ΜΑΖΕΎΩ ΕΥΡΩ ΓΙΑ.....ΤΙ???

ΜΑΖΕΎΩ ΕΥΡΩ ΓΙΑ.....ΤΙ???  

  Από: Dimitris1050 στις 27/08/2012 2:06 μμ.

Καλησπερα σε όλους σας. Ειμαι ο Δημητρης νεος στο forum 28 ετων και εχω κολλησει στα Triumph. Συγκεκριμενα μαζεύω χρηματα απο το 2009 για το street triple αλλα παραδοξως παντα κατι συμβαινει και πρεπει οπωσδηποτε να τα δωσω! (ελεος)? Τελοσπαντων, εχω ξεκινισει να βάζω παλι χρηματα στην ακρη με σκοπο μεχρι του χρονου το καλοκαιρι να ειμαι ετοιμος για την αγορα. Το θεμα ομως ειναι το εξης: εγω πηγαινα ντουγρου για το 675 street triple μεχρι προτεινος και στην πορεια μου εκατσε και το speed 1050 για το οποιο εχω ακουσει οτι βγαζει προβληματα..πολλα προβληματα σασμαν, πιστονια κλπ. Ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα με το συγκεκριμενο η παιζει και σαλτσα στην μέση?? επειτα για το 675 δεν εχω ακουσει κατι το σοβαρό. Τελος να ενημερωσω πως ουσιαστικα τετοιας κατηγοριας μηχανη θα ειναι η πρωτη μου. Στο παρελθον εχω οδηγησει και εχω δανειστει απο παπι μεχρι και 1000. Ποτε ομως δεν είχα. Δώστε μου τα φωτα σας και πειτε μου - εκτος απο το ''οταν μαζεψεις τα χρηματα ξαναμπες'' που να κινηθώ?? Σας ευχαριστώ πολύ- καλως σας βρηκα!

Re: ΜΑΖΕΎΩ ΕΥΡΩ ΓΙΑ.....ΤΙ???  

  Από: tharis στις 27/08/2012 3 μμ.

Γεια σου Δημητρη και καλως ηρθες!!

Speed vs Street vs Daytona υπαρχει πολυ προσφατο θεμα που συζηταμε για αλλον συμφορουμητη οποτε μπορεις να ξεκινησεις διαβαζοντας εκεινο (αν δε το χεις κανει ηδη) αλλα και αλλα παρομοια θεματα του παρελθοντος και αν δε καλυφθεις εδω ειμαστε εμεις..!!

Το 675 ειναι νομιζω το πιο αξιοπιστο μοντελο της Τ αλλα και το Speed δεν εχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα για να σε ανησυχει.. Ο 1050 σαν κινητηρας παρουσιαζε ενα προβλημα με τα πιστονια του κυριως στο Tiger για το οποιο θα βρεις επισης απειρες πληροφοριες στο φορουμ.

Ελπιζω του χρονου να εχεις κι εσυ δικια σου μηχανη και να μη τη βαρεθεις απ το πολυ ψαξιμο!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΜΑΖΕΎΩ ΕΥΡΩ ΓΙΑ.....ΤΙ???  

  Από: Dimitris1050 στις 28/08/2012 4:29 μμ.

haris"Γεια σου Δημητρη και καλως ηρθες!!

Speed vs Street vs Daytona υπαρχει πολυ προσφατο θεμα που συζηταμε για αλλον συμφορουμητη οποτε μπορεις να ξεκινησεις διαβαζοντας εκεινο (αν δε το χεις κανει ηδη) αλλα και αλλα παρομοια θεματα του παρελθοντος και αν δε καλυφθεις εδω ειμαστε εμεις..!!

Το 675 ειναι νομιζω το πιο αξιοπιστο μοντελο της Τ αλλα και το Speed δεν εχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα για να σε ανησυχει.. Ο 1050 σαν κινητηρας παρουσιαζε ενα προβλημα με τα πιστονια του κυριως στο Tiger για το οποιο θα βρεις επισης απειρες πληροφοριες στο φορουμ.

Ελπιζω του χρονου να εχεις κι εσυ δικια σου μηχανη και να μη τη βαρεθεις απ το πολυ ψαξιμο!! "



Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω δεί ακόμα αλλα αυτό θα κάνω. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Re: ΜΑΖΕΎΩ ΕΥΡΩ ΓΙΑ.....ΤΙ???  

  Από: Art-I-Sun στις 29/08/2012 1:40 πμ.

675 για συνεχείς συγκινήσεις, 1050 για extreme ορέξεις. Και τα δύο hooli"guns" είναι πάντως! Εγώ ψηφίζω 675 αν και το 1050 είναι ο αδιαμφισβήτητος βασιλιάς.
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: ΜΑΖΕΎΩ ΕΥΡΩ ΓΙΑ.....ΤΙ???  

  Από: fotisz750 στις 29/08/2012 1:07 μμ.

Art-I-Sun"675 για συνεχείς συγκινήσεις, 1050 για extreme ορέξεις. Και τα δύο hooli"guns" είναι πάντως! Εγώ ψηφίζω 675 αν και το 1050 είναι ο αδιαμφισβήτητος βασιλιάς."

λακωνικος και σωστος! + του οτι το στρεετ ειναι πιο φθηνο σε ολα του και με λιγοτερα ως ανυπαρκτα προβληματα!

Re: ΜΑΖΕΎΩ ΕΥΡΩ ΓΙΑ.....ΤΙ???  

  Από: Dimitris1050 στις 30/08/2012 3:36 μμ.

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας. Ο λόγος που είμαι σε δίλημμα είναι οχι τόσο αυτα που έχουν ακουστεί για το speed όσο ο μικρός όγκος του street. Ενω μου έχει κολλήσει τόσο το 675 καθε φορά που το βλέπω απο κοντα με ''ρίχνει'' λίγο αυτό. Η βόλτα ωστόσο που είχα κάνει με κάνει να ξεχνάω τον όγκο. (Ύψος 1,80)

Re: ΜΑΖΕΎΩ ΕΥΡΩ ΓΙΑ.....ΤΙ???  

  Από: kyrkyriakos στις 30/08/2012 8:37 μμ.

Τα έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα , αλλά πάμε για άλλη μια φορά
Εμένα προσωπικά το Speed μου ΄άρεσε περισσότερο! Στο Street δεν μου αρέσει η θέση οδήγησης ... μπορεί να είναι ποιό ελαφρύ, ποιό εύκολο και σε όλα τα κομμάτια ποιό γρήγορο (εκτός απο τις ευθείες, ίσως) επίσης ο 1050 έχει άλλο τράβηγμα, είναι άλλο πράγμα, τώρα να μη το ματιάσω , αλλά για προβλήματα σε speed δεν έχω ακούσει τίποτα ..... δεν είναι και πολλά βέβαια , τα speed εννοώ!