Triumph Adventure 1200

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: Sprinter στις 24/10/2011 5:56 μμ.

Φαντάζομαι όμως πως ένας νέος Τίγρης ανανεωμένος με τον 1200 θα ήταν μια χαρά ανταγωνιστικός με μουλτιστράντες και το Χόντα το πως το λένε το V4 ώς ψηλό σπορτίφ στρητ, γιατί αυτό το explorer είναι άλλη κατηγορία, όσο και να τα μπερδεύει ο πακετάνιος.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: bonnie στις 24/10/2011 7:09 μμ.

http://www.triumphmotorcycles.com/trium ... new-models






στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: TZANNSPY στις 24/10/2011 8:54 μμ.

Εγώ, για αυτό που είναι - μεγάλο μαστόδοντο - το βρίσκω αρκετά όμορφο...
Ίσως βέβαια φταίει που μοιάζει με το 800-άρι μου
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: NikosV στις 24/10/2011 10 μμ.

http://www.youtube.com/watch?v=mktOtSoYo28&feature=related

http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: psilo_paidi στις 24/10/2011 10:02 μμ.

μονο και μονο που βλεπω την αθλια εξατμιση-αντιγραφη απο σουπερ τενεκε ....
Γαμ* το αγοραστικο κοινό μου μεσα και τη νεα ταση
Αυτο το βλαχοτζιες τα φταιει ολα

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: guraki στις 24/10/2011 11:01 μμ.

Το μηχανακι ειναι οντως κουκλα εμφανισιακα...εγω με την κατηγορια του διαφωνω προσωπικα!Εχω βαρεθει το adventure και καλα λανσαρισμα!Θελω ασφαλτινο με καλες αναρτησεις ακτινικα φρενα κλπ κλπ να δουμε μετα τι ρολο βαραει το μουλτι...

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: nfot στις 25/10/2011 12:21 πμ.

psilo_paidi"μονο και μονο που βλεπω την αθλια εξατμιση-αντιγραφη απο σουπερ τενεκε ....
Γαμ* το αγοραστικο κοινό μου μεσα και τη νεα ταση
Αυτο το βλαχοτζιες τα φταιει ολα"


Πες τα χρυσοστομε.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: Sprinter στις 25/10/2011 6:27 πμ.

Ο κινητήρας λέει πως είναι >1200cc. Να κάνω μια υπόθεση βλέποντας και τη φωτό που δείχνει ψηλός και ξέροντας και την εφαρμογή και να πω πως θα έχει σχετικά μεγάλη διαδρομή (αλα 800) και πως μπορεί να δούμε κάποια παραλλαγή του σε κάπως λιγότερα κυβικά (ας πούμε 1000τόσα) πιο εύστροφο και πιο σπορτίφ για περισσότερο δρομίσιες εφαρμογές?

Δηλ. το αντίθετο από αυτό που έγινε με τον 675 -> 800 ?

Παρακινδυνευμένη αλλά θα την κάνω. Αυτό βέβαια συνεπάγεται πως η Τ θα έχει 4 καινούργιους κινητήρες αντί 3 που υποθέταμε (2 βασικούς χ 2 παραλλαγες)
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: gpal στις 25/10/2011 9:01 πμ.

Παρατηρήσατε φίλοι μου ότι όλες οι φωτογραφίες είναι από τη δεξιά μεριά και έτσι φαίνεται μόνο η εξάτμιση, αποκρύπτοντας επιμελώς το διαφορικό;
Τι θέλουν να κρύψουν, ούτως ή άλλως η μηχανή είναι έτοιμη.
Επίσης έχω περιέργεια να δω τι συμπεριφορά θα έχει σε χωμάτινες διαδρομές με κατάλληλα λάστιχα βέβαια. Ο 19ρης τροχός μπροστά είναι στα υπέρ, αρκεί και οι πρώτες 2 σχέσεις στο κιβώτιο να είναι κοντές.

Θα δούμε

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: Native στις 25/10/2011 2:07 μμ.

Ετοιμαστείτε πάντως να ξενερώσετε με το ride-by-wire σύστημα...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: Sprinter στις 25/10/2011 3:58 μμ.

Για να ξενερώσουμε, πρέπει να την αγοράσουμε, για να την αγοράσουμε πρέπει να έχουμε λεφτά. Δε κινδυνεύουμε λοιπόν!

Σοβαρά πάντως, ολα τα μηχανάκια με RbW θα είναι στο μέλλον, και όπως όλα τα συστήματα έτσι και αυτό θα βελτιώνεται συνεχώς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: Native στις 25/10/2011 4:57 μμ.

Ελπίζω να το βελτιώσουν γιατι και το δικό μου ξενέρα είναι...αντιδρά καθυστερημένα και βάση δικής του βούλησης...

Ετσι μου ρχεται να κλέψω καμια καλωδιώση-γκαζιερα απο 1198...μαζι με τον εγκέφαλο φυσικά
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: johnygalan στις 25/10/2011 5:55 μμ.

guraki"Με 17αρες ζαντες θα το βγαλει...???Εμενα αυτο με νοιαζει!Απο adventure εχει πηξει η αγορα!"

+1050

Πέρα από τη πλάκα το 1050 πιστεύω μπορεί να κάνει τα πάντα ταξίδι-TrackDay-πόλη, αυτό σίγουρα είναι
πιο ταξιδιάρικο και πιο βαρύτερο, εμένα όμως αυτή η κατηγορία δεν με ενθουσιάζει.

Πάντως όμορφο είναι!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: mixalakis στις 25/10/2011 7:24 μμ.

Εμένα νομίζω ότι θα μου ταιριάζει τέλεια αυτό το μηχανάκι. Αρκεί φυσικά να το δούμε από κοντά γιατί έτσι νόμιζα και για το 800σάρι, αλλά τελικά δεν.

Re: Triumph Adventure 1200  

  Από: Cpt. Haddock στις 25/10/2011 8:27 μμ.

Παντως εαν βγει Street 1200αρι (Tiger ή οπως αλλιως θα λέγεται), να το περιμενετε απο τελος του 2012 με δεδομένο οτι υπάρχει ήδη το 1050 του 2012. Για το τελευταιο, έτσι οπως βγηκε με κανει να πιστεύω οτι μπορει να 'ναι και το τελος του οπως το ξέρουμε.

Για το explorer τωρα, περιμενω να ερθει να το οδηγησω (εαν το φτανω )
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."