new version

new version  

  Από: Aragorn στις 01/03/2008 8:35 πμ.

γεια χαρα σε ολους.θελω να συζητησω μαζι σας την αλλαγη,που εχουμε δει ολοι στο φορουμ,δεν ξερω αν και σε εσας εχει γινει πιο αργο αλλα σε εμενα σερνετε και μου σπαει τα νευρα.Η συνδεση μου ειναι η ιδια αλλα οι σελιδες ανοιγουν ΠΟΛΥ πιο αργα απο οταν δουλευε η παλια εκδοση .παντως επικροτω την καθε μορφη βελτιωσης του φορουμ και περιμενω στο μελλον και αλλες τετοιες κινησεις.ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΟΠΡΟΕΡΑΙΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ τα σχολια μου

Re: new version  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 01/03/2008 9:34 πμ.

Θα ηθελα και εγω να προσθεσω να δειτε λιγο την αντιθεση μεταξυ κειμενων και φοντου γιατι πιστευω οτι ειναι κουραστικη η αναγνωση σε σχεση με την προηγουμενη εμφανιση.Το σκουρο φοντο με ανοιχτα γραμματα ειναι πιο ξεκουραστο νομιζω.(φιλικα παντα)

Re: new version  

  Από: Leoni στις 01/03/2008 10:35 πμ.

an και δεν έχω ιδιαίτερ προβλήματα, και μου αρέσει η νέα φορεσιά, νομίζω πως καλό θα ήταν να υπάρχουν κάποιες επιπλέον επιλογές για τους χρωματισμούς του μπακγκράουντ, και μία επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης των γραφικών των σελιδών, για όσους έχουν χαμηλές συνδεσεις.


ε?
3>4

Re: new version  

  Από: DrDoom στις 01/03/2008 11:35 πμ.

Κάθε αλλαγή την κάνετε για καλύτερα και μπράβο σας
Αλλά εγώ θα αποδειχθώ παλαιομοδίτης και θα πω ότι προτιμούσα την προϋγούμενη βερσιον...
Πάντως δουλέψτε λίγο τις αντιθέσεις...

Υ.Γ. Με την 768 του ΟΤΕ δεν εχω κανένα πρόβλημα, η σελίδα πάει τουφέκι!!

Re: new version  

  Από: Γιωργος στις 01/03/2008 1:09 μμ.

Ευχαριστούμε για τις παρατηρήσεις
Ο κύριος λόγος που έγινε η αναβάθμιση στην έκδοση 3 της phpbb ήταν ο περιορισμός των spam και των διαφημιστικών post.Δυστυχώς το style που χρησιμοποιούσαμε στην προηγούμενη έκδοση δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα για την καινούρια κ κατα συνέπεια αντικαταστάθηκε.Η σκέψη είναι να γίνουν κάποιες τροποποιήσεις ή να επανέλθει το προηγούμενο style εφόσον κυκλοφορήσει για την καινούρια έκδοση phpbb.

Re: new version  

  Από: Leoni στις 01/03/2008 2:05 μμ.

admin"Ευχαριστούμε για τις παρατηρήσεις
Η σκέψη είναι να γίνουν κάποιες τροποποιήσεις ή να επανέλθει το προηγούμενο style εφόσον κυκλοφορήσει για την καινούρια έκδοση phpbb."

giaτί, δεν γίνεται να υπάρχουν δύο στύλ και να είναι κατ' επιλογήν του χρήστη?
3>4

Re: new version  

  Από: Γιωργος στις 01/03/2008 2:57 μμ.

Ναί γίνεται.Μπορεί τελικά να μείνουν και τα δύο.Εξαρτάται από το πόσο θα τροποποιηθεί το συγκεκριμένο και πόσο γρήγορα θα μετατραπεί το προηγούμενο style για την καινούρια έκδοση.
Πάντως φαίνεται οτι υπάρχουν αρκετές βελτιώσεις στην έκδοση 3.

