ειναι δυνατον????

ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 29/01/2011 5:14 μμ.

καλησπερα και παλι ολους σας.εχω μια τρελη απορια........εκανα servise το τιγρη στις 21,300 τον σεπτεμβρη,τωρα εχω 24 800 και δεν εχω ουτε δειγμα απο λαδι μεσα στην μηχανη!!!εχθες περασα μια βολτα απο triumph και τους ειπα οπως το λεω εδω και πολυ παρα πολυ καιρο οτι οταν βαζω την μηχανη μπροστα καθε πρωι που ειναι κρυα ακουγονται κατι μεταλα μεσα για 3,4 δευτερολεπτα μετα τελος.και του ειπα μηπως εχει αρχισει και τα κλανουν τα πιστονια?μου ειπε αμα δεις οτι σου τρωει λαδι τοτε κατι τρεχει.εκατσα τωρα να τα δω.δεν εχει τπτ μεσα.ουτε κρυα οταν ειναι ουτε λιγο ζεστη αμα ειν;ι τπτ.ξερετε τι παιζει.γτ αμα ειναι πιστονια θα τους παρει και θα τους σηκωση.το λεω εδω και καιρο οτι ακουω την μηχανη δοαφορετικα και μου λενε ολοι οχι.εν το μεταξη η εγγυηση ελειξε τον δεκεμβρη.αμα μου πουν οτι εχει προβλημα τα πιστονια αλλαγμα αλλα δεν σε καληπτει η εγγυηση,παει τους εφαγα ολους.τελος!!!εχετε καμια γνωμη εσεις???
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Native στις 29/01/2011 5:21 μμ.

Ναι...πάς για πιστόνια, όπως το είπες....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 29/01/2011 5:23 μμ.

πικρα δλδ ε???
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tharis στις 29/01/2011 5:39 μμ.

και συ τοσο καιρο ρε παιδι μου δε μπορουσες να κανεις εναν ελεγχο απο μονος σου ?? αφου ξερεις οτι τελειωνει και η εγγυηση σου.. αλλα αυτα παθαινεις αμα ασχολεισαι με προβολακια ..

Αντε στειλ το μεσα για ανοιγμα και πιστευω κατι θα κανουν με την εγγυηση ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 29/01/2011 6:04 μμ.

φιλε μου tharis κανεις λαθος.ξερεις ποσες φορες εχω παει στην triumph και στην ιντερ μοτο και στην βουλιαγμενης χαμηλα και τους το εχω πει???απειρες.στο τελος ξερεις τι μου ειπα στον πειραια στο συνεργειο
???οτι ειμαι προκατελειμενος και οτι θελω να χαλασει η μηχανη μου.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: alexandros.s στις 29/01/2011 6:08 μμ.

καλως τα δεχτηκες man.καλη συνεχεια και υπομονη!μπορεις να μου στειλεις με πμ σε ποιο συνεργειο πηγαινες?

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tharis στις 29/01/2011 6:38 μμ.

βρε ok καλα εκανες ! αλλα αφου την εχεις ψιλιαστει τη δουλεια με εναν ελεγχο στα λαδια σου θα μπορουσες και να τους το αποδειξεις μια ωρα αρχητερα ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: patapios στις 29/01/2011 6:50 μμ.

Οχι κ εσυ ρε Γιαννη!!

Ε ρε φουστη μου θα μας φαει το αγχος!!!

Βουρ την δευτερα να το κοιταξεις ...μακαρι να μην ειναι τιποτα ... αν κ ειμαι απαισιοδοξος!!!

Κρατα μας ενημερους!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: vagtyrp στις 29/01/2011 7:03 μμ.

φίλε λυπάμαι αλλά πας για πιστόνια.....μιας και έχει λήξει η εγγύησή σου θα σου πρότεινα να πας πρώτα εκεί που σου λέγανε ότι δεν έχει τίποτα το μηχανάκι μήπως και στα αλλάξουν δωρεάν ( το κόστος μαζί με τα εργατικά είναι πάνω από 1500ευρώ ). παράλληλα και χωρίς καθυστέρηση από τη στιγμή που θα ανοίξουν το μοτέρ σου και επιβεβαιωθεί η ζημιά, απευθύνσου στη ΜΟΤΕΚ, όπως έκανα και εγώ ( αν και το δικό μου είναι εντός εγγύησης ακόμα ) και παράλληλα στείλε γράμμα στην Αγγλία ( όπως έκανα και εγώ ) όπου να περιγράφεις όλα αυτά που αναφέρεις στα προηγούμενα πόστ σου. άκουσα για κάποια τιγράκια που τα πιστονάκια αλλάχτηκαν δωρεάν εκτός εγγύησης, αλλά δεν μπορώ να το διασταυρώσω.

