Κατανάλωση Tiger800

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: Montechristo στις 07/11/2011 5:47 μμ.

Σε 430 km βόλτας προς Γαλατά - Πόρτο Χέλι και πίσω, μέση κατανάλωση 6,5 lt/100km
Στην πόλη είναι μεταξύ 7,0 - 7,6 αλλά σήμερα που ήμουν στο κέντρο (σταμάτα-ξεκίνα συνέχεια) έφτασε και 8,5....
Cpt έχεις δίκιο, είδα 15 lt/100km ανοίγοντας 1η....

See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: tharis στις 07/11/2011 6:13 μμ.

Tiger800xc"...
Cpt έχεις δίκιο, είδα 15 lt/100km ανοίγοντας 1η....
"


Λιγα ειδες επειδη δεν παει παραπανω ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: nfot στις 07/11/2011 6:36 μμ.

Και για να σας κανω να νοιωσετε οτι εχετε ακρως οικονομικα οχηματα, στο καρο μου, επιταχυνση με 3η, εχω δει στιγμιαια καταναλωση 99,9lt/100km, μαλλον γιατι δεν μπορει να δειξει παραπανω η οθονη !!!
Κι αυτο μεσα απο μυστικο μενου, επειδη για να μην τρομαζουν οι οδηγοι, στον κανονικο υπολογιστη ταξιδιου δειχνει μεχρι 30-35. Δε θυμαμαι ακριβως επειδη δεν το κοιταω ποτε πια ...
Στην πιστα, η μεση καταναλωση ειναι 33 με το προγραμμα, 30 μαμα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/11/2011 6:39 μμ.

Μεγάλο πράγμα η αδράνεια παίδες (και το πόση βενζίνη πάει χαμένη για να υπερκινηθεί)

Εαν σας ενδιαφέρει η κατανάλωση, καντε πληρεις μετρήσεις. Εαν κοιτάτε μονο της πολης, θα κλαίτε. Αλλωστε τα μηχανάκια μας ΔΕΝ φτιάχονται για ταξί, για αυτό υπάρχουν τα σκουτερ.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: tharis στις 07/11/2011 7:47 μμ.

nf"Και για να σας κανω να νοιωσετε οτι εχετε ακρως οικονομικα οχηματα, στο καρο μου, επιταχυνση με 3η, εχω δει στιγμιαια καταναλωση 99,9lt/100km, μαλλον γιατι δεν μπορει να δειξει παραπανω η οθονη !!!
Κι αυτο μεσα απο μυστικο μενου, επειδη για να μην τρομαζουν οι οδηγοι, στον κανονικο υπολογιστη ταξιδιου δειχνει μεχρι 30-35. Δε θυμαμαι ακριβως επειδη δεν το κοιταω ποτε πια ...
Στην πιστα, η μεση καταναλωση ειναι 33 με το προγραμμα, 30 μαμα."


Πεταξε το Νικο ... Εμεις γυρναμε 31' με 8lt/100km ..!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: nfot στις 07/11/2011 7:49 μμ.

haris"Πεταξε το Νικο ... Εμεις γυρναμε 31' με 8lt/100km ..!! "


Ισως ξανανεβω μεσα στο Νοεμβρη. Θα σε ενημερωσω για βολτα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: tharis στις 07/11/2011 8:08 μμ.

nf"
haris"Πεταξε το Νικο ... Εμεις γυρναμε 31' με 8lt/100km ..!! "


Ισως ξανανεβω μεσα στο Νοεμβρη. Θα σε ενημερωσω για βολτα."


Αντε επιτελους ...! ΣΚ ελπιζω..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: Panos69 στις 07/11/2011 11:25 μμ.

Cpt. Haddock"Μεγάλο πράγμα η αδράνεια παίδες (και το πόση βενζίνη πάει χαμένη για να υπερκινηθεί)

Εαν σας ενδιαφέρει η κατανάλωση, καντε πληρεις μετρήσεις. Εαν κοιτάτε μονο της πολης, θα κλαίτε. Αλλωστε τα μηχανάκια μας ΔΕΝ φτιάχονται για ταξί, για αυτό υπάρχουν τα σκουτερ."


Εννοείται. Δεν είδα κανέναν να συγκρίνει πόλη με εθνική, όμοια μηχανάκια συγκρίνουμε σε όμοιες (όσο γίνεται) συνθήκες.

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: PTiger800 στις 08/11/2011 11:59 πμ.

Panos69"
Cpt. Haddock"Μεγάλο πράγμα η αδράνεια παίδες (και το πόση βενζίνη πάει χαμένη για να υπερκινηθεί)

Εαν σας ενδιαφέρει η κατανάλωση, καντε πληρεις μετρήσεις. Εαν κοιτάτε μονο της πολης, θα κλαίτε. Αλλωστε τα μηχανάκια μας ΔΕΝ φτιάχονται για ταξί, για αυτό υπάρχουν τα σκουτερ."


