Χαιρετω απο τη Κυπρο

Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: foumo στις 30/05/2012 10:19 πμ.

Γεια σε ολους και ολες

Ονομαζομαι Γιωργος και ειμαι απο τη Κυπρο. Γραφτηκα στο φορουμ μιας και η επομενη μου μοτοσυκλετα θα ειναι η Thruxton. Ειμαι σε περιοδο αναζητησης εδω και 3 μηνες, και δεν το βαζω κατω !

Στη Κυπρο ειναι τοσο δυσευρετες οι Triumph σαν να ψαχνεις ψυλλους στα αχυρα. Ποσο μαλλον τα Bonneville. Επισημος αντιπροσωπος δεν υπαρχει,για να παρω καινουρια πρεπει να αποταθω στον αντιπροσωπο των Χαρλευ, και οι τιμες ειναι απιστευτα ακριβες. Μιλαμε για 12,900 το απλο. Για SE, Τ100, thruxton, scrambler παμε απο 13,900 και συνεχιζουμε ακαθεκτα

Προς το παρων οδηγω μια Χοντα Τρανσαλπ 700 η οποια ειναι προς πωληση. Προσανατολιζομαι για εισαγωγη μεταχειρισμενη απο Αγγλια, η και απο Ελλαδα, μολις πωληθει η Τρανσαλπ.

Λοιπον, καλως σας βρηκα και ελπιζω καποτε να τα πουμε απο κοντα, ειτε στην Ελλαδα ειτε στην Κυπρο

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: AlexKC στις 30/05/2012 10:39 πμ.

Καλως ορισες φιλε μου στην παρεα και με το καλο να παρεισ στα χερια σου το νεο σου καμαρι!

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: john doufexis στις 30/05/2012 10:45 πμ.

Καλως ορισες, κ γρηγορα με την κουκλα ευχομαι, απο ποιο μερος εισαι ? εγω την ψαχνω κ υπαρχει περιπτωση να κατεβω μονιμα λεμεσσο,
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: foumo στις 30/05/2012 11:04 πμ.

Ευχαριστω παιδες !
john doufexis εγω μενω στη Λευκωσια, αλλα η Λεμεσος ειναι αλλο πραμα φιλε, κατεβα και πιστεψε με, δεν θα το μετανιωσεις !

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: john doufexis στις 30/05/2012 12:17 μμ.

foum"Ευχαριστω παιδες !
john doufexis εγω μενω στη Λευκωσια, αλλα η Λεμεσος ειναι αλλο πραμα φιλε, κατεβα και πιστεψε με, δεν θα το μετανιωσεις !"

εχω κατεβει αρκετες φορες μιας κ η μαμα εταιρεια ειναι εκει, κ ναι ειναι πολυ καλα, τωρα δν ξερω τι ισχυει για να κατεβασω τη μοτορα κατω
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: johnygalan στις 30/05/2012 3:55 μμ.

Καλώς ήρθες και με το καλό να την αποκτήσεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: dimchrist στις 30/05/2012 5:40 μμ.

Καλώς ήρθες!

Σου εύχομαι σύντομα να την αποκτήσεις την αγγλίδα.

Triple Way

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: foumo στις 30/05/2012 9:14 μμ.

john doufexis"
foum"Ευχαριστω παιδες !
john doufexis εγω μενω στη Λευκωσια, αλλα η Λεμεσος ειναι αλλο πραμα φιλε, κατεβα και πιστεψε με, δεν θα το μετανιωσεις !"

εχω κατεβει αρκετες φορες μιας κ η μαμα εταιρεια ειναι εκει, κ ναι ειναι πολυ καλα, τωρα δν ξερω τι ισχυει για να κατεβασω τη μοτορα κατω "

Φιλε βασικα ομιλουντες, και απο οτι θυμαμαι απο εναν αλλο φιλο, μπορεις να φερεις τη μηχανη και να την κυκλοφορας με Ελληνικες πινακιδες. Δεν θα πληρωσεις φορο, και θα ειναι αγραφη. Αυτο θα μπορεις να το κανεις απο 6 μηνες μεχρι 1 χρονο.Μετα θα εισαι παρανομος.
Η αλλη επιλογη, ειναι αν θα ερθεις να μεινεις μονιμα, η για μεγαλο διαστημα.Τοτε για να εισαι νομιμος, πρεπει να πληρωσεις το φορο, που ειναι 1.71 ευρω ανα cc, επιπλεον γυρω στα 300 ευρω να την εκτελωνισεις, και 100 ευρω να παρες πινακιδα.
Δεν παιρνω ορκο για τα ποσα πιο πανω, αλλα πιστευω πηρες μια ιδεα για τη διαδικασια.
Εγω λεω αν ερθεις να μεινεις, φερτην μαζι σου. Θα σου λειψει..

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: HelenKoR στις 31/05/2012 2:12 μμ.

Καλώς όρισες!
Κύπρος ε; Εχω ακούσει τα καλύτερα!

Με το καλό να βρεις ενα Thruxton που επιθυμείς (και χωρίς να πονέσει η τσέπη πολύ...!)

Οι όποιοι κάτοχοι Triumph, με το service τι κάνουν;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: Glober στις 31/05/2012 2:49 μμ.

Καλώς να την αποκτήσεις...

HelenKoR"Οι όποιοι κάτοχοι Triumph, με το service τι κάνουν; "


Descent question....

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: Glober στις 31/05/2012 2:58 μμ.

Μπορεί ένας mod να σβήσει αυτό το Post?
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:54, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: Glober στις 31/05/2012 2:59 μμ.

Δεν ξέρω αν είχε βρεί τελικά λύση ο Γιάννης:

texniki-upostiri-triumph-stin-t3223.html

Ίσως αν προσπαθούσες να επικοινωνήσεις μαζί του να σου έδινε κάποια καλή ιδέα στο θέμα τεχνική υποστήριξη...

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: foumo στις 31/05/2012 8:51 μμ.

Στους δρομους δεν βλεπω πολλα. Πολυ λιγα Tiger παλαιοτερα μοντελα, μερικες φορες ειδα daytona, και ενα γκριζο τιγρη 1050 στη Λευκωσια.
Μεχρι το τελος του 2011 δεν υπηρχε εξουσιοδοτημενο συνεργειο, μεχρι που αρχισε να πουλα ο αντιπροσωπος της Χαρλευ μερικα καινουρια μοντελα,,αλλα στοκ δεν υπαρχει. Τωρα για σερβις, δεν ξερω αν κανει, αλλα σιγουρα δεν εχει πειρα πανω στα Τριουμφ.
Μπονεβιλ δεν εχω δει ακομα

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: Γιωργος στις 08/06/2012 6:50 μμ.

καλώς τον και με το καλό να το πάρεις(ψάξε για δεξιοτίμονο )

Re: Χαιρετω απο τη Κυπρο  

  Από: foumo στις 11/06/2012 10:41 πμ.

admin"καλώς τον και με το καλό να το πάρεις(ψάξε για δεξιοτίμονο )"


και αυτοματο κιβωτιο σκεφτομαι