Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: memis στις 23/04/2012 10 μμ.

Έτσι προς ενημέρωση: Ο τίγρης δεν εχει δακρύσει μεχρι στιγμής καθόλου - ύστερα και από Κυριακάτικη βόλτα με ανάβαση διαδρομής και ο κινητήρας να δουλέυει σχεδόν στα κόκκινα...!!!

Για όσους έχουν παρακολουθήσει το topic από την αρχή, αναφέρω ότι δεν αποκλείεται να μου την είχε κάνει ο τύπος στο service και απλος να μου είχε λερώσει το κινητήρα κατά την αλλαγή λαδιών και εμένα να μου φαινόταν σαν διαρροή...

Η παρακολούθηση συνεχείζεται και θα σας έχω ενήμερους για οποιαδήποτε εξέλιξη...

Καλές καβάλες με τα τιγράκια...!!!

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 24/04/2012 12:21 πμ.

Ρε Γιαννάκη δεν παίζεσαι με τίποτα

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: petros1479 στις 24/04/2012 11:03 πμ.

john doufexis"
petros1479"
Τι να κανουμε ρε παιδια πηραμε και εμεις μια παλιομηχανη για να παιδευομαστε! Βασικα δεν το ψαξαμε ουτε τεστ ραιντ καναμε, ουτε ρωτησαμε κανεναν, ουτε τιποτα, ειδαμε μια μηχανη ανεβηκαμε απανου και εφυγαμε μαλιστα στη αρχη νομιζα οτι ειναι παπια και τσι πεταγα καρφωτες τσι ταχυτητες, ουτε και εχουμε ξανακαβαλησει ποτε μηχανη στη ζωη μας! με κατι γιαμαχα μειτ τι βγαζαμε και με κατι μπι εμ εξ!!!!!! οποτε το πηρα αλλα ουλα και ουλα παρα που το πηρα τωρα εχω παραπονα και βγαζουν και οι φλατζες ενα υγρο, και τα μπατζακια μου εχουν πιασει φωτια, και κατι για κατι χαρτες επρεπε να του αλλαξω, και απ ντειτ να του κανω και τα σταντ πεφτανε στο δρομο, και αργο σαν τρικυκλο ειναι, και ιδιο με μπεεεεε μβε ειναι και τιγρης δεν ειναι γιατι αν ηταν θα επρεπε να ειναι 1050 και εγω να μη φοραω κρανος και να αναβω και τσιγαρο και γενικα απο οτι σκεφτομαι θα το πεταξω και θα παρω ποδηλατο παλι... "



ττα προβληματα του 800 ειναι τοσα πολλα αν μου επιτρεπεις παααααμπολα, να τα πουμε αλλη μια ?
αυτα τα λιγα, οποιος θελει προσθετει οτι παρελειψα.... "


Εγω θα ηθελα να προσθεσω οτι γραφει tiger στο ντεποζιτο και ειναι ολοιδιο το BMW, αφου προχθες πηρα το BMW του γειτονα!
HIGHWAY TO HELL.

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: john doufexis στις 24/04/2012 11:11 πμ.

[quote="petros1479":1egw2za9]
john doufexis"
petros1479"
Τι να κανουμε ρε παιδια πηραμε και εμεις μια παλιομηχανη για να παιδευομαστε! Βασικα δεν το ψαξαμε ουτε τεστ ραιντ καναμε, ουτε ρωτησαμε κανεναν, ουτε τιποτα, ειδαμε μια μηχανη ανεβηκαμε απανου και εφυγαμε μαλιστα στη αρχη νομιζα οτι ειναι παπια και τσι πεταγα καρφωτες τσι ταχυτητες, ουτε και εχουμε ξανακαβαλησει ποτε μηχανη στη ζωη μας! με κατι γιαμαχα μειτ τι βγαζαμε και με κατι μπι εμ εξ!!!!!! οποτε το πηρα αλλα ουλα και ουλα παρα που το πηρα τωρα εχω παραπονα και βγαζουν και οι φλατζες ενα υγρο, και τα μπατζακια μου εχουν πιασει φωτια, και κατι για κατι χαρτες επρεπε να του αλλαξω, και απ ντειτ να του κανω και τα σταντ πεφτανε στο δρομο, και αργο σαν τρικυκλο ειναι, και ιδιο με μπεεεεε μβε ειναι και τιγρης δεν ειναι γιατι αν ηταν θα επρεπε να ειναι 1050 και εγω να μη φοραω κρανος και να αναβω και τσιγαρο και γενικα απο οτι σκεφτομαι θα το πεταξω και θα παρω ποδηλατο παλι... "



ττα προβληματα του 800 ειναι τοσα πολλα αν μου επιτρεπεις παααααμπολα, να τα πουμε αλλη μια ?
αυτα τα λιγα, οποιος θελει προσθετει οτι παρελειψα.... "


Εγω θα ηθελα να προσθεσω οτι γραφει tiger στο ντεποζιτο και ειναι ολοιδιο το BMW, αφου προχθες πηρα το BMW του γειτονα!

[/quote:1egw2za9]


παρελειψα τα παρακατω κ να με συχωρνατε γι αυτο

1. γραφει tiger στο ντεποζιτο
2. τα καλαμια μπροστα ειναι σαν τα ποδια του Rivaldo
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: PTiger800 στις 24/04/2012 12:56 μμ.

memis"Ο τίγρης δεν εχει δακρύσει μεχρι στιγμής καθόλου"


Ελπίζω να ξεμπέρδεψες, γιατί όσο δακρύζει ο Τίγρης δακρύζεις και εσύ μου φαίνεται...

Και στο γενικότερο ιλαρό κλίμα που συνοδεύει το topic του memis (sorry για τις καγκουρίλες), έχω να προσθέσω στα μειονεκτήματα ότι το μηχανάκι βγάζει πολλή ζέστη το καλοκαίρι και λίγη το χειμώνα...
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: nfot στις 24/04/2012 6:47 μμ.

PTiger800"... έχω να προσθέσω στα μειονεκτήματα ότι το μηχανάκι βγάζει πολλή ζέστη το καλοκαίρι και λίγη το χειμώνα..."


Daytona εχεις δοκιμασει;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: HelenKoR στις 24/04/2012 7:37 μμ.

nf"
PTiger800"... έχω να προσθέσω στα μειονεκτήματα ότι το μηχανάκι βγάζει πολλή ζέστη το καλοκαίρι και λίγη το χειμώνα..."


Daytona εχεις δοκιμασει; "


Μα γιατί; Την ζέστη του το χειμώνα την βρίσκω ικανοποιητική.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: epistimon στις 24/04/2012 8:44 μμ.

δοκιμασε να αλλαξεις τα παραφλου γιατι αυτα της εταιριας ειναι αχρηστα.οχι οτι μετα δεν θα βγαζει ζεστη η μηχανη αλλα θα εχει αισθητη διαφορα απο πριν.

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: memis στις 24/04/2012 10:52 μμ.

Ρε παίδες...ότι θα έπερνε τέτοια τροπή το topic που ανοιξα ΟΥΤΕ που το περίμενα....!!!

Και κάποιος να είναι έτοιμος να αγοράσει TIGER 800, μια που το σκέφτηκε και μια που το ξέχασε...!!!

Θα βλέπει τιγρη στο δρόμο και ούτε να το κοιτάξει δεν θα γυρνάει... Γιατί μωρέ ??? Μην τους κόβεται τα όνειρα.. Σκεφτείτε ότι μας διαβάζουν και κόσμος που τα πιστεύει όλα τα παραπάνω.

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/04/2012 11:08 μμ.

Εσείς με τα 800αρια να το σκεφτεστε αυτό που είστε τρομεροι ψείρες και όλο νομιζετε οτι κατι φταίει στο μηχανάκι σας...

Που να κανετε και χιλιόμετρα κιόλας...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: epistimon στις 24/04/2012 11:16 μμ.

+1050

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: galileos στις 25/04/2012 9:25 πμ.

Cpt. Haddock"

Που να κανετε και χιλιόμετρα κιόλας..."


Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: john doufexis στις 25/04/2012 9:49 πμ.

Cpt. Haddock"Εσείς με τα 800αρια να το σκεφτεστε αυτό που είστε τρομεροι ψείρες και όλο νομιζετε οτι κατι φταίει στο μηχανάκι σας...

Που να κανετε και χιλιόμετρα κιόλας..."


08/09/11-24/04/12 = 19322 χλμ δεν τα λες κ λιγα νομιζω ? χωρις να εχει κανει κιχ το μηχανακι, ουτε καν για το ρελαντι !!!

οσο για το ψειρες πριν καν βγει το μηχανακι αυτο σε παμπολα ποστ διαβαζαμε για τισ ασθενειες, καμωματα του 1050 οπως επισης τις επιστημονικες αναλυσεις, συμβουλες για τα παντα (πλαισια,μηχανες,τροπο οδηγησης κλπ κλπ)

οσο για το που να κανατε κ χλμ, σιγα ρε μεγιστε αναβατη εσυ δλδ ακομα κ το σαλονι τουαλετα με το 1050 το κανεις? δν το σβηνεις ποτε το μηχανακι ? σε παρακαλω δλδ, κατανταει λιγο κουραστικο το ολο υφος ξερολιασης απο μερος σου σε ολα τα ποστ, κ εγω στα καραβια μηχανικος ειμαι απο 15 εχω μηχανακι κ οδηγω....αλλα κιχ ο καθενας εχει τη δικη του κολοτρυπιδα (αποψη) εσυ αδελφακι μου ομως ξεπερνας καθε οριο

συγνωμη για το προσωπικο κ καπως επιθετικο υφος, αλλα καποια στιγμη τα ασφαλιστικα σκανεεεεεεεε.......

