Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013

Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: Ecobill στις 19/08/2013 8:20 μμ.

Μιας και τελειώνουν οι διακοπές σιγά σιγά... αρχίζουμε να κάνουμε τις ετοιμασίες για τις επόμενες εκδηλώσεις του forum.

Mία από αυτές είναι και η Πανελλήνια συνάντηση μας ...

Βλέποντας που έχει γίνει τα προηγούμενα χρόνια και για να μην ..επαναληφθούμε, τα μέρη που δεν έχουμε κάνει κάποια πανελλήνια συνάντηση, είναι η Πελλοπόνησος και η Βόρεια Ελλάδα με την Θράκη...

Σαν ...Νότιος θα με βόλευε να γίνει στην Πελλοπόνησο αλλά βε γμτ, εκεί πάμε όποτε θέλουμε....

Μήπως εφέτος να προτιμήσουμε τα..Βόρεια??
Να ανασυνταχθούν τα εκεί αδέλφια μας και να βρεθούμε??

Εξάλλου υπάρχουν 2 επιχειρήματα: 1) Δύσκολα πάμε οι Νότιοι προς τα πάνω οπότε είναι ευκαιρία και 2) το πρόσθετο κόστος από τις βενζίνες λόγω της απόστασης μπορούμε να το εξοικονομίσουμε από τις φθηνές τιμές που μπορούμε να πετύχουμε στο ξενοδοχείο αλλά και στο φαγητό, μιας και η επαρχία (χωρίς παρεξήγηση) είναι πιο φθηνή...

Λοιπόν τι λέτε??

Κάπου Καβάλα ή Ξάνθη??? ή μήπως Εδεσσα??

Και για πότε??? Το 3ήμερο της 28ης που θα το διακυνδινεύσουμε να έχει αρχίσει το κρύο ή 4 με 6 του Οκτώβρη??

Για γράψτε την γνώμη σας


ΥΓ
1)Δεν θα σας έχω εξοντωτικό tour πρόγραμμα όπως πέρσι ...

2) Ολα με δημοκρατικές διαδικασίες

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: green-675 στις 19/08/2013 10:02 μμ.

νομιζω αρχες οκτωβρη ειναι καλη περιοδος .... και Εδεσσα , Ναουσα , καστορια, ειναι καλες περιπτωσεις για εκεινο το σ/κ....4,5,6/10

το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: sotiris στις 19/08/2013 10:23 μμ.

Νομιζω πως αρχες οκτωμβριου ειναι καλυτερα απο ολες τις αποψεις....οσο για τον προορισμο νομιζω πως και τα Γρεβενα ειναι καλα και μετα στην Ξανθη επισης...!!SEE U SOON....!!!!!!!

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: galileos στις 20/08/2013 9:28 πμ.

Η επιλογή της Β. Ελλάδος για προορισμό είναι αρκετά καλός αλλά δεν θα πρέπει να είναι πέρα από Θεσσαλονίκη καθώς, για τους Νότιους η απόσταση έστω και για να φτάσουν εκεί είναι αρκετά ακριβή σε χιλιόμετρα!

Κατά την γνώμη μου η επιλογή της Νάουσας Ημαθίας ως σημείο συνάντησης & διανυκτέρευσης είναι πολύ καλή, καθώς προσφέρει και πολλές επιλογές για ημερήσιες εκδρομές και δραστηριότητες. Επίσης, ξενοδοχεία και λοιπά καταλύματα υπάρχουν αρκετά και να μην αναφέρω το φαγητό .

Ας προτείνουν και οι Βόρειοι που γνωρίζουν καλύτερα.

Το ΣΚ 4-5-6 είναι αρκετά καλά αλλά και το 11-12-13. Χωρίς πολλά ρίσκα για βροχές ή κρύα. Για 28η δεν προτείνεται γενικώς ενω 18-19-20 τζογάρουμε αρκετά με τον καιρό. Δεν θέλουμε να είμαστε συνέχεια με αδιάβροχα

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: Fragiask στις 20/08/2013 10:10 πμ.

Οι περισσότεροι βλέπω συμφωνούμε για εκείνο το ΣΚ 4-5-6 στο οποίο θα πρότεινα κι εγώ λόγω καιρικών συνθηκών.Για το μέρος τώρα που θα μπορούσε να γίνει θα ήθελα να κάνω άλλη μια πρόταση την Πάργα-Σύβοτα που θα βόλευε και τους Βόρειους λόγω Εγνατίας.Μπορεί και ο καιρός ακόμα να είναι καλός και να κάνουμε και κανα μπανάκι τελευταίο που ξέρετε?

