Λάστιχα Tiger 1050

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: dimchrist στις 26/01/2011 9:44 πμ.

Ρε tamis αφού εισαι Χαλκιδική...
Αθήνα τα βρίσκεις με 290 ευρώ

Triple Way

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: kokkios στις 26/01/2011 4:17 μμ.

dysseas"λογικα δε θα βλεπεις διαφορα στον δρομο εξω,εκτος κ αν εισαι τοσο τιμονι"

ΛΟΓΙΚΑ απ`οτι καταλαβα δεν πρεπει να εχεις δοκιμασει αλλο λαστιχο εκτος απο το μαμα




φιλικα

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: alexandros.s στις 26/01/2011 7 μμ.

πολυ καλα λαστιχα επισης ειναι τα metzeler rennsport απιστευτα μαλακα λαστιχα, με πολυ καλη προσφυση που σε προδιαθετει για αρκετα καλα πλαγιασματα.φορεμενα τα ειχα βαλει αν θυμαμαι καλα γυρω στα 180e , οχι περισοτερα παντως.

το καλο με αυτα ειναι οτι, οταν ζεσταιν. ειναι πραγματικα βεντουζα στο δρομο.
βεβαια ειμαι της αποψης, καλυτερα 2 φρεσκα ζευγαρια λαστιχα σε διαρκεια 1,5χρονου (βαση των χλμ που κανω),
παρα 1.
σχεση αποδοσης/τιμης απλα κορυφαια.

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: Thimios στις 26/01/2011 8:59 μμ.

alexandros.s"πολυ καλα λαστιχα επισης ειναι τα metzeler rennsport απιστευτα μαλακα λαστιχα, με πολυ καλη προσφυση που σε προδιαθετει για αρκετα καλα πλαγιασματα.φορεμενα τα ειχα βαλει αν θυμαμαι καλα γυρω στα 180e , οχι περισοτερα παντως.

το καλο με αυτα ειναι οτι, οταν ζεσταιν. ειναι πραγματικα βεντουζα στο δρομο.
βεβαια ειμαι της αποψης, καλυτερα 2 φρεσκα ζευγαρια λαστιχα σε διαρκεια 1,5χρονου (βαση των χλμ που κανω),
παρα 1.
σχεση αποδοσης/τιμης απλα κορυφαια."


Μην μαρτυράτε ρε τα μυστικά. Θα αρχίσουν να τα βάζουν πολλοί με συνέπεια να τα ακριβύνουν.
Εγώ πάντως τα έβαλα στον τίγρη (190 γιούρα) και κρατάει απίστευτα. Πρώτα είχα τα corsa III.
Μου έβγαλε 3000 km και 3 track day και κρατάει ακόμα. Στα νερά όμως θέλει λίγη προσοχή.

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 26/01/2011 9:02 μμ.

εξαρταται παντοτε σε τι δρομους οδηγας. εντος πολης η εκτος. και πολυ σημαντικο για μενα ειναι να μπορουν να βγαλουν πανω απο 10.000 χιλιομετρα. τι να το κανω αν στα 6.000 εχουν πει το ποιημα τους (bt-14) και ας ειναι και βεντουζα. αν τα ειχα τα φραγκα οκ αλλα επειδη δεν τα εχω για τετοιες φασεις δεν γίνεται να το ακολουθησω το παιχνιδι. προσωπικα επειδη κάνω περιπου 25.000 το χρόνο λόγο εκδρομων 2 ζευγαρια είναι συνήθες φαινομενο το ετος για μενα.
για να δουμε ποσο θα πανε αυτα...
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: alexandros.s στις 26/01/2011 9:44 μμ.

amis"εξαρταται παντοτε σε τι δρομους οδηγας. εντος πολης η εκτος. και πολυ σημαντικο για μενα ειναι να μπορουν να βγαλουν πανω απο 10.000 χιλιομετρα. τι να το κανω αν στα 6.000 εχουν πει το ποιημα τους (bt-14) και ας ειναι και βεντουζα. αν τα ειχα τα φραγκα οκ αλλα επειδη δεν τα εχω για τετοιες φασεις δεν γίνεται να το ακολουθησω το παιχνιδι. προσωπικα επειδη κάνω περιπου 25.000 το χρόνο λόγο εκδρομων 2 ζευγαρια είναι συνήθες φαινομενο το ετος για μενα.
για να δουμε ποσο θα πανε αυτα..."


παντα για πολη μιλαω εγω.συγκεκριμενα αντεξαν 7,000 χλμ και ειχαν καπως ακομα.
man κανεις πολλα χλμ και δεν πιστευω οτι θα μεινεις ευχαριστημενος με κατι.γιατι αφενος δινεις γκα-φρα για 2 ζευγαρια ,και αφετερου σε αυτα τα οποια δινεις ειναι ακριβα για να αντεξουν σε αυτο που κανεις!

@ thimio δεν ξαναμιλαω-αλλα το rennsport ζωγραφιζει!αν θυμαμαι (αλτσχαιμερ) 165e-με 170e τοποθετημενα!με ημερομηνια παραγωγης 2μηνες αφου τα εβαλα!

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 26/01/2011 10:13 μμ.

Alexandre δυστηχως ( η ευτηχως ) κανω πολλα χιλιομετρα...
γκαφρα πολλα σιγουρα... για να δουμε μηπως το επομενο ζευγαρι το παρουμε ποιο φτηνα... ισως καπου στις αλπεις να μου πουν και αυτα το ποιημα οποτε να τα παρω απο αυστρία η Ιταλια... ειδομεν... εμεις να μαστε καλα να τα γυρναμε βολτες!

ασχετο αμορτισερ αλλαξε κανεις? κατι με Ohlins μπρος πισω να μας πει εντυπωσεις?
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: strani στις 29/01/2011 11:17 πμ.

patapios"tamis πριν τα Μ5 τι φοραγες?


....για να ξερουμε με τι η συγκριση "

τα μαμά

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: Thimios στις 29/01/2011 11:33 μμ.

strani"
patapios"tamis πριν τα Μ5 τι φοραγες?


....για να ξερουμε με τι η συγκριση "

τα μαμά"


Οι ζάντες κρατάνε καλύτερα από τα μαμά.
Ότι και να έβαζες θεϊκό θα σου φαινόταν.

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: patapios στις 30/01/2011 9:26 πμ.

[quote="Thimios":148xn3cw]
strani"
patapios"tamis πριν τα Μ5 τι φοραγες?


....για να ξερουμε με τι η συγκριση "

τα μαμά"


Οι ζάντες κρατάνε καλύτερα από τα μαμά.
Ότι και να έβαζες θεϊκό θα σου φαινόταν. [/quote:148xn3cw]


Αρα εχει δικιο ο ανθρωπος που λεει για +40 .... δεν παλευονται τα μαμα λαστιχα... μονο για κανα τουρισταδικο ταξιδι φορτωμενο φουλ κ αυτο ετσι και ετσι!!!

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: epistimon στις 30/01/2011 μεσημέρι

καλα τα λεει το παιδι +40 σε καθε στροφη με τα καινουργια λαστιχα γιατι με τα μαμα εισαι -40 σε καθε στροφη
παντος τα μαμα λαστιχα για καποιον που κανει ταξιδια χαλαρα χωρις να κυνηγαει τη μηχανη σε στροφες και κανει αρκετα χιλιομετρα ειναι μια χαρα

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: tamis στις 30/01/2011 12:16 μμ.

καλα παιδια δε το συζητω για ταξιδι ηταν μια χαρα αρκει να ηταν σε φαση route66 χωρις καθολου στροφες... χαχαχαχαχα μα με τοσο τελικιασμα τοσο drift κ χαζα δεν ειπαν το ποιημα τους κ ειχαν και για κανα 20 χιλιαδες ακομα χαλαρα... απλα τα μαμα ηταν τραγικα.
White Tiger on the road...

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: odysseas στις 01/02/2011 11:42 πμ.

epistimon"καλα τα λεει το παιδι +40 σε καθε στροφη με τα καινουργια λαστιχα γιατι με τα μαμα εισαι -40 σε καθε στροφη
παντος τα μαμα λαστιχα για καποιον που κανει ταξιδια χαλαρα χωρις να κυνηγαει τη μηχανη σε στροφες και κανει αρκετα χιλιομετρα ειναι μια χαρα"

μια χαρα στριβουν τα μαμα,οχι οπως τα αλλα βεβαια,αλλα δεν υπαρχει τοοοσο μεγαλη διαφορα στον δρομο σε καμμια περιπτωση.

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: patapios στις 01/02/2011 12:11 μμ.

dysseas"
epistimon"καλα τα λεει το παιδι +40 σε καθε στροφη με τα καινουργια λαστιχα γιατι με τα μαμα εισαι -40 σε καθε στροφη
παντος τα μαμα λαστιχα για καποιον που κανει ταξιδια χαλαρα χωρις να κυνηγαει τη μηχανη σε στροφες και κανει αρκετα χιλιομετρα ειναι μια χαρα"

μια χαρα στριβουν τα μαμα,οχι οπως τα αλλα βεβαια,αλλα δεν υπαρχει τοοοσο μεγαλη διαφορα στον δρομο σε καμμια περιπτωση."



Πες μας οτι μας κανεις πλακα???

Εγω σε 2 μηνες τα μαμα τα πεταξα κ αν ειχα την δυνατοτητα (το μαρουλι εννοω ) θα τα πεταγα απτην πρωτη ωρα.

Εχω τα diablo rosso 12.000 χλμ κ 1 1/2 χρονο κ αυτες τις μερες παω για αλλαγη

Re: Λάστιχα Tiger 1050  

  Από: odysseas στις 01/02/2011 12:21 μμ.

[quote="patapios":y093xcfo]
dysseas"
epistimon"καλα τα λεει το παιδι +40 σε καθε στροφη με τα καινουργια λαστιχα γιατι με τα μαμα εισαι -40 σε καθε στροφη
παντος τα μαμα λαστιχα για καποιον που κανει ταξιδια χαλαρα χωρις να κυνηγαει τη μηχανη σε στροφες και κανει αρκετα χιλιομετρα ειναι μια χαρα"

μια χαρα στριβουν τα μαμα,οχι οπως τα αλλα βεβαια,αλλα δεν υπαρχει τοοοσο μεγαλη διαφορα στον δρομο σε καμμια περιπτωση."



Πες μας οτι μας κανεις πλακα???

Εγω σε 2 μηνες τα μαμα τα πεταξα κ αν ειχα την δυνατοτητα (το μαρουλι εννοω ) θα τα πεταγα απτην πρωτη ωρα.

Εχω τα diablo rosso 12.000 χλμ κ 1 1/2 χρονο κ αυτες τις μερες παω για αλλαγη [/quote:y093xcfo]

σε θεμα στροφων σου λεω,απο προσφυση ειναι για τον π,γιατι αρχιζουν και ζεσταινονται καλα μετα τα 30 χλμ..τωρα αλλο ειναι να φοβασαι στριψεις με τα μαμα και αλλο να στριβεις.ολα τα λαστιχα αν ζεσταθουν πανω κατω ιδια ειναι,απλα αλλαζει ο χρονος και η κορωνα που εχει