με καθε σεβασμο ενας ταπεινος αναβατης με 800
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: petros1479 στις 25/04/2012 10:12 πμ.

john doufexis"
Cpt. Haddock"Εσείς με τα 800αρια να το σκεφτεστε αυτό που είστε τρομεροι ψείρες και όλο νομιζετε οτι κατι φταίει στο μηχανάκι σας...

Που να κανετε και χιλιόμετρα κιόλας..."


08/09/11-24/04/12 = 19322 χλμ δεν τα λες κ λιγα νομιζω ? χωρις να εχει κανει κιχ το μηχανακι, ουτε καν για το ρελαντι !!!

οσο για το ψειρες πριν καν βγει το μηχανακι αυτο σε παμπολα ποστ διαβαζαμε για τισ ασθενειες, καμωματα του 1050 οπως επισης τις επιστημονικες αναλυσεις, συμβουλες για τα παντα (πλαισια,μηχανες,τροπο οδηγησης κλπ κλπ)

οσο για το που να κανατε κ χλμ, σιγα ρε μεγιστε αναβατη εσυ δλδ ακομα κ το σαλονι τουαλετα με το 1050 το κανεις? δν το σβηνεις ποτε το μηχανακι ? σε παρακαλω δλδ, κατανταει λιγο κουραστικο το ολο υφος ξερολιασης απο μερος σου σε ολα τα ποστ, κ εγω στα καραβια μηχανικος ειμαι απο 15 εχω μηχανακι κ οδηγω....αλλα κιχ ο καθενας εχει τη δικη του κολοτρυπιδα (αποψη) εσυ αδελφακι μου ομως ξεπερνας καθε οριο

συγνωμη για το προσωπικο κ καπως επιθετικο υφος, αλλα καποια στιγμη τα ασφαλιστικα σκανεεεεεεεε.......

με καθε σεβασμο ενας ταπεινος αναβατης με 800"

ωρε! Μη τσακωνεστε ο καθενας κα@λωνει με το μηχανακι του και το ευχαριστιετε! Αρκει να μην τον ταλαιπωρει και να μην τον παιδευει! πλακα κανουμε οποτε χαλαρωστε! Ο χρονος θα δειξει για το 800 εμεις του κανουμε το test ride και μεχρι τωρα τα παει περιφημα και υπεροχα δεν ειναι και καμια μηχανη που εχει βγει στην παραγωγη καμια πενηνταρια χρονια!! Γι αυτο ησυχια μη σας πεταξω το μαρσπιε στο κεφαλι και δεν ξεκολαει και απ το πλαισιο κιολας!!!!!!
HIGHWAY TO HELL.

Re: Πιθανη διαρροή λαδιού σε Tiger 800  

  Από: PTiger800 στις 25/04/2012 5:02 μμ.

memis"Θα βλέπει τιγρη στο δρόμο και ούτε να το κοιτάξει δεν θα γυρνάει... Γιατί μωρέ ??? Μην τους κόβεται τα όνειρα.. Σκεφτείτε ότι μας διαβάζουν και κόσμος που τα πιστεύει όλα τα παραπάνω."


ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ!
Και ναι να μη γυρνάτε να μας κοιτάτε γιατί ματιαζόμεθα και εύκολα.

epistimon"δοκιμασε να αλλαξεις τα παραφλου γιατι αυτα της εταιριας ειναι αχρηστα.οχι οτι μετα δεν θα βγαζει ζεστη η μηχανη αλλα θα εχει αισθητη διαφορα απο πριν."


Ρε παιδιά, χούμορ κάνουμε. Άστο να ζεστάνει το μηχανάκι. Μηχανή εσωτερικής καυσης είναι δεν είναι aircondition.

Όποιος λοιπόν προβληματίστηκε με τις παραπάνω καγκουρίλες, να μην πάρει 800. Να φύγει από δω να πάει αλλού.
Να πάρει ένα Χόνδα να κάνει τη δουλειά του.
Άντε πια. Να πάρουν όλοι 800 δηλαδή, να γίνουμε σαν τα V-STROM. Που ψάχνεις ποιό είναι το δικό σου και καβαλάς κατά λάθος του αλλουνούνε τόσα πουχουνε γίνει. Αϊ σιχτήρ πια.

Μιμάκο, μάλλον κάποια ψιλομαλακία ήταν το προβληματάκι με τα λάδια του Τίγρη σου. Ίσως να πάτησες και τίποτα στο δρόμο και να πετάχτηκαν εκεί που λές. Παρακολούθα το λίγο ακόμα και μετά ξέχνα το και ευχαριστήσου το μηχανάκι σου.
Και μη σκας με τις πλακίτσες που κάνουμε...
Όσοι θέλουν να πάρουν το 800 ξέρουν ότι το θέλουν και θα το πάρουν.
Μόνη εξαίρεση είναι ο doufe που το πήρε και τώρα ντρέπεται
...metal under tension, begging you to touch and go...