Re: new version  

  Από: spypetr στις 03/03/2008 12:18 μμ.

Και εγώ έχω μπερδευτεί άσχημα με τη νέα σελίδα.
Φυσικά μια αλλαγή, καλή είναι, αλλά δεν μπορώ να λειτουργήσω

Πήγα να ανοίξω ένα νέο θρεντ και δε μ άφηνε.
Απ την άλλη, επειδή έχει γίνει πιο αργό το φόρουμ, δεν το πάλεψα ιδιαίτερα.

Κρίμα ρε παιδιά και ήθελα τόσα να πω για το test ride, του street triple και του tiger 1050.......
Τελικά, τα κατάφερα......

Re: new version  

  Από: Leoni στις 03/03/2008 2:02 μμ.

εμένα ούτε μου κολλάει, ούτε μου αργεί, τίποτα δεν δεν μου κάνει.

μιά χαρά.
3>4

Re: new version  

  Από: stoupi στις 04/03/2008 10:43 πμ.

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ"Θα ηθελα και εγω να προσθεσω να δειτε λιγο την αντιθεση μεταξυ κειμενων και φοντου γιατι πιστευω οτι ειναι κουραστικη η αναγνωση σε σχεση με την προηγουμενη εμφανιση.Το σκουρο φοντο με ανοιχτα γραμματα ειναι πιο ξεκουραστο νομιζω.(φιλικα παντα) "


Θα συμφωνήσω και γω με τον Γιώργο!!
[size=150:quxslwvd]3 > 4

Re: new version  

  Από: spypetr στις 05/03/2008 1:21 πμ.

Εντάξει, μια χαρά το βλέπω τώρα.
Μάλλον ήταν περίοδος προσαρμογής.....

Re: new version  

  Από: spyro στις 22/04/2009 6:32 μμ.

Ρε παιδες ιδέα μου είναι η εχουμε one too many θεματικές κατηγορίες για ενα τοσο μικρό forum.

δηλαδή υπάρχει καμιά ουσιαστική διαφορά στα ακόλουθα με τις ουκ ολίγες υποκατηγορίες τους δεδομένου και της αργής ιστοσελλίδας?:

1. Άρθρα, Νέα - Motorcycle Wiki
2. Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Triumph) - Σχόλια - Παρατηρήσεις - Πληροφορίες (Όλα τα μοντέλα)
3. Ιστοσελίδα www.mainstreet.gr - To forum του Mainstreet
4. Το στέκι της παρέας - Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος - Συζητήσεις γενικού περιεχομένου(Ανοιχτή) - Ενότητα για τους νέους χρήστες

δηλάδη πόσοι είμαστε ενεργοί πια και πόσα posts ανα ημέρα έχουμε.

Re: new version  

  Από: Aris. στις 23/04/2009 12:56 πμ.

αλλαγη ? ποια αλλαγη ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: new version  

  Από: Sprinter στις 23/04/2009 11:45 πμ.

ΒΓΑΛΕ ΡΕ ΚΩΣΤΑ ΤΑ ΓΑΜΩ-FLASH ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ όσοι δεν έχουμε 85Mbps σύνδεση με 0.000000001 sec ping.


transferring data from www.mainstreet.gr..........
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: new version  

  Από: alki_viades στις 23/04/2009 12:23 μμ.

Sprinter"ΒΓΑΛΕ ΡΕ ΚΩΣΤΑ ΤΑ ΓΑΜΩ-FLASH ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ όσοι δεν έχουμε 85Mbps σύνδεση με 0.000000001 sec ping.


transferring data from http://www.mainstreet.gr.......... "


Συμφωνω 1000%, ΚΑΝΕΝΑ φορουμ δεν εχει τοσο βαρια πρωτη σελιδα. Εγω ευτυχως χρησιμοποιω firefox και με το adblock εχω κοψει το φλασακι και ηρεμησαν τα νευρα μου....