Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Πώληση Tiger στο εξωτερικό

Συζητήσεις γύρω από τη μεγάλη μας αγάπη και ό,τι άλλο μας κάνει κέφι!

Moderator: dimchrist

Forum rules
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Πώληση Tiger στο εξωτερικό

Postby Genesis » 03 Mar 2013, 18:27

Μου εχει στειλει ενας απο Αγγλία και ενδιαφέρεται να αγοράσει τη μηχανη. Μου ειπε οτι θα με πληρωσει μεσω PayPal και οτι θα αναλαμβανε αυτος τα μεταφορικά. Ξέρει κανείς τι διαδικασια πρεπει να κανω για να την μεταβιβασω στο ονομα του στην Αγγλία και να την διαγράψω απο το ονομα μου; μέσω υπουργείου;
Image
Genesis
Συντονιστής ενότητας αγγελιών

Motorcycle: Triumph Tiger 1050
Name: Γιάννης

Re: Πώληση Tiger στο εξωτερικό

Postby NikosV » 03 Mar 2013, 19:28

s_mduck wrote:Μου εχει στειλει ενας απο Αγγλία και ενδιαφέρεται να αγοράσει τη μηχανη. Μου ειπε οτι θα με πληρωσει μεσω PayPal και οτι θα αναλαμβανε αυτος τα μεταφορικά. Ξέρει κανείς τι διαδικασια πρεπει να κανω για να την μεταβιβασω στο ονομα του στην Αγγλία και να την διαγράψω απο το ονομα μου; μέσω υπουργείου;

χωρις να ειμαι συγουρος ..
εχω ξανακουσει για αυτη την ιστορια απο πολλους και λενε οτι ειναι μουφα
οποτε προσοχη σε οτι και αν κανεις .. :yessir:
Image Image
    http://mototriumphhellas.blogspot.com/
NikosV
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph Tiger 1050 ABS Black

Postby Tigris3 » 03 Mar 2013, 19:29

Πρόσεχε πάρα πολύ για περίπτωση απάτης. Προσωπικά δεν θα προχωρούσα σε τέτοια συναλλαγή (και ας είναι μέσω paypal). Άσε που δεν νομίζω οι Άγγλοι να έχουν δυσκολία να βρουν μεταχειρισμένο Tiger να αγοράσουν στη χώρα τους, και να ψάχνουν αλλού και ειδικά από Ελλάδα.
Image
Tigris3
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Tiger 1050
Name: Νίκος

Postby Genesis » 03 Mar 2013, 19:39

Λεει ότι θα μ στείλει τα χρηματα κατευθείαν μεσω PayPal μόλις του στείλω τα στοιχεία του paypal και μετά από θα επικοινωνησει με την μεταφορικη του απλα δεν ξερω εγω τι κανω με την αδεια κυκλοφοριας!
Image
Genesis

Postby Genesis » 03 Mar 2013, 20:08

Ακυρο τελικα ειναι απατη εβαλα το μαιλ του στο google και απο αλλο site λενε ο ειναι απατεώνας! Ειπα και εγω! Σας παραθετω το μαιλ του μην την πατησει και κανενας αλλος! [email protected]
Image
Genesis

Postby dimchrist » 03 Mar 2013, 22:39

Πρέπει να προσέχουμε τέτοιου είδους συναλλαγές. Έχουν συμβεί αρκετές απαταιωνιές και το car.gr έχει ενημερώσει ανάλογα:
http://www.car.gr/information/simboulos/
Image
Triple Way
dimchrist
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Husqvarna TE 250 - Daytona 675
Name: Παγκόσμιος © jimdom

Postby teocon1 » 04 Jul 2013, 14:10

Καλησπέρα και απο μένα! Χθες έλαβα μήνυμα στο κινητο απο κάποιον τύπο απο το Λονδίνο ότι και καλα θέλει να αγοράσει τη μηχανη μου. Street triple. Ο τύπος ειναι ο ίδιος που αναφέρθηκε και πιο πάνω. Patrick Darren και το email το ίδιο με το προαναφερόμενο. Μου είπε ακριβώς τα ίδια πράγματα! Πληρωμή μέσω PayPal και θα στείλει κάποιον να κάνει τη μεταβίβαση και να πάρει τη μηχανη. Μου έκανε εντύπωση το τόσο ενδιαφέρον, λες και στο Λονδίνο δεν έχουν μηχανάκια τέτοια, μου έκανε εντύπωση ότι μου έστελνε δυο και τρεις φορές το ίδιο μήνυμα οταν του έλεγα κάτι, και googlάρα το email του και με παρέπεμψε στο συγκεκριμένο post. Μπήκα σήμερα μόνο για να ενημερώσω και γω να αποφευχθούν οι απάτες απο τους επιτήδειους. αγοραπωλησίες μόνο Ελλάδα! Λέω και γω χωρίς να το δει θέλει να το αγοράσει; Προσοχή!!
Ευχαριστω!
teocon1
Newbie
Progress to next rank:
8%

Motorcycle: Street triple

Postby xaotikos » 05 Jul 2013, 00:47

Και εμενα μου ειχε ερθει απο βουλγαρια μερια
xaotikos
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: KTM SMT990