μιας και είσαι και .....προκατειλειμένος ....όπως σου είπαν πήγαινε σε συνεργείο που θα ασχοληθούν μαζί σου και παράτα όλους τους υπόλοιπους.....και κατ εμέ αυτό είναι μόνο ένα στην αθήνα..........
θα σου στείλω με πμ το γράμμα που έστειλα εγώ μετά από συμβουλές από φίλο δικηγόρο, για να το επεξεργαστείς ανάλογα.


.........βλέπω την triumph να ακολουθεί την γραμμή της ktm στην ελλάδα σύντομα.....

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 29/01/2011 7:23 μμ.

vagytrp αμα σου ειναι ευκολο στειελ μου με πμ το γραμμα!ευχαριστω.το καλο για μενα και το κακο γι αυτους ειναι οτι ειμαι ανεργος (καλο τελος παντων) και και το κακο γι αυτους ειναι οτι εχω απλετο χρονο να τους σπασω τα νευρα και οτι αλλο μπορω!!!!!εγω προσωπικα θα ηθελα να μην ειναι τπτ αλλα αμα σε 2500 χλ. χιλ δεν εχω σταγονα λαδι εεε κατι σημαινει ετσι δεν ειναι????και μακακια μου ειναι οτι πηγα εχθες συνεργειο και τους ειπα ριχτε μια ματια στα λαδια. Την δευτερα θα εχει γελιο και κλαματα!!!χαλαρα!!!Παταπιε τι να πω ρε φιλε ειμαι τελικα τυχερος!χαχχαχαχαχα!!
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: mixalakis στις 29/01/2011 7:28 μμ.

johntar"φιλε μου tharis κανεις λαθος.ξερεις ποσες φορες εχω παει στην triumph και στην ιντερ μοτο και στην βουλιαγμενης χαμηλα και τους το εχω πει???απειρες.στο τελος ξερεις τι μου ειπα στον πειραια στο συνεργειο
???οτι ειμαι προκατελειμενος και οτι θελω να χαλασει η μηχανη μου."



Δηλαδή τώρα φταίω πάλι; Όχι πείτε μου...

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: vagtyrp στις 29/01/2011 7:39 μμ.

δεν μου επιτρέπεται από τις ρυθμίσεις του φόρουμ να σου στείλω το γράμμα....στείλε μου με πμ το μαιλ σου και θα στο προωθήσω εκτός φόρουμ. αλλά οπωσδήποτε απευθύνσου στη ΜΟΤΕΚ μόλις μάθεις για το μέγεθος της ζημιάς. έχουν και την δικιά μου καταγγελία οπότε και με τη δικιά σου μαζεύονται σιγά σιγά....και όπως έχω ξαναγράψει η ΜΟΤΕΚ απευθύνεται στην αγγλία απευθείας αν θέλει και προσφάτως ένας μοτοσυκλετιστής δικαιώθηκε για ένα gs 1200 με πρόβλημα στο μοτέρ από πολύ νωρίς που εδώ απλά επισκεύαζαν το τμήμα που είχε χαλάσει, ενώ μετά την ανάμειξη της γερμανίας το δώσανε καινούργια μηχανή! και αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα από τα πολλά που μου αφηγήθηκαν............

..ότι χρειαστείς στη διάθεσή σου!

άρε μιχαλάκη......το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν φταίς εσύ........... είμαι και γώ παθών του συγκεκριμένου αν θυμάσαι .....

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 29/01/2011 7:42 μμ.

Δηλαδή τώρα φταίω πάλι; Όχι πείτε μου...





γιατι φταις εσυ???για πε???
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: mixalakis στις 29/01/2011 7:49 μμ.

Το φταίω αναφέρεται στο να αρχίσω πάλι να λέω για τον ανεκδιήγητο τύπο του Πειραιά!!
Μα γιατί πηγαίνετε εκεί τα μηχανάκια σας; Δεν το καταλαβαίνω.



Φίλε μου να πας σου φτιάξουν τα πάντα άμεσα χωρίς να πληρώσεις δεκάρα.
Διαφορετικά να το αναφέρεις εδώ και μείνε ήσυχος θα κάνουμε τα πάντα για να τους ξεφτιλίσουμε σε όλη την Ελλάδα!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 29/01/2011 8:09 μμ.

καλα ρε φίλε, εσύ δε λές πως σου παν να κοιτάς τα λάδια? Εσύ γιατί δε τα κοίταγες? Κατι δε μας λές καλά (ασχέτως με το ότι ο μιχαλάκης έχει γενικώς δίκιο...). Και στο κάτω κάτω, αν είχες την υποψία, γιατί δε τους έβαζες να ανοίξουν το μηχανάκι? Μπερδικλωμένα μας τα λές.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε