Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Κιβώτιο Sprint 1050 ST

Συζητάμε για τα διάφορα μοντέλα της Triumph

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Κιβώτιο Sprint 1050 ST

Δημοσίευσηαπό doohan » 12 Απρ 2011, 14:51

.....
Τελευταία επεξεργασία από doohan και 19 Μάιος 2011, 16:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: KTM-RC8
Όνομα: Μάγειρος

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 12 Απρ 2011, 15:42

vassat έγραψε: Τοποθετήθηκαν τακάκια EBC HH τα οποία και δεν μου πολυαρέσουν γιατί η μανέττα έγινε ακαριαία. Σε δύο χιλιοστά διαδρομής κοκαλώνει και καλά όταν η ποιότητα της ασφάλτου είναι άνω του μετρίου, στις σπάνιες φορές που δεν είναι "μπαίνει" το ABS και μ@μιέτ@ι...προτιμώ τα απλά (τα οποία βέβαια δύσκολα φτάνουν τα 15000χλμ).

/ ΒΣ

Εγώ φοράω ΗΗ μπροαστά και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και τα μαμίσια μεταλλικά είναι. Περίεργα μου φαίνονται ΟΛΑ αυτά που γράφεις. Βέβαια έχει να κάνει με τα γούστα και τα δάχτυλα του καθενός. Αλλά, από περιέργεια:
1. Εχεις την τρόπα την 14άρα τη μαμίσια ή έχεις κάνει την αλλαγή με την 5/8?
2. Εχεις κάνει τίποτα για τα σφουγγαροέμβολα ή τα έχεις 'συνηθίσει'?
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό vassat » 12 Απρ 2011, 19:51

Sprinter έγραψε:
vassat έγραψε: Τοποθετήθηκαν τακάκια EBC HH τα οποία και δεν μου πολυαρέσουν γιατί η μανέττα έγινε ακαριαία. Σε δύο χιλιοστά διαδρομής κοκαλώνει και καλά όταν η ποιότητα της ασφάλτου είναι άνω του μετρίου, στις σπάνιες φορές που δεν είναι "μπαίνει" το ABS και μ@μιέτ@ι...προτιμώ τα απλά (τα οποία βέβαια δύσκολα φτάνουν τα 15000χλμ).

/ ΒΣ

Εγώ φοράω ΗΗ μπροαστά και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και τα μαμίσια μεταλλικά είναι. Περίεργα μου φαίνονται ΟΛΑ αυτά που γράφεις. Βέβαια έχει να κάνει με τα γούστα και τα δάχτυλα του καθενός. Αλλά, από περιέργεια:
1. Εχεις την τρόπα την 14άρα τη μαμίσια ή έχεις κάνει την αλλαγή με την 5/8?
2. Εχεις κάνει τίποτα για τα σφουγγαροέμβολα ή τα έχεις 'συνηθίσει'?

Δεν είναι άσχημη ιδέα να το οδηγήσεις να με πεις, αν γίνεται/θες, πμ.
Να πω ότι πλέον δεν είναι τόσο ακαριαία όσο αρχικά, αλλά και πάλι το 'δάγκωμα' τους είναι πολύ απότομο για τα γούστα μου.
1. Μάλλον την 5/8, δεν είναι η μαμίσια είναι κάποια καλύτερη.
2. Όχι ακόμα, έχω παραγγείλει τα ντεϊτονένια, δεν έχουν τοποθετηθεί.

@Doohan: καινούργιο.
/ ΒΣ
Τελευταία επεξεργασία από vassat και 12 Απρ 2011, 19:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vassat
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Sprint ST 1050
Όνομα: Βασίλης

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 12 Απρ 2011, 19:54

Τότε πιθανότατα να σου φταίει και η ασάφεια και το 'unpredictability' που δημιουργούν τα κωλοέμβολα. 'δε πιάνω δε πιάνω έπιασα'....
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό doohan » 12 Απρ 2011, 20:08

......
Τελευταία επεξεργασία από doohan και 19 Μάιος 2011, 16:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: KTM-RC8
Όνομα: Μάγειρος

Δημοσίευσηαπό vassat » 12 Απρ 2011, 21:22

doohan έγραψε:Καινουργιο και να χανει ρυθμισεις ακουγεται πολυ καπως!!

Ισως δεν ειναι ρυθμισμενο σωστα.....Καλο ειναι να πας σε εναν αμορτισερα και να στο μετρησει και να το φερει στα μετρα σου και το βαρος σου!!Επισης οχι μονο πισω αλλα και μπροστα...Εχεις μπροστα ακομα τα μαμα ελατηρια και λαδια?Εχεις κατι αλλο εκτος απο την ιδια εταιρια που εχεις και πισω?

Μπροστά έχω ελατήρια/λάδια/συνιστώμενη ρύθμιση, από την ίδια εταιρεία και είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Περισσότερα εδώ : http://www.forumtriumph.gr/topic2255.html
Είναι εύκολο καμία πρόταση για 'αμορτισερά' έστω και με πμ; ΄
/ ΒΣ
Άβαταρ μέλους
vassat
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Sprint ST 1050
Όνομα: Βασίλης

Advertisement
Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες