Θολός προτζέκτορας

Θολός προτζέκτορας  

  Από: Genesis στις 31/10/2012 μεσάνυχτα

Παρατήρησα ότι ο προτζέκτορας της μεσαίας σκάλας σε σχέση με της μεγάλης είναι πιο θολός και όταν ανάβω το βράδυ τη μεσαία σκάλα δεν βγάζει καθαρό φως βλέπω το μισό περίπου και το υπόλοιπο φως είναι πιο σκοτεινό! Τι να φταίει? Καμιά λάμπα ή ο προτζέκτορας και για τη θολούρα? Τι πρέπει να κάνω?

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: Cpt. Haddock στις 31/10/2012 10:16 πμ.

Εαν εχεις αδυναμη καρδια, να μη ρωτησεις πόσο κανει το ανταλλακτικο...


Ειναι σκονη/βρωμια που μπαινει με τα χρονια. Καθαριζεται πολυ δυσκολα με ενα κατσαβιδι κι ενα πανι στην ακρη, με πενιχρα αποτελεσματα.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: galileos στις 31/10/2012 1:46 μμ.

Τσέκαρε μήπως είναι υγρασία.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: shadow στις 31/10/2012 2:06 μμ.

παιδια παρομοιο προβλημα εχω και εγω στην μεγαλη σκαλα αλλα εχω ξενών και ειναι εδυναμη η λαμπα λετε να φταιει λαμπα η το φαναρι?????????

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: Genesis στις 31/10/2012 2:09 μμ.

Πήγα στον Κοντη για λάδια και του το ειπα και τελικά ειναι ενα φαινομενο που το εχουν παρα πολλα tiger! το εσωτερικο του προτζεκτορα στο ανακλαστικο κατοπτρο εχει φουσκωσει και εχει ξεφλουδισει κ διαλιεται σιγα σιγα και ειναι για καινουριο φαναρι γιατι δεν φτιαχνεται! Το ειδαμε κ σε 2-3 φαναρια το ιδιο προβλημα! Δυστυχως ειναι κινεζικα μου ειπε απο θεμα κατασκευης! Αυτά αν έχει κανένας καμια λύση καλοδεχουμενη ειναι!

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: Cpt. Haddock στις 31/10/2012 2:13 μμ.

Σου ειπε και πόσο κανει το φαναρι?

Που πρέπει να το αλλαξεις ολοκληρο και όχι μονο τον καθρεφτη του προτζεκτορα?

Καθόσουν όταν στο ειπε?
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: shadow στις 31/10/2012 2:31 μμ.

χαχαχα

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 31/10/2012 2:34 μμ.

Άλλαξτε τους προτζέκτορες τους μαμά με κάτι τέτοιο και θα έχετε και τα δύο φανάρια αναμμένα με μικΡή και μεγάλη σκάλα και στα δύο με πολύ μικρότερο κόστος από την αγορά νέου φαναριού.

http://img.lightake.com/image201102/sku_49351_1.JPG
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: shadow στις 31/10/2012 2:38 μμ.

την τιμη την ξέρουμε?

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: Genesis στις 31/10/2012 2:41 μμ.

TRIUMPHAKIAS"Άλλαξτε τους προτζέκτορες τους μαμά με κάτι τέτοιο και θα έχετε και τα δύο φανάρια αναμμένα με μικΡή και μεγάλη σκάλα και στα δύο με πολύ μικρότερο κόστος από την αγορά νέου φαναριού.

http://img.lightake.com/image201102/sku_49351_1.JPG"


Το έχω κάνει μια φορά και βαριέμαι να ανοίγω πάλι φανάρια για να βάλω άλλα! 340€ καινούριο φανάρι! Πολύ οι παθόντες αν δεν το ξέρετε!

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: shadow στις 31/10/2012 2:45 μμ.

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: Genesis στις 31/10/2012 6:26 μμ.

shadow":naughty "


είσαι από τους τυχερούς!

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: shadow στις 01/11/2012 3:11 πμ.

Παιδια πήγα στον σακη είδε το φανάρι μου είπε ότι είναι κάθετο κ μαλλον φταίει η λαμπάδες πήγα σε έναν που βάζει ξένων το κοίταξε και μου λέει ότι είναι το φανάρι ακόμα δεν ξέρω τι ακριβώς είναι θα ξανα πάρω των σακη κ θα δούμε Τι θα πει κ ο σακης

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: Genesis στις 01/11/2012 6:21 πμ.

Νικο δεν συμφερει να γραφεις απο το iphone γραφεις ασυναρτησιες! Δηλ ο σακης σου ειπε φταιει η λαμπα κ ο αλλος οτι φταει το φαναρι;

Re: Θολός προτζέκτορας  

  Από: shadow στις 01/11/2012 1:03 μμ.

Ναι μαλλον λέει φταίει το φανάρι θα μιλήσω κ θα σου πω Γιάννη