Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

TRIUMPH 955i πληροφοριες

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: TRIUMPH 955i πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 25 Νοέμ 2009, 12:38

Aikido έγραψε:
gran tiger έγραψε:φιλε κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ποιοτικο μηχανακι ανετο και δυνατο.
απο σερβις μπορεις μονος σου να κανεις λαδια και τακακια,αντε και κανα μπουζι αργοτερα.
απλα κανε τον ελεγχο που ισχυει για ολα τα μετ/να.
ποσο το μαλι???

θα κοιταξω να δω αν μπορωωνα βρω κατι μεχρι 4500 ευρω...

ασε που δεν ξερω και ποσο πανε βεβαια αυτα...
δηλαδη το προτεινετε;; με αλλους που εχω μιλησει μου το παρουσιαζουν προβληματικο..
απλα θελω να παρω μια μοτοσυκλετα που να ειναι καλη στην καθημερινοτητα αλλα και στα ταξιδια που θελω να κανω κατα καιρους..

Στην τιμή αυτή θα βρεις μοντέλα του '05 και ίσως μερικά του '06. Μην πας για παλιότερα, κοιτα να έχουν μαζί και τις πλαϊνές βαλίτσες. Μηχανάκι θηρίο, το είχα για 45,000 μέχρι που αποφάσισε ενας σλοβάκος στην Ιταλία να δει εαν ταιριάζει με το γκολφ που οδηγούσε...

Για ταξίδι ειναι υπεροχο, σε στροφιλικι με καλά χέρια γ@μεί. Για καθημερινή κίνηση στην πόλη είναι αρκετά βαρύ (ψηλόβαρο) και έχει να κάνει με την εμπειρία σου αλλα - κυρίως - το ύψος σου.

Το ρεζουμέ είναι οτι με 4,500-5000 χιλιάρικα παίρνεις μια μεγάλη ονοφ τούρινγκ μηχανή, έτοιμη για το δρόμο με βαλιτσες και με φοβερή οδηγική συμπεριφορά.

Αξιζει :salut1
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Aikido » 25 Νοέμ 2009, 13:10

Sprinter έγραψε:ΑΚοιτα φίλε, σου απαντήσαμε. Οταν αρχίζεις τα 'με άλλους που εχω μιλήσει' τι ακριβώς περιμένεις να σου πούμε?

ΒΟταν εγω λέω κάτι και ο άλλος μου λέει 'μα με άλλους που εχω μιλήσει' καταλαβαίνω πώς τελειώνει η σοβαρή συζήτηση και αρχίζει το ποπκόρν.

ΓΥΓ. Αυτό με το TDM δεν έπρεπε να το πείς...

Α )Βεβαιως και θα πω πως εχω μιλησει με αλλους πρεπει να τα ακουμε ολα.
β) ποτε δεν εγραψα την λεξη΄[μα] και ισχυει το ιδιο ακριβως με το Α
Γ) γιατι να μην το πω δεν θελω να προσβαλω κανεναν ουτε θα ντραπω να πω την γνωμη μου..
Aikido
Newbie
Progress to next rank:
24%

Μοτοσυκλέτα: ΚΑΜΙΑ

Δημοσίευσηαπό Aikido » 25 Νοέμ 2009, 13:13

Cpt. Haddock έγραψε:
Aikido έγραψε:
gran tiger έγραψε:φιλε κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ποιοτικο μηχανακι ανετο και δυνατο.
απο σερβις μπορεις μονος σου να κανεις λαδια και τακακια,αντε και κανα μπουζι αργοτερα.
απλα κανε τον ελεγχο που ισχυει για ολα τα μετ/να.
ποσο το μαλι???

θα κοιταξω να δω αν μπορωωνα βρω κατι μεχρι 4500 ευρω...

ασε που δεν ξερω και ποσο πανε βεβαια αυτα...
δηλαδη το προτεινετε;; με αλλους που εχω μιλησει μου το παρουσιαζουν προβληματικο..
απλα θελω να παρω μια μοτοσυκλετα που να ειναι καλη στην καθημερινοτητα αλλα και στα ταξιδια που θελω να κανω κατα καιρους..

Στην τιμή αυτή θα βρεις μοντέλα του '05 και ίσως μερικά του '06. Μην πας για παλιότερα, κοιτα να έχουν μαζί και τις πλαϊνές βαλίτσες. Μηχανάκι θηρίο, το είχα για 45,000 μέχρι που αποφάσισε ενας σλοβάκος στην Ιταλία να δει εαν ταιριάζει με το γκολφ που οδηγούσε...

Για ταξίδι ειναι υπεροχο, σε στροφιλικι με καλά χέρια γ@μεί. Για καθημερινή κίνηση στην πόλη είναι αρκετά βαρύ (ψηλόβαρο) και έχει να κάνει με την εμπειρία σου αλλα - κυρίως - το ύψος σου.

Το ρεζουμέ είναι οτι με 4,500-5000 χιλιάρικα παίρνεις μια μεγάλη ονοφ τούρινγκ μηχανή, έτοιμη για το δρόμο με βαλιτσες και με φοβερή οδηγική συμπεριφορά.

Αξιζει :salut1

abs εχει;; οσο γαι το βαρος δεν νομιζω οτι θα εχω προβλημα ειμαι 1,85 σε υψος και τα αναλογα κιλα..
διαβασα εδω μεσα 1 -2 ποστ που εγραφαν για κατι διαρροες λαδιου..λογικα αυτο θα εχει λυθει μετα απο τοσα χρονια ε;; ή θα το εχει επισκευασει ο προκατοχος..
Aikido
Newbie
Progress to next rank:
24%

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 25 Νοέμ 2009, 14:17

Όχι, το 955i δεν έχει ABS. Διαρροή λαδιού δεν έχω δει ούτε στου κολλητου μου το 955 που και τα δύο μαζί έχουν μαζέψει πάνω απο 100,000 χλμ.

Με 1,85 ύψος δε θα έχεις κανένα θέμα, απλά θέλει προσοχή μέχρι να το συνηθίσεις. Εαν κάνει οτι γέρνει, άστο για να προστατέψεις τα πόδια σου :salut1
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Aikido » 25 Νοέμ 2009, 15:17

Cpt. Haddock έγραψε:Όχι, το 955i δεν έχει ABS. Διαρροή λαδιού δεν έχω δει ούτε στου κολλητου μου το 955 που και τα δύο μαζί έχουν μαζέψει πάνω απο 100,000 χλμ.

Με 1,85 ύψος δε θα έχεις κανένα θέμα, απλά θέλει προσοχή μέχρι να το συνηθίσεις. Εαν κάνει οτι γέρνει, άστο για να προστατέψεις τα πόδια σου :salut1

καλως σε ευχαριστω πολυ. :salut1
Aikido
Newbie
Progress to next rank:
24%

Advertisement
Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης