ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης

ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: nikbalance στις 13/11/2009 1:15 πμ.

Γεια χαρα σε ολους,
Εχει τυχει κανεις να τα δοκιμασει?
http://www.twistedthrottle.com/imagecat ... rox+risers
Δινουν υψος αλλα και κανουν μπρος-πισω κινηση ταυτοχρονα!! Ιδανικα...το θεμα ειναι τι γινεται με τα καλωδια....
Αυτα πορος το παρον..καλα χιλιομετρα σε ολους!!!!!!!!!
We dont need I.M.F
I.M.F needs us
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καπελωτα αμερικης  

  Από: O_Giannakis στις 13/11/2009 8:31 πμ.

Πολυ καλη φαση ! Πραγματικα ενδιαφερον και πριζοθηκα να τα φερω μιας και θα αλλαξω τιμονι ..... Απο τον αλλο μηνα που θα εχω ετοιμη τη μηχανη θα κανω και την παραγγελια. Θα σας ενημερωσω σχετικα.
Ωραιος κυριε nikbalance

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καπελωτα αμερικης  

  Από: nikbalance στις 13/11/2009 9:59 πμ.

O_Giannakis"Πολυ καλη φαση ! Πραγματικα ενδιαφερον και πριζοθηκα να τα φερω μιας και θα αλλαξω τιμονι ..... Απο τον αλλο μηνα που θα εχω ετοιμη τη μηχανη θα κανω και την παραγγελια. Θα σας ενημερωσω σχετικα.
Ωραιος κυριε nikbalance "

Ωραιος ο Γιαννακης!!! δες κι αυτο και εχε υποψιν σου πως βγαινουν και σε μαυρο.....!!
http://www.youtube.com/watch?v=t2TI_WaSuWA
πως τα βλεπεις εδω?
Αντε τα λεμε
We dont need I.M.F
I.M.F needs us

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καπελωτα αμερικης  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/11/2009 10:11 πμ.

Ρε σεις, τα καπελώτα είναι άλλο πράμα, διαβασα τον τίτλο κ μπερδέυτηκα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καπελωτα αμερικης  

  Από: Sprinter στις 13/11/2009 10:18 πμ.

Γιατί δε παίρνατε καμμιά τσοπεριά εξ' αρχής?

Οπως είπε και ο κάπτεν άλλο πράγμα τα καπελότα (που btw δεν υπάρχει κανένας λόγος να γράφονται με ω όπως εχει συζητηθεί και παλαιότερα σε κάποιο thread )
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καπελωτα αμερικης  

  Από: Aris. στις 13/11/2009 5:10 μμ.

Πολυ πιθανο να εχεις ενα θεμα με ντιζα γκαζι-συμπλεκτη , εως ΠΑΡΑ πολυ πιθανο.

Και οντως νομιζω πως λεγονται καβαλετα ή αποστατες
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: nikbalance στις 15/11/2009 2:15 πμ.

Νασαι καλα Αρη...
We dont need I.M.F
I.M.F needs us

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: Aris. στις 15/11/2009 2:42 πμ.

Παντως μη κολλας στις ντιζες .
και οι 2 (γκαζι-συμπλεκτη) υπαρχουν σημεια οπου μπορεις να τα μαζεψεις λιγο για να φτανουν και με τους νεους σου αποστατες , αρκει να εχει ορεξη ο μαστορας που θα στο φιαξει .
Καλυτερα παντως θα ηταν να κοιτουσες και για ντιζες.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: harrysvr στις 15/11/2009 8:02 πμ.

Με τα απλά 25mm δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα, τι λέτε;

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: nikbalance στις 16/11/2009 12:16 πμ.

Ντιζες aftermarket κ.λ.π ειναι ενα θεμα τωρα αυτο,που γενναει το αιωνιο ερωτημα απο τη μερα που πηρα το τιγρη...κανενα manual ξερετε αν ξανακυκλοφορησε πουθενα? ενα που "γυρισε" λιγο το εχασα....και στα ψαξιματα γενικα που κανω,μονο για παλιοτερα Triumph εχω βρει κατι...εχει καμμια ιδεα ο sprinter μηπως?,,,δειχνει να εχει αποψη για οτι υπαρχει στο κοσμο ..θα μας δωσεις τα φωτα σου αρχηγε?
We dont need I.M.F
I.M.F needs us

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: Sprinter στις 16/11/2009 11:56 πμ.

nikbalance".κανενα manual ξερετε αν ξανακυκλοφορησε πουθενα? ενα που "γυρισε" λιγο το εχασα....και στα ψαξιματα γενικα που κανω,μονο για παλιοτερα Triumph εχω βρει κατι...εχει καμμια ιδεα ο sprinter μηπως?,,,δειχνει να εχει αποψη για οτι υπαρχει στο κοσμο ..θα μας δωσεις τα φωτα σου αρχηγε? "


Πριν σου δώσω την πληρωμένη απάντηση, να σε ρωτήσω πρώτα πόσα εχεις δωσει μέχρι τώρα σε αξεσουάρ και πόσα σκοπεύεις να δώσεις?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: nikbalance στις 16/11/2009 7:14 μμ.

