Ανάκληση Tiger 800 & 800xc

Re: Ανάκληση Tiger 800 & 800xc  

  Από: Panos69 στις 14/06/2012 9:49 πμ.

Το κεντρικό σταντ αλλάζεται ολόκληρο.

Μία διαφορά που πρόσεξα ανάμεσα στο παλιό και στο νέο κεντρικό σταντ είναι οι δύο βάσεις με τα λαστιχένια στοπ για να μην βρίσκει στο ψαλίδι.

Re: Ανάκληση Tiger 800 & 800xc  

  Από: Σπυριδων στις 14/06/2012 3:14 μμ.

CK1"
Σπυριδων"Πριν μια εβδομαδα τσεκαρα το 800 και ημουν μεσα στα νουμερα ανακλησης του ελατηριου του λεβιε ταχυτητας.Σημερα εγινε η αντικατασταση και παραλληλα μου εβαλαν ενα καινουργιο χαρτη που εχει βγει προσφατα.Με τον χαρτη δεν καταλαβα ακομα καμμια διαφορα.Εβαλα και το κεντρικο σταντ για αντικατασταση γιατι δεν εχει φρενο και κοπαναει.Τσεκαρετε τα μηχανακια σας,γιατι ειναι κριμα να τα πληρωσετε τα ανταλακτικα εκτος εγγυησης."


Τί εννοείς δεν έχει φρένο το σταντ? Άλλαξες το σταντ?"

Δεν το εχω αλλαξει ακομα.Θα το φερουν την αλλη εβδομαδα.Τωρα οταν εχω το tiger στο πλαινο σταντ η αλυσιδα ακουμπαει πανω στο κεντρικο σταντ και με εκνευριζει αφανταστα να το βλεπω.

Re: Ανάκληση Tiger 800 & 800xc  

  Από: Visk στις 31/08/2012 11:37 πμ.

Προχθες εβαλα και το κεντρικο σταντ και επιτελους ηρεμησα απο χτιπηματα στο ψαλιδι, το ελατηριο του σασμαν το εχω αλλαξει εδω και 2 βδομαδες αλλα δεν ενιωσα καμια διαφορα, απλα το προηγουμενο ηταν πιο σκληρο υληκο και εσπαγε...
οσο για το σταντ κλασεισ ανωτερο. Αντε να δουμε τι αλλες ανακλησεις θα εχουμε, (που θα εχουμε!!!!) γιατι απο οτι διαβαζω και σε ξενα φορουμ ειναι πολλα τα 800αρια που υποφερουν απο ασταθεια ρελαντι (οπως και εγω) αλλα και απο κραδασμους/μεταλικο χτυπημα στο τιμονι (μαλλον για ρουλεμαν προκειται)
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?