Εννοείται. Δεν είδα κανέναν να συγκρίνει πόλη με εθνική, όμοια μηχανάκια συγκρίνουμε σε όμοιες (όσο γίνεται) συνθήκες."


Νομίζω ότι τελικά δεν πρέπει να την ψάχνω τόσο πολύ. Άλλωστε και οι πλήρεις μετρήσεις (είτε πόλης, είτε έξω) επηρεάζονται από ένα σκασμό παραμέτρους.
Δεδομένου λοιπόν ότι η δική μου κατανάλωση (όπως συμπεραίνω απο αυτά που μου λέτε) είναι εντός λογικών και αναμενόμενων ορίων, το μόνο που απομένει ειναι enjoy the ride.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: galileos στις 08/11/2011 12:25 μμ.

PTiger800" .... το μόνο που απομένει ειναι enjoy the ride. "


Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: Harrys στις 13/12/2011 9:48 μμ.

[quote="PTiger800":3n8ebb21]
Panos69"
Cpt. Haddock"Μεγάλο πράγμα η αδράνεια παίδες (και το πόση βενζίνη πάει χαμένη για να υπερκινηθεί)

Εαν σας ενδιαφέρει η κατανάλωση, καντε πληρεις μετρήσεις. Εαν κοιτάτε μονο της πολης, θα κλαίτε. Αλλωστε τα μηχανάκια μας ΔΕΝ φτιάχονται για ταξί, για αυτό υπάρχουν τα σκουτερ."


Εννοείται. Δεν είδα κανέναν να συγκρίνει πόλη με εθνική, όμοια μηχανάκια συγκρίνουμε σε όμοιες (όσο γίνεται) συνθήκες."


Νομίζω ότι τελικά δεν πρέπει να την ψάχνω τόσο πολύ. Άλλωστε και οι πλήρεις μετρήσεις (είτε πόλης, είτε έξω) επηρεάζονται από ένα σκασμό παραμέτρους.
Δεδομένου λοιπόν ότι η δική μου κατανάλωση (όπως συμπεραίνω απο αυτά που μου λέτε) είναι εντός λογικών και αναμενόμενων ορίων, το μόνο που απομένει ειναι enjoy the ride. [/quote:3n8ebb21]

Πάντως με κανονική οδήγηση κ μερικά απότομα ξέσπασματα στα 4500km έχω μέσο όρο τα 6,2 εντός πόλης αλλά απο τότε που άλλαξα το προγραμμα τσιμπάει λίγο προς τα πάνω με ίδια οδήγηση...

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: PTiger800 στις 15/12/2011 2:26 μμ.

Harrys"Πάντως με κανονική οδήγηση κ μερικά απότομα ξέσπασματα στα 4500km έχω μέσο όρο τα 6,2 εντός πόλης αλλά απο τότε που άλλαξα το προγραμμα τσιμπάει λίγο προς τα πάνω με ίδια οδήγηση... "


Είσαι και στο στρώσιμο ακόμα και οπωσδήποτε πας πιο λαου λάου....
Δε σε βλέπω να το κρατάς το 6άρι μπροστά στην κατανάλωση για πολύ. Αν δεις όμως ότι το κρατάς let me know γιατί αυτό μάλλον θα σημαίνει ότι πρέπει να ψαχτώ (και πάλι) εγώ.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: TZANNSPY στις 15/12/2011 6:55 μμ.

PTiger800"
Harrys"Πάντως με κανονική οδήγηση κ μερικά απότομα ξέσπασματα στα 4500km έχω μέσο όρο τα 6,2 εντός πόλης αλλά απο τότε που άλλαξα το προγραμμα τσιμπάει λίγο προς τα πάνω με ίδια οδήγηση... "


Είσαι και στο στρώσιμο ακόμα και οπωσδήποτε πας πιο λαου λάου....
Δε σε βλέπω να το κρατάς το 6άρι μπροστά στην κατανάλωση για πολύ. "


+800
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: Montechristo στις 15/12/2011 7:43 μμ.

Στο δικό μου, η κατανάλωση πρέπει να ακολουθεί τα spreads των ομολόγων...... πάει όλο και πιο πάνω
Μετά το update χτύπησε 8,2 - 8,4 και δεν λέει να κατέβει με τίποτα.....

Σε λίγο με βλέπω να του βάζω υγραέριο.....
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Κατανάλωση Tiger800  

  Από: Cpt. Haddock στις 15/12/2011 11:28 μμ.

Μαγκες, βγείτε λιγο παραεξω και σταματηστε να κοιτατε το τριπ κομπιουτερ.

ΔΕΝ παίρνουμε μηχανες για οικονομια, υπαρχουν τα σκουτερ για αυτη τη δουλεια
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."