Sprinter"
nikbalance".κανενα manual ξερετε αν ξανακυκλοφορησε πουθενα? ενα που "γυρισε" λιγο το εχασα....και στα ψαξιματα γενικα που κανω,μονο για παλιοτερα Triumph εχω βρει κατι...εχει καμμια ιδεα ο sprinter μηπως?,,,δειχνει να εχει αποψη για οτι υπαρχει στο κοσμο ..θα μας δωσεις τα φωτα σου αρχηγε? "


Πριν σου δώσω την πληρωμένη απάντηση, να σε ρωτήσω πρώτα πόσα εχεις δωσει μέχρι τώρα σε αξεσουάρ και πόσα σκοπεύεις να δώσεις?"


Μμαρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι αρχηγε...λοιπον με τα 1000 ευρωπουλα δωρο της αντ/πειας πηρα ¨διπλο σταντ,gel σελα και μια ψηλη ζελατινα.
Εκτοτε που λες αρχηγε μου, ψωνισα με 50 ευρουλακια μια zero gravity του κουτιου,καθοτι ενα μελος σταθηκε τυχερο και κονομισε μια δωρο απο την εν λογω εταιρεια! Ετσι μου εκανε και προσφορα.
Πουλησα κι εγω με τη σειρα μου τη ζελατινα που φοραγα( την ψηλη) για επισης 50 ευρουλακια συν τη μαμα δωρο..προσφορα κι εγω αρχηγε μου διοτι κραταμε οτι εχουμε μονο χαριζοντας το...αστο αυτο το τελευταιο ισως να σε μπερδεψει.......
Και μαζι μαυτα πουλησα και τη μαμα σελα καθοτι βρεθηκα ηδη στην ολη διαδικασια στη καταπληκτικη τιμη των 180 ευρω...
Οποτε για να σου απαντησω αρχηγε μου..αυτη τη στιγμη ειμαι 180 ευρω πιστωτικος οσον αφορα τις αγορες μου για αξεσουαρ και οπως ισως να αντιλαμβανεσαι δεν σκοπευω να χαλασω και πολλα...το τιμονακι λεω να αλλαξω με κανενα μαυρο ετσι για το γουστο και αντε να μου κανω δωρο και καμμια arrow,kn φιλτρο κατα τις γιορτες η την ανοιξη για να σκαω καμμια γκαζια σε κανα στραβο που εχει κλεισει τη λωριδα στη κηφισιας,βολιαγμενης κτλ.
Αυτα αρχηγε μου,και σευχαριστω προκαταβολικα για το ενδιαφερον!!!
We dont need I.M.F
I.M.F needs us

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: Sprinter στις 17/11/2009 12:19 μμ.

Ε ρε παιδί μου εκεί που θα πάρεις την arrow φαντασου πώς κάνει καμμιά κατοστάρα παραπάνω και παράγγειλε κι ενα shop manual. Ουτε που θα σου φανεί
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: nikbalance στις 18/11/2009 12:08 πμ.

Γεια σου ρε ΚΟΥΓΙΑ ..ΑΙΙΙΙΙΙΛΟΥΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!! ΜΑ ΤΙ ΓΑΤΟς ΕΙΣΑΙ ΣΥ ΟΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...
Δηλαδη ευτυχως που υπαρχεις και βρηκαμε το φως μας ....
Κοιτα φιλε επειδη εδω δε σε πληρωνει κανεις για να τα ξυνεις.....ετσι ευχομε τουλαχιστον........δε πας σε κανα αλλο θεμα να τα ξυσεις ? Φευγοντας...παρε και τις εξυπναδες σου μαζι.........
Νασε καλα ε........








...........ελεος......
We dont need I.M.F
I.M.F needs us

Re: ROX RISERS..ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΓΡΗ...καβαλετα αμερικης  

  Από: Greem στις 18/11/2009 4:26 πμ.

Αρχηγε μου, εσυ δεν ηθελες τη γνωμη του???
Παιζεις με τη φλωγα......












αρχηγε.
There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.