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: green-675 στις 20/08/2013 11:02 πμ.

Fragiask"Οι περισσότεροι βλέπω συμφωνούμε για εκείνο το ΣΚ 4-5-6 στο οποίο θα πρότεινα κι εγώ λόγω καιρικών συνθηκών.Για το μέρος τώρα που θα μπορούσε να γίνει θα ήθελα να κάνω άλλη μια πρόταση την Πάργα-Σύβοτα που θα βόλευε και τους Βόρειους λόγω Εγνατίας.Μπορεί και ο καιρός ακόμα να είναι καλός και να κάνουμε και κανα μπανάκι τελευταίο που ξέρετε? "



καλη η προταση του Κωστα .......
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: Γιωργος στις 20/08/2013 12:28 μμ.

Παιδια και γω πιστευω πως το σκ 4-5-6 ειναι καλυτερη περιοδος για τα βορεια μερη, όσον αφορα την δικη μου περιοχη ξΑΝΘΗ μπορω να οργανωσω πολλά και φθηνα πραγματα(ξενοδοχεια, ταβερνες ,μπαρακια)ωστε να αποσβεσουν οσοι ανεβουν το κοστος των χιλιομετρων, το ενδεχομενο εδεσσας ή καπου εκει γυρω στη θεσσαλονικη παιζει αλλα θα πρεπει να το οργανωσουν λιγο περισσοτερο τα παιδια απο θεσ/νικη. Για να ακουω προτασεις

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: nfot στις 20/08/2013 3:36 μμ.

Ξανθη θελω για προσωπικους λογους, αλλα γενικα πιστευω οτι ειναι πολλααααα τα χιλιομετρα.
Γρεβενα δε μου λενε κατι.
Εδεσσα - Βεροια - Ναουσα προτιμαω.

Για ημερομηνια ενα απο τα δυο πρωτα ΣΚ του Οκτωβρη.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: maddog στις 20/08/2013 6:38 μμ.

Καλησπερα.μιας και χθες τελειωσαν οι διακοπες να ανασυνταχθουμε....Συβωτα σκεφτομαι για τον Σεπτεμβριο αλλα αν το σκεφτομαστε για παννελληνια τοτε αλαζει.για Καστορια ψηνωμαι.αν και δεν θα με χαλουσε κι ο Βολος για να δω σιγουρα και τον Νικο μιας και τον εχω χασει τωρα τελευταια... για Ξανθη ειναι σιγουρα καλη επιλογη αλλα παλι δεν θα γραψουμε χλμ Καβαλα ουτε που το σκεφτομαι την βαριεμαι αφοριτα παντος αδερφια οπου και να παμε καλα θα περασουμε αρκει να βρεθουμε να στριψουμε παρεα και να πιουμε-φαμε παρεα!!!!!οσο για το ποτε no problem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο !!!!!!

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: Ecobill στις 21/08/2013 10 πμ.

maddog"αν και δεν θα με χαλουσε κι ο Βολος "

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: nfot στις 21/08/2013 3:43 μμ.

maddog"....αν και δεν θα με χαλουσε κι ο Βολος για να δω σιγουρα και τον Νικο μιας και τον εχω χασει τωρα τελευταια... :..."


Κι εγω σ'αγαπαω

Ecobill"
maddog"αν και δεν θα με χαλουσε κι ο Βολος "

"


Κι εσενα Βασιλακομου, μη γινεσαι ζουλιαρης
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: kyrkyriakos στις 21/08/2013 7:36 μμ.

Ωραία ,αρχίζω να ετοιμάζομαι.....

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: green-675 στις 21/08/2013 10:07 μμ.

kyrkyriakos"Ωραία ,αρχίζω να ετοιμάζομαι..... "


αντε σιγα σιγα ......
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: tharis στις 22/08/2013 8:33 πμ.

Εμενα μαλλον με βολευει περισσοτερο το 2ο ΣΚ μιας και το πρωτο λογικα θα γινει ο 4ος αγωνας Β. Ελλαδος Enduro
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Προετοιμασίες Πανελλήνιας 2013  

  Από: green-675 στις 23/08/2013 6:10 μμ.

λοιπον αντε ....προορισμος : Λουτρα Αριδαιας .... Π-Σ-Κ 4-5-6/10

αντε σιγα σιγα ......και βολτουλες και λουτρα και απ΄ολα.......
ξενοδοχεια στο κατω Λουτρακι απο 25 ευρω το δικλινο......
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!