Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Προς κατόχους Street triple

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Προς κατόχους Street triple

Δημοσίευσηαπό denthnpalevw » 05 Οκτ 2009, 18:52

εγω θα γραψω οταν τα τοποθετησω και κανω και καμια 100αρα χλμ για να μπορω να κρινω.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
denthnpalevw
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675

Δημοσίευσηαπό Natassa_triple » 06 Οκτ 2009, 18:11

χαίρομαι πάντως που πήγα 'συστημένη΄στον μηχανικό μου (που τυγχάνει να'ναι κ πολύ κοντά στο σπίτι μου) κ δεν χρειάστηκε να ψάχνω για εξουσιοδοτημένο της προκοπής... :worthy :-D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Natassa_triple
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Street triple 675 '08

Δημοσίευσηαπό grgasteus » 26 Οκτ 2009, 00:17

εγώ πάντως οδήγησα την street triple (με arrow εξάτμιση) και έπαθα την πλάκα μου. Δεν θέλω να δω άλλο μηχανάκι. Ζητώ ταπεινά συγνώμη που τόσα χρόνια δεν έπαιρνα triumph λόγω χρημάτων. Ελπίζω μα νε συγχωρέσει ο θεός και να με αξιώσει σύντομα να δώσω το μηχανάκι που έχω και να επενδύσω σε μια μόνιμη και παντοτινή αγάπη με τρείς κυλινδρους.
Ακόμα χαμογελώ απο το test ride και ο λόγος που δεν το δοκίμαζα ήταν αυτός. Γιατί τώρα βρίσκομαι σε "μονόδρομο".
Σας χαιρετώ και ελπίζω να με δείτε καβάλα σε street triple σύντομα.
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...
grgasteus
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Suzuki-Bandit 600N
Όνομα: Γιώργος

Δημοσίευσηαπό Natassa_triple » 26 Οκτ 2009, 13:02

κ εμείς το ευχόμαστε σύντομα, να την αποκτήσεις. :right

Εγώ διπλές arrow θέλω να βάλω στη μηχανή κ να αλλάξω αμορτισέρ.
Μετά θα'μαι τζετ :cool1 :right
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Natassa_triple
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό EndurasST3 » 08 Απρ 2010, 14:13

Καλημερα σε ολα τα παιδια!
Μπηκα και εγω στην διαδικασια αγορας μιας γυμνης μοτοσυκλετας!
Ειμαι κατοχος ενος KLX300 που με συντροφευει στο βουνο και σε πολη και θελω να αγορασω και ενα γυμνο για βολτες στην αθηνα και ταξιδακια!
Μολις το ειδα το ST3 που αρεσε πολυ και διαβαζω ολοενα τα καλυτερα για αυτο!
Να πω την αμαρτια μου μου αρεσε παντα το Ζ αλλα το χαλασε η Καβασακι αφου του προσθεσε 30 κιλα στην τελευταια εκδοση του (2η γενια)
EndurasST3
Newbie
Progress to next rank:
4%

Μοτοσυκλέτα: Θελω μια Street Triple 3

Δημοσίευσηαπό Aris. » 08 Απρ 2010, 16:16

EndurasST3 έγραψε:Καλημερα σε ολα τα παιδια!
Μπηκα και εγω στην διαδικασια αγορας μιας γυμνης μοτοσυκλετας!
Ειμαι κατοχος ενος KLX300 που με συντροφευει στο βουνο και σε πολη και θελω να αγορασω και ενα γυμνο για βολτες στην αθηνα και ταξιδακια!
Μολις το ειδα το ST3 που αρεσε πολυ και διαβαζω ολοενα τα καλυτερα για αυτο!
Να πω την αμαρτια μου μου αρεσε παντα το Ζ αλλα το χαλασε η Καβασακι αφου του προσθεσε 30 κιλα στην τελευταια εκδοση του (2η γενια)

Για ταξιδακια ναι , για σφιχτη πολη με κινηση και μποτιλιαρισμα οχι.
Το μικρο κοψιμο του τιμονιου θα σε κανει να δυσφορισεις στο κομφουζιο της πολης ποσο μαλλον εσυ που εχεις το mountain bike KLX300. Οι ελιγμοι αναμεσα απο αμαξια ειναι αδυνατοι τον πρωτο καιρο που θα εχεις το Street, σιγα σιγα ομως θα μαθεις να χρησιμοποιεις τον ηχο της εξατμισης για να διχνεις στους οδηγους Ι.Χ. τις διαθεσεις σου! :mrgreen
Το καθετο στενο παρκαρισμα αναμεσα απο 2 παρκαρισμενα αμαξια ή αναμεσα απο μπαρες για σταθμευση μοτο θα ειναι σχεδον αδυνατο να το βαλεις "με την πρωτη" χωρις να κανεις κανα 2 μπρος-πισω και συνηθως θα το πλασσαρεις με οπισθεν. Αργοτερα βεβαια ,οταν θα καταλαβεις πως οδηγοντας Triumph δεν πρεπει να αφηνεις ανεκμεταλευτο ουτε 1cm ασφαλτου , θα το παρκαρεις με την πρωτη!
Οσο για το καλοκαιρι μεσα στη πολη... ελπιζω να εχεις γερα @ρχ*δι@ (βλεπε viewtopic.php?f=3&t=1125&start=15 ) γιατι περυσι ειχαμε κλαμματα απο μερικους... :whistle

Και αμα εισαι αναψε-πεταξου-σβησε συνεχεια εντος πολεως σε βλεπω να του βαζεις μανιβελα... γιατι με την μιζα δεν το βλεπω να παιρνει :lol1
Γενικα η Triumph εχει την ταση να σκληραγωγει τους κατοχους της!

-Cheers !
================================================================================================
Εικόνα
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3

Δημοσίευσηαπό EndurasST3 » 09 Απρ 2010, 14:46

Αρη αυτο που λες θα ειναι οντως ενα θεμα αφου μεχρι τωρα με το κατσικι μου περναω πανω απο καθρεπτες σκαλια, πεζοδρομια κλπ κλπ. Ειναι αλλης φιλοσοφιας μοτοσυκλετα.
EndurasST3
Newbie
Progress to next rank:
4%

Μοτοσυκλέτα: Θελω μια Street Triple 3

Advertisement
Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες