Μου λένε πως έτσι είναι ο χαρακτήρας της μοτοσικλέτας αυτής και να μην ανυσηχώ, είναι λέει οι βαλβίδες απόσβεσης μέσα στα μπροστινά πιρούνια.
Αλλά ψάχνωντας στο internet το βρήκα τυχαία πως δεν είμαι ο μοναδικός (να προσθέσω πως οδήγησα και άλλη Bonneville στον Πιερράκο και διαπίστωσα τον ίδιο ήχο στα σαμαράκια) πατήστε στην αναζήτηση του Google "clunk front fork" και θα δείτε πως είναι μοναδική ευρεσιτεχνία της Triumph. Γιατί το ίδιο πρόβλημα είχαν και οι Τίγρεις (μου το είπε ο Σάκης στο συνεργείο). Τα αγγλικά μου δεν είναι καλά ώστε να καταλάβω αν τελικά βρέθηκε λύση, αν η Αγγλική Triumph κάλυψε τους παλέτες της.
Δεν ξέρω αν πρέπει να μάθω να ζω έτσι (σημειωτέον πως τώρα πια ελάχιστα ακούω αυτούς τους θορύβους μετις ανοιχτές εξατμίσεις) ή θα πρέπει να επιμείνω για την επισκευή του. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.
Αν πάλι αλλάξω ελατήρια και λοιπά στο μπροστινό προκειμένου να διορθωθεί το "clunk" όπως μου υπόσχονται οι ειδικοί (Καλαμοβρακάς και σία) και δεν δω βελτίωση? Πως θα ενεργήσω άραγε?
Έχει σασπένς το έργο.
Μακάρι να μπορούσα να γράψω ένα γράμμα στην μαμά Triumph, αλλά τα αγγλικά μου δεν είναι καλά.
noe
Newbie
Progress to next rank:
44%

Δημοσίευσηαπό angelo_balto » 18 Φεβ 2011, 01:34

noe έγραψε:
bonnie έγραψε:

Λύση δεν κατάφερα να βρω, άλλαξα λάδια με σκληρότερα (15 αντί για 10), ο λαιμός είναι σωστά σφιγμένος.
Μου λένε πως έτσι είναι ο χαρακτήρας της μοτοσικλέτας αυτής και να μην ανυσηχώ, είναι λέει οι βαλβίδες απόσβεσης μέσα στα μπροστινά πιρούνια.
Αλλά ψάχνωντας στο internet το βρήκα τυχαία πως δεν είμαι ο μοναδικός (να προσθέσω πως οδήγησα και άλλη Bonneville στον Πιερράκο και διαπίστωσα τον ίδιο ήχο στα σαμαράκια) πατήστε στην αναζήτηση του Google "clunk front fork" και θα δείτε πως είναι μοναδική ευρεσιτεχνία της Triumph. Γιατί το ίδιο πρόβλημα είχαν και οι Τίγρεις (μου το είπε ο Σάκης στο συνεργείο). Τα αγγλικά μου δεν είναι καλά ώστε να καταλάβω αν τελικά βρέθηκε λύση, αν η Αγγλική Triumph κάλυψε τους παλέτες της.
Δεν ξέρω αν πρέπει να μάθω να ζω έτσι (σημειωτέον πως τώρα πια ελάχιστα ακούω αυτούς τους θορύβους μετις ανοιχτές εξατμίσεις) ή θα πρέπει να επιμείνω για την επισκευή του. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.
Αν πάλι αλλάξω ελατήρια και λοιπά στο μπροστινό προκειμένου να διορθωθεί το "clunk" όπως μου υπόσχονται οι ειδικοί (Καλαμοβρακάς και σία) και δεν δω βελτίωση? Πως θα ενεργήσω άραγε?
Έχει σασπένς το έργο.
Μακάρι να μπορούσα να γράψω ένα γράμμα στην μαμά Triumph, αλλά τα αγγλικά μου δεν είναι καλά.

Καλημέρα σας κύριοι.

οι δικές μου ενέργειες στην περίπτωση αλλαγής (ή μάλλον στην περίπτωση άρνησης αλλαγής στην εγγύηση από τον κ. Ευθυμίου) των ρουλεμάν λαιμού του Tiger μου ήταν οι ακόλουθες:
πήγα στον κ. Καλαμοβράκα όπου και διαπίστωσε τη βλάβη, αλλά “δεν μπορούσε να κάνει κάτι” επειδή η εργοστασιακή εγγύηση δεν καλύπτει ρουλεμάν λαιμού μετά από 1 χρόνο (στη δική μου περίπτωση, σχεδόν 2 χρόνια).
Πήρα τηλέφωνο την “μαμά” Triumph Αγγλίας στο +44(0) 1455 251700 και ζήτησα απ' την γραμματέα το e-mail του “after-sales service”. Η κοπέλα είπε να το στείλω σε αυτήν και θα το κάνει η ίδια forward (αφού μου έδωσε το δικό της e-mail).
Έγραψα μια σύντομη (με ημερομηνίες και ονόματα) περιγραφή του προβλήματος μου, και την έκανα μετάφραση και στα Αγγλικά (παρουσιασμένα βέβαια: Αγγλικά πρώτα - Ελληνικά μετά).
Έστειλα το e-mail στην Αγγλία με επισύναψη στον κ. Ζαφάρα (Ηλιοφίλ).
Τέλος!

Σε 3 ώρες απ' την αποστολή του e-mail έλαβα τηλεφώνημα απ’ τον κ. Ζαφάρα & τον κ. Ευθυμίου, οι οποίοι “τα άκουσαν” απ’ τους Άγγλους & με παρότρυναν να σπεύσω να αντικαταστήσω τα ρουλεμάν μου - εντός εγγύησης φυσικά... Όχι μόνο τα άλλαξα σε όποιον ήθελα εγώ (συγκεκριμένα στον κ. Καλαμοβράκα), αλλά ακολούθησαν και άλλα τηλέφωνα τύπου “όλα ΟΚ?” , “είστε ευχαριστημένος?” μέχρι να με παρακαλέσουν να στείλω 2ο e-mail στην Αγγλία για να δηλώσω ότι “όλα καλά!”

Greece.... :hail:
it's not the ride... it's the rider...
Άβαταρ μέλους
angelo_balto
Newbie
Progress to next rank:
64%

Μοτοσυκλέτα: White Tiger 1050
Όνομα: Άγγελος

Δημοσίευσηαπό angelo_balto » 18 Φεβ 2011, 01:39

noe έγραψε:
bonnie έγραψε:

Έχει σασπένς το έργο.

Φτιάξε εσύ το κείμενο (περιεκτική περιγραφή με ονόματα & ημερομηνίες) και στο μεταφράζω εγώ!

ps. σου στέλνω "υπόδειγμα" :bye:
it's not the ride... it's the rider...
Άβαταρ μέλους
angelo_balto
Newbie
Progress to next rank:
64%

Μοτοσυκλέτα: White Tiger 1050
Όνομα: Άγγελος

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης