Καγκελα για Tiger 1050?

Καγκελα για Tiger 1050?  

  Από: dimsalo στις 13/09/2010 10:36 μμ.

Καλησπερα.Ειμαι στην διαδικασια αγορας καγκελων για tiger 1050.Απ οσο εχω ψαξει, εχω δει οτι κυκλοφορουν καγκελα απο τους: GIVI, H&P, SW-Motech.
Προσωπικα μου φαινονται πιο ασφαλη αυτα της GIVI αλλα εχω ακουσει περι μη καλης ποιοτητας και σε περιπτωση πεσιματος, το μηχανακι χτυπαει και σε αλλα σημεια. Ακουγονται και εχω δει πολλα μηχανακια με Sw-Motech αλλα δεν ξερω ποσο καλυπτουν το μοτερ...

θα ηθελα να ακουσω γνωμες για οποια εταιρια γνωριζετε η και για οποιοδηποτε αλλο καγκελο θα μπορουσε να μπει.Βασικη προυποθεση ειναι η προστασια του κινητηρα.

Re: Καγκελα για Tiger 1050?  

  Από: vagtyrp στις 15/09/2010 11:24 μμ.

givi....................μπροστά μου δύο φορές έχει πέσει τίγρης την μία αεροπλανική πτώση και το μοτέρ δεν έπαθε το παραμικρό, και ούτε τα κάγκελα.το παιδί που έπεσε τα άλλαξε προληπτικά ξανά με givi μετά τη δεύτερη πτώση.τα πλαστικά ήταν οκ με ελάχιστες γρατζουνιές και στις 2 περιπτώσεις.

Re: Καγκελα για Tiger 1050?  

  Από: strani στις 16/09/2010 2:36 μμ.

vagtyrp"givi....................μπροστά μου δύο φορές έχει πέσει τίγρης την μία αεροπλανική πτώση και το μοτέρ δεν έπαθε το παραμικρό, και ούτε τα κάγκελα.το παιδί που έπεσε τα άλλαξε προληπτικά ξανά με givi μετά τη δεύτερη πτώση.τα πλαστικά ήταν οκ με ελάχιστες γρατζουνιές και στις 2 περιπτώσεις. "

γεια σου ρε βαγγελη

Re: Καγκελα για Tiger 1050?  

  Από: strani στις 16/09/2010 2:39 μμ.

παντως εγω με 2 πτωσεις στο ιστορικο μου απο σταση εχω να πω οτι τα HEPCO εκαναν αποσβεση.....

Re: Καγκελα για Tiger 1050?  

  Από: Glober στις 12/06/2011 2:11 πμ.

Μετα απο 6 μηνες με τον Τιγρη ειχα την πρωτη (και ελπιζω τελευταια) πτωση...

Με λιγα χιλιομετρα πανω σε στροφη "κολησε" ο μπροστα τροχος σε μια μικρη πετρα με αποτελεσμα να χαθει η προσφυση να γλυστρησει κανα μετρο και να ακολουθησει αεροπλανικη τουμπα.

Κατ´αρχην ευτυχως ουτε εγω ουτε η συζηγος παθσμε τιποτα οποτε ολα καλα.

Εχω βαλει τα H&B ως ποιο (νομιζα) ποιοτικη λυση και ο απολογισμοςς ειναι ο εξης:

1) Σπασμενος λεβιες ταχυτητων και σπασμενη μανετα συμπλεκτη

2) Πλαστικα ανεγγυχτα

3) Επαφη και κατα συνεπεια γδαρσιμο σε: καγκελα (προφανως), χουφτα, πισω πατακι, πλαι μπαγκαζιερας και καπακι Μοτερ το οποιο μαλιστα εκτος απο τα γδαρσιματα, απο το αρχικο χτυπημα εχει κανει ενα μικρο βαθουλωμα.

Συμπερασμα κατα την υποκειμενικη μου γνωμη:

Τα h&b προστατευουν καλα τα πλαστικα αλλα αφηνουν εκτεθειμενο το μοτερ. Με δεδομενο οτι ειναι και τα ποιο ακριβα της αγορας θεωρω οτι ηταν αποτυχημενη αγορα.
Τα givi παρολο που (παλι υποκειμενικη γνωμη) δεν δενουν τοσο καλα αισθητικα στην μηχανη, προστατευουν πολυ καλυτερα το μοτερ αφου εχουν ενα σιδερο που περναει απο πανω του.

Re: Καγκελα για Tiger 1050?  

  Από: tharis στις 12/06/2011 1:12 μμ.

Δυστυχως μια πτωση παντα θα εχει απωλειες...

Αφου δε χτυπησατε δε πειραζει ..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..